İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Hertzoflar

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 12
1
Bakalım.. Güzel olacağa benziyor.

2
Stormcloakçıyız !

3
Crusader Kings II - Haberler / Ynt: CKII - Jade Dragon duyuruldu!
« : 31 Ağustos 2017, 14:44:49 »
Ck2 den artık soğudum ya.. o eski ihtişamı kalmadı nedense artık yenisini çıkarsalarda şu serinin bir nefes alsak ..

4
Diğer Oyunlar / Ynt: Similatör oyunları
« : 27 Ağustos 2017, 13:55:14 »
-Euro truck simulator 2
-Arma 3

5
Half life 3 valvenin bir S.O.S planı eğer şirket ekonomik olarak kötüye giderse bunu sürecekler piyasaya... tbrk*

6
Diğer Oyunlar / Ynt: En sevdiginiz 3 oyun serisi
« : 25 Haziran 2017, 09:49:47 »
1.Arma Serisi
2.Paradox Serisi
3.Total war serisi

7
Aynen öyle realpolitiksi bayadır oynuyorum. Şimdilik olaylar gerçekçi ilerliyor mesela türkiye ile yunanlara savaş açınca beni ilk kınayan amerika oluyor sonra avrupa kınıyor sonra bana ultimatom veriyorlar vs...

8
Devasa Çevrimiçi Multiplayer (MMO) / Ynt: War Thunder
« : 03 Haziran 2017, 04:57:46 »
Ben şahsen oyunu bırakalı 1 yıl oldu. Alman tankları gayet güçlü ... Leopar 1 e kadar açmıştım. Rus tankları en  iyisi ,özellikle is-1 ve sonrası gayet güçlü.

9
Diğer Oyunlar / Ynt: True Odds / Türkçe Visual Novel
« : 30 Mayıs 2017, 07:47:14 »
Bir oyda benden geldi. Başarılar dilerim  :)

10
Bu modun çevirisinde emeği geçen herkese teşekkürler.. Final haftası biter bitmez (önümüzdeki cuma) , çevirmeye devam etmek istiyorum  :)

11
https://www.youtube.com/v/Rl83P7aaNMo&fs=1&wmode=transparent

Wargame ve R.U.S.E gibi oyunların yapımcısı Eugen Systems yeni taktiksel gerçek zamanlı strateji oyunu Steel Division: Normandy 44 Yayınlandı. Yayımcılığını birçok grand strategy oyunundan tanıdığımız Paradox Interactive’in yaptığı Steel Division: Normandy 44 400’ü aşkın tarihsel araç ve birim içeriyor.Paradox Interactive’in duyurusunda Steel Division: Normandy’nin 3 aşamalı bir oyun olacağı ve gerçek dünyadaki orduları diğer oyunlardan çok daha üstün bir şekilde yansıtacağı belirtiliyor.

Steel Divison 44, eugen'in IRISZOOM motorunun en yeni sürümünü kullanarak, oyuncular taktik hava görünümünden tek bir üniteye kadar sorunsuz bir şekilde zum yapabilir ve dikkatli bir tarihsel detay ve doğrulukla tasarlanmış 400 farklı gerçek dünya araç ve birimi görürler. Haritalar, gerçek dünya taktiklerini ve kapsayacak ve kontrol altına alacak stratejileri gerektiren, 1944'de Normandiya'nın gerçek havadan keşif fotoğrafları temel alınarak tasarlandı.


