Gönderen Konu: Victoria 2 Birkaç soru  (Okunma sayısı 5416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yıl1453

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Victoria 2 Birkaç soru
« : 25 Aralık 2011, 13:28:13 »
1-Sanayileşme puanı almak için yeni fabrikalar mı kurmak gerek yoksa fabrikaları genişletince sanayileşme puanı geliyor mu? Aslında fabrika kurmakla da uğraşmak istemiyorum kendi kendine olmuyor mu? Liberalleri geçirince başa sanayileşme çok yavaş oluyor.
2-Rusya ile oynuyorum örneğin osmanlıya savaş açıyorum. çok büyük zarara uğruyorum. Ekonomi kötüye gitmeye başlıyor. Sebep?
3-Savaş sırasında ordumu bir bölgeden başka bölgeye ilerletiyorum. Savaş alanına gelene kadar ordu resmen yok oluyor. İsveçi bile yenemiyorum bu sebeple.
4-İnfamynin artması nelere sebep olur?
Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir. Laikliği dinsizlikle karıştırmak isteyenler, İlerleme ve canlığın düşmanları ile gözlerinden perde kalkmamış doğu kavimlerinin fanatiklerinden başka kimse olamaz.                  
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı abman

• Müsellem
  • *
  • Asker Basmanı
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 Birkaç soru
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2011, 13:37:48 »
1-Sanayileşme fabrika kurmak ve genişletmekle beraber fabrikanın yaptığı kar zararla ve üretimle ilgilidir üstdüzey fabrikalar daha fazla kar salar ve tabi  daha fazla mal üretir işçilerinde etkisi büyüktür işçiler olmassa fabrika daha az kar yapar ve daha az mal üretir ancak bazı durumlarda işçi alımı yapıldıkça fabrika zarar etmeye başlar çünkü işçilerin maaşı satılan malın satılamaması veya satılan malın fiyatının düşük olması buna sebeb olur

2-Savaş açınca askerlere kumanya gerek buda asker masraflarını artırır mobilize olunca çalışıp ekonomiye destek veren çiftçiler madenciler işçiler asker olur ve getirdikleri artılar yok olduğu gibi askeri masrafada yol açarlar

3-Her şehrin bi sınırı olduğunu düşün 18 birim sınırı olan biyere 30-40 birim götürürsen askerlerin ölmeye başlar oyüzden biyeri ele geçirirken 3 birim 3 birim halinde askerlerini yay saldırı gelen yere büyük ordunu yolla asker kaybın az olur

4-War goal lerin hepsi belirli bi miktarda infamy götürür örneğin biyeri Conquest etmek istiyosan 20 infamy gelir 25-20 arasına ulaşınca infamy contain savaşları açılabilir

Ancak bazen casus belli eventleri gelir bu eventler infamy artırmadan  war goal eklemeni sağlar

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2011, 13:41:44 »
Abman'ın söylediklerine ek olarak;
1)Demiryolları kurarsan da sanayin gelişecektir.Bunun için ''Railroads'' araştırmasını yapıp şehirlerine tıklayıp demiryoluna tıklaman gerek.
2)Savaş sırasında masraf'ın artması normal,paranı stoklayıp öyle savaşa gir.Ya da savaş sırasında borç al.
3)Şehirler Dağlık ve Çöl gibi arazi koşullarına sahipse ordular ilerlerken ve savaşırken eksi bonus alırlar.Aynı şey nehir kıyısında ki bir bölgeye saldırırken de geçerlidir.
4)Eğer askeri bakımdan güçlüysen kolay kolay kimse savaş açamıyor oyunda.

Çevrimdışı Yıl1453

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2011, 14:02:09 »
Yani infamy eu3 teki kadar önemli değil?
Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir. Laikliği dinsizlikle karıştırmak isteyenler, İlerleme ve canlığın düşmanları ile gözlerinden perde kalkmamış doğu kavimlerinin fanatiklerinden başka kimse olamaz.                  
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2011, 14:06:03 »
Küçük bir devletsen çok önemli,20'yi aştığında ezerler.EUIII'de ki kadar fazla şeyleri etkilemiyor ama.

