İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Hertzoflar

Sayfa: [1]
1
https://www.youtube.com/v/Rl83P7aaNMo&fs=1&wmode=transparent

Wargame ve R.U.S.E gibi oyunların yapımcısı Eugen Systems yeni taktiksel gerçek zamanlı strateji oyunu Steel Division: Normandy 44 Yayınlandı. Yayımcılığını birçok grand strategy oyunundan tanıdığımız Paradox Interactive’in yaptığı Steel Division: Normandy 44 400’ü aşkın tarihsel araç ve birim içeriyor.Paradox Interactive’in duyurusunda Steel Division: Normandy’nin 3 aşamalı bir oyun olacağı ve gerçek dünyadaki orduları diğer oyunlardan çok daha üstün bir şekilde yansıtacağı belirtiliyor.

Steel Divison 44, eugen'in IRISZOOM motorunun en yeni sürümünü kullanarak, oyuncular taktik hava görünümünden tek bir üniteye kadar sorunsuz bir şekilde zum yapabilir ve dikkatli bir tarihsel detay ve doğrulukla tasarlanmış 400 farklı gerçek dünya araç ve birimi görürler. Haritalar, gerçek dünya taktiklerini ve kapsayacak ve kontrol altına alacak stratejileri gerektiren, 1944'de Normandiya'nın gerçek havadan keşif fotoğrafları temel alınarak tasarlandı.


Steel Division: Normandy 44 Sistem Gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 / 8.1 / 7 Service Pack 1
İşlemci: Intel Core i3-2100 (3.1 GHz)
Bellek: 3 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB AMD 5570 veya Nvidia 450
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama: 32 GB Kullanılabilir Alan
Ses Kartı: DirectX Destekli Ses Kartı


Önerilen:

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 / 8.1 / 764-bit Windows 10 / 8.1 / 7  Service Pack 1
İşlemci: Intel i5-2300
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 2GB AMD 7970 veya Nvidia 770
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama: 32 GB Kullanılabilir Alan
Ses Kartı: DirectX Destekli Ses Kartı


Steam linki :

http://store.steampowered.com/app/572410/Steel_Division_Normandy_44/

2
Diğer Oyunlar / Dota 2 (Defence Of The Ancients 2 ) Rehberi
« : 25 Mayıs 2017, 20:47:13 »

                                                                                                                     
 


                                                                                                                                                                                                    DOTA 2 NEDİR ?

Dota 2 adını, gerçek zamanlı strateji oyunu olan Warcraft 3 modu olan Defense of the Ancients'tan almaktadır. Bu modda 5'er kişiden oluşan 2 takım, birbirini alt edip karşı takımın üssünü yok etmeye çalışır. Bir çok gerçek zamanlı stratejinin (RTS) aksine, Dota'da her bir oyuncu tek bir karakteri kontrol eder, adeta mini bir rpg tadında oyun içerisinde topladığı altınlarla kendine güçlü eşyalar satın alır ve seviye atlayarak güçlenir.

Hepimiz Valve'yi biliriz.. Half-life,Counter-Strike, Left 4 Dead, Team Fortress gibi oyunları ile meşhur olan dev firma, Steam dijital platformu ile oyun dünyasında öncü firmalardandır. Dota-Allstars firmasının baş tasarımcısı IceFrog Valve için projeyi yönetmekte, Dota-Allstars (yani bir çoğunuzun bildiği anlamıyla Dota) sahip olduğu 100+ hero, map ve daha becerikli bir oyun motoru ile Dota 2'ye aktarıldı. Buna ek olarak oyun içi ses iletişimi, Valve serverlarının devasa gücü, Disconnect olan oyuncunun yerini dolduracak botlar ve tabiki inanılmaz derecede gelişmiş grafikleri Dota 2'nin yenilikleri olarak sıralayabiliriz. Oyun içi seslendirmeler, ve heroların bazı durumlara verdikleri adeta doğal reaksiyonlar oyunu daha da keyifli hale getiriyor.


                                                                                                                                                                                   DOTA 2 HARİTASI VE SİMGELER

                                                                                                       Kırmızı ve Yeşil Kareler ve yuvarla küçük noktalar : Haritada gördüğünüz kırmızı kareler düşman, yeşil kareler ise dost kulelerdir.Bu kulelerin seviyesi ve gücü Ana bölgenize yaklaştıkça artar (Tier 1 ,Tier 2 ,Tier 3 gibi ).O karelerden biraz daha küçük duran kareler ise kışlalarınızdır.

