İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - The New Kaiser

Sayfa: [1] 2
1
HOI4 - Modlar / MOD Führerreich: Legacy of the Great War
« : 05 Haziran 2018, 13:03:23 »

Führerreich:Legacy of the Great War
(aç/kapa)
Steam Atölyesi Linki
İndirme Linki

2
Diğer Oyunlar / Total war serisi
« : 02 Ocak 2018, 17:06:08 »
Total war serisinden hangi oyunları almalıyım? Daha doğrusu Napoleon:Total War Imperial Edition alsam değer mi? Görüşlerinizi bekliyorum.

3
Europa Universalis IV / nasıl timelapse açılır?
« : 27 Aralık 2017, 18:34:19 »
videolarda gördüğüm history timelapse'i nasıl açarım?

4
Kaiserreich / İtalyan Federasyonu ile en iyi papa?
« : 04 Aralık 2017, 19:11:49 »
İtalyan federasyonu ile oynuyorum hangi papayı seçeyim?
A)Stephen X
B)John XXIII
C)Julius IV
D)Pius XII

5
Kaiserreich / -[SUBMOD]- Big Willy
« : 27 Kasım 2017, 21:08:08 »
bu mod BBc'nin ww1 origins rap battle videosundaki wilhelm II'yi kaiserreich'taki Wilhelm II ile değiştiriyor.

video;
http://www.youtube.com/v/kCEUZ4rFiac&fs=1&wmode=transparent

resim;


steam;
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1208591547

6
Kaiserreich / Alman Hakimiyetindeki bölgeler
« : 26 Kasım 2017, 18:17:38 »7
Kaiserreich / 1. Dünya Savaşı Sonrası Fransa ve Britanya
« : 26 Kasım 2017, 17:56:10 »

1. Dünya Savaşı Sonrası Fransa ve Britanya

   Paris’in düşüşüyle beraber Sendikacıların Almanlar tüm ülkeyi işgal etmeden önce savaşı bitirme çabaları Genel Grev’in kanlı olaylara dönüşmesine yol açtı. Polisle yapılan çatışmalar ülkenin çoğu yerinde isyana dönüştü.  Bu belirsizlik hali, olayların Almanya ile yapılan ateşkese göre Geçici Hükümet’in Fransız Ordusunu terhis ettiği 1919 sonbaharında doruk noktasına ulaştı. Geçici Hükümet’in devrimi bastırmasından korkan Sosyalist Partisi, Parlamentoyu boykota başladı ve daha radikal Liberallerden oluşan İşçi Konfederasyonu ile kendisini müttefik ilan etti.

    Bu kararın ardından Bolşevik Jakobenler, parti üyelerini sınıf düşmanlarını sonsuza kadar yok etmek için bir kışkırtma girişiminde bulunarak Geçici Hükümeti Proletaryanın düşmanı ilan etti. Lenin’in devrimlerinden ve Beyazlar ve Kızılların arasındaki Rus İç Savaşının patlak vermesinden ilham alınarak işçi erkek çeteleri ve Jakoben dava sempatizanı askeri birlikler Aristokrasilerin ve üst sınıflara saldırıp mülklerini yağmalamaya başladı. Her ne kadar bu yağmalamaları önlemek istedilerse de İşçiler Konfederasyonu Partisi, Jakobenleri engellemekte başarısız olduğundan Geçici Hükümet karşı-devrim girişiminde bulunmak için “tepki birliklerini” toplamaya başladı.

