Gönderen Konu: 7 yıl savaşları ABD CEPHESİ- Büyük Britanya seferi  (Okunma sayısı 2546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

"Wars in America" oyun sonundan bir kaç resim..

Bilgisayara karşı oynadığım oyunda malesef kazanamadım. Britanya tarafından başladığım oyunda "new england" bölgesinde konuşlanan büyük Britanya askerleri yeni kıta da "7 yıl savaşları gereği" Fransız ve kızlderili saldırılara uğrarlar. Savaşın ilk yıllarında Fransız askerleri güçlüyken yavaş yavaş ilerleyen yıllarda İngilizler askeri üstünlüğü sağlarlar. Bu oyunda bu güzel anlatılmış.

İngiliz ordusunun başına general Forbes'i getirdim. Abd nin kıyı şeridinden yukarı Kanada bölgesindeki Fransız kontrolündeki Quebec kalesine saldırdım, Oyunun sonlarına doğru.Kaleyi ele geçirdim ve kale toplarınıda. Ordan ikmal alarak Fransız kontrolünde olan başka şehir olan Montreal a saldırmak için yola çıktım. Ordunun ikmali yerindeydi ama Fransız komutan Marques De Montcolm montreal şehrine yaklaşırken sınırda yolumu kesti. 5-5-5 olarak büyük komutan olduğundan ve ordusuda yaklaşık 10000 kişilik regular ve irregular birliğinden oluştuğundan ağır yenilgi aldım. Oyunun sonları gelmişti zaten, hem harekat için geç kalmıştım hemde orduları düzenli bir şekilde konuşlandıramadım.

Genel oyun mekanikleri Rise of Prusya ile aynı sayılır..

« Son Düzenleme: 07 Eylül 2010, 00:11:54 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Annibal

Ynt: 7 yıl savaşları ABD CEPHESİ- Büyük Britanya seferi
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2010, 18:52:15 »
Sadece Amerika mı var oyunda? Anayurttan takviye getirmek mümkün değil mi?
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Baris

« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2010, 19:15:10 »
tamam  :)

Evet Amerika kıtası var, Rise of Prussia da ise Almanya cephesi.

Amerika kıtası bölgeleri arazi şartlarına göre oldukça detaylı hazırlanmış.Oldukça büyük tabi.

Bu oyunun bir senaryosu(7 yıl savaşları ile ilgili olanı) daha bir çok senaryo var ABD bağımsızlık savaşı gibi.

Oyun wargame. Yani birlik üretmek yok. Birlik üretip avantaj sağlamak yok sadece strateji üzerine.
Bütün şehirler depolar,kaleler askeri birlikler bire bir aynı dönemle ilgili. Komutanlar tarihi komutanlar,
Oyun tarihi şekilde gelişiyor mesela bir turda İngiliz bir donanma komutanı Amerika kıtasına gelebiliyor eğer Fransız savaş gemileri bölgede olmaz ise.
Askerler gönüllü koloni ingiliz birlikleri. Komutanlar onlara exp verip eğitebiliyor. İkmal Rise of Prussia dan farklı.
Komutanları geliştirmek inanılmaz keyifli ve çok gerçekçi. Savaşın ilk yıllarında Fransa güçlü daha sonra "random" olarak ingilizler ABD ye asker yolluyor.

Askerler replacement denilen eksik "elementlerini" tazeliyor.Birlik üretmek yok(Rise of Prussia gibi) Bir çok seçenek var diplomatik ekonomik. Mesela quebec yakınındaki göle hafif zırhlı savaş gemisi gönder diye seçilebiliyor.

Pbem olarak çok zevkli oyun. Ama bir denemek gerekiyor.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2010, 02:35:06 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2011, 22:03:14 »
Barış resimleri yenilemelisin. Hiçbiri gözükmüyor.