İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - CaisuEu4

Sayfa: [1]
1


Selamlar Kalradya savaşçıları!

Söz konusu strateji olduğunda bilgi, başarının anahtarıdır. Ortaya çıkabilecek fırsatları iyi değerlendirmek veya yaklaşan tehditlere karşı kendinizi hazırlamak için, oyun dünyasındaki ilişkilerin mevcut durumları hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek önemlidir. Bu haftaki blogda, Bannerlord’da oyunculara bilgi sunduğumuz yollardan birini inceliyoruz: ansiklopedi.

Warband’de ansiklopedi, oyuncuların, oyunun bütünü ve belki daha da önemlisi belli bir oynanış sırasında oyunun mevcut durumu hakkında daha fazla şey öğrenmek için kullanabilecekleri yararlı bir bilgi kaynağıdır. İşlevsel olarak mükemmel çalışır ve oyuncuları, oyunun içine çekmek için bol miktarda önemli bilgi içerir. Oyuncular, oyun konseptleri hakkında bilgi edinmek, yerleşim yerleri hakkında detaylar toplamak ve oyundaki karakterlerin bilgilerini gözden geçirmek için ansiklopediden yardım alabilirler. Ancak bu ekranlar, gerçekte olmaları gerektiği gibi kullanıcı dostu değillerdir ve zaman zaman gezinmek biraz zor olabilir.


Warband

Bannerlord’da bu ekranları daha fazla geliştirerek oyuncuların etkileşimlerini daha keyifli hale getirmemiz gerektiğini farkettik. Bu doğrultuda yaptığımız ilk iyileştirmelerden biri arama özelliğini eklemek oldu. Warband’de bir liste dolusu karakteri baştan sona aramak yorucu bir işti fakat yine de yapılabilirdi. Ancak Bannerlord’da belirli bir kişiyi bulmak için tüm karakter listesini baştan aşağı inceleyerek bakmak, oldukça fazla karakter sayısı olmasından dolayı, son derece sinir bozucu olabilirdi. Aynı şekilde Bannerlord’da yüzlerce yerleşim yeri olduğundan (Warband’de olanın neredeyse iki katından fazla) belirli bir tanesini bulmak için imleci kaydırmak usandırıcı olabilirdi. Bu konuda size yardımcı olabilmek adına arayacağınız kelimenin tam olarak nasıl yazıldığından emin olamadığınızda, arama işlevi sizin için otomatik tamamlama önerileri de içeriyor olacak.
Sayfaları dolaşmayı kolaylaştırma fikrine uygun olarak oyuncuların, arama kriterlerini daraltabilmeleri için filtreler ekledik. Bu filtreler, yerleşim yerleri söz konusu olduğunda köyleri, kale ve şehirlerden ayırmanıza yardım edecektir, ki bu tek başına da faydalı olabilir ancak, bu özelliğe bazı birkaç ekranla birlikte baktığımızda ansiklopedi girdilerini filtreleme becerisi gerçekten bir anlam ifade eder. Örneğin, Krallıklar ekranını açarsanız, o sırada kimlerle müttefik ve kimlerle düşman olduğunuzu hızlıca görebilirsiniz. Karakterler ekranı ise öğeleri cinsiyet, kültür, meslek ve her bir karakterin sizin karakterinizle mevcut konumuna dayalı filtreleme imkanı sunarak bu özelliği bir bir adım ileriye taşır.

Ansiklopedinin görünüşünü, verdiği hissi ve tümüyle kullanıcı dostu oluşunu elden geçirmekle de kalmadık. Oyuncuların erişebilecekleri ve faydalanabilecekleri bilgi türlerini de genişletmek istedik. Bu noktada da oyuna Birlikler ekranını dahil ettik. Birlikler ekranı, oyuncuların oyundaki tüm birimlerin tüm birlik şemalarını görmelerine olanak vererek onlara, wiki ya da diğer oyun dışı bilgi kaynaklarında araştırma yapmalarına gerek kalmadan mükemmel ordu kompozisyonlarını planlama imkanı sunar. Şemalar her birimin bir ilerleme sırasında alabileceği dalları ve her bir birimin beceri seviyelerini gösterir.


