Gönderen Konu: MOD Modern Çağ Modu  (Okunma sayısı 31488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Miltiades

Ynt: Modern Çağ Modu
« Yanıtla #100 : 20 Ekim 2013, 15:40:58 »
Güzel mod beğendim  :)

Çevrimdışı karnal216

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 23 Aralık 2013, 13:13:12 »
Ben bişey sorcam modern modda osmanlıyı ynetiyorum imparatorluk partisi lider parti sçimlerini ben yapamıyorum fabrika kuramıyorum bunu naısl hhaldecez

Çevrimdışı no_afk

• Sipahi
  • *
  • İşi bilecen,işe gitmiycen
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 24 Aralık 2013, 18:37:02 »
Osmanlı değil Türkiye olduğundan dolayı sen seçemezsin partiyi.Demokrasi var ülkede, erken seçime gidip propaganda yapacaksın başka yolu yok.Kapitalistleri destekleyen parti lazım tabiki.
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı kralkafeci

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Bozkurt Yurdu!
« Yanıtla #103 : 16 Şubat 2014, 21:09:17 »
Modern Çağ modunda Pakistan'ın nüfus ayarlamalarını yapmaya çalışırken her bir pop türünün en fazla 2 milyon olabildiğini fark ettim.

Yaptığım ve nüfus arttırımıyla ilgili başarısızlıkla sonuçlanan değişiklikler
1- Defines dosyasında içeriğinde pop olan bütün parametleri değiştirdim tek tek ve kontrol ettim aynı şekilde sonuç olumsuz.
2- Province klasöründeki Pakistana ait bütün provincelerin Life Ratinlerini 100 yaptım ama olmadı sonuç olumsuz.
3- Pops klasöründeki gene Pakistana ait province pop dosyasının içeriğini özene bezene günümüz kültür dağılımına göre yaptım ve tahmini olarak nüfusları yerleştirmeye çalıştım fakat oyunun başında ülkeyi seçerken 40milyon olan ve toplamda yaklaşık 160 milyona tekabül eden nüfus maalesef oyun içine girdikten sonra 3-5 milyon düşüyor ve oynamaya başladıktan yaklaşık oyun zamanıyla 1-2 hafta içinde pop türüne göre 2 milyon olarak belirlenen orana göre 100 milyon civarına kadar düşüyor.

Yani kısacası sevgili gençler denediğim herşey olumlu sonuç vermedi, bu konuda benden çok daha tecrübeli siz sevgili gençlerin yardımlarını bekliyorum, herkese iyi oyunlar.

Çevrimdışı Lejyoner

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 16 Şubat 2014, 21:26:50 »
Onu değiştiremezsin oyun kodları yazılırken değiştirilemez yapmışlar. Büyük ihtimalle o pop türünün 2 milyonun üstünde olması bazı buglara yol açıyordur oyunu yazan adamlarda limit koymuşlardır.

Çevrimdışı unonimus

• Ağır Süvari
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 16 Şubat 2014, 21:37:25 »
Modern Çağ modunda Pakistan'ın nüfus ayarlamalarını yapmaya çalışırken her bir pop türünün en fazla 2 milyon olabildiğini fark ettim.

Zamanında http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=38158.0 konusunda bu durumu sormuştum ama yanıt verecek birini bulamadım. Neredeyse oyunun her tarafını modlamış Pop Demand Mod yapımcıları dahi buna çözüm bul(a)mamış olmalı. Bu durumun hardcoded olma ihtimali yüksek, şu anda aklıma gelen tek fikir kültürleri alt gruplara ayırıp POP'ları bu gruplara bölüp bu gruplar birbirinden farklıymışçasına oyunu kandırmak (Örnek: Tek bir İngiliz kültürü yerine İngiliz1, İngiliz2, İngiliz3 gibi ayrı ayrı kültürler [Hatta belki Cockney, Brummie, Scouse vs. olarak da yazılabilir, modlama işine fazla vâkıf olmadığım için İngiliz1-2-3'ün hepsine haritada İngiliz diye yazılabilir mi bilmiyorum.] koyup POP'ları beş yüz biner veya bir milyonar olarak bu kültür gruplarına bölmek.); tabi bunun çok uzun ve uğraştırıcı olduğunu kabul etmem lazım, ayrıca bu alt grupların birbirine dönüşmesinin çok zor veya imkânsız olması gerektiğini ve devletlerin kabul ettiği kültürlere bunların tek tek eklenmesinin külfet olduğunu biliyorum. Daha kısa bir yol bulanlar söyleyebilir, ben de yeniden merak ettim şimdi aylar sonra.

