Gönderen Konu: Victoria 2 - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 580343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Annibal

Ynt: Victoria 2 - Devletinizi Yollayın!
« Yanıtla #120 : 15 Ağustos 2010, 21:23:03 »
Savaş Skoru işte.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Amiral

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 15 Ağustos 2010, 21:24:32 »
Alıntı

yıldız, prestij.
başı sarılı adam, savaş yorgunluğu.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2010, 00:06:46 Gönderen: süperman »
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı Delete®

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 15 Ağustos 2010, 23:41:21 »
20 War Score!?  ;D

Çevrimdışı Barış

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 15 Ağustos 2010, 23:44:39 »
Svaş çok güç geçmiş ondan.

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #124 : 15 Ağustos 2010, 23:45:47 »
Alttaki score'u diyor galiba.
Bu arada maşallah o nasıl bir zafer, o nasıl bir skor :D

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 16 Ağustos 2010, 00:05:50 »
O kadar savaş puanı alacak muharebelere daha erişemedik biz. :shocked2:

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 16 Ağustos 2010, 00:07:42 »
Acaba bu savaşlar sayesinde toplam skor 100'ü geçebilir mi?
-İnançsızlık-

Çevrimdışı Amiral

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 16 Ağustos 2010, 00:11:52 »
EU'da geçmiyordu bunda da geçmez herhalde.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
  • What does not destroy me,makes me strong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 16 Ağustos 2010, 01:34:32 »

bu da benim nacizane Fransa'm

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 16 Ağustos 2010, 01:37:06 »
Asker sayın az, biraz daha güçlenmen gerek.Ciddi bir savaşta dağılırsın.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #130 : 16 Ağustos 2010, 03:41:16 »

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 16 Ağustos 2010, 03:42:34 »
@Annibal
Avusturya'ya ne yapmışlar öyle :wreck:
-İnançsızlık-

Çevrimdışı fatih pasha

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Victoria 1'de Amerikan İç Savaşı'nı Konfederasyon ile kazanmak imkansızdı. Çünkü savaş tamamen event ağırlıklıydı ve ne yaparsanız yapın bazen tek eventle savaşı kaybediyordunuz. Victoria 2'de bunun böyle olmadığını öğrendim. 2 gündür iç savaşın başladığı gün aldığım save ile CSA'yı seçip oynuyorum. Bunların bazılarında ordularım anında ezilirken, bazılarında az da olsa direnebiliyordum. Bu akşamki oyunumda şans kapımı çaldı. Savaş her zamanki gibi 1849'da patlak verdiğinde(hep bu yıl patlak veriyor) yanımda 2 ayrı ülke gördüm: Fransa ve İngiltere! İkisi de bir kaç ay sonra savaşa benim yanımda müdahil olmuşlardı.

Aslında İngiltere'nin ilk yardımı değildi bu. Önceki denemelerimin birinde intervene yapmadan direk USA'ya savaş açmıştı. Ama USA önce Kanada sınırında İngilizler'i yenmiş, sonra gelip beni ezmişti. Bu sefer öyle olmadı. Fransa'yla beraber savaşa girdikleri anda USA'nın doğu kıyısındaki portları tamamen bloke ettiler. sonra da deli gibi asker çıkarmaya başladılar. Baktım İngiltere'nin savaş hedefi New England, Fransa'nınki New York idi. USA'yı öyle bir ezdiler ki, ben de cesaretlenip savaş hedefim olan statükonun üzerine Missouri eyaletini ekledim. USA doğu sahilini tamamen işgal ettik. Savaş başında bütçem eksideyken USA'nın limanlarının bloke olmasından olacak, birden artıya çıktım. Savaş boyunca ortalama +120 ile falan gitti bütçem. 1852 Ocak ayında USA toplu barış anlaşmasını kabul etti. Missouri bana kaldı ve bağımsızlığımı kazandım. İngiltere New England'ı aldı. Fransa New York'u aldı.

Galibiyete etki eden önemli bir noktada Florida eyaletinin colonial state'den full state haline getirmemdi. Normalde colonial olarak kaldıklarında savaş çıkınca CSA'ya dahil olmuyorlar. Ama oraya da bir NF verip bürokrat bastım. Savaştan 2 yıl önce full state oldu. Zaten "slave state" olduğu için, savaş çıkınca kafadan CSA'ya dahil oldu.

