Gönderen Konu: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 54268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı battle4royal

Başlarda donanmaya zaten ihtiyacın yok yahu. Mısır donanmasını ilk savaşta batır sonra gerek yok. Ben bu şekilde en az 10 oyun bitirdim :D Tripoli ve Mısırla savaşmak dışında bir aktivite yok ki başlarda. Sürekli bi Avrupa-Afrika arasında savaş yapıyorsan o bambaşka bi olay. 50-60lardan sonra vapurları kullanmayı başlayınca yavaş yavaş donanma alırsın. Donanma çok pahalı bi olay yoksa.

Çevrimdışı 25itroy25

Ticaretten yelkenli stogu cekmek en mantikslisi yalnizca organizyonu azaliyor ve de daha az maliyetli. Ayrica ilk donemlerde muhafazkar basmak daha mantikli.
Steam:itroy2003
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı sinaneca

Yapay zekanın agresifliğini arttırabilir miyiz nasıl ? Oyun böyle çok sıkıcı devletler yalnızca coreları için savaş açıyor.

Çevrimdışı Ralpakin

Önüne gelene saldırıp ayarlardan verry hard yaparsan seni zayıf gördüklerinde saldırırlar.
Sikkim'de görüşmek üzere.

Çevrimdışı battle4royal

Yapay zekanın agresifliğini arttırabilir miyiz nasıl ? Oyun böyle çok sıkıcı devletler yalnızca coreları için savaş açıyor.

dosyalardan badboyu 25'ten 100e çıkar agresiflik gör :D

Çevrimdışı hirohito3214

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
Bir bölgede 2 tane gerekli kaynak varsa örnek veriyorum cam üretiyorum ve içki fabrikası açtım 2 tane tahıl olan bir yere ordan daha çokmu gelir elde ederim ona göre fabrika açıcağım tek tahıllı bölgeyle farkı varmı?

Çevrimdışı battle4royal

Bir bölgede 2 tane gerekli kaynak varsa örnek veriyorum cam üretiyorum ve içki fabrikası açtım 2 tane tahıl olan bir yere ordan daha çokmu gelir elde ederim ona göre fabrika açıcağım tek tahıllı bölgeyle farkı varmı?

bir yerdeki fabrikanın üretim hammaddesini aynı bölgeden sağlayabiliyorsan %25e kadar üretim bonusu alırsın. mesela kömür olan bir eyalette %25 daha fazla cam üretirsin.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: hirohito3214

Çevrimdışı hirohito3214

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
Japonya ile olan oyunumda koreyle yenildim çok güçlüydüm en güçlü 13. ülke olmayı başardım (ilk oyunum) asker sayımda çok fazlaydı ama yendiler askerlerimin tüfek yerine kılıç kullanması yüzünden olmuş olabilirmi ? bunu değiştirmenin yolu varmı ayrıca içki ve lüks elbise üretmeme rağmen nitelikli piyade oluşturamadım (silah araştırmalarını bitirip medenileştirmiştim ülkeyi)
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2019, 16:37:54 Gönderen: hirohito3214 »

Çevrimdışı battle4royal

Japonya ile olan oyunumda koreyle yenildim çok güçlüydüm en güçlü 13. ülke olmayı başardım (ilk oyunum) asker sayımda çok fazlaydı ama yendiler askerlerimin tüfek yerine kılıç kullanması yüzünden olmuş olabilirmi ? bunu değiştirmenin yolu varmı ayrıca içki ve lüks elbise üretmeme rağmen nitelikli piyade oluşturamadım (silah araştırmalarını bitirip medenileştirmiştim ülkeyi)

1- Japonya ile 13. ülke olmak kötü bi derece. Zira Japonya nüfus ve askeri bakımdan ve okuryazarlık açısından çok avantajlı. dolayısıyla 1870lerde ilk 10'a girilebiliyor. Hatta medenileşmeden sonra 10 yıl sonra da süper güç olmalı.
2- Askerlerin tüfek yerine kılıç kullanmasından kastın animasyon kaplaması ile alakalıysa hiç ama hiç alakası yok. O sadece görsel kaplama.
3- Asker olarak düzensiz birlik kullandıysan onlar çok zayıf. Normal piyade bas. Bir de harcamaları savaşta kısma sakın. Bir de işgal ederken süvari kullanman lazım ki hızla işgal edebilesin.
4- Nitelikli piyade üretilebilir durumda olduğu halde üretemiyorsan ya piyasada düşük arz aşırı yüksek talep vardır ya da iç talebin arzın üstünedir.
5- Japonya'da kapitalistleri teşvik edip random geliştir. Fabrika bassınlar.

Çevrimdışı bbjx

Değerli dostlarım Victoria II Steam'de 7.75 TL. Haliyle almayı düşünüyorum.Fakat bu oyun EU4 gibi DLC olmadan patates midir yoksa önemli değil midir DLC'ler ? Biri aydınlatırsa sevinirim.

