İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - CaisuEu4

Sayfa: [1] 2
1
Tarih / Tartışma Tarihteki Komutanlar Hk.
« : Dün, 19:10:25 »
Fatih Dünyada en iyi komutanlardan biridir.Timur Ve Cengiz ve iskenderden sonra en iyisi Odur.Fen ve Bilim Ordunun Teknonojisinde Herşeyinde Avrupayı 50-60 Yıl geride bırakmıştır.Kuşatma ve Saldırma fazla olması lazım.

Bu konu eu4 modlarında ki Fatih Sultan Mehmet konusundan amacını aştığı için bölünmüştür.

2
Warband - Modlar / MOD Timur Bey Gurkani Mod
« : 10 Ağustos 2018, 18:50:49 »
BU AY ÇIKIYOR.
Aynı dine mensup olabilirler ama bu dünyanın iki hükümdara dar geleceğini ikisi de çok iyi biliyor. İki büyük güç ve büyük bir savaş. Savaşın sonucu şimdiden belli. Bu dünya ya bir topala yada bir gözü görmeyen bir ademoğluna kalacak. Asıl soru şu: sen hangi tarafta yer alacaksın? Bir zamanlar dört nala at sürdüğün bu Anadolu topraklarındaki kaosa hangi gözle bakacaksın? Savaş yaklaşıyor... Hazır olun, Timur geliyor!Timur İmparatorluğu
Osmanlı İmparatorluğu
Bizans İmparatorluğu
Trabzon-Rum İmparatorluğu
Memlük Devleti
RamazanOğulları Beyliği
Altın Orda Devleti
Sırp Krallığı

Bazı Hatalardan Dolayı İlk Versiyon 8 Krallık Olacak.2.Versiyon İse 11 Krallık Olarak Devam Edecektir.
v2 De Eklenecek Krallıklar:
-Eflak Prensliği
-Dulkadiroğulları
-Çin

(aç/kapa)

(aç/kapa)


(aç/kapa)

(aç/kapa)

BU AY ÇIKIYOR.

3
Mount & Blade II: Bannerlord / Blog M&B II: Bannerlord - Dev Blog 09/08/18
« : 10 Ağustos 2018, 16:29:47 »


Selamlar Kalradya savaşçıları!

Söz konusu strateji olduğunda bilgi, başarının anahtarıdır. Ortaya çıkabilecek fırsatları iyi değerlendirmek veya yaklaşan tehditlere karşı kendinizi hazırlamak için, oyun dünyasındaki ilişkilerin mevcut durumları hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek önemlidir. Bu haftaki blogda, Bannerlord’da oyunculara bilgi sunduğumuz yollardan birini inceliyoruz: ansiklopedi.

Warband’de ansiklopedi, oyuncuların, oyunun bütünü ve belki daha da önemlisi belli bir oynanış sırasında oyunun mevcut durumu hakkında daha fazla şey öğrenmek için kullanabilecekleri yararlı bir bilgi kaynağıdır. İşlevsel olarak mükemmel çalışır ve oyuncuları, oyunun içine çekmek için bol miktarda önemli bilgi içerir. Oyuncular, oyun konseptleri hakkında bilgi edinmek, yerleşim yerleri hakkında detaylar toplamak ve oyundaki karakterlerin bilgilerini gözden geçirmek için ansiklopediden yardım alabilirler. Ancak bu ekranlar, gerçekte olmaları gerektiği gibi kullanıcı dostu değillerdir ve zaman zaman gezinmek biraz zor olabilir.