Kışlalar (barracks): Kışlalar 3. seviye kulelerin ardında bulunur. Bir tanesi menzilli bir tanesi yakın dövüş yaratıkları çıkartır.Bir Kışlanın yıkılması halinde rakip takımın yaratıkları daha güçlü olur.Eğer bütün kışlalarınız yıkılırsa yaratıklar dahada güçlü olur bunlara "mega creep" adı verilir. Hem boyut olarak daha büyüktürler, canları ve hasarları da önemli ölçüde artar.

Antik yapı (ancient, throne): Tüm kulelerin ve kışlaların gerisindedir. Ulaşılması en güç yapıdır. Kuleler yıkılmadan bu yapıya saldıramazsınız. Kendini savunamaz ancak yüksek cana sahiptir. Aynı zamanda düşükte olsa can yenileme oranına da sahiptir. Haritada Ana bölgelerin ortasında duran şekil antik yapıdır.

Tarafsızlar (neutrals): Eğer yakınından geçerseniz veya saldırırsanız size karşılık verirler. Sizi bir süre kovalayabilirler. Her 60 saniyede bir doğarlar ancak görüş sınırınızın içinde olmamaları gerekmektedir. Herkese düşmandırlar yani ayırt etmeden saldırırlar. Bazı tarafsızların da kendine özel yetenekleri (skill) vardır. Bazı kahramanlar (chen, enchantress vs.) bu yaratıkları kendi tarafına çekebilir. Aynı zamanda helm of the dominator satın alırsanız her kahraman ile bir yaratığın kontrolünü ele alabilirsiniz. Ölene kadar sizin tarafınızda ve kontrolünüzde olur, başka bir yaratık üzerinde kullanırsanız ilk yaratık ölür.Haritada turuncu üçgenlerle gösterilirler.

Kadim yaratıklar (ancients): Tarafsızlar ile temel olarak aynıdırlar ancak daha güçlü yaratıklardır. Öldürüldüklerinde daha fazla para ve deneyim sağlarlar.

Roshan: Tarafsız yaratıkların en güçlüsüdür. Başlarda tek başına öldürmek neredeyse imkansızdır. Takım olarak saldırmak gerekir. Süreli büyü bağışıklığına sahiptir. Pasif başka yetenekleri de vardır. Öldüğünde geriye aegis of immortality (ölümsüzlük eşyası) bırakır. Bu eşyayı taşıyan kişi 5 dakika içerisinde ölürse, öldüğü yerde tekrar canlanır. Eğer 5 dakika içerisinde kahraman ölmezse can ve mana barlarını doldurup yok olur. Roshan 2. kez öldürüldüğünde aegis of immortalın yanında cheese (peynir) bırakır. Bu eşya kulanıldığına anında can ve mana barını doldurur. Ayrıca Roshan oyun ilerledikçe güçlenir. Zamanla hasar ve can kazanır. En güçsüz olduğu zaman oyunun başı, en güçlü olduğu zaman ise oyunun 45. dakikasıdır.Ortadaki nehrin sol üst yerinde kırmızı bir kaska benzeyen simgedir.

Rünler (runes): Rünler belirli bir süre çeşitli özellikler sağlar. Bottle (şişe) ile bir tane saklanabilir ancak iki dakika içerisinde kullanılmazsa otomatik olarak devreye girer.Rünler 2'si 2 takımında ormanlarında ortaya çıkar ve bu ikiside para 2 dakkada bir çıkarlar. Diğer rünler  ise nehirlerin sağ alt ve sol üst taraflarında 2 dk'da bir çıkarlar ve bu rünler size belli bir zaman boyunca Çifte hasar,büyü dolum süresi/mana azaltma,Hız,Görünmezlik ve yenileme gibi özellikler sağlarlar.

Gizli dükkan (secret shop): Bazı nadir eşyalar satın alabileceğiniz yerlerdir. Kurye yollayıp aldırabilirsiniz veya önünde durarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Haritada beyaz çadır olarak görünebilir. 
                                                                                                                                                      OYUN SIRASINDA BİLMENİZ GEREKEN BAZI TERİMLER

Son vuruş (last hit): Yaratıkları öldürmek için yapılan saldırının son vuruşunu niteler. Para kazanmanın püf noktasıdır. Eğer yaratık ölmeden önce en son siz vurursanız yani sizin vuruşunuzla ölürse size para kazandırır.

Reddetme (deny): Düşman kahramanın son vuruşu almadan önce kendi yaratığınızı öldürmenizdir. Böylece para kazanmasını önlemiş olursunuz. Dost kahramanları da deny edebilirsiniz. Bir tuşa basarak saldırırsınız (mesela "Q tuşu" + sağ fare tuşu), ayarlardan hangi tuş olduğuna bakabilirsiniz. Bunun için tek şart kahamanın veya yaratığın çok az canı kalmalıdır. Deny ettiğiniz creepler size %30 xp verir.

