Gönderen Konu: Victoria 2 - Temmuz 2017 Multiplayer  (Okunma sayısı 4588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Temmuz 2017 Multiplayer
« Yanıtla #40 : 12 Temmuz 2017, 17:03:43 »
İşgücümün yarısı Güney Almanya'da ve %10 u kadarı da sizde. Şuanda ülkede yetişkin erkek sayısısı yetersiz kalıyor. Ben öyle 1-2 fabrika açmaktan değil, ciddi bir sanayileşmekten bahsediyorum.
Rheiland bölgesinde ki Alman halkına iş imkanı sağladık. Genç erkekleri askere aldık. Kadınları sosyal hayata kattık. Çocukları spora teşvik ettik. Fransa devleti olarak bir çok yardımlarda bulunduk ırk ayrımı yapmadan.
Alman erkeklerini Fransız Lejyon kuvvetlerine aldık iyi bir eğitim verdik. Alman Fransız sınırını koruyan birliklerimizden 30 bini Alman asıllı Fransız Lejyonerlerdir.
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 12 Temmuz 2017, 17:22:19 »
Rheiland bölgesinde ki Alman halkına iş imkanı sağladık. Genç erkekleri askere aldık. Kadınları sosyal hayata kattık. Çocukları spora teşvik ettik. Fransa devleti olarak bir çok yardımlarda bulunduk ırk ayrımı yapmadan.
Alman erkeklerini Fransız Lejyon kuvvetlerine aldık iyi bir eğitim verdik. Alman Fransız sınırını koruyan birliklerimizden 30 bini Alman asıllı Fransız Lejyonerlerdir.
Almanları oyuncak gibi kullanmana izin vermeyeceğim. Rheinland Alman ırkınındır. Onları asimile edemeyeceksin. Ve Rheinland'da bir Alman bölgesinindir! Bunu unutma.
Hayallerinle beraber Sovyetler de yıkıldı.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 12 Temmuz 2017, 17:32:58 »
Almanları oyuncak gibi kullanmana izin vermeyeceğim. Rheinland Alman ırkınındır. Onları asimile edemeyeceksin. Ve Rheinland'da bir Alman bölgesinindir! Bunu unutma.
İşte bu cümle bile Gücün peşinden koştuğunun göstergesidir.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 12 Temmuz 2017, 21:05:19 »
İşte bu cümle bile Gücün peşinden koştuğunun göstergesidir.
Konuyu çarpıtma. Güç gösterisinde bulunsam tüm avrupadan bahsederdim. Ben burada sadece kendi milletimin bölgesinden bahsediyorum.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
  • Şampıyonluk nasip olsun inşallah trabzonum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 12 Temmuz 2017, 21:34:26 »
Ben de dostluktan yanayım bazı devletler hızlı toparlanıp Avusturyanın ümüğüne çöktü, Avusturyaya Wüttemburg, Baden ve Baverya geri verilmeli Avusturya Macaristanın varlığına saygı duyulmalı. Sadece Osmanlı'nın ilerlemesine izin verilmeli böylece sanayide geri kalmış Osmanlı sanayileşmeli gerçek bir süper güç olmalı. Sultan 1. Metehan Avusturyadan toprak almaya kalkıştığında sonuna kadar arkasındayım.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 12 Temmuz 2017, 21:49:53 »
Ben de dostluktan yanayım bazı devletler hızlı toparlanıp Avusturyanın ümüğüne çöktü, Avusturyaya Wüttemburg, Baden ve Baverya geri verilmeli Avusturya Macaristanın varlığına saygı duyulmalı. Sadece Osmanlı'nın ilerlemesine izin verilmeli böylece sanayide geri kalmış Osmanlı sanayileşmeli gerçek bir süper güç olmalı. Sultan 1. Metehan Avusturyadan toprak almaya kalkıştığında sonuna kadar arkasındayım.
Avusturya'dan sadece Alman İmparatorluğunu kurabilmek adına Württemberg, Baden ve Bavyera'yı aldım. Ümüğüne çöktüğüm falan yok. Avusturya-Macaristan varlığına saygı duyulmalı demişsin. Ama henüz ortada Avusturya-Macaristan diye bir devlet yok. Ümüğe çökmek demişken, kurulalı daha 1 yıl bile olmamış Kuzey Alman Federasyonuna saldırmakta hiç doğru değil.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 12 Temmuz 2017, 21:57:26 »
Almanya İmparatorluğu diyerek Avrupanın yarısını topraklarınıza ekleyecekseniz, güneş batmayan imparatorlukla da müttefik olacaksanız saldırıyı hak edersiniz, emellerinize ulaşırsanız dünyanın hepsi bir olsa sizle baş edemezdi, Netherlandsı da ekleyip tüm dünyayı sömürmenize sessiz kalamazdık. Bırakalım Avusturya da Avusturya-Macaristanı kursun. Osmanlı Avusturyayla savaşsın Viyanaya gelsin, sanayileşsin.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2017, 18:09:04 Gönderen: genchan »