Çevrimdışı NNA3

Oyunun zaten 2 tane önemli DLC'si var ki 3'ünü (Oyun ve 2 DLC) birden alırsan 30 tl ediyor.Oyunun complete edition versiyonu 42 tl ve o 2 DLC'siz baya eksik ve buglı bir oyun olabiliyor.
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)

Çevrimdışı bbjx

Oyunun zaten 2 tane önemli DLC'si var ki 3'ünü (Oyun ve 2 DLC) birden alırsan 30 tl ediyor.Oyunun complete edition versiyonu 42 tl ve o 2 DLC'siz baya eksik ve buglı bir oyun olabiliyor.

EU4 gibi sadece oyunun orjinal alıp, DLC'leri diğer yöntemlerle edinebilme şansımız var mı ? Bir kaç yere baktım net bir şey bulamadım ?

Düzeltme:Victoria II'yi sadece oyun olarak satın almış bulunmaktayım.

« Son Düzenleme: 21 Mart 2019, 18:53:08 Gönderen: bbjx »

Çevrimdışı NNA3

Ne yazıkki hayır.Eu4 , CK2 , HOI4 gibi DLC'leri korsan , oyun orjinal oynayamıyorsunuz.Ayrıca sitede korsan oyun linki istemek yasak.Lütfen bir daha ki sefere daha dikkatli olalım.
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)

Çevrimdışı bbjx

Ne yazıkki hayır.Eu4 , CK2 , HOI4 gibi DLC'leri korsan , oyun orjinal oynayamıyorsunuz.Ayrıca sitede korsan oyun linki istemek yasak.Lütfen bir daha ki sefere daha dikkatli olalım.

Link istemedim ayrıca "Korsan" diye bir kelime kullanmadım :)

Çevrimdışı Ralpakin

1- Japonya ile 13. ülke olmak kötü bi derece. Zira Japonya nüfus ve askeri bakımdan ve okuryazarlık açısından çok avantajlı. dolayısıyla 1870lerde ilk 10'a girilebiliyor. Hatta medenileşmeden sonra 10 yıl sonra da süper güç olmalı.
2- Askerlerin tüfek yerine kılıç kullanmasından kastın animasyon kaplaması ile alakalıysa hiç ama hiç alakası yok. O sadece görsel kaplama.
3- Asker olarak düzensiz birlik kullandıysan onlar çok zayıf. Normal piyade bas. Bir de harcamaları savaşta kısma sakın. Bir de işgal ederken süvari kullanman lazım ki hızla işgal edebilesin.
4- Nitelikli piyade üretilebilir durumda olduğu halde üretemiyorsan ya piyasada düşük arz aşırı yüksek talep vardır ya da iç talebin arzın üstünedir.
5- Japonya'da kapitalistleri teşvik edip random geliştir. Fabrika bassınlar.

Japonya ile 1840'a kadar medenileşme yapılmalı yoksa sonradan 1,2,3 büyük güç olmayı unutun.

Medenileşme nasıl yaparım der iseniz hızlıca koreyi ve brunei'yi 4 atlı, 6 piyadeli 30klık birlikler ile ele geçirin.

Medenileşme'de askeri araştırmalardan birkaçını yapar iseniz birini fethettiğinizde büyüklüğüne göre size araştırma puanı verecektir. Bu sayede hıphızlı bir şekilde medenileşebilirsiniz.

Bu arada Prusya ile almanyayı 1842'de kurdum, japonyayı 1843'de medenileştirdim var mı arttıran? (En zorda)

Çevrimdışı battle4royal

Hiç bir ülke ile hilesiz 1840'a kadar medenileşme yapamazsın. Günde 4-5 puan kazanıp 5 yılda medenileşmek imkansız bi şey hile yapmadan.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2019, 19:32:07 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı Ralpakin

İmkansız değil Japonya ile erken meji, ardından 1 yıl 2 yıl bekle sonra askeri araştırmaları aç gelen bilim puanları ile tüfekli asker bas yıl oldu mu 1838 koreye savaş ilanı hazırla ele geçirince 12500-25000 arası bir puan veriyor onla %25 medenileşme veren fabrikayı alıyosun 1 yıl daha kendin araştırma yapıyosun medenileşiyor.

Almanyayla ilede çabucak birileri almadan saxonya,Vb ülkeleri himayene alıcaksın hannover olayı olunca hannoveri kapıcaksın danimarkayı ingiltereden önce alacaksın kuzey almanyayı kurmaya başlarken bavaria'yı alacaksın ardından diğer güney almanları alacaksın. yetiştiremezsen direkt olarak avusturalyaya dal gitsin kuzey almanya'iken yanında müttefiğin varsa çatur çutur ezersin alırsın himayesindekileri müttefiğin yoksa 1843 e kadar uzar ama yaparsın.

Yapılabiliyor yani.

« Son Düzenleme: 16 Nisan 2019, 23:48:51 Gönderen: Ralpakin »

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.