İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - AHMET EREN SARIKAHYA

Sayfa: [1]
1
Victoria II / Kukla devletler nasıl kulanılır
« : 15 Temmuz 2018, 16:38:32 »
Oyunda Kukla devletlere toprak vermenin hilesiz bir yolu yok ama mesela Rusyadan Varşovayı alıp Polonyayı serbest bıraktık diyelim Polonyanın Almanyadaki corelarını nasıl alıp nasıl besliyeceğiz böyle bir şey olabirmi ? Ve İngiltere ile oynarken İngilterenin Hindistandaki kukla devletlerini nasıl temizleyebiliriz bütün Hindistan sömürge toprağım olsun istiyorum. Kukla devletler tam olarak ne işe yarıyor açıklayabilirmisiniz ?

2
Askere alım yasalarını değiştirdiğinde core nüfusumun sayısı kayıp oluyor ve manpower çok yavaş doluyor. Bu nedendir acaba ?

3
Osmanlıyı kurmak için Suriye, Irak, Suudi Arabistan ve Filistin'e ihtiyacımız var fakat sorun şu ki Suriye toprakları Fransa'nın kontrolünde ve Almanlar Vichy Fransa'sını kurunca Suriye topraklarını işgal edemiyoruz çünkü oyun işgal etiğimiz toprakları Vichy Fransa'sına bırakıyor. Ne yapmalıyım ? Birde Osmanlının merkez topraklarını baz almak yerine sadece Orta Doğunun bir kısmı baz alınmış. Niye Roma'nın en geniş sınırları baz alınırken Osmanlı'nın çökmeden önceki sınırları baz alınmış buda ayrı bir mevzu.

4
Europa Universalis IV / Osmanlı zayıf oldu
« : 01 Haziran 2018, 22:45:46 »
Eski sürümlerde balkanları Anadoluyu Kırımı falan daha Fatih Sultan ölmeden temizlerdim ama şimdi Bizansın yanında Morayı alsam koalisyon kuruluyor :fpalm: anlamıyorum.... eskiden Macaristanı Polanyayı falan aynı anda yenilgiye uğratıyordum şimdi 2-3 tane küçük devlet birleşse Osmanlının işini görüyor. :wall: :P birde crade of civilization ile misyoner faliyetlerini nasıl
yapıcağız. Yasalcılık nedir gizlemcilik nedir ?

5
Hearts Of Iron IV / Türkiye ile genişleme sorunu
« : 02 Şubat 2018, 16:03:38 »
Eskiden dünya tansiyonu artana kadar Yunanistan'ı, Bulgaristan'ı, Irak'ı falan yutardım bir şey olmazdı. Ama eski günlerin hatırına bir kez daha Türkiye ile oynayayım dedim fakat şimdi ikinci bir ülkeye savaş ilan etmeden Fransa ve İngiltere garanti verip duruyorlar bunu nasıl engeleyebilirim ? oyunun versiyonu 1.3.3 acaba yeni sürümle bir alakası var mı ? 

6
Europa Universalis IV / Bizans Hayatta kalma sorunu
« : 08 Eylül 2017, 01:24:09 »
Bizans ile oynamaya çalışıyorum ama Osmanlı çok güçlü. Üstelik Osmanlı saldırmasa bile Venedik saldırıyor. Hiç bir süper güç de benle müttefik olmuyor. En fazla 5 sene sonra yok oluyorum. Daha önce Bizans ile oynayan varsa yardım edebilir mi  ?

7
Victoria II / kötü şöhtet az olarak bölge alma
« : 03 Eylül 2017, 01:29:27 »
Heart of Darknes da Osmanlı ile Afrikada kolonileştim uzak doğuda koloni fetihleri yaptım ekonomiyi toparladım. Ama mesela ben Kafkasya'yı Rusya'dan nasıl  alıcağım oyunda bir toprak almanın cezası 10 kötü şöhret ceza azalıncaya kadar oyun bitiyor zaten. oyunda bölge fetih etmenin hilesiz daha kolay yolu yok mu?

8
The Great War / The Great War mod açılırken kapanıyor.
« : 19 Ağustos 2017, 20:08:10 »
The Great War mod ile açılırken birden kapanıyor sorun nedir.

9
Victoria II / event ekleme
« : 19 Haziran 2017, 00:27:20 »
Osmanlı için yeni event ve kararlar yapmak istiyorum ama olmuyor mesela Almanya'nın birleşmesi gibi Türk devletlerinin birleşmesinin yolu yok mu ? yada Hilafet'i kulanarak İslam devletlerini ihlak etme yolu. lütfen event düzenlemeyi bilenler yazsın ?  ??? ??? ???

Sayfa: [1]