İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - CaisuEu4

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Tarih / Ynt: Tarihteki Komutanlar Hk.
« : Dün, 21:44:52 »
Atatürk'ün daha iyi bir komutan olduğunu düşünüyorum. Sayıca fazla orduyla İstanbul'u alan Fatih'in aksine Atatürk askerleri savaş dışında ve içinde ölüme bile motive edebilen bir komutan. Nizami harbi değiştirmesi de ekstra bir özelliği
Ben Eski Dönem için o dönemler için.

2
Tarih / Tartışma Tarihteki Komutanlar Hk.
« : Dün, 19:10:25 »
Fatih Dünyada en iyi komutanlardan biridir.Timur Ve Cengiz ve iskenderden sonra en iyisi Odur.Fen ve Bilim Ordunun Teknonojisinde Herşeyinde Avrupayı 50-60 Yıl geride bırakmıştır.Kuşatma ve Saldırma fazla olması lazım.

Bu konu eu4 modlarında ki Fatih Sultan Mehmet konusundan amacını aştığı için bölünmüştür.

3
Karakterin Adı:Mustafa
Kiminle Savaştınız:Bizans Ve Haçlılar
Arazi:Orman
Savaş Türü:Kara
Kullandığınız Mod: Cihat Ve Haçlılar
Zorluk Seviyesi:210
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Türk
Ordunuzun Sayısı:30 Atlı 10 okçu 20 piyade
Düşmanınızın Sayısı:334
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Duvar Taktiği
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Düşman Ordusunun Ordusu Çürüdü

Atlar Önden gitti ben arkadan piyaderlerle ve okçularla gittim atlar dağıl dedikten sonra piyadeleri birleştirdikten sonra okçulara dağıl dedikten sonra Düşman Ordusundaki atlar saldırınca okçularla çürüttükten tüm orduya hucüm dedim ve düşman ordusunu gene yıprandı.ve kaçtılar.

4
Warband - Modlar / Ynt: Timur Bey Gurkani Mod
« : 10 Ağustos 2018, 19:51:52 »
Haritadan görsel bulunuyor mu?


var

Hocam steama gelir mi?


Muhtemelen Eklenmeyecek.

edit: Son iletinizin üzerinden 1 saat geçmeden yeni ileti atılamaz. Spam yasaktır.  

5
Warband - Modlar / Ynt: Timur Bey Gurkani Mod
« : 10 Ağustos 2018, 19:03:03 »
Not:Sahibinden izin alarak paylaşılmıştır.Sahibi tek başına yapıyor Yardıma ihtiyacı olabiliyor özellikle kodlamalardan.Bu moda destek yapmak istiyorsanız bana ulaşınız sizi sahibine ulaştıracağım.

6
Warband - Modlar / MOD Timur Bey Gurkani Mod
« : 10 Ağustos 2018, 18:50:49 »
BU AY ÇIKIYOR.
Aynı dine mensup olabilirler ama bu dünyanın iki hükümdara dar geleceğini ikisi de çok iyi biliyor. İki büyük güç ve büyük bir savaş. Savaşın sonucu şimdiden belli. Bu dünya ya bir topala yada bir gözü görmeyen bir ademoğluna kalacak. Asıl soru şu: sen hangi tarafta yer alacaksın? Bir zamanlar dört nala at sürdüğün bu Anadolu topraklarındaki kaosa hangi gözle bakacaksın? Savaş yaklaşıyor... Hazır olun, Timur geliyor!Timur İmparatorluğu
Osmanlı İmparatorluğu
Bizans İmparatorluğu
Trabzon-Rum İmparatorluğu
Memlük Devleti
RamazanOğulları Beyliği
Altın Orda Devleti
Sırp Krallığı

Bazı Hatalardan Dolayı İlk Versiyon 8 Krallık Olacak.2.Versiyon İse 11 Krallık Olarak Devam Edecektir.
v2 De Eklenecek Krallıklar:
-Eflak Prensliği
-Dulkadiroğulları
-Çin

(aç/kapa)

(aç/kapa)


(aç/kapa)

(aç/kapa)

BU AY ÇIKIYOR.

7
Mount & Blade II: Bannerlord / Blog M&B II: Bannerlord - Dev Blog 09/08/18
« : 10 Ağustos 2018, 16:29:47 »


Selamlar Kalradya savaşçıları!

