Gönderen Konu: İptal Edildi Atatürk'ün Mirası-bir vic2 soğuk savaş AARnin Geleceği hakkında ACIKLAMA  (Okunma sayısı 2282 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vakanüvis

_____
Atatürk'ün Mirası
mod:cold war enhcament
ülke:Türkiye
hedefler:medeni devletler seviyesinin üstüne çıkmak ve bunu TBMM kararlarına uyarak yapmak
TBMM:hikayenin her takipçisi bir milletvekilidir bazı bölümlerin sonunda TBMM toplanır ve ülkenin nasıl idare edilmesi gerektiğine etki eder
_____
yıl 1946 II.Cihan Harbi sona ereli bir yıl oluyor ve Avrupa doğu bloğu ülkeleri ve batı bloğu ülkeleri arasında bölüşülen bir bölge oldu Asya her zamanki karışık
İran da ve cinde iç savaş var ve önümüzdeki yıllarda - tıpkı ulu önderin ön gördüğü gibi- pek çok sömürge emparyalist güçlerden zincirlerini koparacak gibi gözüküyor
tüm bunların arasında TÜRKİYE şimdilik tek partili sistemde ve tarafsız bir diplomasi uyguluyor lakin bu her an değişebilir eğitim seviyesi parlak değil sanayi yok denecek kadar az
ama türk milleti her zorluğu yendiği gibi bu zorlukları da YENECEK! MUTHAÇ OLDUĞUNUZ KUVVET DAMARLARINIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR!
_____
Milli şef Dömeni
1.BÖLÜM:1946 iflası ve belkenmedik bir olay 1946-1947 1.SAYFA
2.BÖLÜM:umut dolu ama belirsiz bir gelecek 1947-1950 2.SAYFA
3.BÖLÜM:Genç Türk Demokrasisi 1950-1954(hızlı resim deki sıkıntılar ve çok dolu olmam sebebi ile biraz daha geç gelecek)

CHP koalisyon Hükümeti:
4.BÖLÜM:coming soon...(1954-1960 olması planlanıyor)

AAR İÇİN ÇOK MUHİM AÇIKLAMA SON SAYFAYA BAKIN
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2018, 14:38:49 Gönderen: Wayfear »
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı EmirY

Ynt: Atatürk'ün Mirası-bir vic2 soğuk savaş AAR(RP İCERİR)
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2017, 23:15:29 »
Takip.
Hayallerinle beraber Sovyetler de yıkıldı.

Çevrimiçi alemdar1227

« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2017, 23:40:01 »
Modu hiç duymamıştım. Nasıl stabil mi mod ? Ve takip.
31 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı by_bush

« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2017, 02:10:52 »
takip !
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2017, 10:00:58 »
 &)
Modu hiç duymamıştım. Nasıl stabil mi mod ? Ve takip.

Söyle anlatayım paradox kendi soğuk savaş oyunu yapsa bu kadar detaylı olmaz dandik Afrika ülkelerine bile baya event var bunlar öyle boş eventler de değil oynanışa etki ediyor
Türkiye ye bile verilen detaya hayret edeceksiniz(ki spoiler vermek istemiyorum) bu arada her şeyin resmini çekemeyeceğim çok var

ilk bölüm bu gün gelir belki saat 10 ile 12 arası gibi ve kısa bir bölüm olacak.ömrümde İlk kez AAR yapıyorum ;D
-Cicero

Çevrimdışı Noman Man

« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2017, 12:41:40 »
Güzele benziyor mod umarım güzel bir seri olur başarılar.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Beğenildi: 8 kere
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2017, 13:50:27 »
Takip.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #7 : 19 Temmuz 2017, 14:52:27 »
BÖLÜM 1-1946 iflası ve beklenmedik bir olay
DİKKAT:BU HİKAYE BİR KURGUSAL TARiH ÜRÜNÜDÜR VE TEKNİK SIKINTILAR NEDENİYLE BAZI RESİMLER SONRADAN EKLENECEKTİR

