Gönderen Konu: Runemaster Geliştirici Günlükleri 1 - Vizyonumuz  (Okunma sayısı 934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nogrod

• Yeni Çeri
  • *
  • A leader is a dealer in hope
    • Profili Görüntüle
Runemaster Geliştirici Günlükleri 1 - Vizyonumuz
« : 03 Ağustos 2014, 11:09:48 »
Yeni cikicak olan oyunumuz Runemaster'in geliştirici günlüklerine hoşgeldiniz. Benim ismim Johan Andersson, Paradox Geliştirme Studyosu'nun studyo yöneticisiyim ve size oyunumuz hakkında haftalık geliştirme bilgilerini iletmekten hem mutluluk hem de gurur duyuyorum!

Neden RPG?
Çocukken sürekli kendi oyunlarimi c64'te yaptim. Bir sürü farklı özelliklere sahip oyunlar oluşturdum, hem ben hem arkadaslarimin beraberce eğlenceli vakit gecirdiği oyunlar. Benim hayalim büyük strateji oyunlari yapmak ve cok guzel bir rpg olusturmaktı. Şimi ise aradan 20 yıl geçti ve ben geçimimi oyunlar yaparak kazaniyorum, söyleyebilirim ki su ana kadar yeterli derecede birkaç strateji oyunu yaptim. Ama hala hiç bir sekilde RPG ile ilgili bir girişimde bulunmadim, ve inaniyorum ki Runemaster o oyun olucak.

Bazılarinizin bileceği üzerine Paradox Geliştirme Studyo'su belirli oyun kitlesine sahip bir oyun geliştirici olarak başladi, kalem & kağıt RPG üzerine kurulan bir şirketti. Ve bazılarimiz hala o zamanlari hatirlayacak kadar eski.

PDS'de ki bizler strateji oyunlarini tutkulu bir şekilde seviyoruz. Aynı zamanda RPG oyunlarini da seviyoruz. (Birkaç yıl World of Warcraft'ta ki guildimizle iyi eğlendik, ve ne zaman yeni Bioware yada Bethesda RPG çıktığında, onlar hakkında öğle yemeklerinde uzun konuşmalar geçerdi. Takımımız oyun geliştirmede ki geniş tecrübelerini hayallerini hayata geçirmekte kullanicaklar!

Vizyonumuz & Hedeflerimiz!
Runemaster'dan ne istiyoruz?
- Tekrarlanabilir, taktiksel elementlere sahip her sinle play'in birbirinden ayri hikayelere sahip olmasini istiyoruz.
- Kendi Viking hikayenizi yaratip, uçsuz bucaksiz 6 Viking dünyasini keşfedebilicek durumda olmanizi istiyoruz.
- PDS'den beklediğiniz eğlenebiliceğiniz bir oyun yapmak istiyoruz.

Runemaster'i farklı kilan nedir?
Biz 3 ana temele dayali bir oyun elde etmek istiyoruz:
İlk olarak, Norse mitolojisinin zengin 6 dünyasini keşfetme şansi. Beraberinde her başladığınızda oluşturulan birbirinden farklı dünyalar ve benzersiz oyunlar.
İkinci olarak, taktiksel savaş sistemimiz. Beraberinde alan & yükseklik, farklı birim tipleri ve detayli seçenekler ile harika bir oyun tecrübesi.
Son olarak da, tamamen benzersiz özelliklere sahip hikaye anlatimi hazirliyoruz. Verdiğiniz kararlarin yolculuğunuza direk etkileri olucak.

Bir sonraki hafta Runemaster'in mitolojisini ve sanatsal açısını inceliyeceğiz.

Eğer, görmediyseniz Runemaster'in duyuru trailer'i:
http://www.youtube.com/v/Ctn_X6UYKwc&fs=1&wmode=transparent

Holy Roman Empire was neither holy, nor Roman, nor an empire.

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
Ynt: Runemaster Geliştirici Günlükleri 1 - Vizyonumuz
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2014, 11:51:53 »
Editorlerimiz günlük çevirmek için birbiriyle yarışıyor gördüğüm kadarıyla.

Çevrimdışı gougluinn

• Sekban
  • *
  • strip the flesh, salt the wound! niahahahha
    • Profili Görüntüle
Ynt: Runemaster Geliştirici Günlükleri 1 - Vizyonumuz
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2014, 15:18:16 »
bir gecede muhabirler editör olmuş :D