İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kerem1249

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 159
1
Ufak ve pek gerekli olmayan bir özellik. Afrika geliştirmesinin yanında koca bir hiç diyorum.

2
Imperator: Rome / Ynt: Imperator: Rome - Sohbet
« : Dün, 13:32:44 »
Sırf bu oyun için foruma ve paradox camiasına geri döndüm... Sadece haftada iki defa Warhammer 40K - Dawn of War oynuyorum PC oyunlarına veda edeli aylar oluyor ve ben Rome izleyip hypelandığım bir dönemde Paradox bu oyunu duyuruyor... Sigaraya geri başlayasım geldi resmen...
Güzel ailemize tekrardan hoş geldin diyoruz, foruma yeniden başla ancak sigarayı tavsiye etmem :wiseguy:

3
Çeviri oldukça ayrıntılı, fevkalade! Afrika geliştirmesini büyük bir ilgiyle takip ediyorum, bakarsınız bu beni CK2'ye başlatır.

4
Paradox Interactive / Ynt: Haberler & İndirimler
« : 16 Ağustos 2018, 14:56:30 »
Paradox Interactive, "Back to School"(Okula Dönüş) adını verdiği bir kampanya ile kendi sitesi aracılığıyla sattığı oyunlarının ve eklentilerinin bazılarında indirime gitti. İndirim 16-23 Ağustos 2018 tarihleri arasında geçerli.
https://www.paradoxplaza.com/on-sale/?utm_source=paradoxfan-owned&utm_medium=social-owned&utm_content=banner&utm_campaign=papl_plaza_20180816_pla_btss

5
Paradox Interactive / Ynt: Paradox Oyunları Caps Ana Konusu
« : 16 Ağustos 2018, 13:16:13 »
Instagram sayfamızı hizmete aldığımız bu günlerde bolca caps'e ihtiyacımız var. Paylaşımlara devam millet!

6
Bu günlüğü pek beğenmedim, pek fazla yenilik yapılmamış. Gelecek haftayı bekliyorum. Çeviri için teşekkürler modumuza.

7
Hikaye çok iyi gidiyor, Rusya ordusunun pul gibi dağılması oldukca iyi bir savaştı. Instagram'da yayınladık.

Eşit : Instagram'dada aynı hatayı yapmıştın Admin Abi.

8
Pirinç ticaretinde lider olmaya yönelik bir başarım gelmiş sanırım. Fillerin görüntüsü de güzel olmuş.

9
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!
« : 14 Ağustos 2018, 20:47:16 »
Candar ---> Rum

Güzel bir oyun oynamışsın, tebrikler! Instagram sayfamızda bunu yayınlıyoruz.

10
Forum Duyuruları / Ynt: Paradoxfan Discord Kanalı
« : 14 Ağustos 2018, 17:47:18 »
Sürekli güncel yazmanıza gerek yok bence. Ana sayfada uygun bir yere konu linki koyulabilir.
Bir daha güncel yazılması gerekmeyecek hatırlatma için teşekkürler dostum.

11
Çöküş biraz hızlı oldu. Hikayeyi tamamen takip edemedim ama 12. bölüm her zamanki gibi çok güzeldi. Yunanistan'ın Ege'yi işgaline karşılık Batı Trakya'nın ele geçirilmesine Instagram'da yer verdik.

12
HOI4 - Haberler / Ynt: Hearts Of Iron IV - Man the Guns
« : 14 Ağustos 2018, 17:17:48 »
Yakıt özelliğinin de ücretsiz olacağını düşünüyorum ben. Oyunu zorlaştırıyor çünkü, genelde kolaylaştırıcı özellikler ücretli geliyor (dominyon sistemi ve odak ağaçları gibi).

13
HOI4 - Haberler / Ynt: HOI IV 1.6 #2 Yakıt - 27 HAZIRAN 2018
« : 14 Ağustos 2018, 17:16:36 »
Konuya günlük kodumuzu ekledim, böyle daha hoş okunur. Yoğunluğum dolayısıyla ilk kez bu gelişmeyi gördüm, harika! Sabırsızlıkla bekliyorum. Bombardıman Uçağının önemi de daha fazla artacak böylelikle.

14
IR - Haberler / Ynt: Imperator Rome - 12.Geliştirme Günlüğü
« : 14 Ağustos 2018, 17:12:53 »
Senatolar ilgimi çekti. Bu haftaki günlük çok kısaymış, umarım senato konusunda uzunca bir yazı yazarlar.

15
HOI4 - Haberler / Ynt: Hearts Of Iron IV - Man the Guns
« : 14 Ağustos 2018, 11:46:52 »
Çıkış tarihi belli oldu mu arkadaşlar?

16
Black Ice / Ynt: Black Ice
« : 14 Ağustos 2018, 11:39:52 »
Ara sıra oynuyorum ama hafif takılmalar can sıkıyor.
Hala çözememişler mi? Ben oynarken de vardı.