cankaya köskü 1946
İsmet paşa namı-diğer 'milli şef'  çankaya köşkündeki ofisinde kara kara düşünüyordu
ofisin bir yanında kurtuluş mücadelesinden hatta belkide ezelden beri yanında olan yaslı ama tecrübeli yaverleri diğer yanında parti içindeki genç beyinler -yeni nesil milletvekilleri- duruyordu bu milletvekillerinin  içinde en kidemlisi hiç şüphesiz celal bayardı kendisi meclisi mebusan'da bile bulunmuştu ve ismet pasa bilmesede bayar ona meydan okuyabilecek tek kisiydi...sessizliği ilk yaver bozdu:
yaver 1-tüm tassaruflarımıza rağmen hala bütçe açıkları var vergilere zam yapmamız lazım ismet Paşam bu son çare

celal bayar:halk vergiden ve ekmek karnelerinden bıktı yaver

ismet:ya ozaman ne yapalım celal BORÇ mu alalım ülkeyi yeniden kapitlasyonlara mı mağruz bırakalım

celal:bu gidisle daha kötü olacak eğitim masraflarını bile kısmak gerekecek ki hala yeterli öğretmen kadromuz yok

genç milletvekili:ya özel şirketleri millilestirin olsun bitsin iste

(aç/kapa)

bayar:böyle bir şey düsünülemez bile özgür ve serbest piyasaya bir darbe olurdu bu
ismet:size katılmıyorum celal bence bu mükemmel bir fikir...

hararetli tartışmada celal bayar taraftarları baskın çıkar ve şirketler özel kalır bu sırada dünya değismektedir sömürgeler tıpkı Atatürk ün ön gördüğü gibi zamanla bağımsızlık isteyecektir lakin bunun zamanı daha vardır celal bayar değişen dünyadan ilham alarak ismeti seçime gitmek için sıkıstırır ismet sonunda bir seçim için gerekli hazırlıkların yapılacağını ama o günün bu gün olmadığını söyler

(aç/kapa)

bu sırada kara haber tez yayılır Türkiye borç almak zorunda kalmış ve iflas etmistir

(aç/kapa)

buda yetmiyormuş gibi yunanistandaki ve irandaki çatışmalar Türkiyeyi etkilemektedir

(aç/kapa)

tam bu sırada TBMM kurultayının zamanı yaklaşıyordu ve İsmet pasa milletvekillerine Çok önemli ve beklenmedik bir hususta haber verecekti.Soğuk savasın ilk kurbanı Türkiye olmuş olabilir miydi?
EDİT:RESİMLER EKLENDİ VE YİNE TEKNİK SORUNLARDAN KESİLMİŞ ÇOK KÜÇÜK BİR KISIM EKLENİYOR eleştirilere biraz sonra cevap vereceğim simdi internet sıkıntıları ile boğuşuyorum
KESİLMİŞ KISIM

(aç/kapa)
SSCB Türkiyenin karadeniz ülkeleri çıkarlarını ilhal ettiği gerekçesiyle ankaraya  bir mektup gönderdi mektupda Istanbulda bir sovyet üssü kurulması ve Istanbul Boğazından
Sovyet gemileri için süresiz geçiş izni istiyordu.

1.BÖLÜM SONU
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2017, 16:44:35 Gönderen: vakanüvis »
-Cicero

Çevrimiçi alemdar1227

Ynt: Atatürk'ün Mirası-bir vic2 soğuk savaş AAR 1.BÖLÜM GELDİ
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2017, 15:28:10 »
Merakla devamını bekliyorum. Resimleri de koysan güzel olur.

Çevrimdışı by_bush

« Yanıtla #9 : 19 Temmuz 2017, 15:31:03 »
Açıkçası hikayede ne bir resim var ne bir okunacak yazı.İlk baştaki yaverin odada İsmet Paşa ve Celal Bayar varken kendi fikrini dile getirmeside resmen saçmalık.Bre adam sen yaver misin Devlet Bakanı mısın ne bu akıl vermeler dedirttiriyor.Biraz mantık dışı konuşma olmuş.

Çevrimiçi alemdar1227

« Yanıtla #10 : 19 Temmuz 2017, 16:40:24 »
Açıkçası hikayede ne bir resim var ne bir okunacak yazı.İlk baştaki yaverin odada İsmet Paşa ve Celal Bayar varken kendi fikrini dile getirmeside resmen saçmalık.Bre adam sen yaver misin Devlet Bakanı mısın ne bu akıl vermeler dedirttiriyor.Biraz mantık dışı konuşma olmuş.