Steel Division: Normandy 44 Sistem Gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 / 8.1 / 7 Service Pack 1
İşlemci: Intel Core i3-2100 (3.1 GHz)
Bellek: 3 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB AMD 5570 veya Nvidia 450
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama: 32 GB Kullanılabilir Alan
Ses Kartı: DirectX Destekli Ses Kartı


Önerilen:

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 / 8.1 / 764-bit Windows 10 / 8.1 / 7  Service Pack 1
İşlemci: Intel i5-2300
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 2GB AMD 7970 veya Nvidia 770
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama: 32 GB Kullanılabilir Alan
Ses Kartı: DirectX Destekli Ses Kartı


Steam linki :

http://store.steampowered.com/app/572410/Steel_Division_Normandy_44/

12
Diğer Oyunlar / Dota 2 (Defence Of The Ancients 2 ) Rehberi
« : 25 Mayıs 2017, 20:47:13 »

                                                                                                                     
 


                                                                                                                                                                                                    DOTA 2 NEDİR ?

Dota 2 adını, gerçek zamanlı strateji oyunu olan Warcraft 3 modu olan Defense of the Ancients'tan almaktadır. Bu modda 5'er kişiden oluşan 2 takım, birbirini alt edip karşı takımın üssünü yok etmeye çalışır. Bir çok gerçek zamanlı stratejinin (RTS) aksine, Dota'da her bir oyuncu tek bir karakteri kontrol eder, adeta mini bir rpg tadında oyun içerisinde topladığı altınlarla kendine güçlü eşyalar satın alır ve seviye atlayarak güçlenir.

Hepimiz Valve'yi biliriz.. Half-life,Counter-Strike, Left 4 Dead, Team Fortress gibi oyunları ile meşhur olan dev firma, Steam dijital platformu ile oyun dünyasında öncü firmalardandır. Dota-Allstars firmasının baş tasarımcısı IceFrog Valve için projeyi yönetmekte, Dota-Allstars (yani bir çoğunuzun bildiği anlamıyla Dota) sahip olduğu 100+ hero, map ve daha becerikli bir oyun motoru ile Dota 2'ye aktarıldı. Buna ek olarak oyun içi ses iletişimi, Valve serverlarının devasa gücü, Disconnect olan oyuncunun yerini dolduracak botlar ve tabiki inanılmaz derecede gelişmiş grafikleri Dota 2'nin yenilikleri olarak sıralayabiliriz. Oyun içi seslendirmeler, ve heroların bazı durumlara verdikleri adeta doğal reaksiyonlar oyunu daha da keyifli hale getiriyor.


                                                                                                                                                                                   DOTA 2 HARİTASI VE SİMGELER

                                                                                                       Kırmızı ve Yeşil Kareler ve yuvarla küçük noktalar : Haritada gördüğünüz kırmızı kareler düşman, yeşil kareler ise dost kulelerdir.Bu kulelerin seviyesi ve gücü Ana bölgenize yaklaştıkça artar (Tier 1 ,Tier 2 ,Tier 3 gibi ).O karelerden biraz daha küçük duran kareler ise kışlalarınızdır.

Kışlalar (barracks): Kışlalar 3. seviye kulelerin ardında bulunur. Bir tanesi menzilli bir tanesi yakın dövüş yaratıkları çıkartır.Bir Kışlanın yıkılması halinde rakip takımın yaratıkları daha güçlü olur.Eğer bütün kışlalarınız yıkılırsa yaratıklar dahada güçlü olur bunlara "mega creep" adı verilir. Hem boyut olarak daha büyüktürler, canları ve hasarları da önemli ölçüde artar.

Antik yapı (ancient, throne): Tüm kulelerin ve kışlaların gerisindedir. Ulaşılması en güç yapıdır. Kuleler yıkılmadan bu yapıya saldıramazsınız. Kendini savunamaz ancak yüksek cana sahiptir. Aynı zamanda düşükte olsa can yenileme oranına da sahiptir. Haritada Ana bölgelerin ortasında duran şekil antik yapıdır.

