Gönderen Konu: Süvari Generalleri  (Okunma sayısı 1329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Annibal

Süvari Generalleri
« : 08 Temmuz 2012, 21:56:33 »
Örneğin Zieten gibi bazı 1 yıldızlı süvari generallerini ordu hiyerarşisine sokamıyorum ve bunlar bağımsız birlikler olarak gözüküyor. Bu sebeple yanlarına daha fazla süvari alayı katamıyorum çünkü stack penalty veriyor. Bunu nasıl yapacağız? Ya da yapmasak da olur mu zira husarları genelde keşif için kullanıyoruz.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Baris

Ynt: Süvari Generalleri
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2012, 22:39:32 »
Mecbur olmadıkça hussar'lar kesinlikle muharebeye girmemeli. Dediğin gibi sadece keşit ve hızlı bir şekilde "Military Control" kazanmak için kullanılmalı. Ayrıca Hussarların "evade" puanı çok yüksek. Düşman birlikleri için genelde görünmez olurlar. Keşif dışında Hussar'ların asıl kullanım alanı,asıl ordun ile yaptığın muharebe sonrası düşman birliklerinin geri çekilme yönünü(eğer yenilmişlerse)etkilemek. Düşman orduları genelde "MC" sahibi oldukları yere geri çekilirler.
Ben genelde Zieten'i 3 yıldızlı komutan yapmaya çalışırım. Ana ordudaki birlikleri yönetmeli. çünkü zaten 3-4 Hussar'a komutanlık etmenin bir artısı yok, ne manevra da ne de muharebede. Ama eğer Hussar'lardan süvari birlikleri oluşturacak isem 2 tane 1 yıldızlı komutanın yönettiği toplam 8 üniteden oluşan brigade'lere bir de 2 yıldızlı komutan koyarım stack penalty almasın diye. Hem ufak muharebelerde başarılı olsunlar hemde daha çabuk "MC" sağlasınlar.
Eğer ki "fast mover" ve "adept raider" özellikleri olan komutan varsa bunları stack penalty olsa dahil 4 birim süvariyi yönetecek şelide organiz ederim.

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2012, 00:47:59 »
Peki bunları bağımsız birlikler olarak mı bırakıyorsun? Muharebeye girmedikten sonra -ki girmiyorum- stack penalty almak çok da sorun değil gibi.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Baris

« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2012, 01:20:59 »
Bunlar bağımsızda olabilir. 2 yıldızlı komutanın komutasındaki sadece hussarlardan kurulu 2 brigade, zaman zaman muharebe ye de katılabilir o yüzden stack penalty almaması daha iyi. Bu muharebeler ufak çapta düşman hussarlarını kovalamak üzerine olur. Veya rusların kozak süvarilerini(Oyundaki en çabuk ve izini kaybettiren süvari ayrıca hızlıca "MC" sağlıyorlar) özellikle pbem oyunun olmazsa olmazıdır. Benim paradox plaza'daki hikayemde başıma bela olmuşlardı.

Genel olarak ana ordunun yanındaki bölgelerde skirmisher veya hafif süvari bulundur.

Birde keşif tek birim hussar işini görür. Düşmanın ne yaptığını gözetlemek çok önemli.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2012, 01:25:05 Gönderen: Baris »