    Devrimin başarısız olmasını istemedikleri ve aynı zamanda Jakobenleri nüfuzunu sınırlamak için İKP, “Geçici Hükümet ve Karşı-Devrim güçlerine” savaş açtı ve ülkenin tamamını kontrol etmek için harekete geçti. Paris’te tüm kontrolü ele geçirdikten sonra resmi olarak 1919 kışında Almanya ile Loren bölgesinin kalanının ilhakını ve yeni Flandre-Valon devletinin meşruluğunun tanınması, aynı zamanda yüklü bir savaş tazminatının kabul edilmesi koşuluyla bir barış antlaşması imzalandı. Almanlarla yapılan barışın akabinde İKP, Sosyalistler, Jakobenler, Anarşistler ve radikal Liberallerle beraber yeni bir anayasa taslağı oluşturmaya başladı.    Dünya Savaşı’ndan sonra Britanya İmparatorluğu’nun deniz aşırı topraklarındaki düzen bozulmaz iken; Britanya, anakarasındaki halkının tüm inancını ve desteğini kaybetmişti. 1925’te Güney Galler’deki kömür yataklarında bir grup işçi eylem yapmaya başlayınca askeri birlikler düzeni sağlamak amacıyla yollandı. Fransa örneğinde olduğu gibi Esnaf Birliği Kongresi (TUC) tarafından genel grev çağrısı yapıldı. Daha sonra “Ulusal Güvenlik Hükümeti”, içinde savaştan sonra dağıtılmış deniz ve kara kuvvetleri askerlerinin bulunduğu grevcileri bastırmak amacıyla askeri harekât emrini verdi. Ayaklanmadan 6 hafta sonra Kraliyet Ailesi’nin büyük bir bölümü ve büyük toprak sahipleri ile beraber ülkeyi yönetmekte olan politikacılar da Kanada’ya tahliye edildi. Devrimci gruplar tarafından kurulmuş geçici hükumet, parlamentoyu dağıttıktan sonra Britanya Birliği’ni ilan etti.

    Kanada ve Ternöv dominyonları İmparatorluğa sadık kalacaklarını belirtildi. 1925 genel seçimlerinde Sör Mackenzie King’in Liberalleri gücü elinde tuttu. V. George ve Kraliyet Ailesi’yle beraber gelen mülteci Britanyalı politikacılar yeni bir siyasi krizin doğmasına neden oldu. İlerici Kanada Partisi, medyadaki muhafazakârlar tarafından saldırıya uğrarken sokaklarda Sol ve Sağ kanatların destekçileri arasında çatışmalar yaşanmaktaydı. Bu olaylar üzerine Kraliyet Kanada Atlı Polisi düzeni sağlarken Başbakan King, olağanüstü hâl ilan etti. Kral, İmparatorluğun kaybettiğini biliyordu fakat bunu kabul etmek siyasi bir intihar olacağından yeni bir İmparatorluk politikasına girişti. Dağılmayı önlemek amacıyla Karayipler ve Avustralasya birleştirildi. Sürgündeki Britanya hükümetinin varlığı Kanada’ya ve kralın gücüne karşı bir tehdit olduğundan Sıkıyönetim Yasası sayesinde King, yeni Yasama Birliği Yasası’nı yürürlüğe getirdi ve kendisinin yöneteceği yeni bir hükümet için bu iki Kanada ve Britanya hükümetlerini birleştirdi.

    Devrimden sonra Hindistan kargaşaya sürüklendi: prensler, racalar, milliyetçiler ve sendikalistler kontrolü ele geçirebilmek üzere savaşmaya başladılar. Britanya Hindistan ordusu kurtara bildiği kadar raja kurtararak Delhi’de bir araya geldi. Hintlilerin tekrar desteğini alabilmek amacıyla yerli bir prensi tahta çıkardılarsa da bu Bharitiya Komünü ve Asiller Federasyon’unun kurulmasını engelleyemedi.

    1924 yılında Yeni Zelanda ve Avustralya bir siyasi birlik olarak birleştirildi ve böylece İmparatorluğun bu kısmında düzen korunmuş oldu. Buna rağmen Kraliyet donanmasının korumasının olmaması ve çıkan ayaklanmalar nedeniyle Pasifikte kalan İngiliz kolonilerinin Almanların işgal etmesine karşılık verilememiştir.

    Alman İmparatorluğu bir dünya krizini önlemek bahanesiyle Britanya İmparatorluğu’nun birçok stratejik bölgeleri işgal etmişti. Fakat daha sonra Britanya İmparatorluğun kaybettiği bu isyanın büyümesi üzerine Almanya kolonilerdeki varlığını kalıcı hale getirdi. Almanlar Afrika’daki toprakları ele geçirdikten sonra bu sömürgeleri “Mittelafika” adı altında birleştirildi.