Çevrimdışı Yıl1453

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2011, 14:07:54 »
Teşekkürler çok yardımcı oldunuz.
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Alper412

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2011, 22:23:05 »
benim oyunumda infamy çok yüksekti ama  askeri alanda birinciydim yine de tüm devletler savaş açtı

Çevrimdışı halhas

• Sekban
  • *
  • "Abarti-Kutluk-EndaxL"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2011, 09:55:00 »
benim oyunumda infamy çok yüksekti ama  askeri alanda birinciydim yine de tüm devletler savaş açtı
Bence infamyni 20/25 tut 25 ve +25 olmasın sınırı geçerse ingiltere gibi ülkler sana saldıracaktır riske girmeden infamy azalmasını dene veya alt 2+1 18540 yaz geçer

Çevrimdışı Yıl1453

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2011, 13:00:10 »
Bir de diğer ülkeler çok hızlı sanayileşiyor ve fabrikalarındaki işçi sayısı hep dolu. Ben o kadar hızlı sanayileşemiyorum. Fabrika kurmak da çok uzun zaman alıyor tek tek uğraşmak istemiyorum. Tutucu sanayisi olanlar daha hızlı gelişiyor sanayide. İşçi sıkıntıları yok national focus yapıyorum bazı bölgeleri onlarda bile en fazla yarısı işçi oluyor fabrikanın. Yardım..!
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı halhas

• Sekban
  • *
  • "Abarti-Kutluk-EndaxL"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Aralık 2011, 13:26:53 »
Bürokrat yap Vergileri düşük tut 80 de bürokratları bıraksan'da olur sonra işçi yap.Az isyan olmasına dikkat et reform yap

as12atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2011, 13:43:57 »
Fabrika için Liberal partiyi başa geçir ve NF'ni kapitalistler için kullan ( En az 10000 olana kadar kapitalist nf'si kullan. )

Çevrimdışı Şarklı Yağız

• Sipahi
  • *
  • Isoroku Yamamoto
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2011, 00:51:41 »
1-Sanayileşme puanı almak için yeni fabrikalar mı kurmak gerek yoksa fabrikaları genişletince sanayileşme puanı geliyor mu? Aslında fabrika kurmakla da uğraşmak istemiyorum kendi kendine olmuyor mu? Liberalleri geçirince başa sanayileşme çok yavaş oluyor.
2-Rusya ile oynuyorum örneğin osmanlıya savaş açıyorum. çok büyük zarara uğruyorum. Ekonomi kötüye gitmeye başlıyor. Sebep?
3-Savaş sırasında ordumu bir bölgeden başka bölgeye ilerletiyorum. Savaş alanına gelene kadar ordu resmen yok oluyor. İsveçi bile yenemiyorum bu sebeple.
4-İnfamynin artması nelere sebep olur?

1)Fabrikanın türüne,işçi sayısına ve verimliliğine göre değişiyor.Mesela çok yüksek puanın olmasını istiyorsan ağır sanayi kur.İşçilerinin 20/1'i clerk olsun.Fabrika seviyesini sürekli yükselt.(Tabi tim bölgelerindeki fabrika kurma sınırı bitince.)
2)Savaş her zaman için ekonomiyi kötüye götürür bunun olmasını istemiyorsan ya gelirleri savaş zamanı yüksek tutacaksın ya da savaş öncesi para stoklayacaksın.
3)Ordularını daha küçük parçalara ayır.Mesela 60 bin kişilikse 30 bin yap 30 binse 15 bin yap.
4)20'yi geçmeni tavsiye etmem tüm ülkeler başına üşüşür savaş açarlar.Tabi çok güçlü değilsen.Güçlüysen istersen 200 yap sorun olmaz.

