Gönderen Konu: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 42461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dewletiosmani

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Peki etki altında olan bir devleti etki alanından nasıl çıkarabiliyorsun?

Çevrimdışı NNA3

100 puan biriktirdikten sonra remove from sphere seçeneği var diplomasi ekranında ona tıklıyorsun.
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)

Çevrimdışı dewletiosmani

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Oyunda diplomatik puan hilesi filan var mı?

Çevrimdışı EmirY

Oyunda diplomatik puan hilesi filan var mı?

Konsola "debug alwaysdiplo" yaz.
Für Kaiser, Gott und Vaterland!

Çevrimdışı dewletiosmani

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Konsola "debug alwaysdiplo" yaz.
Onu denedim olmuyor
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2018, 19:18:02 Gönderen: dewletiosmani »

Çevrimdışı EmirY

Onu denedim olmuyor

Oyun sürümünün güncel (3.04) olması gerekiyor. Konsolu "Alt+2+1" ile aç.
Für Kaiser, Gott und Vaterland!

Çevrimdışı gurkan724

• Azab
  • *
  • Genç Osman
    • Profili Görüntüle
Merhaba ilk olarak bir mod vardı sanırsam hız olarak en fazla 5 e alabiliyoruz şuhan o modla birlikde artıra biliyorduk bu hızı adını bilen var mı :)

Çevrimdışı 25itroy25

puppetimi nasıl annexleyeblirim
Steam:itroy2003
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı sinaneca

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
puppetimi nasıl annexleyeblirim
İlhak edemezsiniz ama darbe olur sizden ayrılırlarsa sizde yeterli güce ulaştığınızı düşünüyorsanız "Fetih" savaş sebebi ile ilhak edebilirsiniz.Ancak buda size yüklü bir miktarda Kötü Şöhret'e mal olacaktır.

Çevrimdışı 25itroy25

İlhak edemezsiniz ama darbe olur sizden ayrılırlarsa sizde yeterli güce ulaştığınızı düşünüyorsanız "Fetih" savaş sebebi ile ilhak edebilirsiniz.Ancak buda size yüklü bir miktarda Kötü Şöhret'e mal olacaktır.
teşekkkürler

Çevrimdışı Bourreau

• Azab
  • *
  • Yeni Üyeniz...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #470 : 01 Ağustos 2018, 18:27:24 »
Almanya ile Rusya'yı kukla yapma imkanım var. Yaparsam kısaca avantaj ve dezavantajları söyliyebilecek bir Arkadaş varmı ?

Kötü Şöhret'i düşürmek için Event 18540 olmuyor bir Alternatif yol varmı ?

Mod:BAI [Blood And Iron] 

Çevrimdışı NNA3

« Yanıtla #471 : 01 Ağustos 2018, 22:12:35 »
Rusya gibi bir ülkeyi puppet yaparsan sadece senin için ölebilecek fazlasıyla asker kazanırsın.

VPN ile girmen gereken bir site.Buradan infamy ile ilgili olanı kopyalayıp victoria2/events (Moda ayrı olarak yapman gerek.Aynı şekilde.) dosyasına .text dosyası açıp yapıştırırsan ve konsola (Alt+2+1) event 80003 yazarsan 50 infamy düşüyor.

https://pastebin.com/wwFgkdri
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)

Çevrimdışı Bourreau

• Azab
  • *
  • Yeni Üyeniz...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #472 : 05 Ağustos 2018, 21:46:10 »
Rusya gibi bir ülkeyi puppet yaparsan sadece senin için ölebilecek fazlasıyla asker kazanırsın.

VPN ile girmen gereken bir site.Buradan infamy ile ilgili olanı kopyalayıp victoria2/events (Moda ayrı olarak yapman gerek.Aynı şekilde.) dosyasına .text dosyası açıp yapıştırırsan ve konsola (Alt+2+1) event 80003 yazarsan 50 infamy düşüyor.

https://pastebin.com/wwFgkdri

Teşşekürler sorun çözüldü. [Kötü Şöhret]

Rusya'ya Kukla yapmak için savaş açtım. Kazandım ama barış yapmadım henüz şimdi ise ek savaş hedefi ekliyemiyorum sebebi nedir ?

Oyun mekaniği ise yapılabilecek birşey varmı ekliyebilmek için ?

Çevrimdışı 25itroy25

« Yanıtla #473 : 05 Ağustos 2018, 22:24:17 »
Ek savas hedefini acmak icin ulkede sovenizmin gumd oraninin 6 olmasi lazim yaklasik

Çevrimdışı battle4royal

« Yanıtla #474 : 06 Ağustos 2018, 19:32:48 »
Bazı dosyalarla oynadım ve sanayi üretimini pozitif yönde artırdım. Diğer ülkelerde normal olmasına rağmen benim ülkemde cam sanayiiğim olmasına rağmen halk camı benim fabrikamdan değil ithalattan alıyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Çevrimdışı 25itroy25

« Yanıtla #475 : 06 Ağustos 2018, 20:07:35 »
Bazı dosyalarla oynadım ve sanayi üretimini pozitif yönde artırdım. Diğer ülkelerde normal olmasına rağmen benim ülkemde cam sanayiiğim olmasına rağmen halk camı benim fabrikamdan değil ithalattan alıyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim?
prestij,vergilerin çok olması,ülkeden göçün çok olması,gümrük vergisi gibi etkenlerden dolayı olabilir,aynı zmanda oyun dosyaslarıyla oynarken bir hta yapmış olabilirsin.Açıkcası ben böyle bir şey henüz görmedim kendi oyunlarımda

Çevrimdışı battle4royal

« Yanıtla #476 : 06 Ağustos 2018, 20:31:53 »
prestij,vergilerin çok olması,ülkeden göçün çok olması,gümrük vergisi gibi etkenlerden dolayı olabilir,aynı zmanda oyun dosyaslarıyla oynarken bir hta yapmış olabilirsin.Açıkcası ben böyle bir şey henüz görmedim kendi oyunlarımda

yok hata yapmadım. ona eminim. sadece production_types dosyası ile oynadım. satış olsa kar getirecek ama satış olmuyor. yani mesela içki satılıyor ama ham madde olarak kullanılan cam satılmıyor dışarıdan alıyor. vergiler %50 gümrük 0 göç pek yok. ama prestij olabilir. ayrıca diğer ülkelerde de bu satışlar oluyor bende olmuyor

Çevrimdışı 25itroy25

« Yanıtla #477 : 07 Ağustos 2018, 10:07:47 »
prestijin düşük mü ve kötü şöhretin fazla mı.edit:ticaret zaten oyunun en hatalı bölümü bir sürü bug filan var

Çevrimdışı Bourreau

• Azab
  • *
  • Yeni Üyeniz...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #478 : 07 Ağustos 2018, 21:10:12 »
Ek savas hedefini acmak icin ulkede sovenizmin gumd oraninin 6 olmasi lazim yaklasik

Şövenizm'i nasıl arttıracağım ?

Modda şövenizmi arttırmaya dair bir event yok.

Çevrimdışı NNA3

« Yanıtla #479 : 07 Ağustos 2018, 21:37:01 »
O ülke partisine ve savaş boyunca yaptığın katılıma(Ele geçirdiğin bölgeler yaptığın , meydan muharebeleri.) göre artan birşey.

-Khan (Metro serisi)

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.