İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Eq1NoX

Sayfa: [1] 2 3
1
Merhaba. Ben mod yapmaya başladım, bu işte amatörüm. Bu ilk modum. Aşağıya resmini bırakacağım ama sorunu anlatayım: Oluşturduğum bir ülkede liderin resmi ve ismi gözüküyor ancak ülkenin ismi gözükmüyor. Diğer ülkede ise isim, liderin resmi ve ismi yani hiçbir şey gözükmüyor.

Ülke İsmi Gözükmeyen ama Lider Resmi ve İsmi Gözüken: https://ibb.co/jOd6Z8

Hiçbir Şeyi Gözükmeyen: https://ibb.co/kkrRZ8

Şimdiden teşekkürler.

Diğer konular için bana e-mail'imden ulaşabilirsiniz: egeege95@gmail.com

Ülke ismi gözükmeme sorunu çözümü için localisation/countries_l_english.yml dosyasına girmelisin. Ardından en alta ÜlkeTagı_Ideoloji:0 "Ülke İsmi"
ÜlkeTagı_Ideoloji_DEF:0 "Ülke İsmi"
ÜlkeTagı_Ideoloji_ADJ:0 "Ülke vatandaş ismi (Mesela Türk, Yunan, Alman gibi)"
Tabii Türkçe yamada kullanıyorsan modu countries_l_turkish.yml içerisine yapmalısın.

2. hatanın çözümü ise öncelikle isim için yukarıdakinin aynısını yapmalısın. Ardından;

https://prntscr.com/k4avkd

2
Ulusal odağımı denemek için oyuna girdim ama seçtiğim ikonlar(ulusal odaktaki küçük resimler) yerine sadece soru işaretleri var. Nasıl düzltebilrim?

Gerçekten kimse bilmiyor mu?
Öncelikle focusun resmini oyuna eklemelisin. Yani interface/goals.gfx dosyasını açmalısın. Daha sonra en sonuna gelip;
SpriteType = {
   name = "GFX_goal_focus_ismi"
   texturefile = "gfx/interface/goals/goal_focus_ismi.dds"         
   }

Ardından kaydedip çık. Sonrasında gfx/interface/goals klasörü oluşturup, focus resmini goal_focus_ismi.dds olacak şekilde içine at.

3
Oyunun başında belirli devletleri seçebiliyoruz, diğerleri için diğer ülkelere basmak gerekiyor. O ekrandaki ülkeleri hangi ekrandan değiştirebiliyoruz?
common/bookmarks klasörü içerisinden 2 txt dosyasından birisini seç. İlki 1936 yılı, ikincisi 1939 yılında başlar. Ardından açtığın txt dosyasında "ENG", "FRA", "SOV" gibi taglar bulunur. Bunları yapmak istediğin ülkenin tagını (mesela Türkiye için "TUR") yapmalısın. Ardından, Türkiye'nin ideası varsa ideas kısmına yazmalısın. Aynı şekilde focus varsa focusu. Kaydedip çık. (Tabii bunları bir mod dosyası oluşturduktan sonra yapmalısın)

4
HOI4 - Modlar / Ynt: Modern Day 4
« : 03 Temmuz 2018, 01:19:21 »
çıkar mı peki?
Çıkar mı, bilemem. Ama modun yapımcılarının yapmayacağından yanayım. Tabii bu forumdan birisi yapmaya kalkışırsa çıkabilir.

5
HOI4 - Modlar / Ynt: Modern Day 4
« : 03 Temmuz 2018, 01:10:19 »
arkadaslar bu oyunun tr yaması varmı ?
Maalesef yok.

6
Bir not eklemek istiyorum.
Eğer ki vanilla olan tüm kıtayı silmek istiyorsanız map/terrain/colormap_water_0 , colormap_water_1 ve colormap_water_2 dosyalarında tüm alanı okyanusun rengine boyayın ardından kaydedin. Ve sonra tüm statelerin silin. Gösterdiğim kırmızı alan içerisinde kalan yazıları silin ve kaydedin. Bunu tüm statelere yapın.

https://prntscr.com/k0v6rp

https://prntscr.com/k0v79b

https://prntscr.com/k0v7ce

Son 2 resimdeki gibi terrain içindeki 3 dosyayı boyayın.
HATA ÇIKMA İHTİMALİNE KARŞI DOSYALARI YEDEKLEYİN!

7
Arkadaşlar Türkiyedeki slotları artırmak istiyorum mesela Adana da 10 değilde 20 fabrika kurabileyim bunu nereden Değiştirebilirim
Selam! Adana vilayetinin inşaat slotlarını dosyalar yoluyla yükseltebilir yada düşürebilirsin.
Öncelikle oyunun dosya konumuna gidip history/states klasörü içerisinden Adana vilayetini bul ve txt dosyasına gir.
Ardından;

state_category = wasteland # 0 inşaat slotu ekler
                             enchlave # 0 inşaat slotu ekler
                             tiny_island # 0 inşaat slotu ekler
                             small_island # 1 inşaat slotu ekler
                             pastoral # 1 inşaat slotu ekler
                             rural # 2 inşaat slotu ekler
                             town # 4 inşaat slotu ekler
                             large_town # 5 inşaat slotu ekler
                             city # 6 inşaat slotu ekler
                             large_city # 8 inşaat slotu ekler
                             metropolis # 10 inşaat slotu ekler
                             megalopolis # 12 inşaat slotu

Bu şekilde state_category kısmına istediğin bir kategoriyi yaz. Kaydedip, oyuna girdiğinde olacaktır.