Bir de diğer ülkeler çok hızlı sanayileşiyor ve fabrikalarındaki işçi sayısı hep dolu. Ben o kadar hızlı sanayileşemiyorum. Fabrika kurmak da çok uzun zaman alıyor tek tek uğraşmak istemiyorum. Tutucu sanayisi olanlar daha hızlı gelişiyor sanayide. İşçi sıkıntıları yok national focus yapıyorum bazı bölgeleri onlarda bile en fazla yarısı işçi oluyor fabrikanın. Yardım..!
Fabrika kuracağın bölgede Nf'yi bürokrat yap oran 100 de 100 olunca çok daha fazla işçi çıkıyor.Birde nüfusla alakalı onların nüfusu senden daha yüksek olabilir.Bunun için nüfusu yüksek olan bölgeleri işgal et ben mesela her oyunumda Kore'yi işgal ederim.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2011, 00:54:54 Gönderen: Şarklı »
Aşırı düzen arayışları ütopiktir ve sonucu her zaman  totaliterliktir, diktatörlüktür. Adına Komünizm, Faşizm, Kapitalizm, Anarşizm, Dincilik ne derseniz deyin bu değişmez. Sadece diktatörlüğe giden yol farklı olacaktır.

Çevrimdışı Yıl1453

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Aralık 2011, 13:12:06 »
1)Fabrikanın türüne,işçi sayısına ve verimliliğine göre değişiyor.Mesela çok yüksek puanın olmasını istiyorsan ağır sanayi kur.İşçilerinin 20/1'i clerk olsun.Fabrika seviyesini sürekli yükselt.(Tabi tim bölgelerindeki fabrika kurma sınırı bitince.)
2)Savaş her zaman için ekonomiyi kötüye götürür bunun olmasını istemiyorsan ya gelirleri savaş zamanı yüksek tutacaksın ya da savaş öncesi para stoklayacaksın.
3)Ordularını daha küçük parçalara ayır.Mesela 60 bin kişilikse 30 bin yap 30 binse 15 bin yap.
4)20'yi geçmeni tavsiye etmem tüm ülkeler başına üşüşür savaş açarlar.Tabi çok güçlü değilsen.Güçlüysen istersen 200 yap sorun olmaz.
Fabrika kuracağın bölgede Nf'yi bürokrat yap oran 100 de 100 olunca çok daha fazla işçi çıkıyor.Birde nüfusla alakalı onların nüfusu senden daha yüksek olabilir.Bunun için nüfusu yüksek olan bölgeleri işgal et ben mesela her oyunumda Kore'yi işgal ederim.

Peki daha hızlı sanayileşmek için hangi partiyi başa geçireyim. Tutucuları başa geçiren uçuyor sanayi puanında.
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı halhas

• Sekban
  • *
  • "Abarti-Kutluk-EndaxL"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Aralık 2011, 13:28:10 »
Bana Kalırsa Tutucuları Geçir Liberal Yavaş ama Sağlam Yapıyor Tutucular Seri Yapıyor Sağlamlaştırması da Sende

Çevrimdışı umut selcuk 2010

• Yeni Çeri
  • *
  • ..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 11 Şubat 2012, 17:03:07 »
ya benim bi sorunum var . ben v1.2 yi yükledim ama zorluk ayarını bulamıyorum yok hiçbiyerde ? :( Yardım acil

• Yeni Çeri
  • *
  • ..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 11 Şubat 2012, 17:09:15 »
1. sorum : imfamy felan nerde görünüyo .
2. : zorluk derecesini bulamıyorum v1.2 yide indirdim. bozuktur derseniz şöyle düzgün bi link verebilirmiiniz?
3. : eğer doğru bir patch yüklersem ben kendime ülke kurduydum gidermi?

Çevrimdışı Şarklı Yağız

• Sipahi
  • *
  • Isoroku Yamamoto
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Şubat 2012, 17:56:14 »
1)Diplomasi yaptığın bölümde Savaşlar bölümüne tıklayıp kendi ülkeni seçince gözüküyor.
2)Zorluk derecesi yok diye biliyorum.
3)Gidedebilir gitmeyedebilir garantisi yok ancak 1.3 ü yükle diğerlerinde çok hatalar var.
Aşırı düzen arayışları ütopiktir ve sonucu her zaman  totaliterliktir, diktatörlüktür. Adına Komünizm, Faşizm, Kapitalizm, Anarşizm, Dincilik ne derseniz deyin bu değişmez. Sadece diktatörlüğe giden yol farklı olacaktır.

• Yeni Çeri
  • *
  • ..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 11 Şubat 2012, 18:38:48 »
sağol :)