İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Stalker

Sayfa: [1]
1
Bilişim Teknolojileri / Ynt: Ekran Kartı Tavsiyesi
« : 11 Haziran 2018, 01:29:34 »
Bende de i5 4460 işlemci var, bu yaz sonuna bunu almayı planlıyorum. İkisi gider mi?
http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx1060-3gb-oc-gddr5-192bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html
Vatan bilgisayar kazık kendi karlari icin 100 200 lira katiyorlar teknobiyotik itopya sinerji gibi sitelerden alman daha iyi olur ekran karti cok guclu bir ekran kartidir eger 200 tl daha verirsen teknobiyotikten 6gb olan modelini alabilirsin. O ekran kartiyla islemci kolay kolay darbogaz yapmaz gozun kapali al.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: pistoltr

2
HOI4 - Teknik Destek / Ynt: HOİ4 KASMA SORUNU
« : 23 Mayıs 2018, 21:25:43 »
Paradox çoklu çekirdeğe geçmesi lazım.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: semiimes

3
Diğer Oyunlar / S.T.A.L.K.E.R 2 Resmi Olarak Duyruldu!
« : 21 Mayıs 2018, 14:50:08 »
Evet hayranı olduğum efsanevi seri S.T.A.L.K.E.R 2 Duyruldu! Hemde resmi olarak!  :yes:
Sabırsızlıkla devam oyununu bekliyorum. Bu arada Stalkerin eski serilerini; call of pripyat, clear sky, shadow of chernobly serilerini oynamamış olan varsa oynamasını tavsiye ederim. Çünkü Stalkerdeki atmosferik ortam ne Fallout serisinde ne de metro serisinde yok sadece stalkerda var kendini kenetleyen atmosferik ortamı, atmosferik sesleri var.
Haber yabancı kaynaktan çevirilerek aktarılmıştır:

S.T.A.L.K.E.R. 2'nin bir anda duyurulmasını hiç kimse beklemiyordu, daha doğrusu bu işin bu kadar sessiz sedasız yapılmasını beklemiyorduk desem daha doğru olacak. Orijinal Stalker üçlemesinin yaratıcısı GSC Game World, S.T.A.L.K.E.R. 2'nin geliştirilmekte olduğunu açıkladı.

(Bundan sonra S.T.A.L.K.E.R. 2 yerine Stalker 2 yazacağım, okuması daha kolay olsun)

Aslında bundan seneler önce, taaa 2010 yılında Stalker 2 bir kez daha duyurulmuştu ama işler yolunda gitmedi, proje tümden iptal edildi, GSC kapatıldı ve oyun üzerinde çalışan ekip başka oyunlara dağıtıldı. Sergiy Grygorovych 2014 yılında GSC Game World'ü bir kez daha açtı ama Stalker 2 yerine başka oyunlar üzerinde çalışmaya başladılar.

Şimdiyse bir anda ortaya stalker2.com diye bir site çıkıverdi. İlk başta bunun sahte bir site olduğunu düşündük ama hemen ardından önce GSC Game World'ün Facebook sayfası bu siteye link verdi, hemen ardından Sergiy Grygorovych kendi hesabından "resmi olarak duyuruyorum" diye mesaj attı.

Resmi web sayfasına göre GSC GameWorld oyunun çıkışı için 2021 yılını hedefliyor. Yani oyunun çıkışına daha en az 3 yıl olduğu için yakın zamanda herhangi bir ekran görüntüsü veya video beklememek lazım. Yine de bu haberin Stalker hayranlarını sevindireceğine eminim.


TRAİLERİ İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM. (EFSANE)https://www.youtube.com/v/JJEpoQifDDk&fs=1&wmode=transparent
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: pistoltr, kerem1249

