Gönderen Konu: Victoria 2 Yaz Multisi Sezon 5 ( 1882 )  (Okunma sayısı 11590 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 Yaz Multisi Sezon 5 ( 1858 )
« Yanıtla #40 : 20 Haziran 2016, 16:12:35 »
Ekledim .
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı Industry Monster

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 20 Haziran 2016, 18:48:31 »
Beyler saat 22.00 ile 01.00 arası olsa olur mu stajım var erken kalkmak zorundayım da?
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 20 Haziran 2016, 19:13:59 »
Beyler saat 22.00 ile 01.00 arası olsa olur mu stajım var erken kalkmak zorundayım da?
O zaman da ben namazda oluyorum.

Çevrimdışı Industry Monster

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 20 Haziran 2016, 19:51:55 »
Sabah 7.30 fabrikaya gidicem ama
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimiçi Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 20 Haziran 2016, 20:13:28 »
23.00 - 1.00 arası olsun .
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 20 Haziran 2016, 20:37:46 »
23.00 - 1.00 arası olsun .
Bana uygun.

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 20 Haziran 2016, 21:31:29 »
10 15 dakika geç kalırım ama problem olmaz Re-Host'cu gençlik saholsun.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 20 Haziran 2016, 22:44:30 »
10 15 dakika geç kalırım ama problem olmaz Re-Host'cu gençlik saholsun.
ReHoStJu gEnJlİk

Çevrimdışı yenilmez 917

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 20 Haziran 2016, 22:45:14 »
 Osmanlı'ya karşı çıkan kriz savaşında 30 infamy'i geçeceğini bile bile savaş hedefi ekleyen İngiltere'yi kınıyoruz. Barış teklifinde bu maddenin kabul edilmesini de doğru bulmuyoruz.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 20 Haziran 2016, 22:57:45 »
Osmanlı'ya karşı çıkan kriz savaşında 30 infamy'i geçeceğini bile bile savaş hedefi ekleyen İngiltere'yi kınıyoruz. Barış teklifinde bu maddenin kabul edilmesini de doğru bulmuyoruz.
RP yapmak için ülke konusu açın lütfen :(

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 20 Haziran 2016, 22:59:07 »
Peşpeşe oldu kusura bakmayın ama galiba bugün mp yok?

Çevrimdışı yenilmez 917

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 20 Haziran 2016, 23:02:45 »
RP yapmak için ülke konusu açın lütfen :(
Burda rp yapılmayacağına dair bir şey yok ayrıca herkes benim açtığım özel ülke konusunu okumaya uğraşmak zorunda da değil burda herkes görebiliyorken tek tek başlıklarda dolaşmanın saçma olacağı kanaatindeyim kaç yıldır bu başlıklar altında da rp yapılır. Bence sen üzülme ben de rp'mi(düşüncemi belirtmek) burada da yapabileyim.

Çevrimdışı Alper412

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 20 Haziran 2016, 23:03:22 »
Rp yapmamış, kurallarda 30 infamyi geçmekle alakalı uyarı yapılır diyor da o  ne demek adamı uyarıyon oda tmm diyip toprak almaya devam mı ediyor.  :-\

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 20 Haziran 2016, 23:04:27 »
Burda rp yapılmayacağına dair bir şey yok ayrıca herkes benim açtığım özel ülke konusunu okumaya uğraşmak zorunda da değil burda herkes görebiliyorken tek tek başlıklarda dolaşmanın saçma olacağı kanaatindeyim kaç yıldır bu başlıklar altında da rp yapılır. Bence sen üzülme ben de rp'mi(düşüncemi belirtmek) burada da yapabileyim.
Kirlilik yapıyor ve onu ortaya söylemek yerine hosta söyle.

Çevrimdışı yenilmez 917

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 20 Haziran 2016, 23:05:58 »
Kirlilik yapıyor ve onu ortaya söylemek yerine hosta söyle.
Peki konuda asıl konuşulması gereken = that means kirlilik yapmayan şey = ne? Oyun hakkında konuşuyoruz sonuçta bence senin yazdıklarının oyunla alakası olmadığı için rahatsızlık oluşturuyor bir bakıma kirlilik de diyebilirsin senin tercihin.

Çevrimiçi Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 20 Haziran 2016, 23:27:21 »
Lobiyi kurdum . Kusura bakmayın Steam bildirim sesini kapatmıştım farketmemişim .

İngiltereyi uyarıyoruz .