Kurye: Kurye satın almış olduğunuz eşyaları size getirir. Daha hızlı getirmesi için uçan kuryeye yükseltebilirsiniz. Ancak yükselttiğinizde hızlı getirmesi için üstündeki bot tuşuna basmanız gerekmektedir.

Gözler (wards): Görüş sağlayamadığınız yerleri görmek için kullanılır. İki tür vardır izleyici ve nöbetçi göz. İzleyici göz 7 dakika, nöbetçi göz ise 4 dakika sürer. İzleyici göz en basitinden rünleri takip etmek için kullanılır. Nöbetçi göz ise alanda gerçek görüş sağladığından görünmez karakterleri ortaya çıkarabilir. Gözler rakip takıma karşı görünmezdir.

İttirmek (pushing): İttirmek kulvardaki kuleyi yıkmak adına yaratıkların kesilmesidir. Kendi yaratıklarınıza destek olursunuz.

Ulti (ultimate): Ulti kahramanın en güçlü ve genelde 4. yeteneğidir. Çoğunlukla dolması nispeten uzun sürer ve daha çok mana ihtiyacı vardır.
Not: Rehberin bazı yerleri alıntı  ve bazı yerlerini bana aittir. Oyuna gelen güncellemelere göre editlenecektir.Okuduğunuz için teşekkürler.3
Stellaris / Stellaris - Utophia ?
« : 08 Nisan 2017, 11:44:35 »
Yeni DLC çıkalı 1-2 gün oldu yokmu bi bilgi verecek bu dlc hakkında ?

4
Mount & Blade: Warband / Debug Kapatmak ?
« : 25 Kasım 2016, 08:53:55 »
Arkadaşlar şu warbandda sol altta çıkan zibilyon tane yazı var nasıl kapatıcaz bunları ? konsola ''nocheatmenu'' yazdım yeni oyun başlattım yine düzelmedi ne yapmam lazım ?  :wall: :wall: :wall:

5
Bilişim Teknolojileri / Donanım/Yazılım [YARDIM]Asus rx480 strix gaming 8gb 256 bit
« : 27 Ekim 2016, 09:17:34 »
Değerli moderatörler öncelikle kusura bakmayın.Teknoloji vs ile ilgili bir başlık bulamadağım için konuyu buraya açıyorum.

Evet değerli arkadaşlar başlıktada olduğu gibi bu kartı alacağım fakat kasamın boyutu yetermi yetmezmi bilemiyorum ?

Kullandığım Kasa : http://www.incehesap.com/assets/content/Kasa/Asus%20Vento%20TAK21/Asus%20Vento%20TA-K52.JPG (midtower ATX bir kasam var)

Alacağım Kart : http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rx480-strix-gaming-8gb-gddr5-256bit-amd-radeon-ekran-karti.html

Yardımlarınızı bekliyorum  :)

6
HOI4 - Modlar / [MOD] Micro Models
« : 05 Temmuz 2016, 14:32:30 »
Evet arkadaşlar oyunu oynayanların gözüne eminimki takılmıştır; 

geminin,uçağın,tankın büyüklüğünün neredeyse kıbrıs kadar olduğuna işte bu mod o modellemeleri daha da küçültüyor ne çok büyük ne çok küçük tam kıvamında bir şekle büründürüyor eminimki bu modu oynarken çok daha fazla zevk alıcaksınız :)

Workshop linki:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=699857751&searchtext=
---------------------
Resimler
---------------------

---------------------
İndirme linki
---------------------
http://s2.dosya.tc/server2/zl42cx/micro_models.rar.html
---------------------
Kurulum
---------------------
İndirdiğiniz rar dosyasının içindekileri  Belgelerim\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\mod klasörüne atın

Önemli not!! : Oyun versiyonunuzun 1.1.0 veya üstü olması gerekir aksi takdirde modunuz ya çalışmaz yada oyunda bazı hatalar ortaya çıkar !!

7
HOI4 - Modlar / [MOD] German Tanks and Equipments
« : 05 Temmuz 2016, 11:13:33 »
Selam arkadaşlar iyi bayramlar..

Bu mod sayesinde Tarihsel olarak almanların kullandığı her tank,uçak gemi birebir aynı olarak teknoloji ağacında veya üretim ağacında görülecektir

workshop konusu:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=702263507&searchtext=

Resimler:

 

-------------------------------
indirme linki
-------------------------------
http://s2.dosya.tc/server2/aqu7rn/german_tanks_and_equipments.rar.html
-------------------------
Kurulum
-------------------------
İndirdiğiniz rar dosyasının içindekileri  Belgelerim\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\mod klasörüne atın

Önemli not!! : Oyun versiyonunuzun 1.1.0 veya üstü olması gerekir aksi takdirde modunuz ya çalışmaz yada oyunda bazı hatalar ortaya çıkar !
!