17
Herkese selam!

Bu hafta İberyanın Yeniden Fethini ve Kuzey Haçlılarını inceleyeceğiz. Gardınızı hemen düşürmeyin, halen çeşitli hatalar var ve ufak düzeltmelerle karşılaşabiliriz.12. yüzyılın sonlarında ya da daha sonra, Töton Şövalyeleri eğer bir efendi tarafından tutulmazlar veya bir ülkede yerleşik bulunmazlarsa kuzeye (İskandinavya / Baltık / Rusya) dönmeye karar verebilirler. Orijinal duyuru olayından sonra, kuzeyde yaşayan herhangi bir Kral ya da İmparator, Tötonlardan saldırmaları için belirli bir hükümdarı hedeflemelerini isteyebilir.Tötonlar kendilerine gelen talebi değerlendirdikten sonra bunu yapmak için toprak veya para isteyebilecekleri gibi, bedelsiz bir iyilik olarak da yapabilirler. Tötonlar kendilerine birini hedef seçtikten sonra tamamen ona odaklanırlar, özellikle hukuksuz krallığı Hristiyanlığa dönüştürmeyi amaç edinirler veya bir defalığa mahsus Düklerden biri uğruna savaşırlar. Kısaca, Tötonlar Hristiyan krallara düşman olmak istemezler.Kuzey Haçlı Seferleri başladığında Tötonlar yerel güç odaklarından destek isteyecekler, bu doğrultuda olaya özel birimler onlara katılacak ve düşman Dükalığa doğru yürüyüş başlayacak. Bu savaştan zafer elde ederlerse Tötonlar bölgede sözü geçen bir Devlet haline gelecekler. Eğer bozguna uğrarlarsa, gelecekteki Kuzey Haçlı Seferlerini başlatmak için birkaç sene bekleyecekler; ikinci şanslarını denediklerinde de galibiyet alamazlarsa kuzeyden ayrılacaklar.Tötonların kuzeyi etkisizleştirmesine yardım edenler altın, saygınlık, çeşitli eserler ve gerçekten dindarlarsa kan kutsaması kazanırlar.Şimdi güneye dönelim, yenilenmiş bir Reconquista (İber'in yeniden Hristiyanlarca Fethi)'ya sahibiz. Her İberli Hristiyan efendi (Dük veya daha üstü) İberya'da toprağı olduğu müddetçe İber'in Hristiyanlaşması için harekete geçebilir. Reconquista hazırlıklarını başlatmaya yarayan yeni kararlar oluşturuldu. Bu karar önemli miktarda dindarlık, itibar ve altın kaybına mâl olacak. Dikkatini çekmek istediğimiz husus; Reconquista oyunun herhangi bir aşamasında başlatılabiliyor ve Haçlı Seferleri gibi çeşitli şartlara bağlı değil.
Reconquista başladıktan sonra hükümdar ertesi yıl kaynak ve asker toplamaya başlayacak. Her yıl veya iki yılda bir, hükümdara kıvılcımı yakmak için hazır olup olmadığını soran, Papa'dan çeşitli destekler arayan olaylar gelecek.Saldırı için olağan durumlarda bir yıl beklemek gerekecek ancak hükümdar Reconquista'yı hemen yapmayı da kararlaştırabilecek, ama elbette bunun çeşitli dezavantajları olacak. Yeni Reconquista Casus Belli'si İberya'da özel düklüklere saldırma hakkını da verecek, bunun istisnası Navarra ve Balear Adaları olacak.

Reconquista devam ederken, Müslüman uluslardan bazıları hizmetlerini Hristiyanlara satabilecekler, veya tam tersi de olabilecek (tarihte Reconquista'nın yüzyıllarca sürmesinin oyuna yansıması). Hristiyan saldırganlara ve Müslüman savunuculara eş zamanlı olarak yardım edenleri (burada El Sid'e vurgu yapıyoruz) güçlendirici bir çeşit etki de var.Reconquistador savaşı başarıyla tamamlarsa Reconquista sona erer ve Hristiyan bir hükümdar İspanya İmparatoru tacını giyer.
Son olarak, eğer Hristiyanlık İberya'da umutsuzca son demlerini yaşıyorsa kısaltılmış bir hazırlık süresi içinde Reconquista örgütlenecektir.Ve geçen hafta yaptığımız gibi, oluşturulan yeni mekaniklerin devrede olup olmamasını ayarlanabilir kıldık.

Kuzey Haçlı Seferi
*Etkin
*Devre Dışı

Reconquista (İber'in Yeniden Fethi)
*Etkin
*Sınırlı (Maceralar yok)
*Devre Dışı


Bu günlük yalnızca Baltık ve İberya Yarımadası içindi. Umarız ki yeni eklenen özellikleri severek kullanırsınız! Haftaya yeni bir Crusader Kings II geliştirici günlüğü ile karşınızda olacağız.

18
Black Ice / Ynt: Black Ice
« : 14 Ağustos 2018, 08:43:47 »
Merhaba arkadaşlar modu halen oynayan varsa konuyu aktif tutalım. PC kurulsun evde ben oynayacağım.

19
Bölüm III:
https://aar.li/a/vrf9xl
@Luftwaffle öncelikle kuruluştan bu yana aramızda olmanızdan dolayı sizi tebrik ederim, azminizi gelecekte de korumanızı ve hep bu güzel ailede kalmanızı dilerim. Eğer kullanıyorsanız, Discord'a da gelebilirsiniz -> https://discord.gg/6pRgqK

Hikaye tamamen uzmanca düzenlenmiş, sürükleyici bir dile sahip. Bölümün devamını merakla bekliyorum.

20
EU4 - Haberler / Ynt: Europa Universalis IV-Dharma Duyuruldu!
« : 13 Ağustos 2018, 19:57:21 »
Videoyu izleyemeyenler için soruyorum; Dharma ne zaman çıkacak?

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 159