Gönderen Konu: JAPONYA askerler  (Okunma sayısı 1688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı che* guavera

• Müsellem
  • *
  • Ayo ma lemme get yo number!???
    • Profili Görüntüle
JAPONYA askerler
« : 04 Nisan 2011, 10:17:09 »
Arkadaşlar japonyayı civilized yapmaya uğraşıyorum.endüstri , prestij tamam.Fakat asker basma ekranında askerlerin quality : ''native''  böyle oluncada ne kadar üretirsen üret çok az military power artışı oluyor.bunların quality(türkçesini bilmiyorum) sini nasıl regular yapabilirim ??

Yapmak İstediğimi Sakalımın Bir Teli Bile Bilseydi, Sakalımın O Telini Hemen Koparır ve Yakardım.
            ~Fatih Sultan Mehmet~

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
Ynt: JAPONYA askerler
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2011, 13:56:03 »
Civilized olarak. :D Kültürle ilgili de olabilir. Mesela İngiltereyken Afrika kabilelerinden birinin kültürüyle asker yapmak istersen native çıkar ama Britanyalılardan asker yapmak istersen regular çıkar.

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
  • Brawlers, Bawlers & Bastards
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2011, 14:13:06 »
Quality: (Asker) Kalite(si)
Native: Yerli halk bir nevi sömürge askerleridir.

Peki sömürge askerlerine kültür ekleyebilir miyiz? Ayrıca bir yerden bir yere göç ettirebilir miyiz? Yani bir grubu başka bir bölgeme (zorla) göç etmelerini sağlayabilir miyim?
don't be another brick in the wall

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2011, 21:27:30 »
Quality: (Asker) Kalite(si)
Native: Yerli halk bir nevi sömürge askerleridir.

Peki sömürge askerlerine kültür ekleyebilir miyiz? Ayrıca bir yerden bir yere göç ettirebilir miyiz? Yani bir grubu başka bir bölgeme (zorla) göç etmelerini sağlayabilir miyim?

İlk sorunu anlamadım. Senin sömürgelerinde herhangi bir kültüre mensup "soldier" sınıfından insan varsa o kültürden asker yapabilirsin. Aynı şey sömürge olmayan topraklarda da geçerli. Fareyi manpower değerinin üzerine getirince kültür ve iki sayı çıkar yanında hatırlarsan. İlk sayı o kültüre mensup kaç tümenin bulunduğunu, ikinci sayı ise maksimum kaç tümenin olaibleceğini ifade eder. Asker kültürlerini buna bakarak ayarlamazsanız insan gücünüz dibe girer.

Zorla göç ettiremezsin ama göçü tetikleyebilirsin. Mesela bir multide mmm adlı arkadaş İtalya'yla Umman ya da Yemen'i ele geçirmiş ve oradaki halkın üçte birini falan İtalyanlar'dan oluşacak hale getirmişti. Bölgede altın madeni falan olması da göçü tetikler. Bir Osmanlı oyunumda Etiyopya'daki değerli metal çıkan şehrimin yarısı falan Katolik Macarlardan müteşekkildi.