Gönderen Konu: İptal Edildi Atatürk'ün Mirası-bir vic2 soğuk savaş AARnin Geleceği hakkında ACIKLAMA  (Okunma sayısı 2283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vakanüvis

Hocam oyunun yabancısıyım. Kendi bloğumuzu oluşturabiliyorsak oluşturmalıyız bence tarafsız bir devlet olmalı işimiz düştüğünde her iki bloklada anlaşabilmeliyiz

normal oyunda sanayi devriminde geçtiği için daha çok 8 süper gücün çıkarları arasında geçiyor yan güçler bu süper güçlere arasına çok uğrasırlarsa girebiliyorlar modun yapımcıları kendilerince detaylı bir blok olayı yapmışlar ama 3.blok kurmak diye bir şey yok çünkü bloklar daha çok 2 ideolojiyi sembolize ediyor süper güçleri değil

ama bizim hedeflerden biri zaten sanayi ve prestij kasarak süper güç olmak zaten zira medeni devletler seviyesinin üstüne çıkmak yazdım...
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı vakanüvis

başlamadan önce bu sefer resimler TAM ve bölüm daha güzel ve uzun! ve hikayenin kurgu olduğunu unutnayalım lütfen!ayrıca çift mesaj için özür ama bölümü atmak zorundaydım
keyifli okumalar  :popcorn:

2.BÖLÜM:UMUT DOLU AMA BELİRSİZ BİR GELECEK! 1947-1950

Boğazlar krizi ABD nin arabulucuğu ile türkiyenin lehine tatlıya bağlanmıştı ismet pasa bu zaferin ardından muazzam bir kemer kısma ve Vergiye ZAM politikasına giderek bütçeyi dengelemeyi basardı!

(aç/kapa)

türkiye bu ekonomik başarılarından ötürü İMF ve uluslararası kalkınma bankası gibi kuruluşlarda saygınlık kazandı

(aç/kapa)

birkaç ay sonra celal bayar ve ismet pasa kendi odalarında sabah kavhesi içerken Gazetelerde sok edici bir Haber gördüler

'CİNLİ LİDERLER DOĞU TÜRKİSTAN BAĞIMSIZLIĞINI TANIDI!'
'Cin iç savaşı tüm hızıyla devam ederken Doğu Türkistandaki Uygur Türkleri kömünistlerin lideri mao zeadong ve milliyetcilerin lider chiang aralarındaki çatışmalardan faydalanarak
bağımsızlıklarını ilan ettiler ve büyük zaferler kazandılar baslarına daha fazla bela istemeyen cinli liderler bu yeni devletin bağımsızlığını tanımak zorunda kaldı bu sırada Mao
cindeki iç savası neredeyse kazanmıstı

(aç/kapa)

ismet pasa doğu türkistanın tüm sömürülmüş milletler için bir örnek olduğunu söyler ama bu konuda daha fazla yorum yapmaz zaten kendisi yeni eğitim reformlarına kendisi çok kaptırmıstır zira Atatürke bu konuda da söz vermisti

(aç/kapa)

bu sırada genelkurmay bütçe acığı yüzünden kısılan ordu bütçesini artması ve terhis edilen bölüklerin yeniden dizaynının ne kadar ömenli olduğunu ismet paşaya izhat ediyordu

(aç/kapa)

ülkede haberlesme olanakları yok denecek kadar azdı genç bir medyacı devlet desteğini de alarak TRT devlet Radyosunu kurmak için yola koyuldu

(aç/kapa)

bu sırada Güzel ülkemiz uluslar arası kalkınma bankasından yardım almaya baslamıştı ama amansız bir hastalık da boy göstermisti

(aç/kapa)

ülü önder zamanıda 'ben sporcunun Çevik ve Ahlaklı olanını severim' demişti iste bu yüzden 1948 olimpyatlarından Türk sporcularının eksik olması düşünülemezdi

(aç/kapa)

ve beklenen oldu milli sporcularımız vatanlarına madalyalar ile döndüler ama daha iyisi olabilirdi tabi kide

(aç/kapa)

ismet merkezlestirmeyi artırmak adına bazı yenilikler yaptı ve aynı zamanda diplomatik bağımsızlığımızı korumak adına diğer tarafsız ülkeler ile bir dayanısmaya girdi

(aç/kapa)

tüm bunlara ve devletin Sanayilesme çabalarına rağmen madalyonun diğer yüzünü anlamamak için kör olmak lazımdı ağrı vergilendirme ve özellikle issizlik halkın canına vurmustu halk yabancı ülkelere çalısmak için gitmeye basladı iste ilk gurbetçilerimiz

(aç/kapa)

TÜRK MEDYA TARİHİNDE ÖMENLİ BİR GÜN MİLLİ SEF TRT RADYOu bu ömenli günde yalnız bırakmayacak

(aç/kapa)

ilk radyo yayını bir müjde ile basladı devlet bundan sonra emekli vatandaslara para yardımında bulunacaktı

(aç/kapa)

