İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - RoadWarriror

Sayfa: [1]
1
Forum Duyuruları / İstişare Tutanağı #1
« : 22 Temmuz 2018, 15:43:48 »
İSTİŞARE TOPLANTISI TUTANAĞI - #1

Toplantı Tarihi: 22.07.2018
Başlangıç Saati: 14:40
Bitiş Saati: 15:40
Düzenleyen: @Rapper

GÜNDEM MADDELERİ
  • "Konu Dışı" adlı bölümün görüntülenmesi amacıyla üst ileti sınırı koyulması.
  • Tema Güncellenmesi
  • "Konu Dışı" adlı bölümün ve alt bölümlerinin (Forum Oyunları alt başlığı hariç) atılan iletilerin sayılması.
  • Sorumluluk sahibi olup ama bu sorumlulukları yerine getirmeyen rütbelilerin, görevinden azat edilmesi.

KARARLAR
  • Üyelerin mahremiyeti korumak amacıyla 50 iletiye ulaşamayan üyelerin "Konu Dışı" adlı bölümü görmesi engellenmiştir.
  • Güncel oyunlar için küçük de olsa tema güncellemeleri yapılması.
  • Üyelerin foruma olan ilgisini arttırmak amacıyla "Konu Dışı" adlı bölümün ve alt bölümlerinin (Forum Oyunları alt başlığı hariç) atılan iletilerin sayılmasına karar verilmiştir. 
  • Sorumluluk sahibi olup ama bu sorumlulukları yerine getirmeyen rütbelilerin, aktiflik durumuna göre uyarılmasına veyahut görevinden azat edilmesine karar verilmiştir.

Katılımcılar
@Agnostik , @koki , @RoadWarriror
İstişare Kuruluna Başkanlık Eden: @Rapper


Paradox Interactive Türkiye Ekibi resmi tutanağıdır.


Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: RoadWarriror

2
Hearts Of Iron IV / Aylık Ekran Görüntüsü Yarışması
« : 21 Temmuz 2018, 16:18:07 »
Bu konu altında her ay paylaşılan ekran görüntülerinden en çok beğeni alan Paradoxfan İnstagram sayfasında paylaşılacak. Paylaşılan ekran görüntüsü oyundan olduğu sürece ve sizin oynadığınız oyundan olduğu sürece yarışmaya katılabilirsiniz.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: RoadWarriror

3
Alıntı yapılan: Paradox Plaza
Selamlar!

Bugün sonsuz steplerin önünde yatan Volga'nın aktığı devasa ve Rusların gururu olan toprakları gözlemlemek için kartografın ofisindeyiz. Rus toprakları boyutlarına karşın CK2'de hep az gelişmiş olarak nitelendirildi. Hatta Kiev veya Novgorod gibi çok önemli şehirler bile büyük düklükler tarafından istila edilebildi. Avrupa feodal beylerinin önünde yer almasıyla, Bizans'ta yer alan Roma kalıntılarıyla ve merhametsiz step kabilelerinin Ruslara etkilerini göz ardı edemediğimiz için Rusya'nın bu kadar gözardı kalmasına göz yumamadık ve geliştirmeye karar verdik.

Rusya çok büyük olduğu için resimleri üç parçaya böldük. Bu resimlerin hepsi 769 yılına ait, yani ismi o olmaması gereken bir şey gördüğünüzde bu yüzdendir (Örneğin Novgorod'un isminin Ilmen olması gibi.).

Kuzey ile başlayalım:

Gördüğünüz gibi keskinleştirme önemli bir derecede arttı. Tarihsellik de arttığı gibi bütün sınırlar 600 ve 1300 yılları arasında yer alan kaynaklardan esinlenerek düzeltildi. (Bu tarih Ön-Slavların Kiev bölgesine göçmesiyle başlar ve iç karışıklıklar ile Moğol İstilalarına kadar gider.)

Şimdi Güneydeyiz:

Gördüğünüz gibi Kiev şimdi bölündü ve eskisi gibi tek, devasa bir kontluk değil. Elf gözlerinizin göreceği gibi Radimichia ve Severia'nın altında Türki bir klan olan Burtas klanı var.

Ve bonus olarak, Wallachia.

Beserabya'nın Kiev ve Kırım toprakları ile çok içli dışlı olmasından dolayı Wallachia krallığına bir düzeltme yapmaya karar verdik.

Ve şimdi de diğer bütün günlüklerde istendiği gibi De Jure haritalar.

Düklükler:


Krallıklar:


Farkettiğiniz gibi Rus Krallığı Galicia-Volhynia ve Chernigov gibi daha tarihsel olan Novgorod ve Vladimir krallığına dönüştü. Bu krallıkların oynadığınız kabile çağı ve feodal çağlara göre çeşitli artı ve eksileri var.

İmparatorluklar:


Tatar İmparatorluğunun çok büyük olduğuna şüphe yoktu. Bu yüzden biraz parçalamamız gerektiğini hissettik. Güneyde gördüğünüz gibi Pontus Bozkır İmparatorluğu var, bu imparatorluk boyutlarından gördüğünüz gibi bölgedeki Hazar varlığını temsil ediyor. Ayrıca Perm krallığı artık Rus İmparatorluğu'na değil Tatar İmparatorluğu topraklarına bağlı.

İşte 867 yılı başlangıç haritası:


Ve 1066:


Bu tarihte bildiğiniz gibi Bilge Yaroslav'ın ölümü ile Kiev Rus toprakları 5 oğlu arasında bölüştürüldü. Oğullar arasında ve diğer akrabalarla birlikte (Polotsk Prensi gibi) ülke bir iç karışıklığa sürüklendi ve ülkenin stabilitesi zarar gördü.

Bu yüzden Kiev Rusları en azından bir süreliğine(!) Büyük Kiev Prensine bağlı olmasına rağmen ülkede bir birlik vardı diyemeyiz. Bu yüzden çeşitli düklükleri bağımsız ama Kiev'e Tributary yaptık. Ta ki kardeşler, oğullar ve kuzenler arasında veraset savaşları başlayana dek...

(aç/kapa)
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: RoadWarriror

4
Forum Duyuruları / Beğeni Sistemi kullanıma sunulmuştur
« : 04 Mayıs 2018, 17:57:00 »
Değerli üyelerimiz,

Övgü almayı hak eden iletilerin sahiplerini ödüllendirebilmek için beğeni sistemimiz kullanıma açılmıştır. Beğenisi en yükseklerde olan üyelerimiz olası forum etkinliklerinde ödül almada daha yüksek bir şansa sahip olacak.
Bir iletiyi hak etmediği halde beğenmek, karşılıklı beğeni kasma ilişkisi kurmak gibi özel durumlar forum kurallarımızda yasak olarak belirtildi. Bunu göz önünde bulundurarak sistemi kullanmaya özen gösterin.

Forum Oyunları ve buna benzer zaman geçirmeye yönelik bölümlerde ise beğeniler devre dışıdır.

İyi Forumlar dileriz,
Paradoxfan Ekibiniz.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: RoadWarriror

Sayfa: [1]