Çevrimdışı Franz

« Yanıtla #106 : 16 Şubat 2014, 21:45:53 »
Moderm mod arayan hoi 2 üzerine yapılmış modu denesin üstüne tanımam.
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Lejyoner

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 16 Şubat 2014, 21:46:01 »
Hepsinde İngiliz yazabilir ama pasta grafiklerinde filan farklı bir dilimleri olur. Ayrıca kültür limiti olup olmadığı da belli değil.
Belki text dosyaları editlenip 2 milyonluk pop'un 2 milyarmış gibi gözükmesi sağlanabilir?
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2014, 21:51:53 Gönderen: Lejyoner »

Çevrimdışı kralkafeci

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Bozkurt Yurdu!
« Yanıtla #108 : 17 Şubat 2014, 01:24:52 »
Degerli bilgisini paylasan herkese cok tesekkurler, paradoxplaza forumda baska yontemlerinde denendigini gordum az once. Onlarida denemek uzere ise koyuldum umarim olumlu bir sonuca ulasirim, eger bir sekilde basarili olursam sizlerle paylasacagim buradan, herkese iyi oyunlar tekrar.

Çevrimdışı barkardes

« Yanıtla #109 : 06 Mart 2014, 11:52:51 »
Modda Türkiye oluyorum,seçimlerde ne kadar keskin açıklama yapmaktan kaçınsam da 10 seneye kadar isyanlar patlıyor.Birini bastıtırıyorum diğeri başlıyor.İsteklerini kabul ediyorum,başka isyanlar patlak veriyor.Çözümü var mı?

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 06 Mart 2014, 13:15:31 »
Bu mod çöp. Zaten geliştiricisi bırakmış, şimdi birkaç gönüllü tekrar hareketlendirme peşinde. Sadece şöyle bir açılıp sınırlarına bakılacak bir mod. Tüm modern endüstri için kauçuk gerekiyor ama dünyada kauçuk üreten tek bir şehir yok. Dolayısıyla elektrik, araba, telefon, radyo, uçak vb. hiç üretilmiyor veya çok az üretiliyor. Çin olup medenileştikden sonra dünya ekonomisini ahıra koymak modun en oynanabilir kısmı. Sanayi mallarında aşırı üretime giderek -muazzam miktarda işçiye dönüşüm olduğu için kaçınılmaz bir durum, zaten sadece artisanlara bıraksan uçuyorlar :P- liberal ekonomileri patlatabiliyorsunuz. Kendi oyunumda 20 yıl içinde dünyanın birçok kısmında ya komünist devrim oldu, ya da sosyalist partiler başa geçti.

Bir de vanilla da var mı bilmem ama install communism CB'si var, çok şugar olmuş.

Çevrimdışı Rammstein

• Yeni Çeri
  • *
  • 卐 Çekiç olmak istemeyen, tarihin örsü olacaktır. 卐
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 06 Mart 2014, 16:22:53 »
Ben ModernDay Mod yapımına başladım 2013 Başlangıç 3050'de bitiş her şeyi bir güzel ayarlayıp piyasa sürecegim :)

Çevrimdışı kralkafeci

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Bozkurt Yurdu!
« Yanıtla #112 : 06 Mart 2014, 19:21:23 »
Ben ModernDay Mod yapımına başladım 2013 Başlangıç 3050'de bitiş her şeyi bir güzel ayarlayıp piyasa sürecegim :)
Öncelikle başarılar dilerim sevgili arkadaşım ancak Victoria 2 fanları olarak başlamış olduğumuz Gelecek Dünya modu için ekibe katılmak istersen sevinirim.
İlgili modun linki : [size=78%]http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=40026.0[/size]

