İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - absconder

Sayfa: [1] 2
1
Hearts of Iron 2: Doomsday / Hangileri savaş gemisi?
« : 30 Ağustos 2012, 20:17:36 »
Merhaba arkadaşlar..

Almanya ile oynamaktayım fakat internette gemilerin açıklamalarını bulamadım pek bunların tanımı nedir hangisi savaş gemisidir ve hangilerini üretmem gerekir?


2
Hearts of Iron 2: Doomsday / Türkçe yama?
« : 28 Ağustos 2012, 16:01:14 »
Merhaba arkadaşlar google ve sitede aramama rağmen sadece bir tane yama bulabildim ve bu yama hoı 2 ye ait. doomsday e yüklediğimde bazı yerler ingilizce örneğin istihbarat yerleri yardım ederseniz sevinirim

3
66 dissent ile düzelmez. Bence Almanya yerine Arjantin ya da benzeri daha küçük ülkeleri seç.
Bulgaristan ya da Macaristan da olabilir.  tbrk* Ben de oyuna ilk başladığımda Arjantin sayesinde kavramıştım. Ama kim ne derse desin ya da nasıl oynarsa oynasın bu oyunu oynamak için azami tarih bilgisi ve verdiğim siteleri okuyabilecek kadar İngilizce şart. Bu siteleri okuduktan sonra "Ben oyunu hiç bilmiyormuşum." dedim kendi kendime.

Dediklerinizi dikkate alacağım. İlk önce verdiğin belgeseli izleyip sonra Arjantin ile yola başlamayı düşünüyorum.:)

4
993K petrol mü  sskn* sskn*

29 tümen bir şehre çok. 15'i geçmemesi lazım. Bir de Maginot'dan girmişsin Fransa'ya. Kuzeyden gir. Maginot'da ki fortlar ordunu yıpratmış olmalı.

Hile kullandım evet :D Çözücez de biraz zaman alıcak halletmemiz.

Sen Majino hattına saldırmışsın.Land fortlar askerleri çok zorluyor,kayıplar filan artıyor.Hollanda ve Belçika'yı işgal edip kuzeyden gir.

Belçikada beni zorladı anlamadım arkadaş boşuna mı geliştirdik o kadar teknoloji vs.

5


Halimiz bu bu oyunu öğrenmem çok uzun zaman alıcak teknolojileri ne kadar geliştirsemde tümenleri 3 bölüp komutanlarını ayarladım fransa tümeninden sayıca fazla olmama rağmen erzak ı sona çektim genede nafile.

6
O kadar uzman konuşuyorsunuz ki biraz afallıyorum sizin karşınızda ben oyunu Türkçe oynuyorum biraz zaman alıcak öğrenmem eğer messenger iletişim adresleriniz varsa daha iyi olur bu konuşmalarımız.:)

7
Almanya ile oynarken 1939'a kadar tarihsel git. Kimseye saldırma. Sadece event ile gelen Avusturya ve Çekoslovakya işgallerini gerçekleştir.
Oyuna ilk başladığında IC'nin supplies ve good consumers'dan arda kalanıyla fabrika bas.
Devamında da teknolojileri geliştirip ordu basmaya başla.
1939'da Polonya'yı yine tarihsel işgal et.
1940 başlamadan Hollanda'ya savaş aç. Orayı işgal et.
Sonra ordunu modernize etmen gerekiyorsa et ve uçaklar, tanklar tam donanımlı bir orduyla Belçika'ya savaş aç ve Belçika üstünden Fransa'ya gir.
Fransa işgalinde paket dediğimiz olay çok önemli.
Fransa'da Vichy rejimi kur ve Atlantik ve Manş'a sahilleri tutacak şekilde biraz asker bırak. Sene şu an 1940 Haziran (en geç) olmalı.
Bu arada bir kaç tümeni İskandinavya için ayır. 6 tümen yeterli olacaktır.
Haziran 1940 olduğu vakit ki bu en geçm tarih Yugoslavyaya saldır. Macaristan, Romanya, İtalya, Bulgaristan senin müttefiklerindir.
Bu ülkelerle müttefik ol.
Yugoslavya ve Yunanistan işgallerinden sonra kışı Barbarossa'ya hazırlıkla geçir.
Barbarossa, çok geniş kapsamlı bir işgal planı.
Sovyetleri işgalde en mühim şeylerden biri hızlı davranmak. Bunun için de hızlı birlikler önemli.
Sovyetleri yenmek en iyi oyuncular için bile zordur. Hele ki Armageddon 1.3'te iyice zorlaşmış ama imkansız da değil.