Bence ilk hikaye ve ilk bölüme göre yine iyi denebilir. Gelişme vadediyor.

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #11 : 19 Temmuz 2017, 16:52:55 »
her şeyden önce ilginiz için teşekkür ederim
tarihi kişilikleri karıştırmanın riskini biliyordum ama denemeden mantık hatasını nerede yapacağımı bilemezdim resimleri internet sıkıntıları ve belkide site yoğunluğu yüzünden
yükleyemedim baya bir uğrastıktan sonra resimsiz atıp daha müsait olunca resimleri koymaya karar verdim hatta hikayeyi daha uzun ve resimli olması -tabi ki benim açımdan da rahat olması için- rar seklinde atacaktım ama o da olmadı eleştirilerinizi dikkate alarak 2.bölümde daha az tarihi kisilik karışacak ve az daha resimli olacak
ne yazik ki bir bölüm çok resimli olursa(+15-25) rar şeklinde indirmek zorunda kalabilirsiniz

iyi günler  :)

EDİT: yeni eklenen kısmı okuyanlar SSCB mektubu hakkında ne düsünüyorsunuz sizce Kömünist doğu bloğunda mı yer alalım yoksa tarihi mi gideyim
eğer tarihi gidersem ABD ye yaranarak onların kapitilisleri ve IMF-GEO borçları ile kalkınabiliriz-tabi ters de gidebilir- eğer doğu bloğunda kömünist Türkiye olursak ilginç bir alt.tarih yapmış oluruz ne olsa SSCB yıkılacak ve demokrasi yeniden gelecek ayrıca modda SSCB yıkılınca Turan birliği kurulabiliyor çok uzak bir gelecek olsa da AB mi TURAN mı Kuralım 2.bölüm için tavsiyelerimizi bekleyeceğim.

« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2017, 17:09:56 Gönderen: vakanüvis »
-Cicero

Çevrimdışı by_bush

« Yanıtla #12 : 19 Temmuz 2017, 17:39:48 »
her şeyden önce ilginiz için teşekkür ederim
tarihi kişilikleri karıştırmanın riskini biliyordum ama denemeden mantık hatasını nerede yapacağımı bilemezdim resimleri internet sıkıntıları ve belkide site yoğunluğu yüzünden
yükleyemedim baya bir uğrastıktan sonra resimsiz atıp daha müsait olunca resimleri koymaya karar verdim hatta hikayeyi daha uzun ve resimli olması -tabi ki benim açımdan da rahat olması için- rar seklinde atacaktım ama o da olmadı eleştirilerinizi dikkate alarak 2.bölümde daha az tarihi kisilik karışacak ve az daha resimli olacak
ne yazik ki bir bölüm çok resimli olursa(+15-25) rar şeklinde indirmek zorunda kalabilirsiniz

iyi günler  :)

EDİT: yeni eklenen kısmı okuyanlar SSCB mektubu hakkında ne düsünüyorsunuz sizce Kömünist doğu bloğunda mı yer alalım yoksa tarihi mi gideyim
eğer tarihi gidersem ABD ye yaranarak onların kapitilisleri ve IMF-GEO borçları ile kalkınabiliriz-tabi ters de gidebilir- eğer doğu bloğunda kömünist Türkiye olursak ilginç bir alt.tarih yapmış oluruz ne olsa SSCB yıkılacak ve demokrasi yeniden gelecek ayrıca modda SSCB yıkılınca Turan birliği kurulabiliyor çok uzak bir gelecek olsa da AB mi TURAN mı Kuralım 2.bölüm için tavsiyelerimizi bekleyeceğim.
Tarihi kişilikler olabilir sıkıntı değil zaten tarih oyunu.İsmet İnönü baştaysa eğer gerçekte ki İsmet Paşa mantığıyla düşünürsek aslında her iki taraftada olmamak gerek.Ruslarıda kullanmak gerek ABD yide fakat TURAN görüşü İsmet Paşa için çok zor ve hayal ürünü gibi gelmektedir.ABDyi maddiyatı düzeltmek için kullanıp Ruslarıda askeri olarak yanımıza almamız gerekir (O zamanlar ki devlet görüşü)