Söz konusu strateji olduğunda bilgi, başarının anahtarıdır. Ortaya çıkabilecek fırsatları iyi değerlendirmek veya yaklaşan tehditlere karşı kendinizi hazırlamak için, oyun dünyasındaki ilişkilerin mevcut durumları hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek önemlidir. Bu haftaki blogda, Bannerlord’da oyunculara bilgi sunduğumuz yollardan birini inceliyoruz: ansiklopedi.

Warband’de ansiklopedi, oyuncuların, oyunun bütünü ve belki daha da önemlisi belli bir oynanış sırasında oyunun mevcut durumu hakkında daha fazla şey öğrenmek için kullanabilecekleri yararlı bir bilgi kaynağıdır. İşlevsel olarak mükemmel çalışır ve oyuncuları, oyunun içine çekmek için bol miktarda önemli bilgi içerir. Oyuncular, oyun konseptleri hakkında bilgi edinmek, yerleşim yerleri hakkında detaylar toplamak ve oyundaki karakterlerin bilgilerini gözden geçirmek için ansiklopediden yardım alabilirler. Ancak bu ekranlar, gerçekte olmaları gerektiği gibi kullanıcı dostu değillerdir ve zaman zaman gezinmek biraz zor olabilir.


Warband

Bannerlord’da bu ekranları daha fazla geliştirerek oyuncuların etkileşimlerini daha keyifli hale getirmemiz gerektiğini farkettik. Bu doğrultuda yaptığımız ilk iyileştirmelerden biri arama özelliğini eklemek oldu. Warband’de bir liste dolusu karakteri baştan sona aramak yorucu bir işti fakat yine de yapılabilirdi. Ancak Bannerlord’da belirli bir kişiyi bulmak için tüm karakter listesini baştan aşağı inceleyerek bakmak, oldukça fazla karakter sayısı olmasından dolayı, son derece sinir bozucu olabilirdi. Aynı şekilde Bannerlord’da yüzlerce yerleşim yeri olduğundan (Warband’de olanın neredeyse iki katından fazla) belirli bir tanesini bulmak için imleci kaydırmak usandırıcı olabilirdi. Bu konuda size yardımcı olabilmek adına arayacağınız kelimenin tam olarak nasıl yazıldığından emin olamadığınızda, arama işlevi sizin için otomatik tamamlama önerileri de içeriyor olacak.
Sayfaları dolaşmayı kolaylaştırma fikrine uygun olarak oyuncuların, arama kriterlerini daraltabilmeleri için filtreler ekledik. Bu filtreler, yerleşim yerleri söz konusu olduğunda köyleri, kale ve şehirlerden ayırmanıza yardım edecektir, ki bu tek başına da faydalı olabilir ancak, bu özelliğe bazı birkaç ekranla birlikte baktığımızda ansiklopedi girdilerini filtreleme becerisi gerçekten bir anlam ifade eder. Örneğin, Krallıklar ekranını açarsanız, o sırada kimlerle müttefik ve kimlerle düşman olduğunuzu hızlıca görebilirsiniz. Karakterler ekranı ise öğeleri cinsiyet, kültür, meslek ve her bir karakterin sizin karakterinizle mevcut konumuna dayalı filtreleme imkanı sunarak bu özelliği bir bir adım ileriye taşır.

Ansiklopedinin görünüşünü, verdiği hissi ve tümüyle kullanıcı dostu oluşunu elden geçirmekle de kalmadık. Oyuncuların erişebilecekleri ve faydalanabilecekleri bilgi türlerini de genişletmek istedik. Bu noktada da oyuna Birlikler ekranını dahil ettik. Birlikler ekranı, oyuncuların oyundaki tüm birimlerin tüm birlik şemalarını görmelerine olanak vererek onlara, wiki ya da diğer oyun dışı bilgi kaynaklarında araştırma yapmalarına gerek kalmadan mükemmel ordu kompozisyonlarını planlama imkanı sunar. Şemalar her birimin bir ilerleme sırasında alabileceği dalları ve her bir birimin beceri seviyelerini gösterir.