 
Ansiklopediye eklenen bir başka yeni ek, oyunculara oyundaki her bir klan hakkında detaylı bilgi gösterecek Klanlar ekranı. Bu bilgiler, klan üyeleri, klanın kontrolündeki yerleşim yerleri ve klanın o an dahil olduğu savaşlar hakkındaki bilgileri kapsayacak. Ayrıca, maceralarınız sırasında Kalradya’nın farklı klanları ile kuracağınız dostluklar ve kazanacağınız düşmanlıklarda zamanla aşina olacağınız bir şey olan klanın sancağını da içerecektir.

Son olarak ansiklopedi, Konseptler sayfası olmadan tamamlanmış olmazdı. Konseptler sayfası oyunculara, Bannerlord’un çeşitli konseptlerini ve mekaniklerini tanıtarak açıklıyor. Bir şeyin oyunda nasıl çalıştığını tam olarak anlamadıysanız ya da eylemlerinizden birinin sonucu kafanızı karıştırdıysa Konseptler sayfasında sorunuzun cevabını bulma şansına sahipsiniz.

Genel olarak Bannerlord’un yenilenen ansiklopedisinin Warband’in ötesinde büyük bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Özünde, serinin oyuncularının aşina oldukları tüm yararlı bilgilerin yanında maceralarınızda size yardımcı olacak yeni bilgileri de sizlere sunar. Ve tüm bu yapılanların sonucunda elde edilen, kullanımı basit ve gezinmesi kolay, daha erişilebilir ve kullanıcı dostu bir arayüz.


Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Rapper, 25itroy25

2
Aga 1600 tlye göre samsungs s7 pahalı değilmi
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

3
1-Topunuzu kale kuşatmasında kullanırken sadece toplarla kuşatın piyade-süvarileri geriye çekin hem daha hızlı ele geçirirsiniz hem karlı olarak geri dönersiniz.
2-Prestige olmadan osmanlı-memlük-macaristan-ming gibi ülkeleri yenemessiniz prestige morale etki yapıyor moral düşük ordu yüksek orduyu asla yenemez.
3-Moğolistan ve civardaki tatar ve ming komşuları olan ülkeleri seçmeyin hemen dökülürsünüz.
4-Bir Orduyu Tek bir komutana vermeyin 4-5 e ayırın başına komutanlar geçirin böylelikle idman yapıp ordunuz daha güçlü olur.
5-İdmanla ordu profesyonelliği yükselir böylelikle Refill Garrison,Supply Depot Yapabilirsiniz.
6-Ordu profesyonelliğiniz yüzde 40'ıgeçtiyse ele geçirdiğiniz işgal ettiğiniz kalelere refill garrison yapıp böylelikle kaleyi daha fazla savunurlar kuşatma uzar.
7-Ordu profesyonelliğiniz yüzde 20'i geçtiyse toprak ordunuza yetmiyorsa supply depot yapıp topraklar böylelikle daha fazla ordu alır asker kaybetmessiniz.
8-24 Tane Yeniçeriyi geçmeyin isyan ederler.
Bonus-Topraklara Fazla estate vermeyin.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: pro1453

4
Harp Tarihi Var Oda Güzel Baz Battles King And Genarels Bizim Ülkedeki Kanallar sadece osmanlı ve müslüman ülkeleri yapıyor yabancı kanallar moğol yunan italyan fransız her ırktan dinden videolar yapıyor.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Revanchism

5
 Resimdemi Sıkıntı Var Bilmiyorum Ama Resim Attım Gözükmezse https://hizliresim.com/vpBGJv
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: dark06mrt

Sayfa: [1]