Sovyetleri yenince barış isteklerini kabul et ve artık geriye Britanya ve Amerika kalıyor ki sen buraya kadar gel gerisini de duruma göre zaten tecrübelerinle halledersin.

Not: Victory Points olan şehirleri almak ülkeyi ilhak için yeterli sebeptir. Tüm ülkeyi almana gerek yok.

Yeni bir oyun açıp dediklerinizi yapacağım. Teknoloji kısmında sırası ile hangisini yapayım sizce? Birde Vichy Fransa nın kurulmasında nasıl bir rol oynayabilirim.

8
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=27737.0

http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=27734.0

Bunlar çevirdiklerim. Diğerlerini de çevirmeyi düşünüyorum. Lets play Hearts of Iron Armageddon yazıp youtube'dan Almanya ile ilgili videolardan Fransa işgalini ve Rusya işgalini izleyerek de kendini oyunda geliştirebilirsin.

Çok teşekkürler okuyacağım hemen. Yıl bin dokuz yüz kırk üç olmasına karşın daha fransa ve rusyaya savaş açmadım bahsettiğim nedenlerden dolayı isviçre ve avusturyayı aldım daha ve diğer iskandinav ülkelerini.:)

Muhtemelen Majino'dan saldırıyorsundur. Fransa'nın Almanya ile olan sınırında tahkimatlarla dolu savunma hattı mevcut,bu hattın kuzeyinden (Belçika-Hollanda üzerinden) girmen senin için büyük avantaj olur. Diğer sınırlarına savunacak kadar asker bırak kalan tüm gücünle Polonya'nın ilhakının ardından kuzeyden istilaya başla,Fransa kuvvetlerini getirip savunma pozisyonu alamadan kolay bir işgal gerçekleştirir ve Fransa'yı teslim alırsın.

Daha Fransa yı saldırmadım saldırı esnasında tümeni yayıyorum tek koldan saldırı yapmıyorum bu dediklerini dikkata alacağım.

9
HQ olayını şuradan bakarak çözmeye uğraşırsan iyi olur. Vaktim olduğunda bunu çevireceğim.
Forumda görüyorum, bu dediklerimi dikkate almadan yardırıp giden arkadaşlar var. Ya hile yapıyorlar ya da bu oyunu yapan adamlar oyunu bilmiyor. Çünkü, yazdıklarımın tümünü bu siteden alıyorum.

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/HQ_Units_in_Action

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Beginner%27s_guide_to_army_management

Eğer çevirirseniz gerçekten çok iyi bir şey yapmış olacaksınız o yardırıp gitmeyenlerde bunu okuyup bilgi edinecekler. Translate çevirisi ile bir şey anlamadım pek ama teşekkürler.

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Land_Combat_Efficiency

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Conducting_Blitzkrieg_offensives

10
erzak ı son durumu çekmemde bile zorlandım nedense tümenlerin komutanlarınıda ayarladım ne yapıcam bilmiyorum HQ olayını açıklarsanız sevinirim

11
3 veya 4 tümende birleştiriyorum askerleri.
Yeteneklerine nasıl dikkat edebilirim
HQ pek anlamadım açıklarsanız iyi olur.
Orduyu bölüp saldırıyorum ülkeye zaten.
sanırım ben bu erzak konusunda yanlış yaptım üretime ağırlık verdiğim için.

12
yardımcı olacak yok mu arkadaşlar

13
Merhaba arkadaşlar..

Birliğim ne kadar düşmen birliğinden çok olursa olsun almanya olup mesela fransaya saldırdığımda askerlerim çabucak yoruluyor bunu nasıl halledebebilirim acaba.

14
1936 yılının başlarında biraz hızlansada diğer tarihlerde yavaş ilerliyor bütün texhleri sıfır yapsamda

15
çok teşekkür ederim sormak istediğim bir şey daha var her teknolojinin ayrı dosyası var bu dosyaları da düzenleiyeceğiz değil mi?

16
Yarın gece 11 den sonra halledebiliriz yada akşam 5 gibi

17
halletim hocam her şeyi eğer buradaysanız yapalım msn açarsanız

18
tamamdır bende oyunu tekrar kurayım açarken bir hata veriyorduda.

19
teamviewer 7 herhangi bir siteden kolayca indirebilirsiniz id ve şifre vererek benim bilgisayarıma bağlanarak gösterebilirsiniz. bahsettiğiniz dosyada yüzlerce id ve bunların hepsinin yanına mı sıfır koyacağız?

20
Ben bütün teknolojiler için kastetmiştim hocam uçak, gemi vs ben yapamadım eğer teamviewer ile bağlanıp gösterirseniz çok sevinirim.

Sayfa: [1] 2