Gönderen Konu: Runemaster Geliştirici Günlüğü 13-Rün Ustası  (Okunma sayısı 805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TirollüDoruk

  • Yılın Editörü
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • İleti: 2069
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
    • Profili Görüntüle
Runemaster Geliştirici Günlüğü 13-Rün Ustası
« : 05 Ağustos 2014, 16:39:22 »
Runemaster'ın 13. Geliştirici Günlüğünü yazma zamanı gelip çattı ve sonunda size oyuna ismini veren Kahraman Sınıfından, yani Rün Ustası'ndan bahsetmeye hazırız!

Odin, Hepiminizin Babası, Dokuz gün ve dokuz gece boyunca kendini mızrağı Gungnir ile Dünya Ağacı Yggdrasil'e astı.Buu dokuz gün ve dokuz gece Odin Rünler'in bilgeliğini örendi ve Rünler ona Dokuz Diyar'da güç sağladı. Odin her gün iki Büyülü Şarkı ve her gece iki Büyülü Rün öğrendi.

Odin kendisini kendisine,Tanrıların en yücesine, kurban etti ve hayatta kaldı. Sonuçta Seidr'in sırlarını öğrendi, Dokuz Diyar'ın her bir canlısını ve bütün varlıkları saran o büyülü gücü. Odin bu gücü cömertçe dağıttı ve sonunda Rün Ustası denen bazı kişiler Rünler üzerinde güç kazandılar. Bu Rünler düşmanların kafasına ateş ya da şimşek yağdırabildikleri gibi dostları da her türlü saldırıdan koruyabilme gücüne sahiptiler. İşte Rün Ustaları bu güçleri savaşların kaderni değiştirmek, düşmanlarını zayıflatmak, dostlarını güçlendirmek ve karşılarında durmaya cesaret edenleri un ufak etmek için kullanırlar.

Cüce Rün Ustası çeşitli Rünleri kullanarak yanındaki askerlerin düzenini arttırabileceği gibi düşmanlarının düzenini azaltabilir. Aynı zamanda hem hedeflediği düşmana, hem de yanında durma aptallığı gösteren herkese zarar veren bir Ateş Rünü de kullanmasını bilir.

Tiröl Rün Ustası kendi askerlerini koruyabilir, düşmanlarını kandırarak karşısındakileri zayıflatırken kendi ordusunu güçlendirebilir ve Rünlerini kullanarak düşmanlarına yıkıcı zararlar verebilir.

Rünler üzerindeki gücü Aydınlık Elflerinin Rün Ustasına kendi askerlerini korurken düşmanlarına zarar verme ve onları dehşete düşürme yeteneği sağlar.

Kara Elf Rün Ustasıysa Taşa Kazınmış Rünleri istediği gibi kullanabilir. Ağzından çıkan bir kelimeyle kendi birliklerine kalkan olur, diğer bir tanesi ateşle dilediği kişiyi öldürmesini sağlar ve üçüncüsü düşmanın arkasına bile bakmadan kaçmasına sebep olur.

Bu günlüğü Rün Ustalarının kendilerine özgü 3 yeteneğiyle bitirelim.
Cesaret Rünü-Rün Ustasıyla aynı mangada olan bütün birimlerin düzenini 4 tur boyunca %25 oranında arttırır.
Ateş Rünü-Hedefteki düşmana Büyü Gücünüz kadar zarar verir.
Korku Rünü-Düşmanın birimlerinden bir tanesinin Düzenini 5 tur boyunca %25 oranında azaltır.


Aydınlık Elf Rün Ustasını konu alan çizimler