Gönderen Konu: Supreme Ruler Ülkeleriniz  (Okunma sayısı 51819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CriminaL

• Doktor
  • *
Ynt: Supreme Ruler Ülkeleriniz
« Yanıtla #220 : 15 Ağustos 2013, 13:58:52 »
Neyi çözemedin?
Ekonomiyi :) Tüketim malları sanayi ürünleri falan hep kırmızı gösteriyor zararda ülke para kazanamıyor vergileri yükseltince belki 3-5 kuruş kaldırıyom oda hemen gidiyor.Savaşa girince Ekonomi dahada berbat oluyor.

Çevrimdışı Swift

• Yrd. Doçent Doktor
  • *
  • Hadi Güle Güle
« Yanıtla #221 : 17 Ağustos 2013, 10:47:24 »
Savaşa girince ekonominin berat olması çok normal. 1. dünya savaşı değil ki bu tak süngüyü karşı sipere... Devleterin füzeleri, uçakları ve daha pek çok farklı yokedici silahları var. Sen de savaşa girmeyeceksin. Veya gülü seven dikenine saplanır felsefesiyle hareket edeceksin.
Eğer ülke zararda göseriyorsa ekonomi bakanını bilgisayar kontrolünden çıkar ihtiyaç fazlası olan ürünlerine bir bak, sonra ihtiyacına tamamen cevap verecek kadarından artı kalan miktarı bulk sales dan satışa çıkar, ertesi gün para gelir. Ben sovyetler birliğiydim, sürekli tatlı su ve petrol satışından muazzam gelirler elde ediyodum. Vergiyide basıyordum. %80 lere kadar çıkıyordu vergi. Ama şöyle bir taktik uygulayabilirsin, nükleer silahların ve füzelerin hava kuvvetlerin geliştikçe kara kuvvetlerini terhis edebilirsin. Daha sonra gelişen ekonominle sanayi fabrikaları kurup zenginleşip daha sonra kara kuvvetlerinde de gelişirsin. İlk 10-20 yıl savaş olmamalı. Tamamen ekonomik gelişime odaklanmalı. Daha sonra savaşlarda bariz bir üstünlük elde edilir ekonomi vasıtasıyla.
Bu oyun böyle işte, bazı şeylerden kısman gerekiyor bazen, yani o dursun öyle orada güzel duruyor fala dersen mantıken her türlü kaybedersin.
Bu arada türkiye ile mi oynuyorsun? Yoksa hangi ülke ile?
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #222 : 17 Ağustos 2013, 13:04:43 »
Oha! %80 vergi ile ülkende insan kalmaz. Her şey Industrial Goods'ta bitiyor. Onu maximum yapacaksın önce. Bittikten sonra Consumer Goods'a geçeceksin. Fakat Consumer Goods, Indsden çok yiyor. Onu ayarladıktan sonra büyük ihtimalle enerji açığın olacak onu kapatmak için Elektrik santralleri kurarsan 1 senede rahat bir ekonomiye kavuşursun.

Çevrimdışı CriminaL

• Doktor
  • *
« Yanıtla #223 : 17 Ağustos 2013, 19:08:12 »
Savaşa girince ekonominin berat olması çok normal. 1. dünya savaşı değil ki bu tak süngüyü karşı sipere... Devleterin füzeleri, uçakları ve daha pek çok farklı yokedici silahları var. Sen de savaşa girmeyeceksin. Veya gülü seven dikenine saplanır felsefesiyle hareket edeceksin.
Eğer ülke zararda göseriyorsa ekonomi bakanını bilgisayar kontrolünden çıkar ihtiyaç fazlası olan ürünlerine bir bak, sonra ihtiyacına tamamen cevap verecek kadarından artı kalan miktarı bulk sales dan satışa çıkar, ertesi gün para gelir. Ben sovyetler birliğiydim, sürekli tatlı su ve petrol satışından muazzam gelirler elde ediyodum. Vergiyide basıyordum. %80 lere kadar çıkıyordu vergi. Ama şöyle bir taktik uygulayabilirsin, nükleer silahların ve füzelerin hava kuvvetlerin geliştikçe kara kuvvetlerini terhis edebilirsin. Daha sonra gelişen ekonominle sanayi fabrikaları kurup zenginleşip daha sonra kara kuvvetlerinde de gelişirsin. İlk 10-20 yıl savaş olmamalı. Tamamen ekonomik gelişime odaklanmalı. Daha sonra savaşlarda bariz bir üstünlük elde edilir ekonomi vasıtasıyla.
Bu oyun böyle işte, bazı şeylerden kısman gerekiyor bazen, yani o dursun öyle orada güzel duruyor fala dersen mantıken her türlü kaybedersin.
Bu arada türkiye ile mi oynuyorsun? Yoksa hangi ülke ile?
Türkiye ile oynuyorum   bu bakanı ai den nasıl alıyoruz peki :D ben savaşa girmemeye çalışıyım yeni oyun açıp ben savaş olmadığında da ekonomiyi pek yükseltemiyorum dediklerini yapıcam