İngiltere ve Fransa yanımda savaşa girmeseler kazanabilir miydim? Hayır. Ama bunun sebebi güçsüz olmam değil, POP dengesizliği. Dixie kültürüne sahip POPlardan hiç asker çıkmıyor. Normalde oyuna en başta USA ile başladığım için, bunun üztesinden gelmek için NF'mi de Georgia ve Alabama eyaletlerinde asker POPları artırmak için kullandım. İç Savaş patlak verene kadar basabildiğim kadar Dixie kültürlü askeri birlik bastım. Savaş başlayınca bunlar CSA'nın emrine giriyorlardı. Ama bunların USA ordusu içindeki oranı %24 falandı. Yine işin ilginci USA ordusunda Dixie kültürüne sahip subay POPların oranı %56 falandı. Yani komutanların çoğu Dixie olmasına reğmen ordu mevcudu Yankee ağırlıklıydı. Buna ek olarak güney eyaletlerinin demiryolu altyapısını da tam hale getirdim ve bölgeye bir kaç fabrika kurdurdum. Böylece güney savaşa hazırdı. Ama dediğim gibi bu şekilde bile güneyin savaşı kazanması imkansız çünkü asker POP sayısı yetersiz. Eğer 1.2 patchinde bunu düzeltirlerse CSA'nın savaşı daha baştan kaybetmesinin önüne geçilir.

Bir de ilginç nokta, Paradoxplaza'da çoğu kişi A House Divided eventi gelince CSA'yı seçtiklerinde USA ile yaptıkları teknolojik araştırmaların CSA'ya geçmemesinden şikayet etmiş. Bende, USA'da olan teknolojinin tamamı CSA'da mevcuttu.

Savaşın başı. Bütçem eksilerde. Ordu limitine dikkat. Dixie kültürlü asker POPlarının eksikliğinin sonucu bu.

İngiltere ve Fransa savaşa müdahil oluyorlar.

Savaş sonunda Missouri bana kalıyor.

CSA bağımsızlığını kazanıyor. Bütçemin durumu ortada. Tabi toplam paraya aldığım borçlar da dahil.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2010, 04:01:10 Gönderen: fatih pasha »
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #133 : 16 Ağustos 2010, 03:49:50 »
Avusturya'nın çok büyük bir sanayisi var ama hemen hemen her oyunumda savaşlarla ve isyanlarla boğuşuyor. Bütün ülkenin isyancıların eline geçtiğini bile gördüm. Ben de şu an ekonomiyi zor da olsa yoluna soktum ve askeri teknolojiye yöneldim. Bir sürü Guard taburu yetiştirdim. Olası bir savaşta Avusturya'yı mağlup ederim diye düşünüyorum ama Rusları henüz savaş alanında yenemedim. Organizasyonları 50, benimkiler ise 40.

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 16 Ağustos 2010, 03:54:39 »
Tebrik ederim.CSA ile bunu yapmak zor iş, her ne kadar Fransa ve İngiltere yardım etse de.
@Annibal
Karşılaştığım kadarıyla bir süre sonra güçlü devletlerin hepsinde isyan çıkabiliyor.Ben Almanyaydım, Avusturya'da çıktı Avusturya bana katıldı, Rusya'da çıktı Finlanda ve Ukrayna bağımsız oldu, İngiltere'de çıktı İrlanda ve İskoçya bağımsız oldu, İspanya'da çıktı reform oldu, en sonunda her sene bende 200bin kişilik isyanlar çıkmaya başladı.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #135 : 16 Ağustos 2010, 04:09:17 »
Bende de anarko-liberaller topluca isyan ediyor, çözümü bir türlü bulamadım. Rejim mi değiştirmem lazım acaba.

Çevrimdışı bir_dost

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 16 Ağustos 2010, 04:11:24 »
Al benden de o kadar.
Avusturya'yım ben de, sürekli isyan. Her şey çok güzel olmasına rağmen ekmen veren eli ısırıyorlar.  :whip:
Monarşiden demokrasiye geçmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 16 Ağustos 2010, 04:23:32 »
Anorko-liberal isyanlarını düzelteceklermiş yeni yamada, biri öyle dedi forumda.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 16 Ağustos 2010, 04:23:42 »
Muhtemelen isyancılar istediklerini yaparsa sorun hallolur.Ama ben meşrutiyetten bir türlü cumhuriyete veya sosyalizme geçemedim.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 16 Ağustos 2010, 04:53:08 »
@fatih pasha

Güzel oyun olmuş. Ben de Konfederasyon ile oynadım baya. Bana da Britanya ve Meksika yardım etti. Daha sonra gelişerek 1900'lere doğru Texas, New Mexico ve Kansas eyaletlerini de ele geçirdim. Endüstriyel olarak baya gelişmitim fakat sonra büyük bir isyan ile (11 milyona yakın taraftarı vardı ve ordunun yarısı da destekliyordu bazı şehirlerde 50.000 kişilik birlikler halinde isyanlar çıktı.) ülke  yönetimini komünistler ele geçirdi ve yönetim şekli proletarya diktatörlüğü oldu. Zaten daha öncesinde jakobenler köleliği kaldırmıştı ve bu kadar isyanla değişen birçok şey sonunda oynama hevesim kaçtı hedeflerimden şaştığım için. Şimdi baştan başlamakla başka ülke seçmek arasında kaldım...
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.