4
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 13 Mayıs 2018, 14:12:59 »
Cevabınız için teşekkür ederim. Paradox oyunlarında SSD ya da 3 GHz üzeri bir işlemci, hızlı bir DDR4 RAM vs. pek etkili olmaz diyorsunuz sanırım  ???
Küçük bir çözüm var, ama senin işlemcinin ömründen yiyebilir.
Bak şimdi örneğin ilerleyen yıllara 1900'lü yıllara geliyorsun tüm devletler birlik basıyor, YZ daha fazla çalışıyor bu da işlemciye yük bindiriyor. Mesela atıyorum Vic2'de 1900'lerde oyun işlemciden sadece 2 çekirdekte 10.000 GHZ İstiyor ama senin işlemcin 3.00 GHZ yani 6.00 GHZ'yi kullanıyor ama geri kalan 4.00 GHZ oyuna kasma sorununa sebep oluyor.
Bu sorunu çözmek istiyorsan ve zenginsen çözebilirsin. Dediğim gibi tek çekirdek kullandıkları için İntel işlemci alman lazım eğer çoklu çekirdek kullansaydı Amd Ryzen derdim.
Bu intelin bu sene çıkan 8.nesil coffe lake en iyi işlemcisidir. (Alırsan beraberinde yeni anakart alman lazım.)
https://www.hepsiburada.com/intel-core-i7-8700k-soket-1151-3-7ghz-islemci-p-HBV000008CY3Y?magaza=Mey%20%C4%B0leti%C5%9Fim&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMIzuecycaC2wIVpLXtCh1bXQXDEAYYASABEgIMNfD_BwE
Bu işlemcinin GHZ'si 3.7 GHZ ama overlock ile 5.0 GHZ'ye gelebiliyor yani iyi bir işlemci soğutucusu alıp bu işlemciyi overlock edersen oyunda oluşan kasma sorunu biter çünkü oyunun istediği frekans hızına ulaşmış olursun ve bu sorun burda biter ama dediğim gibi çok paran olması lazım almak için.
Evet bu işlemci Victoria 2 eski bir oyun olduğu için bu sorunu çözebilir fakat eğer yeni bir oyun yaparlarsa ve multi threadinge geçmezlerse hiç bir işlemci bu sorunu çözemez.
Multi threading işi cep yakan para isteyen bir özelliktir. Paradox ekibi paragöz ve dlc hastası olduğu için bu masrafa girmek istememiş olabilirler ya şaşırmamak lazım!
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: semiimes

5
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 05 Mayıs 2018, 15:33:00 »
Arkadaşlar i7-6700HQ,  16 gb ram, GTX 950M ve 7200rpm harddisk ile oynadığım bi bilgisayar vardı. New World Order modda oyun ilerledikçe kasıyordu. New World Order modda optimizasyon sorunu mu var? Eğer öyle olsaydı düşük özellikli 1 gb ekran kartlı, 6 gb ramli başka bir bilgisayarda oyun açılır açılmaz kasarken bu pc de neden ilerledikçe kasıyor? SSD çözüm olabilir mi sizce? Kusura bakmayın uzun oldu cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler  :)
Bu sorun tüm paradox oyunlarında vardır. Bunun nedenini çok iyi biliyorum.
Paradox kullandığı oyun motorunda "Multi threading" yani çoklu çekirdek özelliğini kullanmamıştır. Çoklu çekirdek özelliği tüm üniteleri tüm aiyi ayrı ayrı işlemci çekirdeklerinin kullanılmasına denir. Paradox tek çekirdek özelliğini kullandığından dolayıda bu tür lanet olası sorunlar çıkar. Eğer paradox ilerde multi threadinge geçerse Amd ryzen 2600- 2700 veya ryzen 1400 1500 gibi işlemciler multi threadingde intelden kat ve kat üstündür. Yani ilerde ryzen işlemciler alabilirsiniz umarım paradox bir gün multi threadinge geçer.
Nedeni ise artık tekli çekirdek performansının paradox oyunlarında yetmemesidir.
Size multi threading kullanan oyunların en kralından örnek vereyim;
Civilization VI (6) Oyunu geliştirenler Civilization 5 te ilerleyen yıllardaki uzun süren tur sürelerine çare olarak Civilization 6'da multi threading özelliğine geçmiştir yanı atyıroum ryzen 2600 bir işlemciniz var ryzen 2600 i7 8700K'Da Civilization VI da kat ve kat üstündür. Bu sayede tur geçme süreleri çok azalmıştır.
Paradox ilerde Victoria 3 ya da farklı bir oyun yapacaksa bunu göz önünde bulundurursa iyi olur.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: semiimes, Liquido

Sayfa: [1]