Çevrimdışı muratdeniz

• Yeni Çeri
  • *
  • Grafiker Murat - Bursa
    • Profili Görüntüle
    • Murat Deniz | Özel web sitesi ve grafik tasarım hizmetleri.
« Yanıtla #113 : 15 Mayıs 2014, 17:32:20 »
Ya arkadaşlar indirdim anlatılanlar gibi /mod klasörüne kopyaladım. Oyun açıldı. Yazılar geldi. fakat TAM YENİ OYUN -  SEÇENEKLER - ÇIKIŞ GİBİ MENU OLAN GİRİŞ KISMI GELMEDİ. OYUN TAKILIYOR. MÜZİK ÇALIYOR. GÖRÜNTÜ MASAÜSTÜMÜ GÖSTERİYOR. YARDIM EDERSENİZ TEŞEKKÜRLER.

Çevrimdışı muratdeniz

• Yeni Çeri
  • *
  • Grafiker Murat - Bursa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 15 Mayıs 2014, 17:35:46 »
DAHADA BASİT FAKAT EVENT OLAYLARINI ÇOĞALTIP , EK OLARAK SADECE GÜNÜMÜZ ÜLKELERİ EKLEYİP STANDART GRAFİK MODUYLA OYNASAK OLMAZMI , YAPABİLİRMİSİNİZ , OLURMU.

Çevrimdışı muratdeniz

• Yeni Çeri
  • *
  • Grafiker Murat - Bursa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 16 Mayıs 2014, 18:52:21 »
Bir kaç Sorum olacak . Yazılarda "İ" "Ç" "Ğ" harfleri sıkıntılı. değişik bir biçim alıyor. Birde Yeniçeri partisini iktidara getirmek için ne yapmalıyız. event 18190 denedim olmadı. Başka ne yapmak gerekir.

Çevrimdışı muratdeniz

• Yeni Çeri
  • *
  • Grafiker Murat - Bursa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 13 Haziran 2014, 17:17:51 »
oyun 2013e kadar geldim. gaazeteler 2010dan sonra gelmemeye başladı. 2013 yılında şubat ayından sonrasını geçmiyor. oyundan atıyor. Teknik olarak geliştirilmesi lazım

Çevrimdışı xxdiag

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 13 Haziran 2014, 19:31:15 »
modu yükledim launcher'de Modern çağ seçtim lakin oyunda işlemedi çözüm nedir ?
:fpalm:
Bende Irak'ta ölen Binlerce Arap'a seviniyorum(!). İyi olmuş iyi yapmış Amerikalılar Dedelerimi sırf Müslüman değil diye öldürdükleri Arapları katletmekle.
Türkiye'nin düştüğü durum. :( :(  :wall:  :fpalm:  :thumbsdown:
ارسل كولمز Osmanlıca ismimin karşılığı

Çevrimdışı xxdiag

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 14 Haziran 2014, 14:24:33 »
modu yükledim launcher'de Modern çağ seçtim lakin oyunda işlemedi çözüm nedir ?
yardım edecek yok mu ?
:fpalm:
Bende Irak'ta ölen Binlerce Arap'a seviniyorum(!). İyi olmuş iyi yapmış Amerikalılar Dedelerimi sırf Müslüman değil diye öldürdükleri Arapları katletmekle.
Türkiye'nin düştüğü durum. :( :(  :wall:  :fpalm:  :thumbsdown:
ارسل كولمز Osmanlıca ismimin karşılığı

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 14 Haziran 2014, 14:49:50 »
Mod ölü, sanırım en son versiyonu oynanacak durumda değildir.

Hatanın çözümünü bilmiyorum ama ortada yarım yamalak kalmış bir mod bu, sorun çıkarabilir, şu haliyle yüklense bile düzgün bir oyun olmaz.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.