Tarafsızlar (neutrals): Eğer yakınından geçerseniz veya saldırırsanız size karşılık verirler. Sizi bir süre kovalayabilirler. Her 60 saniyede bir doğarlar ancak görüş sınırınızın içinde olmamaları gerekmektedir. Herkese düşmandırlar yani ayırt etmeden saldırırlar. Bazı tarafsızların da kendine özel yetenekleri (skill) vardır. Bazı kahramanlar (chen, enchantress vs.) bu yaratıkları kendi tarafına çekebilir. Aynı zamanda helm of the dominator satın alırsanız her kahraman ile bir yaratığın kontrolünü ele alabilirsiniz. Ölene kadar sizin tarafınızda ve kontrolünüzde olur, başka bir yaratık üzerinde kullanırsanız ilk yaratık ölür.Haritada turuncu üçgenlerle gösterilirler.

Kadim yaratıklar (ancients): Tarafsızlar ile temel olarak aynıdırlar ancak daha güçlü yaratıklardır. Öldürüldüklerinde daha fazla para ve deneyim sağlarlar.

Roshan: Tarafsız yaratıkların en güçlüsüdür. Başlarda tek başına öldürmek neredeyse imkansızdır. Takım olarak saldırmak gerekir. Süreli büyü bağışıklığına sahiptir. Pasif başka yetenekleri de vardır. Öldüğünde geriye aegis of immortality (ölümsüzlük eşyası) bırakır. Bu eşyayı taşıyan kişi 5 dakika içerisinde ölürse, öldüğü yerde tekrar canlanır. Eğer 5 dakika içerisinde kahraman ölmezse can ve mana barlarını doldurup yok olur. Roshan 2. kez öldürüldüğünde aegis of immortalın yanında cheese (peynir) bırakır. Bu eşya kulanıldığına anında can ve mana barını doldurur. Ayrıca Roshan oyun ilerledikçe güçlenir. Zamanla hasar ve can kazanır. En güçsüz olduğu zaman oyunun başı, en güçlü olduğu zaman ise oyunun 45. dakikasıdır.Ortadaki nehrin sol üst yerinde kırmızı bir kaska benzeyen simgedir.

Rünler (runes): Rünler belirli bir süre çeşitli özellikler sağlar. Bottle (şişe) ile bir tane saklanabilir ancak iki dakika içerisinde kullanılmazsa otomatik olarak devreye girer.Rünler 2'si 2 takımında ormanlarında ortaya çıkar ve bu ikiside para 2 dakkada bir çıkarlar. Diğer rünler  ise nehirlerin sağ alt ve sol üst taraflarında 2 dk'da bir çıkarlar ve bu rünler size belli bir zaman boyunca Çifte hasar,büyü dolum süresi/mana azaltma,Hız,Görünmezlik ve yenileme gibi özellikler sağlarlar.

Gizli dükkan (secret shop): Bazı nadir eşyalar satın alabileceğiniz yerlerdir. Kurye yollayıp aldırabilirsiniz veya önünde durarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Haritada beyaz çadır olarak görünebilir. 
                                                                                                                                                      OYUN SIRASINDA BİLMENİZ GEREKEN BAZI TERİMLER

Son vuruş (last hit): Yaratıkları öldürmek için yapılan saldırının son vuruşunu niteler. Para kazanmanın püf noktasıdır. Eğer yaratık ölmeden önce en son siz vurursanız yani sizin vuruşunuzla ölürse size para kazandırır.

Reddetme (deny): Düşman kahramanın son vuruşu almadan önce kendi yaratığınızı öldürmenizdir. Böylece para kazanmasını önlemiş olursunuz. Dost kahramanları da deny edebilirsiniz. Bir tuşa basarak saldırırsınız (mesela "Q tuşu" + sağ fare tuşu), ayarlardan hangi tuş olduğuna bakabilirsiniz. Bunun için tek şart kahamanın veya yaratığın çok az canı kalmalıdır. Deny ettiğiniz creepler size %30 xp verir.

Kurye: Kurye satın almış olduğunuz eşyaları size getirir. Daha hızlı getirmesi için uçan kuryeye yükseltebilirsiniz. Ancak yükselttiğinizde hızlı getirmesi için üstündeki bot tuşuna basmanız gerekmektedir.

