Gönderen Konu: Rüzgarın Kızı Sancar Hana Karşı  (Okunma sayısı 7737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Rüzgarın Kızı Sancar Hana Karşı
« : 06 Eylül 2010, 16:19:13 »
                   Rüzgarın Kızı Sancar Hana Karşı
GİRİŞ
Savaşın, kanın, gözyaşının eksik olmadığı topraklarda dünyaya gelmişti Maria. Kim bilir babasını kaybettiği o kanlı savaş olmasaydı doğup büyüdüğü Ruluns köyünden hiç ayrılmaz tüm hayatını ya çiftçilik yaparak ya da köyün sahibi Kont Meltorun yanında hizmetçi olarak geçirirdi. Tüm hayatını değiştiren Svadya ve Kergit arasındaki o büyük savaşta kaybettiği babası bir daha asla geri gelmeyecek o da asla eski Maria olmayacaktı. Babası Paul Svadya krallığında bir çavuştu. Eşini yıllar önce kaybetmiş kızını daha rahat ettirebilmek için svadya ordusuna katılmıştı. Paul zamanla ordudaki rütbesini ve saygınlığını yükseltmiş, bu sayede kızını köyünü diğer kızlardan farklı yetiştirebilmek için gerekli parayı bulabilmişti. O köy halkı gibi çiftçilikle uğraşsada haydutlara karşı hazır olmalıydı ve bunun için  bazı silahları kullanmayı bilmeliydi. Maria değişen hayatında işine çok yarayacak olan bu eğitimini babası Paul'den aldı. Maria zamanla bu eğitimlerle iyice gelişmiş köyün gençlerinin korkup kaçtıkları yaman bir çiftçi olmuştu. daha o zamandan elindeki sopayla kendisine saldıran 5 çapulcuyu yere sermiş ve bu tüm köy halkını şaşkına çevirmişti. Paul kızının  ne kadar çevik olduğunu görüyor eve eğitimi buna odaklıyordu. çünkü bir kadının kendinden çok daha güçlü erkeklerle baş etmesinin en etkili yolu buydu.Maria daha hızlı olmalıydı, o rüzgarın kızı olmalıydı..

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rüzgarın Kızı Sancar Hana Karşı
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2010, 14:33:26 »
Vauv, kadın karakterli Warband hikayesi demek, takip edeceğim tbrk*

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2010, 02:33:48 »
Aslında nazar değidi başlar başlamaz.. Bilgisayarı formatladık şimdilik  mount blade warband kayıtlı değil pc de.. Gitti benim 14 seviyelik müthiş kargıcı maria :D:D.. Eğer halledebirsem yükledikten sonra tekrar başlıcam maria karakterinden.

Yazım kurallarına dikkat edelim. YÖNETİM
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2010, 13:11:30 Gönderen: HeroSK »

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2010, 13:05:40 »
1.Bölüm 1. Kısım
                            Büyük Savaş ve Paulun Ölümü

Bir kez daha sarmıştı kara bulutlar ufukları. Savaş bu kez Svadya Krallığı ile Kergit Hanlığı arasındaydı. Vaegir ile yaptığı savaşta barış antlaşması imzalayan Kergit gözünü bu kez Svadyaya dikmişti. Savaş kaçınılmaz bir hal alınca iki ordu bir ovada karşılaştılar. Paul birçok cephede savaşmış tecrübeli bir çavuştu ancak bir piyade olarak Kergite karşı savaşmak çok riskliydi. Bir anlık dikkatsizliğin sonucunun ölümcül olacağını çok iyi bilen Paul savaş öncesi sonuç için karamsardı.. Kergitleri ilk defa bu kadar güçlü görüyordu. Vaegirlerden aldıkları topraklarla geliri ve asker sayıları artmıştı ayrıca askerlerinin de moralli oldukları apaçıktı.
 Savaş başlar başlamaz iki ordu da tüm gücüyle saldırıya geçti. Paul hızla piyadelerin önünde düşmana atıldı. Gelen bir kargıcının atını etkil bir vuruşla biçti. gelen drbeyi kalkanıyla savuşturduktan sonra kılıcıyla bir atlıyı daha yere serdi. Yalnız atlıların arasında kalmıştı bir an gelen kergitlilere baktı ve gülümsedi. Ne olacağını biliyordu, buradann canlı cıkmanın imkansız olduğunun bilincindeydi. Maria'yı düşündü bir an, kızının onsuz ayakta kalmasını diledi tanrıdan. ve o an bir kargı sol göğsüne saplandı.Ciğerleri kanla doldu, cok gecmeden teslim etti ruhunu bedeni hızla toprağa düşerken.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2010, 22:44:42 »
Resim yok mudur?

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2010, 00:24:32 »
koymayı bilmiyorum ;D

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2010, 00:30:26 »
Kod: [Seç]
[img]Resim linkini bu kodun arasına koy.[/img]

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2010, 01:09:52 »
Resimli olursa çok daha güzel olur.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2010, 01:10:18 Gönderen: b4ckr0und1 »

Emevi Devleti(Hikaye) - b4ckr0und1

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2010, 21:52:36 »
Resim olmayan hikayeleri okumuyorum.Resim koyarsan süper olucak.Yazılar zaten süper  tbrk*
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2010, 14:32:30 »
ben image almayı öğreneyim sonrasında forum sitesine koymaya calısırım ayrıca kızımız Maria'nın ilk maceralarını en kısa sürede yazıp paylasıcam.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2010, 14:33:31 »
Fraps programını yükleyip oyun içi ekran görüntüsü alabilirsin. Foruma nasıl koyacağını yukarıda gösterdim.