George S. Patton

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 21 Haziran 2016, 00:59:41 »
Beni başka ülke yapın annex yedim (yanlışlıkla csa seçtim 7k asker ile *facepalm*

Çevrimiçi Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 21 Haziran 2016, 01:29:25 »

Yıl 1865

Oyuna 8 kişi katıldı .

George S. Patton

Çevrimdışı yenilmez 917

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 Yaz Multisi Sezon 5 ( 1865 )
« Yanıtla #58 : 21 Haziran 2016, 01:43:43 »
 Sanıyorum herkes tatmin oldu bugün. Neyse kuralı da ihlal ettiniz acaba ne olacak, sonradan (kriz gibi) savaşmak için katılan gp'ler (avusturya) hedef ekleyemez sadece savaşırlar diyor. O da rusya'dan toprak aldı ama haketti şimdi strateji ve diplomatik bazı vaadler önemliydi. Üstün diplomasi, strateji ve askeri yönetim yeteneklerinden dolayı ingiltere, fransa, avusturya ve hollanda'yı tebrik ediyorum. (Tam saydım mı eksik olabilir.) E tabi bazı arkadaşlar wayfear fransa'yken prusya mısın emin misin diye sormuşlardı ne olduğunu merak ediyordum anladım ki biz hepimiz fransa yalakasıyız demek istemişler o zamandan söyleseler almazdık. He bi de arkadaş Fransa ile kaybetmiyor onu da unutmuşum youtube'dan izlerim sonraki sefere de ayağımızı denk alırız öyle bütün dünyaya karşı kendimizi savunmayız. Son bi şey sonraki sefere multi açarken de konu ismini wayfear ve arkadaşları olarak değiştirin bence gelirken anlayalım. Neyse ben yarın yokum devam edeceksek sonraki gün katılabilirim. Hep birlikte dünyayı bölüşürüz bana da 1-2 vaad verirsiniz belki neden olmasın?

Çevrimiçi Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 Yaz Multisi Sezon 5 ( 1865 )
« Yanıtla #59 : 21 Haziran 2016, 01:55:32 »
Sanıyorum herkes tatmin oldu bugün. Neyse kuralı da ihlal ettiniz acaba ne olacak, sonradan (kriz gibi) savaşmak için katılan gp'ler (avusturya) hedef ekleyemez sadece savaşırlar diyor. O da rusya'dan toprak aldı ama haketti şimdi strateji ve diplomatik bazı vaadler önemliydi. Üstün diplomasi, strateji ve askeri yönetim yeteneklerinden dolayı ingiltere, fransa, avusturya ve hollanda'yı tebrik ediyorum. (Tam saydım mı eksik olabilir.) E tabi bazı arkadaşlar wayfear fransa'yken prusya mısın emin misin diye sormuşlardı ne olduğunu merak ediyordum anladım ki biz hepimiz fransa yalakasıyız demek istemişler o zamandan söyleseler almazdık. He bi de arkadaş Fransa ile kaybetmiyor onu da unutmuşum youtube'dan izlerim sonraki sefere de ayağımızı denk alırız öyle bütün dünyaya karşı kendimizi savunmayız. Son bi şey sonraki sefere multi açarken de konu ismini wayfear ve arkadaşları olarak değiştirin bence gelirken anlayalım. Neyse ben yarın yokum devam edeceksek sonraki gün katılabilirim. Hep birlikte dünyayı bölüşürüz bana da 1-2 vaad verirsiniz belki neden olmasın?

Cevap vermediğim tek konu Avusturya konusu onun dışındaki söylemlerinin cevabını verdim .

Avusturya Oyun başından beri müttefiğimdi , Onuda savaşa cağırdım Fakat Belçika girince  O gecikti ve giremedi , Belçikanın ayrılmasıyla girdi . Hollanda da  müttefiğimdi diyecekseniz 3 müttefiğin vardı . Hollandanın GP olduğunu Belçika svaştan çıktıktan sonra gördüm , Savaş davet ettiğim içinde müttefiklik bozuluyordu .

Diğerlerinede kısa not geçeceğim , ben kimseye gel müttefik olalım kanka ya falan demedim , Ülke seçme konusundada zorlamadım , Baktım Prusya Rusya dost olmuş Bende Avusturya teklif edince onla müttefik oldum , Sonra İngiltere ile çıkarlarımız uyuşunca oda bize katıldı ki ben İngiltereye MPnin ilk günü tarafsız kal diye yalvaran adamım . Ha diyorsanız Böyle savaştan zevkmi alınır denge olsun , Osmanlıya karşı kriz oluşunca neden bizim tarafımızda olup Dengelemediniz ? Osmanlıyı adamdan saymıyor musunuz ?

George S. Patton