Gözler (wards): Görüş sağlayamadığınız yerleri görmek için kullanılır. İki tür vardır izleyici ve nöbetçi göz. İzleyici göz 7 dakika, nöbetçi göz ise 4 dakika sürer. İzleyici göz en basitinden rünleri takip etmek için kullanılır. Nöbetçi göz ise alanda gerçek görüş sağladığından görünmez karakterleri ortaya çıkarabilir. Gözler rakip takıma karşı görünmezdir.

İttirmek (pushing): İttirmek kulvardaki kuleyi yıkmak adına yaratıkların kesilmesidir. Kendi yaratıklarınıza destek olursunuz.

Ulti (ultimate): Ulti kahramanın en güçlü ve genelde 4. yeteneğidir. Çoğunlukla dolması nispeten uzun sürer ve daha çok mana ihtiyacı vardır.
Not: Rehberin bazı yerleri alıntı  ve bazı yerlerini bana aittir. Oyuna gelen güncellemelere göre editlenecektir.Okuduğunuz için teşekkürler.13
Diğer Oyunlar / Ynt: Oyun Sohbet
« : 25 Mayıs 2017, 18:08:54 »
Starpoint Gemini Warlords adında bir oyun çıktı 2-3 gün önce.Oyunda küçük bir uzay geminle başlıyorsun ve uzayda bazı devlet tarzı şeyler onlarla ilişki kuruyon vs.. para ,mineral demir vs gibi elementlerin oldukça gemini büyütebilir, özellikler ekleyebilirsin. Galiba 10 tane yada 12 tane gemi sınıfı var en büyükleri carrier olarak geçiyor içinde uçaklar fln var hem battleship hemde carrier yani ... Mount and blade gibi düşün..

14
Forum Duyuruları / Ynt: [2017 Haziran] Moderatör Alımları
« : 25 Mayıs 2017, 11:15:39 »
Diğer oyunlar bölümüne başvuru yapmak istiyorum .

15
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 30 Nisan 2017, 21:07:29 »
Arkadaşlar acil bir yardım lazım din konusunda şimdi ben papalık olarak oynuyorum fakat orta avrupada protestanlar çıkmaya başladı ve katolik merkezlerini convert etmeye başladılar kendi provinceleri olmadığı halde örneğin fransanın paris provincesini protestana çevirmeye çalışıyorlar fransa katolik olduğu halde yani kendi dinlerini yayabiliyorlar ben nasıl başka ülkeye din yayacağım ?

16
Stellaris / Stellaris - Utophia ?
« : 08 Nisan 2017, 11:44:35 »
Yeni DLC çıkalı 1-2 gün oldu yokmu bi bilgi verecek bu dlc hakkında ?

17
ölme olayını hiç çözemedim ama hükümet istifa ederse darbe ile indirilirsen vs oyun bitiyor oy oranında düşerse muhalefet oluyorsun

18
ya arkadaş şu bina yapma işini biraz daha kolaylaştırsalar ya  minq devletini oynuyorum neredeyse bütün doğu asya benim bi bina yapıcam yarım saat şehri arıyorum diyelim heryere ibadethane yapıcam bütün vilayetlere tıklatmak bir süre sonra sıkıyor artık..

20
Bu oyunu alan adama şaşıyorum .. Tamam güzel potansiyeli olan bir oyun fakat adamlar değişmiyorki aynı oyun motoruna aynı oyunu yapıyorlar iki birşey ekliyorlar sonra biz yaptık diyolar bide okadar çok fiyat koyuyorlarki... şahsen bi oyun almadan önce malum yerlerden indirin deneyin öyle alın mesela ben sırf eu4 dlclerine para vermemek için sadece eu4 ü aldım dlcleri malum yerlerden bir ilaçla bedavaya getirdim hiçte sıkıntı yaşamıyorum (cities skylines içinde aynısı var)

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 12