Gönderen Konu: Victoria 2 - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 580763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih387

@AnilYilmaz34  bir şey sorayım, hile yok mu şimdi bu oyunda asker, para vs? Sadece 4-5 kere oynamışımdır ama kötü şöhret hep etkiliydi bende.

Çevrimdışı NNA3

@fatih387 Oyunda kendindende eminsen ve büyük bir güç isen etrafındakı ülkelerin birleşiminden bile daha güçlü olduğunu düşündüğün zaman Kötü şöhret pek etkili olmuyor ve de asker ve para demişsin eğerki yüksek nüfuslü bölgelere sahipsen veya Rusya gibi çok fazla bölgeye sahip bir ülke isen ordu sıkıntın kalmıyor.Ekonomide ise hangi ülke olursan ol farketmeksiniz Fabrika kasman gerek zaten vergileri sıfırlasan bile paran sürekli olarak artıyorsa o oyun senin için kazanılmış demektir.
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)

Çevrimdışı TürkHan

Benim için keyifli bir oyun oluyor. Yasağımın kalkmasıyla birlikte sadece dün oyunda 1846'den 1861'e kadar geldim. Kuzey Alman Konfederasyonu'nu kurmam biraz uzun sürdü. İlk oyunum bu arada. 1861'den sonra Avusturya ile savaşıp, üstünlüğümü kabul ettirip Almanya'yı kurdum. Kriz çıktı(Osmanlı ve Yunanistan arasında. Osmanlı etkimde olduğu için onu destekledim). Rusya-Fransa-Avusturya'ya karşı Almanya-İspanya-Sicilyateyn'dik. Beyaz barışa bitirdik savaşı. Mısır oyunbaşından beri etkimdeydi ama Avusturya ve İngiltere sağolsun etkimden çıktı. İngiltere müttom ama çok pasif. Şuan durum böyle:
(aç/kapa)
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Revanchism

Benim için keyifli bir oyun oluyor. Yasağımın kalkmasıyla birlikte sadece dün oyunda 1846'den 1861'e kadar geldim. Kuzey Alman Konfederasyonu'nu kurmam biraz uzun sürdü. İlk oyunum bu arada. 1861'den sonra Avusturya ile savaşıp, üstünlüğümü kabul ettirip Almanya'yı kurdum. Kriz çıktı(Osmanlı ve Yunanistan arasında. Osmanlı etkimde olduğu için onu destekledim). Rusya-Fransa-Avusturya'ya karşı Almanya-İspanya-Sicilyateyn'dik. Beyaz barışa bitirdik savaşı. Mısır oyunbaşından beri etkimdeydi ama Avusturya ve İngiltere sağolsun etkimden çıktı. İngiltere müttom ama çok pasif. Şuan durum böyle:
(aç/kapa)
Sömürge yapacaksın değil mi? Çünkü koloni puanın az ve 6 sene kalmış.

Çevrimdışı TürkHan

Sömürge yapacaksın değil mi? Çünkü koloni puanın az ve 6 sene kalmış.
Pek düşünmüyorum. Donanmada zaten çok geri kaldım. Hedefim önce Avusturya ve Rusya. Hiç donanma teknolojisini geliştirmedim.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı fatih387

En iyi sömürge bölgeleri nereler sizce? İlk başta nereleri almaya çalışmalıyız?

edit: soru cevap başlığı değilmiş ama yazdık artık.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2018, 15:30:28 Gönderen: fatih387 »

Çevrimdışı Revanchism

Yanlış hatırlamıyorsam Orta ve Batı Afrika'da kauçuk çıkıyor. Kuzey Afrika sırf çöl, sadece asker çıkarmaya yarar. Doğu Afrika'da ne var bilmiyorum.

Çevrimdışı EmirY

Sokotoyu fethet ve aşağı bölgelerine doğru genişle. Kömür madenleri var ve manpower gayet iyi.
Für Kaiser, Gott und Vaterland!

Çevrimdışı EmirY

Hile ile orta Amerika'ya sadece 1 bölgeye Güney Alman Federasyonu kurdum. Göçler ve sadece yaptığım "event 14680 (nüfusu azıcık daha hızlı arttırma hilesi)" ile dünyayı inlettim;

Kuklalarım:
-Columbia
-Newfoundland
-Australia
-New Zealand
-South Africa
-Algeria
-Afrikada değişik isimli 2 ülke (hatırlamıyorum :D)
-Crimea
-Creete
-Mongolia
-Xinjang
-Madagascar
-Ruthenia
Unuttuğum olabilir :D
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2018, 21:56:54 Gönderen: EmirY »

Çevrimdışı NNA3

Güney Almanya'da toprağı olmayan Güney Almanya Konferedasyon'u.Gerçi benim oyunlarımda hep böyle.Bir günde 3 oyun atmışsam 2'si hileli 1'i az hileli.
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)

Çevrimdışı Wayfear

EmirY ile 4. dünya savaşını yaparken  :P .
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
  • Beğenildi: 54 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
İngilizlerin olmadığı dünya savaşı dünya savaşı değildir :P

Çevrimdışı Wayfear

İngilizlerin olmadığı dünya savaşı dünya savaşı değildir :P

İngiltere Faşist isyanlarla uğraşıyordu sanırım o sırada . ;D
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı Revanchism

İsviçre'nin olduğu bir savaş(hele dünya savaşı) gerçek değildir.

Çevrimdışı EmirY

EmirY ile 4. dünya savaşını yaparken  :P .

Ben vs Sovyetler, ABD, Hollanda, Macaristan, İtalya.

İspanya'yı belki bir halt yapar diye savaşa çağırdım. Adam girdiği gibi işgal yiyip - yedirdi. :/ Zaten Japonya adada AFK takılıyordu.

Çevrimdışı kerem1249

Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.

Çevrimdışı Furkan 65

Güzel oynamışsın  tbrk*

Çevrimdışı EmirY

Geçen yine medeni çin demeden yok ederken...

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249, Revanchism

Çevrimdışı kerem1249

Yine döktürmüşsün hocam :) Instagram'da paylaştık.
Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
  • Beğenildi: 54 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Çin çok çabuk medenileşmiş. Garip.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.