 
Ansiklopediye eklenen bir başka yeni ek, oyunculara oyundaki her bir klan hakkında detaylı bilgi gösterecek Klanlar ekranı. Bu bilgiler, klan üyeleri, klanın kontrolündeki yerleşim yerleri ve klanın o an dahil olduğu savaşlar hakkındaki bilgileri kapsayacak. Ayrıca, maceralarınız sırasında Kalradya’nın farklı klanları ile kuracağınız dostluklar ve kazanacağınız düşmanlıklarda zamanla aşina olacağınız bir şey olan klanın sancağını da içerecektir.

Son olarak ansiklopedi, Konseptler sayfası olmadan tamamlanmış olmazdı. Konseptler sayfası oyunculara, Bannerlord’un çeşitli konseptlerini ve mekaniklerini tanıtarak açıklıyor. Bir şeyin oyunda nasıl çalıştığını tam olarak anlamadıysanız ya da eylemlerinizden birinin sonucu kafanızı karıştırdıysa Konseptler sayfasında sorunuzun cevabını bulma şansına sahipsiniz.

Genel olarak Bannerlord’un yenilenen ansiklopedisinin Warband’in ötesinde büyük bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Özünde, serinin oyuncularının aşina oldukları tüm yararlı bilgilerin yanında maceralarınızda size yardımcı olacak yeni bilgileri de sizlere sunar. Ve tüm bu yapılanların sonucunda elde edilen, kullanımı basit ve gezinmesi kolay, daha erişilebilir ve kullanıcı dostu bir arayüz.8
HOI4 - Modlar / Ynt: Modern Day 4
« : 06 Ağustos 2018, 22:33:19 »

9
HOI4 - Modlar / Ynt: Modern Day 4
« : 06 Ağustos 2018, 16:57:47 »

10
HOI4 - Modlar / Ynt: Modern Day 4
« : 05 Ağustos 2018, 15:54:22 »
Play e tıkla ve mouse a ve klavyeye bir daha tıklama oyunun korsansa
Öyle yapıyorum genede atıyor.

11
Victoria II - Hikaye ve AAR / Ynt: Yeni bir Türkiye - 1923
« : 05 Ağustos 2018, 12:58:39 »
Takip

12
Victoria II - Hikaye ve AAR / Ynt: Rise Of Prussia
« : 05 Ağustos 2018, 12:57:28 »
Takip

13
Konu Dışı / Ynt: Günce
« : 05 Ağustos 2018, 12:56:53 »
Bitcoini

Bitcoin daha çok yükselecek gibi geliyor.

14
EU4 - Haberler / Ynt: Eu4 geliştirici günlüğü 31 Temmuz 2018
« : 05 Ağustos 2018, 12:54:46 »
Oyun İyi yerlere gidiyor.

15
Yeni çıkaracağımı paradox fan üyeleri modunu  kullanarak bir hikaye yapacağım. Çekoslovakya ile , bu sefer resim de kullanacağım ve modun çıktığı gün başlamayı planlıyorum. İyi Akşamlar
Beni Ekleyebiliyorsan eklermisin.

16
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Devletinizi Yollayın!
« : 05 Ağustos 2018, 12:53:01 »
Ticaretle endüstrimi ikiye katladım.İsveç'i bu yüzden seviyorumBu da İskandinava İmparatorluğu


helal

17
Imperator: Rome / Ynt: Imperator: Rome - Sohbet
« : 05 Ağustos 2018, 12:52:13 »
Külturlere özel birlikler varmis ama az gelistirici günlüğünü okumani tavsiye ederim
Beyler Eu4+Ck2+Bannerlord tarzı bi şey çıksa efso olur.Kültüre özel ordularda umarım eu4e benzemez.

18
Konu Dışı / Ynt: Doğum Günü Kutlamaları
« : 05 Ağustos 2018, 12:50:23 »
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, beni çok mutlu ettiniz  :sweetheart:
Doğum günün kutlu olsun.

19
Modern Day 4 modu indirimdim açılıyor herşey doğru yükleme ekranında atıyor lütfen ayrdım edin 1 aydır kafayı yiyeceğim.
Bendede öyle

20
Forum Duyuruları / Ynt: Onursal Üye rütbesi
« : 24 Temmuz 2018, 18:35:32 »
Neden kurucular foruma girmiyor hiç ? Merak Ettim herşeyi sizmi yönetiyorsunuz

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10