Çevrimdışı Swift

• Yrd. Doçent Doktor
  • *
  • Hadi Güle Güle
« Yanıtla #224 : 18 Ağustos 2013, 21:23:42 »
Oha! %80 vergi ile ülkende insan kalmaz. Her şey Industrial Goods'ta bitiyor. Onu maximum yapacaksın önce. Bittikten sonra Consumer Goods'a geçeceksin. Fakat Consumer Goods, Indsden çok yiyor. Onu ayarladıktan sonra büyük ihtimalle enerji açığın olacak onu kapatmak için Elektrik santralleri kurarsan 1 senede rahat bir ekonomiye kavuşursun.
Bende işçilerle ilgili bir anlaşma yapıyordum o yüzen işçi göçü sorunu yaşıyorum sanmıştım. :D
Ah be silah zoruyla ülkede tutma olsa, ne güzel zengin oluyorduk, belki abd yi birleşik krallığı bile geçerdim :D
Gerçi komünizmin mantığına aykırı olur bu ama. :D     
sscb nin kapitalist (görünürde demokratik) halini düşünemiyorum bile, 5000 $ gdp ile başlayabilirdi. :D
Ayrıca sosyal harcamalardan eğitimi çok arttırırsak ne gibi bir yararı olur?
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #225 : 18 Ağustos 2013, 21:55:21 »
Teknoloji araştırma hızın artar.

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Doçent Doktor
  • *
  • Muk
« Yanıtla #226 : 15 Şubat 2014, 18:31:24 »
Umman Sultanlığı ile Umman'ın Hürmüz Boğazı'na sokulan toprakraklarında dev askeri mühimmat üretilen saha oluşturuldu.Amaç Avrupa'da çıkan savaşa askeri mühimmat satıp ciddi paralar kaldırmak.

beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı muratdeniz

• Başhekim
  • *
  • Grafiker Murat - Bursa
    • Murat Deniz | Özel web sitesi ve grafik tasarım hizmetleri.
« Yanıtla #227 : 17 Mayıs 2014, 13:56:49 »
Bende oynuyordum Bu oyunu eskiden. 3-4 yıl önce şimdi Victoria2 ye sardım. Daha geniş bilgi hzinesiyle. Güzel oyun. Tek sıkıntısı

• SAvaş halinde şehri alırken garnizonları öldürmek uzun sürüyor.
  • Uzun benzinli ve ya yakıtlı tanklar ve ya araçlar fazla yok. sanırım en uzunu 635 gibiydi.
  • Amerika İngiltere gibi süper güç ülkeler fazla aktif olmamış. SAdece Çin aktif rol oynuyor.
  • Ekonomi sadece  üretime bağlanmış. Ne kadar Çok üretim o kadar çok iyi ekonomi.
  • İStediğin ülkeyle askeri işbirliğine rahatlıkla girebiliyorsun. Gerçekçi değil.
Keşke dahada geniş bir hazine bilgisiyle çıkmış olsaydı.  Daha da zevkli olurdu.

AMA TEK GÜZEL ŞEYİ SAVAŞI AN BE AN YAŞAYABİLİYORSUN. BU GÜZEL BİR  ŞEY. :fpalm: :fpalm:

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #228 : 19 Kasım 2014, 11:48:27 »

Dat emigration doe
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2014, 11:48:44 Gönderen: Kaan™ »

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Doçent Doktor
  • *
« Yanıtla #229 : 19 Kasım 2014, 13:01:13 »
Bu oyunda özerk devletler ve terörist,isyancı gruplar var mı ?
Bir de bu hangisi ?