8
Kaiserreich / Rus İç Savaşı
« : 26 Kasım 2017, 17:53:36 »Rus İç Savaşı

    Asıl savaş Bolşevik Kızıl Orduyla beraber diğer devrimci sol gruplar ile komünizm karşıtlarının bulunduğu Beyaz Ordu arasında geçmiştir. Savaş sırasında Beyaz Ordu’ya olduğu kadar Kızıl Ordu’ya da diğer ülkelerden gönüllüler katılmıştır. Asırlardır Ruslara hizmet eden Kozaklar ve Roman Ungern von Sternberg gibi savaş ağaları dâhil olmak üzere diğer milliyetçi ve yerel politik gruplar da savaşta yer almışlardır.

    Nisan 1919’da Omsk Kongresinde Beyaz Ordu Generalleri Alexander Kerensky ve Geçici Hükümetin kalan kuvvetleri ile birleşmeyi kabul ettiler. Her ne kadar Beyaz kuvvetler, Finlandiya Krallığı’nın savaşa katılması ile önemli güç elde etse de ulaşım yollarını ve endüstriyel gücü elinde tutmakta olan Kızıl Ordu çok daha güçlüydü.

    Tsaritsyn düşüşünden sonra ağır kayıplar veren Wrangel’in kuvvetleri 1919 Moskova Yaz hücumunda sadece işgal edilen yerlerde savunabilecek durumda olduğundan Denikin’in kuvvetlerini destekleyecek durumda değildi. Moskova’yı ele geçirmek için güneyden saldırıya geçmiş olan Beyaz kuvvetleri Denikin kontrol etmekteydi. Bir süre Beyaz Kuvvetler başarmış gibi göründüler fakat Kızıl Ordu kuvvetleri komutanı Leon Troçki, alelacele Nestor Makhno ile “Kara Muhafızlar” olarak da bilinen anarşist Ukrayna Devrimci Asi Ordusu’nun karşılıklı desteği için anlaşmaya vardı.  Makhno tam zamanında ordusunu batıdan döndürdükten sonra Denikin’nin geniş erzak hattına saldırarak, Beyaz Orduyu geri çekilmeye zorladı. Denikin’nin ordusu Moskova’nın 400km güneyinde Orel’de yenilgiye uğratılmıştı. Moskova saldırısındaki yenilgisinde sonra Denikin, Almanya ile müttefiklik taraftarlarından birisi olmuştu.

    Moskova’daki zafere rağmen, Sovyet hükümeti açıkça İç Savaşı kaybetmeye başladı. Denikin’nin kuvvetleri hala Moskova’yı güneyden tehdit etmekle beraber General Nikolay Yudenich ordusuyla Petrograd’a doğru ilerlemekteydi. Ancak Lenin Moskova’nın savunmasına öncelik vererek Petrograd’ı kaderine terk etti. 22 Kasım günü Yudenich’in ordusu Sankt Peterburg’a gelince Petrograd’ı savunmakla sorumlu olan Grigory Zinoviev şehri teslim etmeye karar verdi.
    Dengeler Alman İmparatorluğunun Brest-Litovsk Antlaşması tanınması karşılığında Beyaz Kuvvetler adına müdahale kararı almasıyla iyice değişmişti. 1920’de Ukrayna’daki Alman Operasyonları’nın başına Wilhelm Groener getirildi. Groener Beyaz Ordu Generalleri Denikin ve Wrangel kuvvetleri ile birlikte Makhno’nun Anarşist Ordusunu, Bolşevikleri ve diğer Ukraynalı bağımsızlıkçılara temizlemek için harekete geçti. Onun bu hareketi Doğu Ukrayna’nın kurtarılması için önemli bir faktör oldu. Buna rağmen Kozakları Beyaz Ordu ile birleştiremedi. Başıboş kalan Kozaklar daha sonra Don-Kuban Birliği’ni kuracaktır. Troçki ne bu batıdan gelen Beyaz ordulara ve Alman Kolordusuna ne de Rusya boyunca oluşmaya başlayan ayrılıkçı guruplara karşı koyacak güçte değildi.