Warband

Bannerlord’da bu ekranları daha fazla geliştirerek oyuncuların etkileşimlerini daha keyifli hale getirmemiz gerektiğini farkettik. Bu doğrultuda yaptığımız ilk iyileştirmelerden biri arama özelliğini eklemek oldu. Warband’de bir liste dolusu karakteri baştan sona aramak yorucu bir işti fakat yine de yapılabilirdi. Ancak Bannerlord’da belirli bir kişiyi bulmak için tüm karakter listesini baştan aşağı inceleyerek bakmak, oldukça fazla karakter sayısı olmasından dolayı, son derece sinir bozucu olabilirdi. Aynı şekilde Bannerlord’da yüzlerce yerleşim yeri olduğundan (Warband’de olanın neredeyse iki katından fazla) belirli bir tanesini bulmak için imleci kaydırmak usandırıcı olabilirdi. Bu konuda size yardımcı olabilmek adına arayacağınız kelimenin tam olarak nasıl yazıldığından emin olamadığınızda, arama işlevi sizin için otomatik tamamlama önerileri de içeriyor olacak.
Sayfaları dolaşmayı kolaylaştırma fikrine uygun olarak oyuncuların, arama kriterlerini daraltabilmeleri için filtreler ekledik. Bu filtreler, yerleşim yerleri söz konusu olduğunda köyleri, kale ve şehirlerden ayırmanıza yardım edecektir, ki bu tek başına da faydalı olabilir ancak, bu özelliğe bazı birkaç ekranla birlikte baktığımızda ansiklopedi girdilerini filtreleme becerisi gerçekten bir anlam ifade eder. Örneğin, Krallıklar ekranını açarsanız, o sırada kimlerle müttefik ve kimlerle düşman olduğunuzu hızlıca görebilirsiniz. Karakterler ekranı ise öğeleri cinsiyet, kültür, meslek ve her bir karakterin sizin karakterinizle mevcut konumuna dayalı filtreleme imkanı sunarak bu özelliği bir bir adım ileriye taşır.

Ansiklopedinin görünüşünü, verdiği hissi ve tümüyle kullanıcı dostu oluşunu elden geçirmekle de kalmadık. Oyuncuların erişebilecekleri ve faydalanabilecekleri bilgi türlerini de genişletmek istedik. Bu noktada da oyuna Birlikler ekranını dahil ettik. Birlikler ekranı, oyuncuların oyundaki tüm birimlerin tüm birlik şemalarını görmelerine olanak vererek onlara, wiki ya da diğer oyun dışı bilgi kaynaklarında araştırma yapmalarına gerek kalmadan mükemmel ordu kompozisyonlarını planlama imkanı sunar. Şemalar her birimin bir ilerleme sırasında alabileceği dalları ve her bir birimin beceri seviyelerini gösterir.


 
Ansiklopediye eklenen bir başka yeni ek, oyunculara oyundaki her bir klan hakkında detaylı bilgi gösterecek Klanlar ekranı. Bu bilgiler, klan üyeleri, klanın kontrolündeki yerleşim yerleri ve klanın o an dahil olduğu savaşlar hakkındaki bilgileri kapsayacak. Ayrıca, maceralarınız sırasında Kalradya’nın farklı klanları ile kuracağınız dostluklar ve kazanacağınız düşmanlıklarda zamanla aşina olacağınız bir şey olan klanın sancağını da içerecektir.

Son olarak ansiklopedi, Konseptler sayfası olmadan tamamlanmış olmazdı. Konseptler sayfası oyunculara, Bannerlord’un çeşitli konseptlerini ve mekaniklerini tanıtarak açıklıyor. Bir şeyin oyunda nasıl çalıştığını tam olarak anlamadıysanız ya da eylemlerinizden birinin sonucu kafanızı karıştırdıysa Konseptler sayfasında sorunuzun cevabını bulma şansına sahipsiniz.

Genel olarak Bannerlord’un yenilenen ansiklopedisinin Warband’in ötesinde büyük bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Özünde, serinin oyuncularının aşina oldukları tüm yararlı bilgilerin yanında maceralarınızda size yardımcı olacak yeni bilgileri de sizlere sunar. Ve tüm bu yapılanların sonucunda elde edilen, kullanımı basit ve gezinmesi kolay, daha erişilebilir ve kullanıcı dostu bir arayüz.4
Merhaba Bugün Size yoldaşınızı lord yapmayı ve atama yapmayı anlattım.
╔═══════════════════════════════════════════════════════════╗
1.P'ye Basarak Grubumuz Açılıyor
2.Yoldaşımıza tıklayıp konuş diyoruz
3.Sana Bir sorum var diyoruz
4.Toprak Sahibi Olmak İstermisin Diyoruz
5.Köy ve kalelerinizden birini seçip ona verebilirsiniz.
╚═══════════════════════════════════════════════════════════╝

