İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Kaptan

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 19
1
Nee yoksa daha güçlü ve geniş toprakları bir ming mi? Lanet olası federaller

Mingi kaldirsinlar sana gore  8|

2
Europa Universalis IV / Ynt: 1.25 de Brandenburg stratejisi
« : 09 Mayıs 2018, 19:52:44 »
Tum dunyayi pu dusyr kisa yoldan wc

3
Europa Universalis IV / Ynt: EU4 - Çin'in gücü hakkında
« : 08 Mayıs 2018, 19:38:09 »
Simdi oyuna gircem mingi yok edeyim daha denk gelmesin sana. Serefsiz ming. Adam ne cekti lan! Once ming sonra forumdaki oyunu cok bilen tipler(ben dahil degilim)

4
Bir tek vic2 yi hilesiz oynayamıyorum. Benim için bir değişiklik olmaz :P

Hilesiz Oynasan paradox oyunlarinda en zevk aldigin oyun olur acik ara. Ingilizcen varsa tabi yarim yamalak Turkce yamayla oynanmiyor.

5
Yalniz vic2 de cok iyi oyu

6
Europa Universalis IV / Ynt: EU4 - Çin'in gücü hakkında
« : 06 Mayıs 2018, 20:06:34 »
Çine zayıf diyenleri anlamıyorum ne kadar yeteneklsiniz bu güne kadar biri de kore ile çini ihlak ettimi ki söylüyorlar anlamıyorum...
kore ile wc yapan bile var

7
Europa Universalis IV / Ynt: EU4 - Çin'in gücü hakkında
« : 06 Mayıs 2018, 13:23:04 »
Yukarida arkadasin dedigi gibi uc idea bitir. Bunlar offensive innovate quality olacak. Bu ucunu bitieceksin. Innovate asker bakim ucretini azaltacak. Boylelikle cine paralel olarak parali asker takviyesi yaparsin. Teknoloji ve enstitu benimseme masrafini da azalltigindan teknoloji acigini kapatirsin. Quality topcu,suvari,piyade +10 verirken , +1 yillik gelenek ve +5 disiplin sagliyor. Offensive en onemli ordu kapasitesini arttirmasi, +5 disiplin saglamasi, +20 kusatma bonusu saglamasi, moralin hizli toparlanmasi. Ordu sayindaki topculari arttir. Policylerden +20 piyade savas kabiliyeti al. Birde +10 kusatma / +1 general kusatma kabiliyeti.
Savasta doversin zaten. Hemen kalelerini kusat hizla ilerleyeceksin, surekli basmasina firsat verme

8
aristokrat ideada elle tutulur bir sey yok. Suvari bonusu, askeri gelenek. Bunun icin de quality alinir, hem piyade topcu kabiliyeti arttitilir 5 disiplini de koyarsin cebe. Hem Parali asker ordu profesyonelligini azaltiyor .kendi oyun tarzim icin soyluyorum zorda kalmadikca basmiyorum parali. Ya da az bir sey aralara serpistiririm.
Quantity ile karsilastiriyorsak tabi quantity
Aristokratik idea belki bir nebze hordelerde ise yarayabilir.

9
Once, karamanoglu beyligine savas ilan edilecek Musluman ve Turk kani dokulecek deyip sonra Karamanlılar bize karşı güçlü bir duruş sergilediler ancak sapkınların bu direnişi başarısız olmuştu demen ayri bir ironi  sskn* 8|

