Gönderen Konu: Victoria 2 - Savaş Taktiklerinizi Anlatın  (Okunma sayısı 953 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RoadWarriror

Victoria 2 - Savaş Taktiklerinizi Anlatın
« : 24 Ocak 2018, 01:27:21 »
Başlıktan da anlaşıldığı gibi
Buyrun başlayalım :)
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2018, 04:05:19 Gönderen: Wayfear »

Çevrimdışı Stalker

Ynt: Savaş Taktiklerinizi Anlatın
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2018, 01:29:37 »
Kaleler için piyade+istikhamcı+biraz topçu - Saldırmak için ise nitelikli piyade+topçu ve süvari tamamdır.
Taktik olarak ise büyük devlete karşı savaşıyorsak ve arazi ormanlık ve engebelli ise orduları kalede bekletip onların saldırmasını bekliyorum ve orduları mahvoluyor onların.
45 gün yasaklı.

Çevrimdışı battle4royal

Ynt: Victoria 2 - Savaş Taktiklerinizi Anlatın
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2018, 10:09:32 »
Savaştığın orduya göre değişen bi durum örnek vermek gerekirse Osmanlı'yla oynarken, Mısıra karşı savaşıyorsam bir yandan işgal diğer yandan ikmal yollarını kesmek ve işgal edeceğim bölgeyi anakaradan kesmeye çalışıyorum. Doğuda arazi dağlık olduğu için mümkün merteve Rus birlikleri ele geçirmeden kafkasları alarak savunmaya hazırlanıyorum. Her ne kadar attration yesem de arazi, savunma ve mevzilenme bonusu ile yeterince avantaja sahip oluyorum. Batıda ise durum daha zor çünkü arazi düzlük olduğundan hareketli savunma ve pusu faaliyeti ancak düşmanı yavaşlatmaya yardımcı oluyor. İlk 40-50 yıl Osmanlıyla batıya karşı taarruz savaşı oynamak pek mümkün değil zaten.

Çevrimdışı EmirY

« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2018, 22:36:31 »
Genellikle süper güç olmayan ülkelerde kullağındığım taktiği anlatmak isterim;

Şimdi benim 30k lık ordum var. Yakınlarda görünen düşmanında o civarlarda ordusu var. Ordumu, nehir geçen ormanlık ve ya dağlık bir yere çekiyorum. Sonra ordumu ikiye bölüyorum. Ordunun birisi o dağda dururken diğer orduyu da onun hemen arkasına yerleştiriyorum. 15k lık kalan orduma, savunması güzel bir general yerleştiriyorum. Malum ai otomatik olarak saldırıyor. Arazi ve nehirden -2 yiyor orduları. Daha sonra arkada duran 15klık ordumu da muharebeye sürüklüyorum. Eğer bir de generalleri kötüyse, o savaş artık avuçlarımın içinde oluyor. Ayrıca savunma muharebesi yendiğimiz için biraz fazla skor alıyoruz.

Çevrimdışı Stalker

« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2018, 23:13:09 »
Genellikle süper güç olmayan ülkelerde kullağındığım taktiği anlatmak isterim;

Şimdi benim 30k lık ordum var. Yakınlarda görünen düşmanında o civarlarda ordusu var. Ordumu, nehir geçen ormanlık ve ya dağlık bir yere çekiyorum. Sonra ordumu ikiye bölüyorum. Ordunun birisi o dağda dururken diğer orduyu da onun hemen arkasına yerleştiriyorum. 15k lık kalan orduma, savunması güzel bir general yerleştiriyorum. Malum ai otomatik olarak saldırıyor. Arazi ve nehirden -2 yiyor orduları. Daha sonra arkada duran 15klık ordumu da muharebeye sürüklüyorum. Eğer bir de generalleri kötüyse, o savaş artık avuçlarımın içinde oluyor. Ayrıca savunma muharebesi yendiğimiz için biraz fazla skor alıyoruz.
Ben yapmadım ama,oyunu oynarken hollanda 15k'lık orduyla 40'k'lık fransa ordusunu yendi demek ki bundanmış.
45 gün yasaklı.

Çevrimdışı AnilYilmaz34

• Azab
  • *
  • Şanlı bir mâzi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2018, 00:31:18 »
Öncelikle arazi koşulu, en uygun bölgeyi ararım çarpışmalar için. Ona göre 0,002'lik savaş durumunda komutan değiştirme prestij kaybını önemsemem. Gerekli durumda komutan tayin ederim. Sayıca üstün olmak her zaman iyidir mantığını uygularım. Uzun süre mevzi alan orduyu şehirden çıkartmam hareket ettirmem. Savaştan önce ekonomiyi hazırlarım ve hiçbir zaman askeri harcamaları savaş esnasında %100'den aşşağı düşürmem. İkmal yollarını kesip yardım alacakları yolları kapatmaya çalışırım. Kısa sürede fazla şehir işgal ederek seferberlik ve takviye birlik oluşturmasını engellemeye çalışırım. Savaştan önce liman şehirlerine gemileri yığarak savaş ilanı ederim böylece benim topraklarıma uzun yoldan gelip arkamdan çıkarma yapmasını engellerim. İstikamcı, süvari ve topçu birliği mutlaka her orduda bulundururum.
"Kılıncımı vurdum taşa,
Taş yarıldı baştan başa.
Şanı büyük Osman Paşa,
Askerinle binler yaşa!"