    Denikin ve Wrangel’in Beyaz Kuvvetlerinin yanında Groener’in Kolordusu, Leon Troçki ve Mihail Tuhaçevski’nin ordularıyla Tsaritsyn’te karşı karşıya geldiler. Sert sokak savaşlarından haftalar sonra Kızıl Ordu’nun çoğu yenilmiş olarak Moskova’ya doğru geri çekilmeye başladı. Moskova’ya Beyaz ordulara karşı savunmayı sağlamak üzerine yollanınca ortaya çıkan genel panik hali Troçki ve Sovyet liderlerine Rusya’dan kaçmak için fırsat yarattı.

    Wrangel Eylül 1921’de Moskova’ya giren ilk Beyaz General’di, bunu daha sonra Denikin ve Groener izledi. General Groener, Alman İmparatorluğu adına General Tuhaçevski’nin teslim şartlarını kabul etti. Kızıl Ordu’nun yenilmesiyle beraber Beyaz Kuvvetler iç savaşı kazanmıştı. Yeni Rusya Cumhuriyeti, 12 Ekim’de ilan edildi. Yeni doğan devletin ilk başbakanı Alexander Kerensky oldu. Savaş bitti gibi görünsede çatışmalar birkaç yıl daha sürdü. Son olarak 1919’da elegeçirilmiş Arkhangelsk’de Kızıl ordunun çembere alınması üzerine General Antonov-Ovseyenko 17 Haziran 1923’te teslim oldu.

9
Kaiserreich / Çar Kiril mi olmalı yoksa Dimitri mi olmalı
« : 25 Kasım 2017, 23:41:56 »
Rusya ile oynuyorum Çar kiril'i ülkeye davet mi deyim yoksa Dimitri romanov'u çar mı ilan edeyim yanıtlayın

10
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Hangi mod yapılmalı?
« : 12 Kasım 2017, 11:00:35 »
Anketteki sonuca göre yapılacaktır.

11
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Nihai Sorun
« : 08 Kasım 2017, 22:33:30 »
arkadaşlar canım çıktı artık şu modlama işinde önümdeki tek engel bu.sorun,ülkenin isimlerini yazdığımda ismin gözükmemesi.Lütfen yardımcı olun. ???

12
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / -[WIP]- Kingdom of Finland
« : 08 Kasım 2017, 22:28:44 »
arkadaşlar bu modda united baltic duchy modumun benzeri gibi 1918 alman kukla devleti finlandiyayı oyuna ekleyecek bu mod birkaç gün içinde bittikten sonra iki modu birleştirip ittifak kuracağım ;)
Resimler
13
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / İdeas
« : 07 Kasım 2017, 22:05:31 »
Arkadaşlar tecrübeli bir modcu varsa ona bir sorum olacak: chief of army/navy/airforce,military high command,political advisors nasıl oyuna eklenir?

14
HOI4 - Modlar / MOD United Baltic Duchy (0.1 geldi!)
« : 05 Kasım 2017, 15:33:21 »
evet arkadaşlar bu mod 1918 alman imparatorluğu kukla devleti birleşik baltık dükalığını savaştan çekilmiş olarak sunup oynamamızı sağlıyor.
Ülke hakkında detaylı bilgi için: https://en.0wikipedia.org/wiki/United_Baltic_Duchy
Resimler:
İndirme linki 0.1= http://www.dosya.tc/server10/yydahq/paradoxfan_united_baltic_duchy_0.1.zip.html
Mod db Sayfası: http://www.moddb.com/mods/united-baltic-duchy

15
Kaiserreich / 1 Nisan şakası eventi
« : 21 Ekim 2017, 23:04:15 »
arkadaşlar ilk kaiserreich eventlerinde biraz gezinince karşıma bu çıktı bugün bir nisan değil ama neyse belki bazılarınız biliyordur bunu.
Hile konsolunu açıp "event april.1" yazın kelimesi kelimesine ve sonra event gelir
(aç/kapa)

16
arkadaşlar birliklerimin organizasyonu yarıya indi çok berbat saldırıyorlar organizasyon neden düştü ve nasıl arttırılabilir biri bana söyleyebilir mi?

