Gönderen Konu: Dil Eklentisi Victoria 2 - Türkçe Yama %75 Fix  (Okunma sayısı 11947 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı battle4royal

Ynt: Victoria 2 - Türkçe Yama %75 Fix
« Yanıtla #60 : 10 Ağustos 2018, 13:34:56 »
@FatihTr tamam işte o Türkçe karakter sorunu o zaman da vardı sonradan da oldu. 7-24 aynı oyunu oynamıyoruz ki. 3-4 aydır bir aklıma düşüyor oynuyorum. konuya yazalı da 8 y geçmiş. İstersen yine buradan sorunlu kısımları söyleyim. Birlikte düzeltelim.

-3.04 bölümünde sorun var. 3.04 olması gerekenler 3.03 bölümüne kaymış. Bu sebepten oyun sonundaki bazı eventler EVENT89778 şeklinde görünüyor. Mesela Great Warların World Wara dönüşümü eventi gözükmüyor. 3.04 kısmını çevirdim ben atabilirim.
-Çevirilerde zaman zaman terminolojik hatalar görüyorum ya da harf hataları. Mesela June yerine Temmuz July yerine Haziran yazılmıştı. Kelimenin yanlış eş anlamı yazılanlar vardı. Mesela topçu teknoloji ağacında arkadan dolma topların yerine ağızdan dolma top yazıyordu. Bir yerde İnziliz Kolombiyası yazıyordu gibi.

Benim dosyayı düzenleyelim dediğim kısım da esasen çeviriyi sürdürelimden ziyade bi gözden kaçmış hataları düzeltelimdi. Ama bir iletişimsizlik sorunu yaşadık. Kaldı ki bu ithamın beni kapsamıyor. Ben bi yerden görev aldığım zaman 15 yaşındaki çocuklar gibi aksatmam. Zira ben senin HOI4 çevirinde kimseye bile sormadan 1000 satır event çevirip pmden sana atmıştım al ekle diye. Hatta kendi hatamı fark edip onu da düzelttirmek için pm atmıştım. Lafı uzatmak istemiyorum da daha fazla. Öyle 1 senedir neredesiniz falan çıkışlarına gerek yok. Şahsen 1 sene önce uğraşmak için vaktim de yoktu hevesim de ama şimdi ikisi de vardı. Hevesimse bu lüzumsuz meseleden azaldı ama neyse.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2018, 13:39:42 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Beğenildi: 16 kere
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 10 Ağustos 2018, 13:53:28 »
Türkçe karakteri ben düzeltmiştim o zamanlar fakat paylaşmayı unutmuşum. Paylaştığımı düşünüyordum. Şu an font sıkıntısı yok. Bazı hatalar olduğunu biliyorum. Fakat zamanım olmadığı için bu zamana kadar düzeltemedim. Yaklaşık 10 kişiden 9 u yardım vaadiyle gelip ortadan kaybolduğu için bir genelleme yapmamın ve böyle durumlarda katı olmamın gayet doğal olduğunu düşünüyorum. Yoksa yardım ettiğini biliyorum. Fakat olayın tek nedeni yanlış bir cümle kurman. Sadece "Yamada font ve çeviri sıkıntıları var isterseniz yardım edebilirim" yazmış olsaydın hiçbir problem olmayacaktı. Yardım etmek istiyorsanız yardıma açığım. Yok derseniz de kendiniz bilirsiniz.

Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Bediroglu

• Yaya
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 10 Ağustos 2018, 16:16:13 »
Reis ben yapamadım ya kurulumu biraz daha açıklayıcı olarak anlatır mısın ?

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 10 Ağustos 2018, 20:59:31 »
İçindeki iki dosyayı oyunun içine atacaksınız.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: EmirY

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 13 Ağustos 2018, 09:28:01 »
Yeni sürüm battle4royal'in yardımlarıyla yayınlandı. Bazı dosyalarda çeviriler yapıldı ve hatalar giderildi.
-Adolf Hitler-