Gönderen Konu: Ordu Konusunda yardım  (Okunma sayısı 2093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aras123

• Yeni Çeri
  • *
  • Türk DesTanCısı
    • Profili Görüntüle
Ordu Konusunda yardım
« : 18 Nisan 2011, 11:27:56 »
Ya ben bi ordu yapıyorum basına bi komutanda koyuyorum atıyorum ordu 20 bin kişilik başına birde komutan koyuyorum ama savas yaptığım ulukenın 10 binlik ordusu beni yeniyor nasıl ii bi komutan bulabilirim nasıl anlarım bi sehirler arası giderken ordudan hep adam kaybediyorum bi yardım edin
Varsın o kız sarıLmasın bana " Sari - Lacivert " KaşkoL yeter boynuma ...

Çevrimdışı Annibal

Ynt: Ordu Konusunda yardım
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2011, 13:30:35 »
Karakter sayfasından ülkedeki karakterlere bak ve buradan martial özelliğine göre sıralama yaparak kaliteli olanları tespit et. Sonra makam, mevki verip ordunun başına koy. Diğeri de supply limit ile alakalı.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2011, 13:33:22 »
Senatolu bir ülkeyle oynuyorsan hiç kumandan koyma derim. Senato en iyisini bilir.

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2011, 13:35:12 »
He en iyisini bilir.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı aras123

• Yeni Çeri
  • *
  • Türk DesTanCısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2011, 17:26:29 »
Karakter sayfasından ülkedeki karakterlere bak ve buradan martial özelliğine göre sıralama yaparak kaliteli olanları tespit et. Sonra makam, mevki verip ordunun başına koy. Diğeri de supply limit ile alakalı.
Makem mevki nasıl veriliyor makedonya ile oynuyorum bide ic isyan cok cıkıyor ikisinide anlatırmısınız
Varsın o kız sarıLmasın bana " Sari - Lacivert " KaşkoL yeter boynuma ...

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2011, 23:26:03 »
He en iyisini bilir.

N'oldu, zoruna mı gitti? :P Şahsen tercihleri senatoya bırakıyorum hep, hiç de yarı yolda kalmadım.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2011, 00:11:09 »
Senato hiç de iyisini vermiyor. En kötülerini veriyor hatta.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı JadeStone

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2011, 02:00:28 »
Senato genelde en kötüleri veriyor ama bunu özellikle yapmıyor tabii. Karakterler kişisel amaçları (oyunda amaç değil de hırs olarak geçiyor olması lazım ama tam hatırlamıyorum) doğrultusunda senatodan o göreve kendisini atamasını talep ediyor, tabii eğer senatoda isteğini gerçekleştirebilmek için gereken nüfusa (güce) sahip ise. Atama sisteminin bu şekilde mantıklı bir sistemi var. Sadece özellikleri iyi olan adam sayısı az buna karşılık özellikleri kötü olduğu halde kişisel amaçları olan insanlar çok fazla.

Ama bu demek değil ki martial özelliği 3 olduğu halde "ya ben gomutan olmak isteyom, bana asker verin" şeklinde kişisel hırsı olan yüzsüzlere senato başkanı olarak küfretme hakkımız yok. Tabii belli bir bedel ödeyerek. İyi bu Roma yurttaşı olarak ülkemizin çıkarları kendi çıkarlarımızdan önde geldiği için bu bedelleri ödemeye razıyız. Oyunu daha doğrusu oyunda gelen birden fazla tercihli eventleri senato başkanı adına biz o andaki siyasi duruma göre değerlendiriyoruz. Ben genelde bu tarz istekleri reddediyorum kritik durumlar haricinde.

Konu hakkında küçük bir ipucu vermem işine yarayabilir: Ben genelde birkaç tane tek birimlik yapıyorum(bu birlikleri Roma şehrine bırakıyorum savaşta işe yaramadıkları için) ve özellikle komutan atamıyorum, üç tane böyle birlik yeterli oluyor bana. Senato büyük oranda önce komutanı olmayan birlikleri komutansız bırakmamak adına aslında işe yaramayacak olan bu komutanları ilk önce o tek birimlik birliklere yönlendiriyor. (yapay zekanın açıkları) Atamaları kabul ediyorum ve komutanı hemen görevden alamasak da (en az bir yıl geçmesi gerekiyor) sonradan aklıma geldikçe bu komutanları görevden alıyorum. Bu şekilde ne şiş yanıyor ne de kebap. Üstelik atamaları kabul edince popülist partiden üç sandalye de eksilmesi ile ekmeğime yağ sürülmüş oluyor.

Oh daha ne? Yaşasın senato!

Yalnız doğal olarak bu yöntem komutanlar dışında işe yaramıyor, gerçi komutan atamaları dışındaki atamalar görece olarak daha nadir geliyor. Öyle durumlarda da 2. satırdaki gibi davranıyorum.