Gönderen Konu: Japonya  (Okunma sayısı 1491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
Japonya
« : 10 Ekim 2010, 19:15:06 »
Arkadaşlar şuanda Japonya ile oynuyorum. Askeri konuda geliştim. Bütün araştırmalar tam. 85 ordu puanım var. Ancak prestij yetmediğinden SP yada GP olamıyorum. Bunun için event vardı. 30 prestij veriyordu. Ancak o event gelmedi daha. Neden gelmedi acaba. Sorun mu var?
Versiyon 1.2 bu arada.
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı El Turco

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Japonya
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2010, 19:18:25 »
Kore'yi işgal et, ordan prestij kazan.  tbrk*

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2010, 19:30:50 »
Daha kolayı var, Brunei'yi işgal et sonra singapurun sol altında bir ülke var oraları conquestle pretsijde coşarsın.
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2010, 19:33:07 »
İlişkilerimiz çok iyi ve müttefiğiz. Bir kaç ilhakım var şimdi onlardan biraz prestij geldi ancak şuanda 9 oldu. O event gelmiyor bir türlü. Nedendir bilen yok mu?

Çevrimdışı NebuLa478

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2010, 20:31:40 »
Hiç Conquest yapmanı tavsiye etmem Prestijin çoşacağı gibi İnfamy'inde çoşar.
soi'ne alacaksın Hem Ekonomini etkiler. Hemde Pretijin artar. soi'ne alman için önerdiğim ülkelerde:

Atjeh - Brunei - Johare Bunlara ek olarakta. Siam, Dai Nam ve Madagaskar'ı soi'n yapabilirsin.
Ama Kore'yi Conquest yapmanı tavsiye ederim. İlişkileri filan bırak. İşgal daha avantajlı.
ve İngiltere ile ilişkilerini sağlam tutmalısın çünkü Çin'e doğru yayılmak zor. En iyi hedef Güney Doğu asya oluyor'ki buralara doğru yayıldıkçada İnfamy artıyor ve İngilterenin saldırılarına mağrus kalıyoruz birde onun Dünya kadar ittifak'ı ardından Mutlaka çinde savaş açıyor. tabi Kore'de toprağın varsa.

O zaman'da Dünya vs Japon'ya oluyor ve İşgalden kurtulmak için teklifleri kabul etmek zorunda kalıyorsun. Kabul etsende O savaşlar gelenekselleşiyor ingiltere ile geleneksel olarak savaşıyorsunuz. Tabi Fırsatçı Çinlede.  ;D
Ha birde ilk savaştan sonra büyük oranda batıyorsun Ordun sınırlanıyor filan. Diğer savaşlara doğru düzgün direnemiyorsun bile..

GP olana kadar Soi yapamıyacağın için Bu saydığım ülkeleri Humuliate yap. İnfamy dostu. ve bence bulabildiğin küçük ülkeleri full humuliate yap bindir bir donanmaya 30'luk ordu gez deniz deniz :D

Ayrıca GP olmak içinde Prestiji arttırman gerekmiyor. Meiji restorasyonunu gerçekleştirmen gerekiyor.
Politic sekmesinden Sağ alt köşede yazar şartları üstüne getirirsen..
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2010, 21:07:20 Gönderen: NebuLa478 »

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2010, 21:51:03 »
Meiji Restorasyonu için 30 Prestij gerekiyor. ;)

Neyse olay halloldu zaten. Sağolun. Şuanda 7. sıradayım. Rusya bana savaş açtı fakat büyük kayıplarının ardından beyaz barış yapıp bitirdik savaşı. 110 küsür ordu puanım var Rusya'nın ise 68... Prestijimde coştu 120 küsür oldu. Rahatım şuanda. Infamy daha hızlı azalsa çok yayılacağım ancak çok yavaş azalıyor.

Çevrimdışı nuri_fb

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Europa Universalis III
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2010, 14:03:09 »
Ben Japonya ile Çin'i annexledim canım çıktı.Japonya ile oynamak güzel doğuda Çin'den daha iyi gelişme potansiyeli var Japonya'nın..

Aynen şu strateji'yi izledim..Önce Kore'yi aldım ardından Brunei ve Aceh(Atjeh) derken Meiji restorasyonunu yaptım.Ardından Civiziled,Secondary power derken Gp oldum..
Biraz bekleyip imfamy'nin düşmesini bekledim.Çin ile Kore için 5 kez savaştım ve kazandım.İngiltere Çin'e savaş açtı bende orduları yığdım Kore'ye ve Çin'e savaş açtım hem karadan hemde denizden Çin'i annexledim..

Beni en çok zorlayan Çinlilerden çok çıkan Boxer isyancılarıydı..1.2 de olsa o kadar olmazdı isyanlar ama işte zor da olsa annexledik..

Gelirim tavan yaptı nufüsü söylemiyorum bile ondan sonra zaten 1.2'yükleyince daha da oynamadım..
Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan;
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir:Kabristan.

Ziya Gökalp

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2010, 16:01:30 »
Ben Japonya ile Çin'i annexledim canım çıktı.Japonya ile oynamak güzel doğuda Çin'den daha iyi gelişme potansiyeli var Japonya'nın..

Aynen şu strateji'yi izledim..Önce Kore'yi aldım ardından Brunei ve Aceh(Atjeh) derken Meiji restorasyonunu yaptım.Ardından Civiziled,Secondary power derken Gp oldum..
Biraz bekleyip imfamy'nin düşmesini bekledim.Çin ile Kore için 5 kez savaştım ve kazandım.İngiltere Çin'e savaş açtı bende orduları yığdım Kore'ye ve Çin'e savaş açtım hem karadan hemde denizden Çin'i annexledim..

Beni en çok zorlayan Çinlilerden çok çıkan Boxer isyancılarıydı..1.2 de olsa o kadar olmazdı isyanlar ama işte zor da olsa annexledik..

Gelirim tavan yaptı nufüsü söylemiyorum bile ondan sonra zaten 1.2'yükleyince daha da oynamadım..

Ben v1.0'da isyanlar yüzünden bırak oynamayı Meiji Restorasyonunu bile yapamamıştım.  :shocked2:

Banzaiii! :karate:

Çevrimdışı NebuLa478

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2010, 23:49:08 »
Hakkaten çin'i annexlemek istersen bıkmayan sabırlı bir insan olmalısın. İlk önce nerdeyse çin'in bitmek bilmeyen ordusu ardındanda isyanları çok zor oluyor. Abi Senin orduların Çin ordularını rahat deviriyor. Tabi ilerledikçe Ordunun supply ve organizasyonu düşünce Çin'e karşı geriliyorsun sistemli ilerlemek lazım. :D. Birde adanda ürettiğib orduları sürekli anakaraya taşıyacak donanmada lazım tabi.