17
Hearts Of Iron IV / HOI4-Kaydettiğiniz Dosyalar
« : 12 Ekim 2017, 22:28:34 »
Evet arkadaşlar burada oyunda kaydettiğiniz dosyaları -nam-ı diğer save files- paylaşıyoruz.(google drive'dan olursa daha iyi olur.)dosyalarda ne yaptığınızı,hangi ülke olduğunuzu ve modu(kullanıyorsanız) belirtin.Böylece umuyorum ki güzel bir arşiv çıkarabiliriz.

18
HOI4 - Modlar / MOD +Easybuff
« : 10 Ekim 2017, 18:35:58 »
Update 170614: Just change version to 1.4, bug may exist

Github: <https://github.com/inkitter/HOI4_mod/tree/master/_Inkitmod/Easybuff>

# Features:

* For Single Players(Muti can join when others use this).
* No steam archievements in Ironman.

1. Cheat mod that AI doesn't use.
2. Different Levels of modifiers that can be canceled ingame.

## Self Event
### Building idea
1. "Add Resources" can add 8 resources to whole country or only add in a random state.
2. "Building Lv UP" to lv UP Infrastructure or Land Fort or Radar.
### Politics idea
1. "Make Core" item in politics which can make all controlled and claimed states as your core states. You will get an event after activate. Click OK to get core states.
2. "Lose Core" to discard your cores which is under control of other countries.
3. "Control core States" to get control of a random core state.
4. "Exit Faction"
5. "Join Faction"
6. "Force Ruling Party" to change ruling party of your country. @Ƭʀoɉaɳ

### Land idea
1. "Add experience" in cheat_land idea to add 100 army/navy/air experience.
2. "Add experience insane". add 500 exps.

## Other country Event
1. "Force Exit Faction" Force enemy contries exit faction.
2. "Force to Discard cores" Force every country discard their core and claim of your core states.
3. "Add Unity"
4. "Add Politic Power"
5. "Set Capital (TEST)"
6. "Adjust Threat"
7. "Add Manpower 500,000"

Yani,kısaca size fayda sağlayan her türlü hilenin(saymak zor)yapılmasına olanak sağlayan bir mod. Eğer türkçe oynamak isterseniz,@FatihTr 'nin türkçe yamasıyla uyumlu bir yama,@Discorded Whooves 'den:
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52318.0
kaiserreich için easybuff:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1156092472
millenium dawn için:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1160965469
the great war için:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1162999250
bunlar submoddur easybuff asıl modu olmadan çalışmazlar


steam workshop: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=699587979

indirme linki: http://uploadfiles.eu/pv2f2tkxqmj0/728666877__Easybuff.zip.html

19
arkadaşlar bir national focus yapıyorum (focus tree manager ile) save'e basıyorum kaydediyor ancak xh4prj dosyası ile ve bu dosya çalışmıyor sorun nedir?

20
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / [WIP] European Empires
« : 14 Eylül 2017, 13:05:24 »
Arkadaşlar 1914 yılındaki imparatorlukların sadece Avrupa'da olan kısmının haritasını yapıp imparatorlukları yeniden hayata geçirmeyi planlıyorum.(Rus imparatorluğu,Avusturya-Macaristan,Alman Monarşisi vb. Yardım etmek isteyen yorumlara yazabilir ona özelden ulaşırım. Eğer çok beğenilirse Asya İmparatorluklarını da yaparız (Qing Hanedanı,Osmanlı İmparatorluğu vb.) ben focus tree ve liderlere başladım Yardım etmek isteyen yorumlara yazabilir ona özelden ulaşırım.

Sayfa: [1] 2