8
Hearts Of Iron IV / [Mod istek]
« : 20 Haziran 2016, 06:22:43 »
Arkadaşlar şu steam workshop da bir mod var ya historical flags tarzı o modu bana özelden yada buraya atacak biri var mı ? eu4 teki gibi bu mod bölümünü geliştirsekte herkes mutlu olsa :)

9
Hearts Of Iron IV / Filom cebeli tarıktan öteye gidemiyor
« : 11 Haziran 2016, 06:36:11 »
Arkadaşlar merhaba yunanistan ile oynuyorum ingiltere ye gitmem lazım lakin

''we know too little about this region'' yani benim o yer hakkında hiçbir bilgim yok bunu nasıl sağlarım ? filomu nasıl okyanuslara çıkarabilirim ?

10
Diğer Oyunlar / Battlefield 1
« : 06 Mayıs 2016, 21:13:46 »


Buda canlı yayın:

https://www.youtube.com/v/IDqkEvKwI6M&feature=youtu.be&fs=1&wmode=transparent

Sıcak Sıcak Trailer gelmiştir :

https://www.youtube.com/v/c7nRTF2SowQ&fs=1&wmode=transparent

Saat 23:00 da yayını başlayacak olan yeni über Battlefield oyunu (Hardline dışında)

1.dünya savaşında geçerse nasıl bir oyun olacak dersiniz arkadaşlar ?

11
Europa Universalis IV / Eu 4 kasma sorunu..
« : 24 Kasım 2015, 08:57:38 »
Genellikle bu kasma sorunu vanilla game da olmuyorda VeF veya Meiou and Taxeste oluyor zamanı hızlandırınca afedersiniz hayvan gibi kasıyor oyunda bir yere bile gidemiyorum zaten ondan sonra crash veriyor. Varmıdır bir fikriniz ? sizdede olduysa naptınızda giderdiniz ? yardımlarını beklerim teşekkürler

sistemim:

Ati radeon hd 7850 2gb
8gb 1600 Mhz ram
intel core i5 -3370 K 3.20 Ghz
1TB 7200 rpm HDD

12
Victoria II - Modlar / Ultimade Mod sorun
« : 17 Eylül 2015, 08:43:47 »
Ultimate de ülke seçtim tam playe bascam crash veriyor  rlywrd* arkadaşlar allah aşkına yardım edin sırf korsancıyız diye bukadar dışlamaya gerek yok insanları  :sick2:

13
MEIOU and Taxes / Mass building??
« : 14 Eylül 2015, 09:15:01 »
Arkadaşlar merhaba eskiden bir mod vardı mass building diye hani bütün provincelerde binaları yapabiliyordun hala şimdi o kaldırılmış fakat meiou and taxes için bir mod varmı bu konuda yoksa meiou and taxesin kendine ait bir mass building olayı varmı ?

imparatorluğum genişledikçe buna ihtiyaç duyuyorum parmaklarım patladı her provinceye basmaktan bir de üstüne eventler çıkıyor sürekli kafayı yicem  :wall:

14
Europa Universalis IV / Din yayma..
« : 25 Kasım 2014, 18:30:09 »
Arkadaşlar merhaba ben Sweden olarak oynuyorumda protestanım haliyle şimdi bişey dicem ben bu protestanlığı nasıl yayabilirim yani medieval 2 total war daki gibi oraya buraya misyoner gönderiliyormu  ??? gönderiliyorsada nasıl göndericez

Teşekkürler..

15
Europa Universalis III / Auto build mod (İSTEK)
« : 28 Ekim 2014, 21:15:55 »
Arkadaşlar paradoxplazadan indiremiyorum bana biriniz özelden veya burdan bir link verebilirmi

16
Victoria II / Victoria 2 HoD savaş ilan etme sorunu ??
« : 11 Ekim 2014, 21:29:29 »
arakdaşlar merhaba victoria 2 heart of darkness oynuyorumda bir millete savaş ilan edemiyorum sizce neden ''declare war'' seçeneği kapalı yanda justify war var sadece onada tıkladım hiçbirşey olmadı..

17
Victoria II / Victoria 2 update sorunu
« : 10 Ekim 2014, 21:56:23 »
arkadaşlar merhaba victoria 2 a house divided 2.31 patch yapamıyorum nedense ''could not find a house divided installed'' bu arada victoria 2 1.3 patch + a house divided 2.1 yüklü ama korsan nasıl yapabilirim regeditten fln oluyorsa lütfen yardım edin

Sayfa: [1]