Çevrimdışı Delete®

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2010, 14:42:05 »
Fraps programıyla resim çekeceksin . Sonra Frapsın ana klasöründeki Screenshots klasöründen istediğin resmi alıp imageshack'e upload edeceksin..  :smoking:

Çevrimdışı felâket

• Yeni Çeri
  • *
  • İrrasyonel İnsan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2010, 14:48:40 »
Resim koyma hayal gücü olan okusun .  tbrk*

İşte çekildi İsyan bayrağı!

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Eylül 2010, 15:27:36 »
Allah'tan sen hikaye yazmıyorsun.

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 12 Eylül 2010, 16:01:24 »
sağolun bilgi için. hemen o programı indirip pcye kuruyorum. bu arada 1 kısım daha resimsiz devam edicek hikayem cünkü burada marianın babasının öldüğünü öğrenmesi sonrasında yasananlar ve köyü terketme kararını anlatıcam. haliyle bunlarla alakalı görüntü alamıyorum. eğer bunları yazmazsaam hikaye arası büyünlük bozulur ve ruluns köyünde doğupta niye Tulgaya gittin denilebilir... :)

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 12 Eylül 2010, 16:02:04 »
Pembe dizi gibi, süper olacak :D

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Eylül 2010, 16:07:40 »
 Kadının giysilerine özen. Forumun da ahlakı var demi?  evil*
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Eylül 2010, 16:11:03 »
pembe dizi dedinde biraz hedeflerimden bahsedeyim dedim maksat ilgi çeksin dizi:). En önemli amacımız Sancar Hanı devirmek  tabi bunun 2 yolu var. tüm kergit krallığını yıkabilmem için hile sart yok kullanmazsam ispanyol dizileri gibi yıllarca sürer bu hikaye:D. Ben taht iddaasında bulunan dustum hanı desteklemeyi düsünüyorum. tabi bunun öncesinde iyi seviyede nam da sart. baktım o da sarmıyo isyan ederim alırım 1-2 kale sonra ya istiklal ya ölüm:D:D:D:D

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Eylül 2010, 16:12:32 »
yıpranmıs göcer zırhı var üzerimde capulcudan tokatladım soyunuk dalmayız capulcu gibi merak etme sen:D:D

Çevrimdışı ysndmr 1963

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Eylül 2010, 16:58:05 »
     1.bölüm 2.kısım  ELVEDA RULUNS ELVEDA SVADYA
 Bazen hayat bambaşka bir diyara sürükler insanları. Herkezin bir nedeni vardır doğup büyüdüğü toprakları terkederken. Uzun bir yolculuk olan hayatta nerede konaklayacağını bilemez insanoğlu.Tıpkı Maria gibi... Tıpkı anlamsız bir savaş yüzünden köyünden esip gitmek zorunda kalan rüzgarın kızı gibi...
 İki taraf içinde çok yıkıcı olan büyük savaş bitmişti.Dönebilmeyi başaranlar uzaktan görünüyordu.Tüm köylüler işlerini bırakmış, savaştan geriye dönen yiğitlerini selamlamak üzere köyün girişinde toplanmıştı.Korku ve heyecanın bir kor gibi kalpleri dağladığı dakikalardan sonra savaşa giden yiğidini karsılarında görenler sevinç çığlıkları atıyor bu kadar şanslı olamayanlarsa boyunları bükük evlerinin yolunu tutuyordu. Maria Gelen kafilede babasını göremeyince ne olduğunu anlamıştı. O büyük savaşçı bu dünyayı terketmiş geride yıkılmış bir kız bırakmıştı.Onu koruyan babası yokken ne yapacağını bilemiyordu. buköyde kalamazdı. buradaki hiç bir kıza benzemiyordu. erkeklerin bile korkup kaçtığı bir kızdan kaç tane bulunabilirdi ki?
  Babasının cesedi aldığı darbe ve üzerinden geçen onca attan sonra paramparca olduğundan köye getirilmemişti.Yinede Maria babası adına temsili bir mezar yaptırdı.Sonraları zamanının büyük bir kısmını mezarı ziyaret etmeye ve babasının başlattığı eğitime devam etmeye ayırır oldu. O çifti değil askerdi en azından o kendini böyle tanımlayabiliyordu. Ve zamanla kesin kararını verdi. Bu köyü ve bu toprakları terkedecekti.
  Gideceği yeri seçmeden önce köyün yaşlılarından diğer ülkelerle alakalı efsane, masal ve gerçeğin birbirine karıştığı bilgiler aldı.Bazıları o kadar abartılıydı ki anlatan bile buna inanmıyor ardından bir kahkaha atıyordu. Nordların  bir balta darbesiyle 1 ayıyı yere serebileceğini söyleyenler de vardı Rodok okçularının bir kundaklı yay atışıyla 100 metre ilerdeki bir karıncayı bile vurabileceğini söyleyenlerde.Bunlar arasında ilgisini en çok Kergit masalları çekmişti. Öyleki Kergitliler savaş meydanında o kadar hızlıymışki atlarının kaldırdığı toz bir sis gibi meydanı kaplar düşman burnunun dibini bile göremez teker teker avlanırmış.Maria tüm bu anlatılardann sonra kendi yeteneklerine en uygun ülke olan Kergite gitmeye karar verdi. Hız ve kargının ülkesine....