İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Amonthos

Sayfa: [1]
1
Paradox Interactive / Surviving Mars ( Seri )
« : 13 Mart 2018, 21:08:50 »
Burada kendi kanalımdaki Surviving Mars serisini paylaşacağım. Forumda Surviving Mars başlığı bulamadığım için böyle bir yöntem izleme kararı aldım.

Bölüm 1:

http://www.youtube.com/v/YTL1-JMlW9k&fs=1&wmode=transparent

Bölüm 2:


Bölüm 3:


Bölüm 4:


Bölüm 5:


Bölüm 6:


Bölüm 7:


Bölüm 8:


Bölüm 9:


Abone olmayı unutmayın:)
Devamı gelecek... :)

2
Güney Afrika olarak başladığım bu seride hemen hemen her bölüm bir senedir. Oyunun son bölümlerine doğru çakma bir nutuk ve oyunun yapay zekasına laf söyleme içerir :D

1.Bölüm:
http://www.youtube.com/v/KH2WqH90EBI&index=2&list=PL_gEsNW5LrodGbMjGrH5ijt7TUqW2y4mt&fs=1&wmode=transparent

2.Bölüm:

3.Bölüm:

4.Bölüm:

5.Bölüm:

6.Bölüm:

7.Bölüm:

8.Bölüm:

9.Bölüm:

10.Bölüm:

SON:

3
İlk bakış videosunu paylaşmadan önce oyunu pre-order da satın alan arkadaşların betaya ulaşabilceklerini söylemek isterim. Bazı insanlar bunun çok pozitif bir yaklaşım olduğunu düşünsede ben bu yöntemle, erken erişim olarak çıkarmak arasında bir fark göremiyorum.

Başlangıçta oyuna girebilmek için çok uğraşmam gerekti devamlı aynı hatayı alıp durdum ve bu hata oyunun grafik ayarlarını yapamamasıyla ilgiliydi. Belli bir araştırma, oyunu silip yükleme ve bütün windows updatelerini yapma koşuşturmalarından sonra sadece oyunun "option" yapılandırma ayarlarından bir rakamın değişmesiyle hatayı aştım. Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara çözümü buradan aktarıcam diğer arkadaşlar sonraki paragrafa geçebilir :) Sizde aynı hatayla boğuşuyorsanız yapmanız gereken çok basit aslında C:\Users\username\Saved Games\EugenSystems\SteelDivision konumuna ( windows'u Türkçe olan arkadaşlar için users kullanıcılar diye geçmeli, username ise zaten sizin kullanıcı adınız.) giriyorsunuz. Burada option adlı yapılandırma ayarlarına sağ tıklayıp aç diyorsunuz eğer hangi programla açacığını soruyorsa notepadi seçmeniz yeterli olacaktır. Açılan pencerede WindowFormStyle = 1 i bulup onu WindowFormStyle = 2 'ye çeviriyorsunuz. Buradan sonra oyununuzun sorunsuz çalışması lazım. Çalışmadıysa benim henüz bilmediğim bir hatayla karşı karşıyasınız demektir :)

Oyunun yapımcısı Eugen Systems daha önce R.U.S.E ve wargame adlı oyunlarıda yapan yapımcılar. Wargame konusunda malesef bir fikrim yok ama R.U.S.E bayıla bayıla oynadığım bir oyundu zamanında. Beni oyun hakkında en çok heyecanlandıran da bu oldu zaten. Oyun içi görüntüler için hunharca yenildiğim ilk bakış videoma bakabilirsiniz :)

İlk bakış videosu:

http://www.youtube.com/v/ei3zfmeaVlo&t=280s&fs=1&wmode=transparent

R.U.S.E da kullanılan decoy sistemini malesef göremedim oyun içinde. Bilmayaen arkadaşlar için decoy sisteminden hemen bahsedeyim. Decoy sistemi sahte birlikler yaratıp düşmanın saldırınızın gerçek yerini tespit edememesini sağlamak. Örneğin gerçekte tank olmayan ama gerçek tanklara benzeyen tahtadan modelleri kuzeyden yürüterek düşmanın ordusunu oraya çekmesini sağlayabilir ve gerçek ordunuzla güneyden saldırıp düşmanı mahvedebilirdiniz. Malesef bu oyunda bu özellik yok. Bu oyunun temel dinamiklerinden biri ise "battlegroup"ları.

Peki ya nedir bu "battlegroup"ları? Battlegrouplarını bir desteye benzetebilirsiniz bu destenin de seçtiğiniz asker ve askeri araçlardan hayal edin. Örneğin elinizde 3 farklı piyade tümeni var gibi düşünün ve her piyade tümeni 2 kere kullanabildiğinizi hayal edin. Kısacası o piyade birliklerini savaş alanına sürüyorsunuz ve onlar orada kaybolursa ( kaybolursa diyorum çünkü piyadeler anladığım kadarıyla stress altına giriyor ve düşmana ya teslim oluyor yada geri çekiliyorlar veya korku içinde yerlerinde hareketsiz kalıyorlar. Yani kısacası can kavramı yok gibi) bir daha kullanamıyorsunuz. Herhangi bir RTS oyunu gibi durmaksızın asker basmak yok  burada.

Battlegrouplar hakkında videom için buraya bakabilirsiniz:
https://www.youtube.com/v/hjrQRiIo5TI&fs=1&wmode=transparent

Buraya yazarken unuttuğum şeyler olmuştur ama sanırım videolarla birleştiğinde anlaşılır bir metne dönüşmüştür diye umuyorum. Şimdilik oyun hakkındaki görüşlerim bu kadar. Muhtemelen daha farketmediğim çok şey vardır. Umarım yardımcı olabilmişimdir.


4
Karalama Defteri / Stellaris Utopia - Archni Irkı
« : 09 Nisan 2017, 17:23:40 »

6
Bu sefer ki serimiz Florence ile çıktığımız bir yolculuk. Bu yolculukta önce Tuscany'i sonrada İtalya'yı kurmayı hedefliyoruz.

1.Bölüm:
https://www.youtube.com/v/yjLXf6Vvt8Q&fs=1&wmode=transparent

2.Bölüm:

3.Bölüm:

4.Bölüm:

Devamı gelecektir...:)

7
Eddark Stark olarak , Robert Baratheon'ın İsyanı'nda başladığımız serinin ilk bölümü:

http://www.youtube.com/v/Gxg1cSx1loQ&fs=1&wmode=transparent

10
Karalama Defteri / Stellaris Serim - Custom Nation : Jibru
« : 12 Mayıs 2016, 17:42:46 »
Arkadaşlar merhaba ben Amonthos. Sizlerle Youtube'da yayınlamaya başladığım serimin ilk bölümünü paylaşmak istiyorum.

http://www.youtube.com/v/L1EGCXL8pqk&fs=1&wmode=transparent

Sayfa: [1]