Bağlanılan Hatırlatmalar

• Common Sense Multiplayer Al: 01 Temmuz 2015

Gönderen Konu: EU4 - Common Sense Multiplayer  (Okunma sayısı 34481 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Evlad-ı Fatihan

• (Liao Khan)
  • Tribunus Militus
  • *
Ynt: EU4 - Common Sense Multiplayer
« Yanıtla #260 : 08 Temmuz 2015, 03:54:45 »
Doğu-Batı Avrupa'nın, Rusya'nın, (+Osmanlı'nın) kendilerine has olarak bu durumlara gelmelerinin ve oyunun genel olarak bu duruma gelmesinin sebepleri toplu olarak;

Diplomatik entrikalar,

Sürekli el değiştiren GP'ler, AI GP'ler, troll GP'ler, yok olan GP'ler,

Oyundan düşmeler, sync sorunları ve buglardır.

Bunlara ek olarak aslında ana sebepleri kesin kuralların ve RP denen olayın olmamasıdır.

+ son yoruma da katılmakla ve aynılarını yaşamakla beraber oyuncuların bol bol talihsiz olaylar yaşamasıdır, şanssızlık üzerimizdeydi ;D

Belki de 1.13 Beta'da oynamamız bir hataydı.

Neyse, benim için sonuç olarak kan, vahşet ve savaştan başka bir şey olmayan bir oyundu. Daha ne isterim ;D

Edit: Şunları da şuraya koyayım kimse beni suçlamasın :P
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2015, 04:52:48 Gönderen: Evlad-ı Fatihan »

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #261 : 08 Temmuz 2015, 04:00:59 »
Bir sonraki multide tek vilayete düştükten sonra toparlamayı deneyeceğim.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Evlad-ı Fatihan

• (Liao Khan)
  • Tribunus Militus
  • *
« Yanıtla #262 : 08 Temmuz 2015, 04:04:42 »
150'den fazla AE yediğim için annexlememiştim seni 5 toprak kaldığında. Bir dahakine 400 AE de alsam annexleyeceğim ;D ;D

Çevrimdışı Awake

• Tribunus Militus
  • *
  • Smyrna
« Yanıtla #263 : 08 Temmuz 2015, 10:06:22 »

Bir sonraki multide bence önemsiz, diplomatik bir devlet almalısın. Millet sana inat mı yapıyor, yoksa ülkeden dolayı mı sürekli toplu saldırıya uğruyorsun öğrenmiş oluruz. :P

Çevrimdışı Satanis Kesen Kedi

• Konsolos
  • *
« Yanıtla #264 : 08 Temmuz 2015, 10:18:35 »
Onu bilmemde Avusturya,Ömer abinin AE sınırını aşmasından yararlandı belki ondadır ama diğer multilerde de aynı şey başına gelmiş o zaman bilemiyecem ^^ .

[playercard id=76561198079078593]

Çevrimdışı Gregory

« Yanıtla #265 : 08 Temmuz 2015, 10:39:30 »
Vassalların gelip gelmemesinin loyal olmaları ile çok fazla alakası yok mantıken var ama pratiken yok misal,

Vassal'larda hala sıkıntı devam ediyor.

Adım gibi eminim bu vassal Avusturya ordularına attach'lanmaya gidiyor.

Loyal de olsalar saçmalamakta vassalların üzerlerine yok yani gayette bug var ve Paradox Int. nedense inatla şu sorunu çözmemekte direniyor. Ben Cas. oyuncusunun yaşadığı sorunun %100 oranında aynısını geçen Pol. olduğum multiplayer'da yaşadım.

Oyun başı İsveç'in bağımsızlık savaşına destek verdim ve loyal olan 2 vassalım Moldovya ve Mazovia benim ordularıma attachlanmalarımı istediğim halde gidip Smaland'da bekleyen İsveç ordusuna attachlandılar, kimisi ise gidip direk Danimarka kalelerini kuşattı misal Moldovya Karadeniz'den çıkıp Orkney'e !!! çıkarma yaptı yani bu derecede aptalca bir sorun vardı. Artiz o olayın şahitidir İsveç oydu o oyunda.

Aynı oyunun devamında Teu. Order'a savaş açıp wp attım sebep yine loyal olan Litvanya'nın Teu. Order savaşlarına gelmemesi ve sürekli salak salak şehir kuşatıp yine o şehirden kuşatmayı kaldırıp saçmalamasıydı. Bunun üzerine Osmanlı'yı savaşa çağırdım ama Osmanlı oyuncusunun ne yapmak istediğini anlamadığım için wp atıp savaşı bitirdim.

Gelelim bu oyuna oyun başı ne oldu bilmiyorum ilk Pol. oyuncusuda buraya gelip ne yaşadığını yazabilir ama ben bal gibi de tahmin ediyorum Pol. oyuncusunun Teu. Order'a yenilme sebebi kesinlikle bug'lı Litvanya'dır.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2015, 10:42:46 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Artiz

• Tribunus Militus
  • *
« Yanıtla #266 : 08 Temmuz 2015, 11:58:18 »
Synch'tan nasıl askerlerin yok olabiliyormuş Kastilya'nın? Ben rehosttan önce de Kastilya'yı işgal ediyordum, birçok bölgeyi almıştım ki hala bir Kastilya ordusuna rastlayamamıştım bölgede. Fransa'da ordusu vardı onları da İngiltere ile beraber yok ettik diğer ordum Kastilya'yı kuşatırken. Belki biraz kalmıştır ama aşağı yukarı 3 savaş falan kaznmış olmamız lazım o orduya karşı tek başına, ki bide Fransa'ya desteğe geldikleri vardı onda kim kime girdi söylemek zor. Kusura bakmayında bahanesi bug falan değil o ordu gayette Fransa'daydı, ha başka bir ordu varsa bilemeyeceğim ama orda epey adam vardı yani muhtemelen oydu. Savaşı nerde kazandın Kastilya? Hatırlatırım ki sadece Granada fortun ve hiçbir askerin kalmamıştı ki sonrasında isyancıları kullanarak kendini çıkarlı duruma getirmeye çalıştın açıkçası senin kazandığın bir şey görmüyorum, isyancılar ve borçlarla kendini çıkarlı duruma getirdiğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Kendi ülkeni daha da beter hale getirdin.

Aragon'un neden asker göndermediği zaten açık ve planın bir parçası bug değil yani. Darkrad da demiş.

Foruma ilişkin her türlü bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.