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Temmuz 2017, 22:03:50 »
Almanya İmparatorluğu diyerek Avrupanın topraklarınıza ekleyecekseniz, güneş batmayan imparatorlukla da müttefik olacaksanız saldırıyı hak edersiniz, emellerinize ulaşırsanız dünyanın hepsi bir olsa sizle baş edemezdi, Netherlandsı da ekleyip tüm dünyayı sömürmenize sessiz kalamazdık. Bırakalım Avusturya da Avusturya-Macaristanı kursun. Osmanlı Avusturyayla savaşsın Viyanaya gelsin, sanayileşsin.
Ben Osmanlıya bir şey demedim. Avusturya'yı annexlemeyeceğim. Sadece Bavyera Württemberg ve Baden'i alacaktım. Zaten onları da aldım. Tüm dünyayı sömürmekten bahsediyorsun. En büyük sömürge güç Fransa. Ama burda bana karşı bir tavır takınmış durumdasın. Madem bu kadar sanayileşmeye nem veriyorsunuz, benimde işgüçü olan bölgelerimi geri verin! Şu anda dünyanın en büyük 2 sömürge gücü Fransa ve İngiltere ama sen bana nedense bi rakip olmaya çalışıyorsun ve düşman olduğunu ilan etmeye çalışıyorsun. İngiltereyle müttefik olursanız saldırıyı hak edersiniz diyorsun. Cidden çoook saçma. Unutma, Fransa müttefikliğini bozup arkamdan iş çevirmeye başlamayana kadar Fransa ile müttefiktim. Mantıklı konuşmayacaksan tartışmayalım.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 13 Temmuz 2017, 03:37:32 »
2. Gün

Rus-NGF savaşı gerçekleşti.

-Humilite karadağ
-Rusya'dan bir bölge alındı.
-Batı Prusya'yı Rusya'dan aldık.
(aç/kapa)

Polonya'yı krizde destekleyerek Ruslar'dan kopardık.

NGF-Fransa Savaşı çıktı. 7 yıldır savaş devam ediyor. Fransa ü-lkesini zora sokuyor. Zorla teslim olmuyor. Gerilla taktiği ile yeneceğini sanıyor. Fransa tamamen 1 yılda işgal edildi. 6 yıldır ülkesi işgalde. Sanayisi çöktü. Zorla teslim olmuyor.

Savaş sebepleri:
-İlk olarak Fransa bize sürekli meydan okudu.
-İngiltere'nin önceden alacağım dediği yer Sinai'i aldı. Bu sayede İngilizlerde savaşa girdi.
-Rheinland ve Alsas'ı NGF'ye geri vermedi. Aksine Lüxemburg'u da alacağını söyledi.
-Sürekli güçe açtı. Her tarafa saldırıyordu.

