Gönderen Konu: [EDM]Fransa  (Okunma sayısı 1302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı reoberg

 • Asker
 • *
 • İleti: 3
 • EU4 ve CK2 oynayan arkadaşlar bana ulaşabilir.. :)
[EDM]Fransa
« : 19 Nisan 2015, 17:37:05 »
Fransa Kralı savaşmayı seven bir kraldı ne kadar savaş arzusu yüksek olsada bekliyordu yapması gerekenler vardı ordusunu geliştiriyordu güçlendiriyordu bu sırada İngiltere ile gizli bir dostluk yurutuyordum. Bir süreliğine İspanya Kralı ile masaya oturup Dostluk Müzakereleri yaptık ve bunun sonucunda müttefik olduk. Avusturya topraklarında gözüm vardı. İngiltere düşmanım olan Avusturya İmp. ile dost oldu karşılığında Hollanda kıyılarını aldı. Avusturya ya açtığım savaşta Avusturya yanında girdi savaşa 70 bin kişilik cesur Fransız, İspanyol ve İsviçre askeri 130 bin kişilik Alman, İngiliz ve Avusturya ordusu ile mücadele etti. Fransa savaşı kazanıyordu fakat sayı fazlası nedeniyle çok fazla kayıp verdi bu yüzden mağlup olarak ayrıldı ve savaş wp ile sonuçlandı.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2015, 14:51:12 Gönderen: PiriReis »
 

Çevrimdışı jax61

Ynt: [EDM]Fransa
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2015, 17:42:26 »
Yeni fransa kralı barıştan yana ve parayı seven bir yapıdaydı.Avrupanın köhneleşmiş bozuk topraklarında gözü yoktu.Yeni dünya zenginliklerini ve doğunun muazzam dünyasını keşfetmek arzusundaydı.Geç kalmıştı ama acaba başarabilecek miydi ?  evil* evil*

fransa hesabı artık bi aksilik olmazsa bendedir.oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.
 

Çevrimdışı Fire

 • Filozof
 • *
 • İleti: 1139
Ynt: [EDM]Fransa
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2015, 18:04:53 »
Sana tavsiye taktiklerini oyun planını herkese söyleme ki insanlar sana karşı önem almasınlar ben kastilya olsam şuan sana düşmanca giderdim mesela.
 

Çevrimdışı jax61

Ynt: [EDM]Fransa
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2015, 18:12:11 »
Sana tavsiye taktiklerini oyun planını herkese söyleme ki insanlar sana karşı önem almasınlar ben kastilya olsam şuan sana düşmanca giderdim mesela.

Oyuna baktım :) Fransaya zaten fazla biyer kalmadı.Valla oyuncu fransayı idare edemedi ..Kusura bakmasın..Gördüğüm en kötü fransa.tabiiki planlarım bende saklıdır.sadece şuan bulunduğu durum itibariyle hreden çekilme kararı aldım.Hre bana saldırmadığı sürece hreye saldırmayacağım.İspanya ve frans abaştan beridir müttefik haklindeydiler. Bu bağlamda ispanya da yeni fransa kralına düşmanca tavır sergileyecekse o da onun sorunu olacaktır.Bizim amacımız fransayı düştüğü kötü durumdan kurtarıp Lider ülke olma yolunda ilerletmek..
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.
 

Çevrimdışı Darkrad

 • İmperium
 • *
 • İleti: 2887
  • Strategyturk
Ynt: [EDM]Fransa
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2015, 18:20:03 »
Britanya, Fransa HRE topraklarından çekildikten sonra herhangi bir HRE ülkesinin Fransa'ya saldırmayacağının garantörüdür.
 

Çevrimdışı jax61

Ynt: [EDM]Fransa
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2015, 22:22:29 »
Fransa kralliği olarak hedeflerimize tek tek ulasiyoruz.İlk hedefimiz teknolojide geride kalmışlığı bertaraf etmekti. Teknolojide en öne geçtik.

İkinci hedefimiz orduyu disipline etmekti. %120 disiplinli ordu sağladık.

üçüncü hedefimiz koloni yarışında geri kalmamaktı.3 adet koloni hukumetimiz ve 2 adet tüccar sağlayan şirketimiz kuruldu.

4. hedefimiz ekonomik darboğazdan kurtulmaktı.Şuanki gelirimiz aylık 200 ü geçti.

Yeni hedefimiz yeniden süper güç olmaktır
Diğer  hedeflerimiz bizde saklı olmakla beraber gerçekleşecektir.Yaşa Fransa.
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.