Gönderen Konu: Tartışma Diktatörler  (Okunma sayısı 824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elessar

Ynt: Diktatörler
« Yanıtla #20 : 29 Haziran 2018, 22:28:55 »
Dünyanın en basit sorusuna en basit cevap.

Bu ülkeyi ve milleti bu hale getiren kişidir diktatör.İsmi önemsiz, önemli olan kafası.
Vesselam.

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #21 : 30 Haziran 2018, 13:39:43 »
@pistoltr dostum,
attığın link'teki şeylerin büyük kısmı zamanla avimler kamarısna devredildi, ayrıca link'e göre konuşursak yargının üzerinde 3-5 af yapmaktan başka yetkisi yok ve bu af en son taaa WW II'de kullanılmış

gerçekte kraliçe sadece hiç bir yetkisi bulunmayan ve danışman olarak görev yapan "lordlar kamarası" üyelerini seçip, halk'a moral vermek için törenlere filan katılıyor, var olan azıcık güçlerini bile kullanmıyor hem niye kullansın ki ? Tüm kararları ve dolayısıyla tüm eleştirileri Avimler kamarasındaki başbakan alırken niye kullansın yetkilerini ?.

ayrıca bir not düşmek isterim ki diktatör demek tam anlamı ile sınırsız yetki demek değil, despotizm-diktatörlük arasındaki ilişki demokrasi-cumhuriyet arasındaki ilişkiye benzer ikisi aynı şey değildir ama biri diğerinin içinde olabilir her neyse zaten detaylı anlatmaya üşeniyorum ne olsa kimsenin umrumda olmayacak herkes ne isterse onu düşünecek. İyi günler size
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2018, 13:48:23 Gönderen: vakanüvis »
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı pistoltr

« Yanıtla #22 : 30 Haziran 2018, 14:00:59 »
@pistoltr dostum,
attığın link'teki şeylerin büyük kısmı zamanla avimler kamarısna devredildi, ayrıca link'e göre konuşursak yargının üzerinde 3-5 af yapmaktan başka yetkisi yok ve bu af en son taaa WW II'de kullanılmış

gerçekte kraliçe sadece hiç bir yetkisi bulunmayan ve danışman olarak görev yapan "lordlar kamarası" üyelerini seçip, halk'a moral vermek için törenlere filan katılıyor, var olan azıcık güçlerini bile kullanmıyor hem niye kullansın ki ? Tüm kararları ve dolayısıyla tüm eleştirileri Avimler kamarasındaki başbakan alırken niye kullansın yetkilerini ?.

ayrıca bir not düşmek isterim ki diktatör demek tam anlamı ile sınırsız yetki demek değil, despotizm-diktatörlük arasındaki ilişki demokrasi-cumhuriyet arasındaki ilişkiye benzer ikisi aynı şey değildir ama biri diğerinin içinde olabilir her neyse zaten detaylı anlatmaya üşeniyorum ne olsa kimsenin umrumda olmayacak herkes ne isterse onu düşünecek. İyi günler size
Doğru, attığım link dikkat çekmek isteyen bir takım kişilerin ürünü. Şimdi 5-6 yeri daha araştırdım. Basit bilgiyi bile böyle çarpıtarak yansıtmak "royalcentral.co.uk" adlı bir haber sitesine göre saçma ve a haber niteliğinde bir haber olmuş...
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: vakanüvis

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #23 : 30 Haziran 2018, 16:11:15 »
Doğru, attığım link dikkat çekmek isteyen bir takım kişilerin ürünü. Şimdi 5-6 yeri daha araştırdım. Basit bilgiyi bile böyle çarpıtarak yansıtmak "royalcentral.co.uk" adlı bir haber sitesine göre saçma ve a haber niteliğinde bir haber olmuş...
bu arada karşıdaki görüşünü savunmak için farklı bir bilgi verince "ben de yanlış olabilirim, biraz daha araştırayım" diyerek insanlığa olan umut ve güvenimi artırdın, haberin olsun :)
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: pistoltr, Agnostik

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Albay
  • *
  • Beğenildi: 55 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Temmuz 2018, 01:19:28 »
Ülkeye olmayan ümidimi yeşertiniz :)

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: vakanüvis

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.