İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Agnostik

Sayfa: [1]
1
HOI4 - Hikaye ve AAR / Ynt: CUNTA
« : 17 Temmuz 2018, 04:49:50 »
Epey zorlama bir giriş oldu.

Bölüm 1 - "Okuma Grubu"
(aç/kapa)
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Agnostik

2
HOI4 - Hikaye ve AAR / CUNTA - Bölüm 5 - "Tezgah"
« : 17 Temmuz 2018, 04:35:20 »

CUNTA

Genç Türkiye Cumhuriyeti ile oynayacağımız bu senaryoda alternatif bir Tarih oluşturacağız.
Bunu realiteden uzaklaşmadan, fakat ona asla dokunmadan yazmaya çabalayacağız.
Politik olarak kimseyi incitmeden ve kimseye mesaj vermeye çalışmadan yazacağımız bu hikayenin tamamen kurgu olduğunu belirtirim.
Bölümler ayrı mesajlar halinde girilecektir.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Agnostik

3
Tarih / Ynt: Diktatörler
« : 30 Haziran 2018, 16:11:15 »
Doğru, attığım link dikkat çekmek isteyen bir takım kişilerin ürünü. Şimdi 5-6 yeri daha araştırdım. Basit bilgiyi bile böyle çarpıtarak yansıtmak "royalcentral.co.uk" adlı bir haber sitesine göre saçma ve a haber niteliğinde bir haber olmuş...
bu arada karşıdaki görüşünü savunmak için farklı bir bilgi verince "ben de yanlış olabilirim, biraz daha araştırayım" diyerek insanlığa olan umut ve güvenimi artırdın, haberin olsun :)
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Agnostik

4
Imperator: Rome / Ynt: Imperator: Rome - Medya
« : 28 Mayıs 2018, 15:56:07 »
İber'in içini dlc ile dolduracaklar :d
Geçmişinle yüzleş @Agnostik  :D
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Agnostik

5
Alıntı yapılan: Paradox Plaza
Selamlar!

Bugün sonsuz steplerin önünde yatan Volga'nın aktığı devasa ve Rusların gururu olan toprakları gözlemlemek için kartografın ofisindeyiz. Rus toprakları boyutlarına karşın CK2'de hep az gelişmiş olarak nitelendirildi. Hatta Kiev veya Novgorod gibi çok önemli şehirler bile büyük düklükler tarafından istila edilebildi. Avrupa feodal beylerinin önünde yer almasıyla, Bizans'ta yer alan Roma kalıntılarıyla ve merhametsiz step kabilelerinin Ruslara etkilerini göz ardı edemediğimiz için Rusya'nın bu kadar gözardı kalmasına göz yumamadık ve geliştirmeye karar verdik.

Rusya çok büyük olduğu için resimleri üç parçaya böldük. Bu resimlerin hepsi 769 yılına ait, yani ismi o olmaması gereken bir şey gördüğünüzde bu yüzdendir (Örneğin Novgorod'un isminin Ilmen olması gibi.).

Kuzey ile başlayalım:

Gördüğünüz gibi keskinleştirme önemli bir derecede arttı. Tarihsellik de arttığı gibi bütün sınırlar 600 ve 1300 yılları arasında yer alan kaynaklardan esinlenerek düzeltildi. (Bu tarih Ön-Slavların Kiev bölgesine göçmesiyle başlar ve iç karışıklıklar ile Moğol İstilalarına kadar gider.)

Şimdi Güneydeyiz:

Gördüğünüz gibi Kiev şimdi bölündü ve eskisi gibi tek, devasa bir kontluk değil. Elf gözlerinizin göreceği gibi Radimichia ve Severia'nın altında Türki bir klan olan Burtas klanı var.

Ve bonus olarak, Wallachia.

Beserabya'nın Kiev ve Kırım toprakları ile çok içli dışlı olmasından dolayı Wallachia krallığına bir düzeltme yapmaya karar verdik.

Ve şimdi de diğer bütün günlüklerde istendiği gibi De Jure haritalar.

Düklükler:


Krallıklar:


Farkettiğiniz gibi Rus Krallığı Galicia-Volhynia ve Chernigov gibi daha tarihsel olan Novgorod ve Vladimir krallığına dönüştü. Bu krallıkların oynadığınız kabile çağı ve feodal çağlara göre çeşitli artı ve eksileri var.

İmparatorluklar:


Tatar İmparatorluğunun çok büyük olduğuna şüphe yoktu. Bu yüzden biraz parçalamamız gerektiğini hissettik. Güneyde gördüğünüz gibi Pontus Bozkır İmparatorluğu var, bu imparatorluk boyutlarından gördüğünüz gibi bölgedeki Hazar varlığını temsil ediyor. Ayrıca Perm krallığı artık Rus İmparatorluğu'na değil Tatar İmparatorluğu topraklarına bağlı.

İşte 867 yılı başlangıç haritası:


Ve 1066:


Bu tarihte bildiğiniz gibi Bilge Yaroslav'ın ölümü ile Kiev Rus toprakları 5 oğlu arasında bölüştürüldü. Oğullar arasında ve diğer akrabalarla birlikte (Polotsk Prensi gibi) ülke bir iç karışıklığa sürüklendi ve ülkenin stabilitesi zarar gördü.

Bu yüzden Kiev Rusları en azından bir süreliğine(!) Büyük Kiev Prensine bağlı olmasına rağmen ülkede bir birlik vardı diyemeyiz. Bu yüzden çeşitli düklükleri bağımsız ama Kiev'e Tributary yaptık. Ta ki kardeşler, oğullar ve kuzenler arasında veraset savaşları başlayana dek...

(aç/kapa)
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Agnostik

6
1919-1947 / Ynt: Josef Stalin'in önemli bir sözü
« : 09 Mayıs 2018, 22:05:04 »
Anlayamadım, açar mısın?
Atatürk'ün Sosyalizme yatkınlığı, bu yönde yaptığı değişimler vardı ama Komünizme de tepkili bakıyordu.
Nasyonal Sosyalist Almanya'da da aynı şekilde Komünizme tepkili idiler.
Peki bu iki devlet neden bir sonraki aşamada Komünist olmadılar? Senin dediğine göre Sosyalizm, Komünizme atılan bir adımdı hani.
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Agnostik

Sayfa: [1]