8
dostlar romalılar belgelerimde oluşturduğum mod içindeki modlarla birlikte backup halini alıyor.Sorun nedir acaba?
Oyundayken bir anda oyundan atma sorunu olduğunda ve tekrar oyunu açmak istediğinde tikli bir uyarı gelir karşına. Tiki kaldırmalısın. Modda hata olduğunu algıladığı için mod klasöründen atıyor. Backup dosyası halinde gösteriyor. Yani tiki kaldırmalısın ve modunda ki sorunu çözmelisin yoksa hep oyundan atar ve hep uyarı verir.

9
Beyler bu modun dosyalarından atatürkün ölümünü nasıl engelleyebilirim churcill den gelibolu intikamı almak istiyorumda
Eğer oyundan tamamen silmek istiyorsan, oyunun dosya konumuna gidip events/Turkey txt dosyasını açmalısın. Ardından ilk eventi silmelisin.

10
Hallettim  ;D ;D Ama Şuan Farklı Bir Sıkıntı İle Karşı Karşıyayım. Discord Falan Gelebilecek Biri Var ise (Modlamadan İyi Anlayan Biri) Gelebilirse Çok iyi Olur
Bana ulaşabilirsin.
Mehmet ÖGÜL#8384

11
Başkanlık seçim tarihini nereden değişebiliriz ??  tbrk*
Oyunun kurulu olduğu yere git. Ardından history/countries klasörü içine gir. Daha sonra seçim tarihini değiştirmek istediğin ülkenin txt dosyasına gir. Ardından txt dosyasının içinde "election_frequency" kelimesini bul. Yanında sayılar vardır. Oradan istediğin sayıyı yap. Mesela 48 (4 yılda bir seçim olur). 72 (6 yılda bir seçim olur). Kaydedip çık.

12
Arkadaşlar oyun haritasındaki bazı şehirlerin arazi yapısı (terrain) Urban yerine Plain gibi şehir arazisiyle alakasız arazi yapıları oluyor. Ben bir şehrin arazi yapısını Urban olarak nasıl değiştirebilirim?
Alperen Discord'dan beni eklersen sana yardımcı olabilirim.
Mehmet ÖGÜL#8384

13
beyler oyunu steamsız olarak nasıl debug modunda başlatacağım çok önemli acıl cevap lazım.
Steam'e gir. Ardından kütüphaneye gelip sol altta + işareti vardır. Ona basıp oyunu seç ve kütüphaneye eklensin. Ardından Hoi4'e sağ tık yapıp "Özellikler" deyip, "Başlatma Seçeneklerini Ayarla" butonuna bas ve oraya -debug yaz. Bu kadar.

14
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: 3D Modelleme PLS!!
« : 13 Haziran 2018, 16:31:54 »
Benim de pek bilgim yok ama Maya Exporter programı ile yapılabiliyor. İnternetten bu program ve 3D modelleme hakkında bilgi edinebilirsin.

15
HOI4 - Modlar / Ynt: Return Of The Gokturk's Modu [YAYINLANDI]
« : 10 Haziran 2018, 22:32:19 »
Türk keneşi bayrağı olsaydı iyi olurmuş. Yine de mod harika. Eline sağlık.

16
Ve ayrıca Gösterdiğin Harita Doğru fakat Haritada yeni bölgeler oluşturacak bir bilgim yok onu ileride Farklı modderlar alırsam gruba hallederim
Özele bak lütfen.

17
Bunlardan yapabildiklerimi yaparımda şuan modu 1.5'e güncellemeye çalışıyorum ve 7.maddedeki Central_Powers hatasını düzeltemedim.Moddaki sıkıntıları düzelttikten sonra yeni şeyler ekleyeceğim.Ve bu arada ben yokken baya şey olmuş konuda

Central_Powers sorununu şöyle çözebilirsin. localisation klasörü içindeki faction_l_turkish (mod Türkçe ise) veya faction_l_english (mod İngilizce ise) dosyasına girip Central_Powers:0 "Central Powers" yazarsan düzelir.

18
Bence olmamalı dlc, malum parası olan var olmayan var, dlcli bi şekilde yaparsanız belki daha az bir kitle modunuzu indirir.
Doğru. O zaman şöyle yapalım. Hem WtT dlc'sisiz linkini vereyim hemde dlc'li linki. İsteyen WtT dlc'si ile oynasın isteyen dlc'sisiz.

19
Kusura bakmayın mod resimlerini dün atamadım. Cumartesi veya Pazar atmayı planlıyorum hem discord sunucusuna hem de buraya. Ayrıca Waking the Tiger dlc'si çıktı ve sürüm 1.5.0 oldu. Modun sürümünü 1.5.0'mi yapayım yoksa 1.4.* kalsın mı?
Ayrıca 1.5.0 sürümü yani Waking the Tiger sürümünde olsun derseniz. Waking the Tiger dlc'sini Türkçeleştirip birkaç değişiklik yapacağım üzerinde.

20
O modu @kerem1249 yapıyordu sanırsam. Ayrıca bilgin yoksa arkadaşın dediği gibi mod gruplarına girip bilgi edinebilirsin.

Sayfa: [1] 2 3