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #230 : 25 Kasım 2014, 16:19:24 »
Ultimate bu. Özerk devletler loyalty olarak varlar. ISIS, Kurdistan bunlar eğer o ülkede halk mutsuzsa isyan edebiliyor. Daha sonra para ve mal yardımı yaparsan ülkeyi bile ele geçirebilirler.

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #231 : 02 Aralık 2014, 16:42:15 »

Sonunda dayanamayıp yukarı doğru açıldım. Güney Amerika'nın tamamı 30'larda bana geçti. İki sene önce de ABD'nin 1.6 milyar Kanada'nın da 1 milyar olmaya yaklaşmasıyla orta amerikaya girdim. ABD, Meksika düşünce bana savaş açtı. $230,000 GDP/c lik 1.1 milyarlık ülke orta amerikanın gelmesi ile $210,000. ABD'nin $110,000 Kanada'nın $400,000 GDP/c leri ile birleşince orta karar $200,000'de 4 milyar insan barındıran bir ülke olmayı başardım. Seneye ülke nüfusuna eklenecek olan 400,000,000 insanı ne yapacağım bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2014, 16:42:46 Gönderen: Kaan™ »

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Doçent Doktor
  • *
  • Muk
« Yanıtla #232 : 02 Aralık 2014, 17:37:16 »
Cre, en son bu oyuna küfür edip oynayanları küçük gördüğünü hatırlıyorum. :P Hayrola, can sıkıntısı mı?  ;D
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #233 : 02 Aralık 2014, 18:13:34 »
Hiç sorma. East ws. West'in iptali, Hoi 4'ü bekleme derken arkaplanda oynuyorum.

Çevrimdışı stratejiseven

• Başhekim
  • *
« Yanıtla #234 : 29 Mart 2015, 20:53:47 »
  İlk işim Sudan'ı almak oldu .Daha sonra İsrail Lübnan ve Suriye'yi aldı, Bağdat'a ilerlerken Arabistan onu durdurdu ve bende İsrail'e savaş açtım. İsrail'i aldığımda ordunun büyük bir kısmı gitmişti. Orduyu düzenledim.Baktım Yunanistan Türkiye'ye savaş açmış İstanbul'a yürüyor bende İstanbul düşmesin diye Yunanistan'ı aldım. Sonra Etiyopya'ya girmeyi düşündüm. Etiyopya kolayca düştü ve ardından uranyum kaynakları bol olduğu için Çad'ı ilhak ettim.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2015, 21:01:31 Gönderen: stratejiseven »

Çevrimdışı stratejiseven

• Başhekim
  • *
« Yanıtla #235 : 24 Haziran 2015, 20:06:16 »

;D

Çevrimdışı Malt

« Yanıtla #236 : 24 Haziran 2015, 20:17:46 »
Üşenmedin mi ;D
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #237 : 24 Haziran 2015, 20:25:08 »
Yunanistan toprağından loyalty penaltısı yemişsin. Kendi toprağında olmayan binalar daha az etkili oluyor. % 65'ten yüksek approvalın olması gerek etki azalmasının bitmesi için.

Çevrimdışı stratejiseven

• Başhekim
  • *

Supreme Ruller Cold War (1936) Mod Yapım Aşaması

Başlatan Batuhan Kasap

Yanıt: 3
Gösterim: 1310
Son İleti 30 Aralık 2013, 23:26:16
Gönderen: Swift
Supreme Ruler 2020

Başlatan Ömer

Yanıt: 110
Gösterim: 31886
Son İleti 13 Kasım 2011, 11:17:15
Gönderen: Bgieer
World War 2 mod(Supreme Ruler 2020)

Başlatan PANZER GENERAL

Yanıt: 7
Gösterim: 4087
Son İleti 24 Haziran 2010, 16:25:42
Gönderen: PANZER GENERAL
Supreme Ruler 2010,2020 ve Cold War Hileleri

Başlatan Barış

Yanıt: 32
Gösterim: 29980
Son İleti 11 Haziran 2013, 14:56:36
Gönderen: hayko364
Supreme Ruler 2020 Sorularım

Başlatan Barış

Yanıt: 2
Gösterim: 1406
Son İleti 29 Temmuz 2010, 21:11:50
Gönderen: Emperor
Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.