Taraflar:
NGF, İngiltere, İsveç, Danimarka, Baden, Bavyera, Württemberg

Fransa, Amerika, Lucca, Modena, Parma, Sicilya, Sardunya, İsviçre, Yunanistan, Arjantin, Romanya, Osmanlı
Savaş öncesi askerler:

(aç/kapa)

Fransa'nın direnişini kırarken:
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)

Fransayı dünyaya rezil ettik. Fransa direnişini kırdık. Aldığımız ezici sonuçlar:
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)

Biz ordularımızın ikmallerini toplarken İngilizlerde Fransayı 1 yılda baştan sona işgal etti.
(aç/kapa)
(aç/kapa)

Fransanın kalan son orduları sürekli bir yerlere kaçıyor, Gerilla taktiği ile saldırıp kaçıyor. Avusturya'da bir süre onları ezdik, teslim olan italya ülkelerine kaçtı. Sonra Osmanlı'ya sonra Rusya'ya vb.
(aç/kapa)

Savaşı ısrarla devam ettiriyor. Bizde ısrarla işgallere devam ediyoruz.

-Hesse, Fransa'dan isyanla ayrıldı. Onları fethettik.
-Prestijde aldığımız muharebeler sayesinde 1. olduk
-Sanayimiz ülke işgal altında olmadığı için bir hayli gelişti. Sanayide dünya 1.siyiz.
-Hala ordu üretmeye devam ediyoruz.
-Süper Güç'te 1. olduk.
-Romanya işgal altında.
-İtalyan ülkeleri teslim oldu veya hala işgal altında.
-İsviçre teslim oldu.
-Osmanlı teslim oldu.
-Yunanistan teslim oldu.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2017, 03:39:04 Gönderen: EmirY »

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 13 Temmuz 2017, 04:04:38 »
MİLLİYETÇİ CORE SAVAŞLARINI CENTİLMENCE YAPMAYAN BİR KORKAK OLAN EMİR İÇİN BU SAVAŞI ZAFER OLARAK YORUMLAMASI ÇOK SAÇMA
REHİLAND VE ALSAS LOREN GİBİ 2 CORE BÖLGESİNİ İSTEYİP 2 BÖLGE İÇİNDE İNGİLİZLERLE SALDIRMASI EMIRYNIN NE KADAR BECERIKSIZ BIR LIDER OLDUGUNU GOSTERMEKTEDIR.
FRANSA OLARAK KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR DIRENDIK.
BUNDAN ONCESINDE RUSYAYADA CORE BOLGESI ICIN INGILIZLERLE BERABER DALDILAR VE RUSYA TEK BASINAYDI
SEREFSIZCE SAVASACAGIMA SEREFIMIZLE OLMEYI YEGLERIZ... Fransızların Büyük Lideri...

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 13 Temmuz 2017, 04:49:21 »
Bunun korkaklıkla alakası yok. Canım 1v1 istemedi belki bu seni ilgilendirmez. Sana İngilizle zaten Süveyş sorunundan savaş açacaktık. Ve açtıkta. 2 bölgeyi vermemekte ısrarcı olup ülkesinde sürekli isyan çıkmasına sebep olan bush asıl çok yeteneksiz bir liderdir. Sürekli güç peşindesin. Daha dün yenerken bize gülüyordun. Bugün karşıma geçmiş ağlıyorsun. İngiltereyi can dostumu bana kışkırtmaya çalışıyorsun.
Aklıma Wayfear'ın sana dediği laf geldi. Şerefi olmayanlar şereften bahsetmesin. Az daha ağlasan yine multiden kaçacaksın. Şerefsizlik, yeni kurulan devlete 2 ülke bir olup dalmaktır. Oysa ki sana hazırlanman içinde bir hayli süre tanıdık.
Fransızların büyük lideri  :fpalm: :fpalm: 1 ülke sizden isyanla bağımsız oldu. Sürekli isyandasın. Ülken 6 yıldır işgalde. Cezayir tamamen isyancı işgalinde. Halkı savaşta yıpratıyorsun. Sanayin çöktü. Ve hala kensine büyük diyebiliyorsun. Çook yazık...