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2017, 18:29:54 »
Tarihi kişilikler olabilir sıkıntı değil zaten tarih oyunu.İsmet İnönü baştaysa eğer gerçekte ki İsmet Paşa mantığıyla düşünürsek aslında her iki taraftada olmamak gerek.Ruslarıda kullanmak gerek ABD yide fakat TURAN görüşü İsmet Paşa için çok zor ve hayal ürünü gibi gelmektedir.ABDyi maddiyatı düzeltmek için kullanıp Ruslarıda askeri olarak yanımıza almamız gerekir (O zamanlar ki devlet görüşü)

tarihi kisilik olunca mantık hatası yapma ve daha pek çok hatanın riski artıyor yani o yaverin söze karışmasından daha mantıksız şeyler ne yazikki gözden kaçabilir bende yarısı düz yarısını öyle yazdım ama göz ardı edebilirsen detaylı devam ederim
ayrıca
eklenen kısmı okumamış veya yeni eklenen spoilerin içindeki resme bakmadın galiba uzun vadeli taktiği anladım ama kriz eventlerinde bazen taraf tutmak zorundayız(zaten event direk boğazları meselesi) ayrıca ismet sonsuza kadar iktidar kalacak diye bir şey yok basa celal bayar da geçebilir ve hatta Kömunist lider bile olabilir ama tarih çizgisinde bir AAR istiyorsan dikkate alacağım yinede oyun olduğu için hiçbir şeyin garantisi yok bir bakmışız biz laiklik derken ülke şeriatçı olmuş :P (evet bunun da eventleri var tamamı ile sansa bağlı herangi bir ortadoğu ülkesinde Islam devrini olabiliyor)ve turan baya uzak bir gelecek SSCB ne zaman yıkılır allah bilir ama 1992de mihail gorbacov eventi geliyormuş event geldikten sonra bile yıkılmıya biliyor veya erken yıkılabiliyor soğuk savasın durumuna bağlı mod 2060lere kadar gidiyor ben en az 2020 veya 2000e kadar oynayacağım(en azından iyice sıkılıncaya kadar) uzun bir hikaye olacak
-Cicero

Çevrimiçi alemdar1227

Bence tarihsel olmasa daha iyi olur. Komünist bir Turkiye ilgi çekici olabilir. Bence alternatif tarih olarak git. Bir Turan denemesi de gayet hoş olacaktır.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2017, 18:53:26 Gönderen: alemdar1227 »

Çevrimdışı vakanüvis

Bence tarihsel olmasa daha iyi olur. Komünist bir Turkiye ilgi çekici olabilir. Bence alternatif tarih olarak git. Bir Turan denemesi de gayet hoş olacaktır.

daha çok geri bildirim gelsin bakarız ;)
-Cicero

Çevrimdışı TürkHan

Hocam bir Turan iyi gider bir de çok partili sisteme geçmeliyiz
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Noman Man

Modda ekonomi çok sıkıntılı umarım düzene sokabilirsin.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı vakanüvis

Modda ekonomi çok sıkıntılı umarım düzene sokabilirsin.

oyuna baslarken -200 veya -300 açık olduğunu görünce bende çok sok oldum eğitim seviyesi 6-7 gibi yani zor ama biraz zorluktan zarar gelmez ama tek sıkıntı sebebini bilmiyorum.

demokrasi VS doğu bloğu 1 e 1 gidiyor eşitliği bozacak bir kisi lazım
ayrıca demokrasi ile sovyetlere girersek bize baskı uygulayabiliyorlar(event ile) ha derseniz ki kaypak siyaset yap bir ona git bir buna ne kadar gider bilmem ama o da bir secenek
1-2 görüş  daha lazım sonra oynamaya devam edebilirim.
-Cicero

Çevrimdışı TürkHan

Hocam oyunun yabancısıyım. Kendi bloğumuzu oluşturabiliyorsak oluşturmalıyız bence tarafsız bir devlet olmalı işimiz düştüğünde her iki bloklada anlaşabilmeliyiz
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?