Gönderen Konu: Tarihi Film, Dizi, Belgesel Tanıtımları  (Okunma sayısı 55732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

BBC yapımı konulu bir tarihi belgesel (Docudrama türünde); Atlantis: Bir Dünya'nın Sonu ve Bir Efsanenin Doğuşu
http://www.turkcealtyazi.org/mov/1744825/atlantis-end-of-a-world-birth-of-a-legend.html

Kazılar sonucu ortaya çıkan kanıtlara göre Ege'deki Thera adası 40.000 atom bombası gücündeki bir volkanik patlama ile yok oluyor. Tarih İÖ 1620. Patlamadan sonra Akdeniz havzası haftalarca karanlığa bürünüyor ve olaydan 1260 yıl sonra Plato'nun Atlantis eserine konu oluyor.

M.Ö 1613. Ege Denizi’ndeki dev volkan, 15 bin yıllık uykusundan uyanır ve şiddetle püskürmeye başlar. Patlama, Thera Adası’nı parçalar ve dev tsunamilerin Avrupa’nın ilk büyük medeniyeti Minos’un merkezi olan Girit’i sular altında bırakmasıyla sonuçlanır. Böylece bir efsane doğar: Atlantis. Minoslar, Batı medeniyetinin beşiğiydi. Minos ve şimdi Santorini olarak tanınan bölgede oluşan volkanik patlama, Atlantis efsanesine ilham verdi. Bilim adamları, arkaologlar ve tarihçilerle ortak çalışmalar sonucunda gerçekleştirilen BBC belgeseli, büyük patlamanın hikayesini, Minoslu insanların gözünden anlatıyor. Beş kahramanın etrafında gelişen yapım, haberci depremlerden, ard arda meydana gelen patlamalara, volkanik akıntılardan tsunamilere, bir medeniyetin yok oluşunu şimdiye dek görülmemiş bir gerçeklikle ekrana getiriyor.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2012, 13:52:56 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.