5
Merhaba size bugünki rehberimde oyununuzdaki tüm sorunların çözümünü anlatıcam bunların hepsini yaparsanız sorun kalmaz iyi forumlar iyi oyunlar

╔══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════╗
1.Bilgisayarınızdaki driverlari güncelleyin
2.Bilgisayarına güncel olarak Microsoft Net Framework ve Visual Yükleyin
3.Oyun Klasörlerine fazla oynamayın yanlışlıkla yerini değiştirmiş olabilirsiniz
4.Masaüstündeki oyununza sağtık özellikler deyin uyumluluktan Windows 7 veya windows xp service pack 2 Seçin
5.Oyununuzu En Sürüme Güncelleyin Bu Texture sorununuzu çözer
6.Rgl Error Modlardan dolayıdır oyunla alakası yok.
╚══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════╝

6
1-Topunuzu kale kuşatmasında kullanırken sadece toplarla kuşatın piyade-süvarileri geriye çekin hem daha hızlı ele geçirirsiniz hem karlı olarak geri dönersiniz.
2-Prestige olmadan osmanlı-memlük-macaristan-ming gibi ülkeleri yenemessiniz prestige morale etki yapıyor moral düşük ordu yüksek orduyu asla yenemez.
3-Moğolistan ve civardaki tatar ve ming komşuları olan ülkeleri seçmeyin hemen dökülürsünüz.
4-Bir Orduyu Tek bir komutana vermeyin 4-5 e ayırın başına komutanlar geçirin böylelikle idman yapıp ordunuz daha güçlü olur.
5-İdmanla ordu profesyonelliği yükselir böylelikle Refill Garrison,Supply Depot Yapabilirsiniz.
6-Ordu profesyonelliğiniz yüzde 40'ıgeçtiyse ele geçirdiğiniz işgal ettiğiniz kalelere refill garrison yapıp böylelikle kaleyi daha fazla savunurlar kuşatma uzar.
7-Ordu profesyonelliğiniz yüzde 20'i geçtiyse toprak ordunuza yetmiyorsa supply depot yapıp topraklar böylelikle daha fazla ordu alır asker kaybetmessiniz.
8-24 Tane Yeniçeriyi geçmeyin isyan ederler.
Bonus-Topraklara Fazla estate vermeyin.

7
Kod :event dynastic_events.3 kopyalayın yapıştırın.

8
Şimdi Barış anlaşmasız şehir almak nasılmı anlatıyım bir ülkeye savaş açtınız bir kaleyi aldınız o kale direk sizin ülkenizin himayesinze giriyor örneğin şehir işgal ediyorsun 1 gün sonra senin şehrin oluyor barış anlaşması ister yaparsın ister yapmazsın böylelikle hem agresif yemiyorsun hem province score limitin olmuyor yani 10000 kişi ordu işgal etti 1 gün sonra senin şehrinmi nasılmı Eu4ün dosya konumunu açın common diyin on_actions diyin yeni metin belgesi oluşturun metin belgesinin ismini province_defection_on_actions böyle koyun içinede şu yazdıklarımı kopyalayın ve kaydet diyin

# country
# root = winning country, from = location
on_siege_won_country = {
   FROM = {
      cede_province = controller
   }
   FROM = {
      add_core = controller
   }
}

9
Link:http://www.moddb.com/mods/millennium-dawn-modern-day-mod/downloads/v03003

10
Arkadaşlar Sikhism Dini hakkında bilgi verirmisiniz.

11
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Mod Projem
« : 28 Şubat 2018, 19:17:20 »
Arkadaşlar Konumuzda gördüğünüz gibi 1453 İlgili Olucak Avrupaya Anadoluya özel bir teknonoji olucak o devrin silahlar kılıçları olucak tanklar uçaklar kaldırıcak gemiler değiştirilicek Odak Ağacında osmanlıda Fermanlar olucak kanunnameler yapıcam İsyanlar için yani karışıklıkları azaltıcam üretim hızı azalıcak eğer şöyle planlıycam 1 milyon nüfüsluk bir devlet var ise 30000den fazla asker basamıcak sizlere bağlı birde eu4 gibi sınıra dizilim olmucak mesala 20 okçu 40 kılıçlı askerle 5 kuşatma silahları gidiceksin adam orda savaşıcak tüm askerini kaybettiyse teslim olucak yada şartlar sunucak şartlarda örneğin ben sana yılda 500 tane top veriyim yada silah veriyim gibi olucak beğendiysen yazın