10
Europa Universalis IV / Ynt: EU4 - Çin'in gücü hakkında
« : 03 Mayıs 2018, 19:05:10 »
Çin'i zayıflatırdım.Mandate of heaven dlc'si ile öyle bir bufflanmış ki belli bir tarihten sonra en ileri teknolojiye sahip ve 300k'lık bir orduya sahip oluyorlar.Haliyle yenmek imkansız hale geliyor.Tamam eski versiyonlardaki gibi patlayıp parçalansın demiyoruz ama biraz tarihsellik gerek.Kastettiğim şu:
1-1810'a kadar hiç bir hanedan değişimi olmuyor.1644'da qing hanedanlığı yönetimi devralmıştı(Köylü isyanlarıyla)bildiginiz gibi.Ming de aynı şekilde yuan hanedanlığından.Onlarda song hanedanlığından almış.Bu böyle gider.Ama oyunda bu yansıtılamamış.Eski versiyonlarda ai qing kurabiliyorken şuan ki durumda imkansız.
2-Teknolojik olarak oyunda her zaman en ilerideler.Verdiği %10'luk tech cost'dan ve tribıutarylardan gelen monarch points'lerden olduğu düşünüyorum.Bunun tarihte olamayacağını afyon savaşlarındaki çin ordusunun rezalet durumuyla açıklayabiliriz.Ayrıca ming imparatorunun(tarihini hatırlamıyorum)teknolojik araştırma,icat,keşif yapmayı yasakladığı bilgisi de mevcut.
3-Sınırsız para kaynakları var.Bilirsiniz eski versiyonlarda celestial empire ile %50 autonomy penalty ile başlarlardı.Westernize olduktan sonra bu kalkardı.İlk hali gayet gerçekçiydi bence.Çünkü dün 130 mercenary'lik ordusunu gördüm ve hiç borç almadan uzunca süre savaştı.
Şimdi diyeceksiniz manchu ile zorda olsa yenebilirsin diye.Doğru ama ben çin'in etrafında herhangi başka bir ülkeyle oynamak istesem oynayamayacak mıyım?

Suanki versiyon ve dlclerle mingi yenemiyorsun oynama bence

11
Babasının feragat etmesiyle, şehzade Mehmet, Mehmet II adıyla Osmanlı Sultanı oldu.


Yalan soyluyorsun, inanamiyorum.

(Bu nasil cumle bozuk olmamis mi)

12
EU4 - Hikaye ve AAR / Ynt: Türk-İslam Devleti: Osmanlı
« : 01 Mayıs 2018, 19:35:08 »
Kaptanin hikayesinden sonra en iyi hikaye devam

13
EU4 - Hikaye ve AAR / Ynt: Sayko Osmanlı Hikayesi
« : 30 Nisan 2018, 00:42:22 »
Sonra Osman gazi rüyasından uyanmış. Allaha şükretmiş bunların gerçek olmadığından sadece bir rüyadan ibaret olduğundan ötürü.
Sonra sarayın balkonuna çıkıp. Bu forumdakiler hikayeden ne anlar, bu hikayeyi yazan adam daha iyilerine layık diyerek uykuya şerbetini yudumlamış ay ışığı karşısında hafif esen rüzgar.. 
Bu kadar. Hayatınızda görebileceğiniz en aptalca hikayenin sonu.

Buradan yani son yerden devam ediyor.

14
Europa Universalis IV / Ynt: Yenilmez Fikirler İstiyorum
« : 29 Nisan 2018, 17:17:15 »
Disiplin ordu morali kesinlikle al. Ek olarak piyade suvari kale bonusuda alabilirsin. Ordu limiti arttiran ideada var. Bunlar saglam olanlar.  Sonrasi sana kalmis. 

15
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 29 Nisan 2018, 15:41:53 »
Arkadaşlar şu estatelere toprak vermeden bağlılığı yüksek tutmak için acaba dosyalarda nerede değişiklik yapabilirim ?

Estates dosyasindan

16
EU4 - Hikaye ve AAR / Ynt: Sayko Osmanlı Hikayesi
« : 29 Nisan 2018, 00:38:18 »
Peki geri döndüysen bu güzel hikaye devam edecek mi?

Geri dondum artik her yeri beyaza boyama vakti. Yeni hikaye

17
Warscore baris anlasmasi nasil isleyecek

18
Europa Universalis IV / Ynt: ticaret
« : 15 Nisan 2018, 15:31:10 »
Youtube'de zibilyon tane video var.Bilal'e anlatır gibi anlatıyorlar.Onun dışında forumlarda rehberler var.Sen gelip konu açıyorsun.Al bak bir tane vereyim izlersin https://www.youtube.com/watch?v=SP0CTFYcWwI

Adama niye kiziyorsun ?

merhabalar ben bu oyunda ticaretikavramış değilim neye göre bölgelere tüccar göndermeliyim püfnoktaları nelerdir  ticaretgücünü transferetmek ne oluyor yardımcı olursanız sevinirim ;D ;D

Adam hakli once bir foruma bak youtube

19
Zamanında yanlışım yoksa böyle bir mod vardı

Yanlisin var

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 19