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 13 Temmuz 2017, 04:57:21 »
Bunun korkaklıkla alakası yok. Canım 1v1 istemedi belki bu seni ilgilendirmez. Sana İngilizle zaten Süveyş sorunundan savaş açacaktık. Ve açtıkta. 2 bölgeyi vermemekte ısrarcı olup ülkesinde sürekli isyan çıkmasına sebep olan bush asıl çok yeteneksiz bir liderdir. Sürekli güç peşindesin. Daha dün yenerken bize gülüyordun. Bugün karşıma geçmiş ağlıyorsun. İngiltereyi can dostumu bana kışkırtmaya çalışıyorsun.
Aklıma Wayfear'ın sana dediği laf geldi. Şerefi olmayanlar şereften bahsetmesin. Az daha ağlasan yine multiden kaçacaksın. Şerefsizlik, yeni kurulan devlete 2 ülke bir olup dalmaktır. Oysa ki sana hazırlanman içinde bir hayli süre tanıdık.
Fransızların büyük lideri  :fpalm: :fpalm: 1 ülke sizden isyanla bağımsız oldu. Sürekli isyandasın. Ülken 6 yıldır işgalde. Cezayir tamamen isyancı işgalinde. Halkı savaşta yıpratıyorsun. Sanayin çöktü. Ve hala kensine büyük diyebiliyorsun. Çook yazık...
İsyandan ayrılan ülke olduğunda benim oyunum kapanmış sen ise devam etmişsin eğer öyle ise benim oyunumun kapandığı yerden devam eder. Wayfearı işin içine karıştırmakla zaten korkaklığını belli etmişsin.Oyundda böyle korkasın başkalarının arkasına sığınan bir sığıntı gibi.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 13 Temmuz 2017, 05:05:44 »
Bu sitede yöneticiler neden 18 yaşından küçükler yapılıyor anlamıyorum.Benim oyun kapanmış bu adam devam etmiş.Ülkende bağımsız ülke oldu felan diyor ondan sonra be çocuk madem sen bilgisayara karşı oynayacaksın niye multi açıyorsun ?

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 13 Temmuz 2017, 05:15:05 »
Bu sitede yöneticiler neden 18 yaşından küçükler yapılıyor anlamıyorum.Benim oyun kapanmış bu adam devam etmiş.Ülkende bağımsız ülke oldu felan diyor ondan sonra be çocuk madem sen bilgisayara karşı oynayacaksın niye multi açıyorsun ?
Aptal mısın aptal taklidi mi yapıyorsun? Ulan o ülke bağımsız olduğunda oyundaydın kıvırma. Hesse diye bir Alman ülkesiydi. Rheinlanddaki isyanında bağımsız oldu. Ve hemen Restore Order ile Annexledim bu kadar aptal olma. Senin oyunun kapandıktan sonra ben ne zaman devam ettirdim? En son çıktığında hiç ilerlemedik direk kapadık.

Korkak korkak diyorsun ben kimsenin arkasına sığınmıyorum. Sadece dostlarım bana destek oluyor. Yaş ne alaka? Akıl yaşta değil baştadır. Görüyorum ki seninde vücut yaşının fazla olmasına rağmen zeka yaşı yerlerde. Ayrıca biz multiyi kapatmadan 1 yıl önce annexlemiştim onu. Cahiliyetten geberiyorsun. Az korkakça kaçmayı bırakta ülkenle ilgilen.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 13 Temmuz 2017, 05:16:56 »
Attığım SS' lerin son 2 sinden sınır değişikliklerine bak. Madem oyunu iyi takip etmiyosun, SS lerei dikkatle bak.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 13 Temmuz 2017, 05:20:49 »
Göremedim sslerde neyse sorun yok.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 13 Temmuz 2017, 18:07:27 »
1v2 de olsa iyi galibiyet aldınız Fransa Kralını da tebrik ediyorum müthiş bir gerilla taktiği uyguladı. Rusya'yı bugün bıraktım bu arada okuyanlar benim yenildiğimi sanmasın tbrk*

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 13 Temmuz 2017, 19:34:24 »
1v2 de olsa iyi galibiyet aldınız Fransa Kralını da tebrik ediyorum müthiş bir gerilla taktiği uyguladı. Rusya'yı bugün bıraktım bu arada okuyanlar benim yenildiğimi sanmasın tbrk*
Sağol gerilla bizim işimizdir :)

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 13 Temmuz 2017, 23:34:57 »
Hadi artık gelinde başlayalım

Çevrimdışı kerem1249

• Community Manager
  • Yönetici
  • *
  • Liberté, égalité, fraternité
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #59 : 14 Temmuz 2017, 00:16:44 »
Oyun nasıl gidiyor :P
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~