12
Arkadaşlar Fransız Devrimiyle Devleti Aliyle Gürkanilerle devletüt-türkiyle oynadım ama belli bir tarihten sonra oyundan atıyor mesela fransız devrimine oyunu yeniden açtığımda 4 ocakta atıyor Devleti-aliyle oynadığımda 14 ocakta atıyor nedeni varmıdır

13
Evet başlıkta gördüğünüz gibi aniden 2-3 ay geçiyor aniden donma hemen tık kapatıyor hiç hata vermeden

14
Europa Universalis IV / Eu4 1.23
« : 05 Aralık 2017, 23:57:53 »
Arkadaşlar yeni gelen 1.23 yaması için Türkçe yama var mıdır?

Edit: İmla kurallarına dikkat edelim ve aşırı büyük yazım gereksiz.

15
1453-1836 / Venediklilere Ayar Ecdadımız
« : 05 Aralık 2017, 13:04:26 »
Ecdadını unutanlar kaynaksız ırmağa köksüz ağaca benzer.

Malumum oldu ki sarayının duvarına hakkımızda bazı herzeler yazdırmışsın. Aramızdaki anlaşmaya riayet bir tarafa, hükümdarların en kudretlisi olan bana nezaketini de ihmal ermişsin. Ol sebepten bu namemi getiren çavuşum emanetimi sana verdikten geru, hemen o an ve kendisinin gözü önünde bu duvarı yıktıracaksın! Şayet ola ki ihmalin görüle, bilesin ki bizden sana acı bir azap dokuna

Beyazıd Han Hazretleri.

16
HOI4 - Modlar / Arkadaşlar Bildiğiniz Mod
« : 02 Aralık 2017, 22:48:48 »
Arkadaşlar Modern Dünyada olan teknonojiler ve her ülke yabancı tankları araştırma yapıcak ek dosya veya focus yada mod varmı.Yada son teknonojiler örnek olarak f-16 f-35 gibi

Şu Tanklar filan gibi

17
Hearts Of Iron IV / Hoi4 Timeplase
« : 01 Aralık 2017, 23:45:01 »
arkadaşlar videolardan gördüm arıyorum nasıl yapıldığını aylardır lütfen bilen söylesin

18
HOI4 - Modlar / Arkadaşlar Modcu arkadaşlarıma önerim
« : 12 Kasım 2017, 02:05:05 »
Arkadaşlar farkettiğim kadarıyla oyun hep aynı tarz yapılıyor türklerde yabancılarda örnek olarak ülkelerin kurtuluş savaşları yada tarihsel örnek olarak osmanlının 1400 1300 modunu yada moğolların 1200 modlarını biliyorum kolay değil ama hep aynı moda zaman harcamayın

19
Hearts Of Iron IV / Hoi4 Sorun Acil Cevap
« : 04 Kasım 2017, 18:49:17 »
Beyler Çinle Savaştım Yendim Barış Anlaşması İmzaladım O Bölgelerde Ordu Üretmek İstiyorum Konum Seç Diyorum Ama Kırmızı Çizgi Çıkıyor Üretemiyorum Acill Cevap

20
Europa Universalis IV / Europa Universalis Iv Ateşkes
« : 08 Ekim 2017, 13:48:17 »
Merhaba arkadaşlar eu4 oynuyorum savaşıyorum mesala yendim barış masasında 100 puanı geçilmiyor nasıl sınırsız olucak bilenler lütfen yazsın iyi günler iyi oyunlar

Sayfa: [1] 2