Gönderen Konu: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 54926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Wayfear

Colonial State ile Normal State arasındaki fark ne (ayrıntılı yazarsanız sevinirim)

Ayrıntısını tam hatırlamıyorum ama kısaca :

Okuryazarlığa etki etmezler
Koloniden normal stateye geçerse prestij kazanırsın
Ve Fabrika kuramazsın
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Filozof
  • *
  • Beğenildi: 58 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
En iyi mod hangisi sizce? HFM mi? HİP modu mu? Ayrıca 1780-90'larda başlatan mod var mı?

Çevrimdışı Stalker

En iyi mod hangisi sizce? HFM mi? HİP modu mu? Ayrıca 1780-90'larda başlatan mod var mı?
Ultimate mod çok güzel 1600 lü yıllarda başlayapı günümüze kadar gelebiliyorsun.
Ama kurması biraz uğraştırır bende çözüm vardır.

Çevrimdışı sinaneca

Ben vermediğim halde Süveyş kendi kendine İngiltere'nin oluyor beyler bu durumu yaşayan var mı bir bug mu ? Süveyş kanalı açılıyor.

Çevrimdışı Stalker

Bildiğim kadarıyla sen süveyş kanalını yapmassan o yapıyor o yapıncada onun oluyor.

Çevrimdışı Wayfear

Süveyş genellikle mısırda kaldığı için Mısırı etkisine alıp Gerekli araştırmaları yapan kanalı açınca o toprak kendisinin oluyor .
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı sinaneca

Evet sağolun beyler ben ikincil güçlere düştüğüm için etki alanı olayından almış toprağımı.Sağolun cevaplar için.

Çevrimdışı JrLesi

• Misyoner
  • *
  • Ya özgür kalıcaz Yada bu uğurda ölücez.
Bu erkek nüfus yani daha doğrusu askeri güç diyeyim bir zaman sonra habire düşmeye başlıyor. Nasıl düzelticez bu işi ?  ??? ???

Çevrimdışı EmirY

Bu erkek nüfus yani daha doğrusu askeri güç diyeyim bir zaman sonra habire düşmeye başlıyor. Nasıl düzelticez bu işi ?  ??? ???

Asker maaşlarını arttır. Her hangi bir bölgede askeriye'ye teşvik ver. Genel olarak erzak yetersizliğinden ölüyorlar. Ve ülkede salgın hastalık var mı kontrol et. Sağlık araştırmalarını yaparak erzak limitini yükseltebilirsin.
Für Kaiser, Gott und Vaterland!

Çevrimdışı ZeBo

• Misyoner
  • *
  • Ya özgür kalıcaz Yada bu uğurda ölücez.
Bende bu sıkıntıyı yaşıyordum bilgi için teşekkürler  :) :) :)

Çevrimdışı sinaneca

Herkese selamlar soru basit olacak ama oyunun zorluk kısmındaki değişimler neleri içeriyor yani normal ile very hard ın farkı nelerdir?

Çevrimdışı EmirY

Herkese selamlar soru basit olacak ama oyunun zorluk kısmındaki değişimler neleri içeriyor yani normal ile very hard ın farkı nelerdir?

Ai daha saçma hareketler yapmıyor. Diğer ülkelerle daha zor ilişki kuruyorsun gibi. Bunları oynarken farketmen daha mantıklı olabilir.
Für Kaiser, Gott und Vaterland!

Çevrimdışı sinaneca

Ai daha saçma hareketler yapmıyor. Diğer ülkelerle daha zor ilişki kuruyorsun gibi. Bunları oynarken farketmen daha mantıklı olabilir.
Öğrendim kardeş sağol yinede.

(aç/kapa)

Çevrimdışı Stalker

Ne zaman oyuna başlasam hep teknoloji konusunda kararsız kalıyorum teknolojide ticaret teknolojisi ve gemi teknolojisine en son önem veriyorum. Oyunun ilk başlarında hangi teknolojiler öncelik vereyim ve ortalarına doğru hangi teknolojiler?

Çevrimdışı NNA3

Askeri ve kültür teknolojileri önemli endüstri'de ise tren raylarına ve medicine'ın bulunduğu yere önem vermelisin.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 14:34:31 Gönderen: NNA3 »
"You reap what you sow, Artyom. Force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than just act without any thought or doubt."

-Khan (Metro serisi)

Çevrimdışı KoKi

Geçen yaz vic II almıştım ama hiç oynama fırsatı bulamadım. nasıl beyler bu oyun zor mudur öğrenmesi ?

Çevrimdışı Stalker

Geçen yaz vic II almıştım ama hiç oynama fırsatı bulamadım. nasıl beyler bu oyun zor mudur öğrenmesi ?
Alışınca anlıyorsun ama biraz kafayı yormak lazım oyuna diğer paradox oyunları gibi değil çok daha eğlenceli diğer tüm pd oyunlarından 10 kat daha iyi hatta bununla ilgili açtığım bir konu dahi var. "En iyi paradox oyunu vic 2'dir"

Çevrimdışı yehyeh321

• Mandate
  • *
  • Yeni üye oldum.
Osmanlı ile japonyadan bir toprak aldıktan sonra kendi ülkemden o topraga yaklaşık 1 milyon kişi gitti ama orayı asimile edemedim.O toprakdaki nufusu nasıl azaltabilirim?

Çevrimdışı Stalker

Osmanlı ile japonyadan bir toprak aldıktan sonra kendi ülkemden o topraga yaklaşık 1 milyon kişi gitti ama orayı asimile edemedim.O toprakdaki nufusu nasıl azaltabilirim?
:D Sen onları asimile edemessin onlar seni asimile eder.
Ordaki nüfusu azaltmaya çalışmak tamamen saçmalıktan ibarettir. Tam tersi o toprakların nüfusundan yararlanıp bolca asker çıkartabilirsin great powerliği garantilemiş olursun.
Zaten ilk başlarda osmanlıyı great power tutmanın en iyi yolu japon& çin topraklarıdır.
Asimile olayını tam bilmiyorum belki başka bir üye sana yardım eder.  :)
Fakat bildiğim kadarıyla full citizen yani tam vatandaşlığı benimsersen asimilasyon oranı yükselir. Eğer kabul edilmeyen kültürse daha hızlı asimile olurlar.
Militancy düşükse daha hızlı asimile olabilirler.
Birde ben birşeyi gözlemledim çok etkisi var mı tam bilmiyorum ama eğer kendi ırkından yani türk kültüründen askerleri japonyaya gönderirsen asimile bonusu geliyordu ama tam bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2018, 19:54:36 Gönderen: AdolfUstpMert »

Çevrimdışı battle4royal

Asimilasyonun pek çok faktörü var. Din, bilinç, okur yazarlık, kabul edilebilir kültür vs gibi pek çok faktör var

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.