Güzel ülkemiz de bir kalkınma devri basladı tek sıkıntı yıl 1950 ve biz hala tek partili sistemdeydik celal bayarın sabrı tasmaya basladı ama mecliste seçimlere gitmek için bir türlü aradığı desteği bulamıyordu bu kadar milli sef hayranı milletvekilleri ile seçime gitmek en az 1953 e ve hatta belkide daha uzun bir zamana denk gelecekti
ismet pasa soğuk savasta denge polikası izliyordu ama bu diplomaside en ufak bir değisiklik devlet sistemini de etkileyebilirdi

(aç/kapa)

2.BÖLÜM SONU

yapıcı elestirileriniz ve değerli yorumlarınızı esirgemeyin
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2017, 17:37:13 Gönderen: vakanüvis »
-Cicero

Çevrimdışı by_bush

Yazılarında ki kurgu hoşuma gitti okuma isteğimi arttırdı.Devammmm
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı vakanüvis

konu güncel
beyler ben mi bölümleri hızlı atıyorum yoksa ilk basta takip diyenler takip mi etmiyor aslında sıkıntı değil ama sadece merak ettim(by_bush hariç)

ayrıca yeni bölüme az kaldı spoiler vermeden anlatmak gerekirse beklenmedik olaylar oluyor(ismet pasa celal bayar a dersini verdi ama sonra kabak basında patlıyacak...) ve isler 2-3 bölüm daha böyle giderse Çok Anormal bir alt.Türkiye tarihi olacak muthemelen 1960-1977 gibi isler kızışacak yeni karakterler devreye girecek ve COMİNG SOON...
-Cicero

Çevrimdışı Noman Man

Yorum yazmaya gerek duymuyorum.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı EmirY

Sürekli müdahale etmeyip, hikayeyi kenardan takip ediyorum. Her bölüm eleştiri yapmak yerine sessizce okumak daha güzel  :ceasaryes:
Hayallerinle beraber Sovyetler de yıkıldı.

Çevrimdışı vakanüvis

sadece merak etmistim sağolun daha önce dediğim gibi sonraki bölüm COMİNG SOON...(ama bu gün değil  :) )
-Cicero

Çevrimdışı by_bush

sadece merak etmistim sağolun daha önce dediğim gibi sonraki bölüm COMİNG SOON...(ama bu gün değil  :) )
şerefsizce kazanacağına şerefinle coming soon yaz yine okuruz :)

Çevrimdışı vakanüvis

şerefsizce kazanacağına şerefinle coming soon yaz yine okuruz :)

şerefsizce kazanmak ??? tam anlamadım ama eğlencesine yazıyorum zaten kimse okumasa bile ben buraları doldurum yani sadece daha önce bin kez söylediğim gibi merak ettiğim için yazdım ama coming soonu gaz vermek için yapıyorum orası doğru  :-[
-Cicero

Çevrimdışı alemdar1227

konu güncel
beyler ben mi bölümleri hızlı atıyorum yoksa ilk basta takip diyenler takip mi etmiyor aslında sıkıntı değil ama sadece merak ettim(by_bush hariç)

ayrıca yeni bölüme az kaldı spoiler vermeden anlatmak gerekirse beklenmedik olaylar oluyor(ismet pasa celal bayar a dersini verdi ama sonra kabak basında patlıyacak...) ve isler 2-3 bölüm daha böyle giderse Çok Anormal bir alt.Türkiye tarihi olacak muthemelen 1960-1977 gibi isler kızışacak yeni karakterler devreye girecek ve COMİNG SOON...

Biraz spoilerden bir şey olmaz.
31 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı by_bush

şerefsizce kazanmak ??? tam anlamadım ama eğlencesine yazıyorum zaten kimse okumasa bile ben buraları doldurum yani sadece daha önce bin kez söylediğim gibi merak ettiğim için yazdım ama coming soonu gaz vermek için yapıyorum orası doğru  :-[
Hileyle hurdayla kazanacağına demek istedim :D

Çevrimdışı vakanüvis

Ynt: Atatürk'ün Mirası-bir vic2 soğuk savaş AAR 3.bölüm az kaldı
« Yanıtla #31 : 29 Temmuz 2017, 17:57:02 »
Gecikme için özür muhim bir açıklama yapacağım AAR nin geleceği ile ilgili

beyler eskiden internet yüzünden upload da sıkıntı cekiyordum simdi biraz düzelltim gibi ama 3.bölüm bushun orta asya türkleri multisi bitikten sonra gelebilir anca
ve bu iyi haberin üstüne kötü bir haber modu 2010 a kadar oynama kararı aldım 3.bölüm son olabilir veya bir iki bölüm sonra

ama güzel bir haberim daha var genellikle pozitif geri bildirim olduğu için daha güzel AARler yapacağım gelecekte

bu kadar geri bildirim sorma nedenim ilk AAR em olması idi ama pek çoğu bisey yazmadığı için beğendiklerini varsayarak daha fazla yapacağım
bu yeni AAR ler daha çok HOI4 üzerine olacak(tabi ki KAİSERREİCH ve MİLENYUM DAWN MULİ AAR)

o zamana kadar sağlıcakla kalın :)
-Cicero

Çevrimdışı karakeçili_yorük

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
TAKİP :popcorn: