İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Eq1NoX

Sayfa: [1]
1
Ulusal odağımı denemek için oyuna girdim ama seçtiğim ikonlar(ulusal odaktaki küçük resimler) yerine sadece soru işaretleri var. Nasıl düzltebilrim?

Gerçekten kimse bilmiyor mu?
Öncelikle focusun resmini oyuna eklemelisin. Yani interface/goals.gfx dosyasını açmalısın. Daha sonra en sonuna gelip;
SpriteType = {
   name = "GFX_goal_focus_ismi"
   texturefile = "gfx/interface/goals/goal_focus_ismi.dds"         
   }

Ardından kaydedip çık. Sonrasında gfx/interface/goals klasörü oluşturup, focus resmini goal_focus_ismi.dds olacak şekilde içine at.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Mr_Turk

2
Oyunun başında belirli devletleri seçebiliyoruz, diğerleri için diğer ülkelere basmak gerekiyor. O ekrandaki ülkeleri hangi ekrandan değiştirebiliyoruz?
common/bookmarks klasörü içerisinden 2 txt dosyasından birisini seç. İlki 1936 yılı, ikincisi 1939 yılında başlar. Ardından açtığın txt dosyasında "ENG", "FRA", "SOV" gibi taglar bulunur. Bunları yapmak istediğin ülkenin tagını (mesela Türkiye için "TUR") yapmalısın. Ardından, Türkiye'nin ideası varsa ideas kısmına yazmalısın. Aynı şekilde focus varsa focusu. Kaydedip çık. (Tabii bunları bir mod dosyası oluşturduktan sonra yapmalısın)
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: tervel

3
Bir not eklemek istiyorum.
Eğer ki vanilla olan tüm kıtayı silmek istiyorsanız map/terrain/colormap_water_0 , colormap_water_1 ve colormap_water_2 dosyalarında tüm alanı okyanusun rengine boyayın ardından kaydedin. Ve sonra tüm statelerin silin. Gösterdiğim kırmızı alan içerisinde kalan yazıları silin ve kaydedin. Bunu tüm statelere yapın.

https://prntscr.com/k0v6rp

https://prntscr.com/k0v79b

https://prntscr.com/k0v7ce

Son 2 resimdeki gibi terrain içindeki 3 dosyayı boyayın.
HATA ÇIKMA İHTİMALİNE KARŞI DOSYALARI YEDEKLEYİN!
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: vakanüvis

Sayfa: [1]