Gönderen Konu: ABD Oyunumda Büyük Savaş Stratejisi Tavsiyesi  (Okunma sayısı 580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı battle4royal

ABD Oyunumda Büyük Savaş Stratejisi Tavsiyesi
« : 01 Ağustos 2018, 15:27:00 »
ABD ile oynuyorum. Yıl 1906 ve 2. Büyük Savaş patlak verdi. Rusya Fransa Hollanda Avusturya-Macaristan ittifakı, Almanya ve İtalya'ya Alsass bölgesi için Almanya'ya savaş açtı.
Almanya Ve İngiltere bir önceki büyük savaşın mağlubu olduğu için hem iç isyan riskleri ile karşı karşıya hem de yeterince askeri mevcutları bulunmuyor. İngiltere zaten tarafsız.
(aç/kapa)

200 tugay askerim, 75 tane nakliye, 70 tane muharip gemim mevcut. Ayrıca 50 nakliye inşa halinde 50 tugay asker de eğitimde.
4-5 ay içinde tüm ordumu Avrupa'ya taşıyabilirim. Birlik düzenim de şu şekilde

(aç/kapa)

Seferberlik yöntemini pek kullanmıyorum. Kullansam da karadan ulaşım imkanım olmadığı için taşıma sıkıntısı var. İlk kez bu denli büyük bir savaşın içindeyim.
Belçika, İsveç, Polonya, japonya ve Osmanlı destek alabileceğim ülkeler. Ancak içlerinde ancak Osmanlının ve Japonya'nın birlik sayısı 100'ün üzerinde. Onların da yarısından çoğu doğu sınırında ve Afrika kolonilerinde yığılmış durumda. Japonya ise taarruz etmiyor Ruslara.

Daha önce 4 oyun denedim;
 -İlk 2 oyunumda batı Fransa'ya çıktım sahilleri ele geçirdim. Ancak Avu-Mac Almanya'yı işgal edince Fransızlar seferberlikle birlikte 500 tümeni batıya kaydırdı ikisinde de kaybettim.
 -3. ve 4. oyunda Batı Almanya'ya 50 Hollanda'ya 25 tugay çıkardım. Kalanları da peyderpey cepheye taşıdım. Kısmen başarılı oldum Ancak Almanya Avu-Mac tarafından işgal edince direncim kırıldı.

Dikkate alınması gereken olaylar:
-Avu-Mac İtalya cephesinde yavaş Almanya cephesinde hızlıca ilerliyor
-Fransa Batı Cephesinde yavaş ama ezerek ilerliyor
-Rusya Doğu cephesinde genelde yavaş ilerliyor ancak Avu-Mac sayesinde hızını artırıyor.


Şimdi sorum nasıl bir strateji izlemeliyim?
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2018, 15:35:12 Gönderen: battle4royal »
 

Çevrimdışı EmirY

Savaşta tarafsız olan bir ülkeden askeri geçiş al ve tüm ordunu oraya yığ. Ondan sonra büyük taaruz yapmanı öneririm tüm ordunla birlikte. Tavsiyem Almanya'nın Hamburg limanından vs. çıkartma yapman. Eğer savaş lideriysen Oradan ilk eleyeceğin kişi Hollanda olmalı. (Hollanda Avrupasından toprak alıp savaştan çıkarırsan, askerlerin orada daha rahat ikmal alır.) Rusya ve Fransa hattına savunma cephesi oluşturmalısın daha sonra Osmanlı ve İtalya AVusturya ordularını oyalarken, Avusturya işgali yapın. Ve savaşdışı bırakın. Bir de Avusturya'da işgal ettiğiniz Rusya sınırına bir savunma hattı koyun. Böylece Ruslar Osmanlı işgalinden başka bir şey yapamayacak. (Osmanlı üzerinden gelecek Ruslara dikkat.) Savaş lideri Fransa olduğu için Fransaya Allah ne verdiyse abanın, savaş sizin olacaktır. :D

(aç/kapa)
Für Kaiser, Gott und Vaterland!
 

Çevrimdışı The Last Kaiser

Alt + F4 yap ve dünyanın tadını çıkar  ;D

Şaka bir yana Almanya'yı kurtarma imkanın yok O yüzden İtalya'ya yığınak yapıp savaşı uzatarak en az zararla kurtulmayı deneyebilirsin yada Fransa'ya hem Atlantik'ten hem de Akdeniz'den çıkarma yapıp zorlayabilirsin fakat Almanya ve İtalya düşmeden ilerleyip savaş skoru kasarak yine en az zararla atlatabilirsin. Fakat bu savaştan karlı çıkman imkansız gibi bir şey
 

Çevrimdışı battle4royal

@EmirY senin dediğin trateji imkansıza yakın ya sadhjad
@The Last Kaiser İtalyaya çıkıp Avu-Maca saldırmayı deniyorum şimdi. Fransaya dokunamıyorum bile

Çevrimdışı EmirY

Bence sen o savaşa hiç girme :D

@EmirY senin dediğin trateji imkansıza yakın ya sadhjad

Eğer oyunu iyi oynuyorsan imkansız değil :D
Für Kaiser, Gott und Vaterland!
 

Çevrimdışı battle4royal

Bence sen o savaşa hiç girme :D

Eğer oyunu iyi oynuyorsan imkansız değil :D

Yok ne yaptıysam olmadı :D

Çevrimdışı 25itroy25

  • Çevirmen
  • Mülkiyetçi
  • *
  • İleti: 441
  • Beğenildi: 35 kere
  • Ne mümkün zulm ile bidad ile imha-i hürriyet.
Mümkünse düşmanlarını nehirde ve dağda karşılamaya çalış.Bu sana savunma bonusu verecektir.ve ayrıca yenemeyeceğini düşündüğün düşmanları mümkünse  dağlar,ormanlar,Bataklıklar gibi arazilere yönlendirmeye çalış.Düşmanın ordusunu yiyecektir o araziler.Kuşatma dayken  mümkünse istikhamcı ve tank la kuşatma yap çünkü o birliklerin siege bonusu var.Savaştayken çarpışan orduda top un olması önemli çünkü support bonusu veriyor.ayrıca fransa sahillerini ablukaya al.Bu sana az da olsa savaş skoru verecektir.bide savaşlarda gaz saldırısı teknoljisi iyi bonus veriyor.bu kadar diyeceklerim.Kolay gelsin ;)
Steam:itroy2003
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.