İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Apol10

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 49
1
Danimarka ile Başlayıp İskandinavya ile Dünya Hakimiyetine Ramak kala bitirdiğim oyunum...

http://www.youtube.com/v/Zo2p5cQXUWE?ecver=2?wmode=transparent

4
Bu forumda hileye yardım etmemek daha mantıklı değil mi sence?Oyunun zaten maksadı zevk alarak oynamak

Eee adam hile yaparak zevk alıyorsa ne olacak ? İnsanların zevkleri konusunda kısıtlama koymayın bari :)

8
Extended Timeline / 1.17 Uyumlu Versiyon Hatası
« : 12 Temmuz 2016, 20:16:04 »
Merhaba arkadaşlar bir sorum var oyunumun versiyonu 1.17.1 modsuz olarak oynadığım oyunu bu modla açmaya çalıştığımda yükleniyor ekranı görülüyor ve oyundan atıyor.

fakat modla birlikte oyuna başladığımda sıkıntı olmuyor. Daha önce oynadığımız oyunlara bu modla devam etme şansımız yok mu ?

9
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« : 12 Temmuz 2016, 03:13:47 »
Oyuna eklenen ülke yaratma ve timeline özelliği çok iyi olmuş, 1444 yılında Osmanlı'nın Avrupa topraklarında Türkiye'yi kurarak oyuna başladım ve oyunu Hindistan'dan Macaristan'a Somali'den Rusya'ya devasa bir imparatorluk olarak bitirdim. Tabi 1700'lerden sonraki agrasif genişlemem sonucu  Administrative Power hilesi kullandım.

http://www.youtube.com/v/vI0NjffT4jg?wmode=transparent

10
Stellaris / Ynt: Stellaris - İmparatorluğunuzu Yollayın!
« : 19 Mayıs 2016, 23:49:20 »
Yıldızların Ötesine Ulaştığımız Turan Birliği  ;DBaşka bir boyuttan gelen en genci 1500 yaşında komutanlar tarafından yönetilen yaklaşık 100k lık filoyu yok edip, fallen imparatorluğa göz diktim ve 2 savaşın sonunda onlarıda yok edip, muhteşem baş gezegenlerini ele geçirdim... Maviler vassalım...11
Stellaris / Ynt: Stellaris - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 18 Mayıs 2016, 16:49:10 »
Bir sorum daha olacak, oyunun bugumu yoksa başka bir değişken mi var anlamadım ama Herhangi bir ulusa savaş açtığımda benim işgal ettiğim yerler bana 1 warscore veriyor, fakat düşman herhangi bir gezegenimi işgal ettiğinde 6-7 warscore kazanıyor, acaba savaşı ben ilan ettiğim için mi bu şekilde diye düşündüm, fakat biri bana savaş ilan ettiğinde de işlem aynı benim her işgalim 1 warscore getirirken, onların işgalleri 6-7 warscore getiriyor. başkentlerini işgal etmem bile durumu değiştirmiyor, bu durumda savaşı kazanmam imkansız hale geliyor, yardımcı olabilecek var mı ?

12
Stellaris / Ynt: Stellaris - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 18 Mayıs 2016, 14:24:28 »
Apol10, evet ileride federasyon kurma teknolojisini açıp yapabiliyorsun. Böylece federasyon başkanı oluyorsun. Ya da başka bir federasyona katılabiliyorsun.

Fedaration ile ilgili bir teknoloji araştırdığımı hatırlıyor, hali hazırda var olan federasyonlara katılmak için teklif gönderebiliyorum, fakat federasyon kurulumunu hangi sekmeden yapacağımı bir türlü bulamadım, sınırım olan 4 büyük imparatorluk federasyon kurmuş, birine saldırdığımda 4'üde üzerime biniyor, bu işin içinden nasıl çıkacağımı bulamadım. :) Aslında ilerleyen dönemde iyi ilişkiler geliştirdiğin başka federasyon üyelerini kendine katılmaya ikna etme gibi diplomasi seçenekleri olsa oyun tadından yenmez.

13
Stellaris / Ynt: Stellaris - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 18 Mayıs 2016, 00:22:58 »
Oyunda bir süre geçtikten sonra imparatorluklar kendi aralarında federasyonlar kuruyor, bizimde federasyon kurup, bu federasyona başka imparatorlukları davet etme şansımız varsa, eğer böyle bir şey varsa nasıl yapılıyor ?

14
Stellaris / Ynt: Stellaris - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 14 Mayıs 2016, 03:05:12 »
Kontrol edebildiğimiz gezegen limitini nasıl artiririm?

oyun içerisinde araştırmalar ile arttırabileceğini söylüyor ama ben daha öyle bir araştırmaya denk gelmedim, yeni sektörler yaratarak, gezegenlerin kontrolünü sektörlere ver, böylece sürekli yeni gezegenler kolonileştirebilirsin.

16
Bence yama çalışmaları için bir müddet beklemekte fayda var, zira bir paradox klasiği olarak yeni çıkan oyun ard arda güncellemeler alacak ve metin dosyalarında da kapsamlı değişiklikler olacağı için türkçe yamanın yeni versiyonları uygulanmasında sorunlar olacak. o sebeple oyunun bir kaç güncelleme ile stabil hale gelmesini beklemek daha mantıklı olabilir. O zamana kadar beklenirse bende yardımcı olabilirim.

17
Stellaris / Ynt: Koloni için ne gerek
« : 11 Mayıs 2016, 23:16:45 »
koloni yapabileceğin uygun gezegeni keşfetmelisin, koloni her yere kurulmuyor.

Koloni kurulumuna uygun her gezegene de koloni kuramıyorsun, teknolojin bazı tip dünyalara koloni kurmana izin vermiyor.

Araştırma gemilerini keşfe gönder, sistemleri keşfetsinler, harita üzerinde koloni gemine tıkladığında yeşil renkte gezegen simgesi görülen uzay sistemlerinde  koloni kurabilirsin.

umarım anlatabilmişimdir.

18
Stellaris / Ynt: Sizin düşünceniz?
« : 11 Mayıs 2016, 22:01:55 »
ben 10 saate yakın oynadım oyun mekaniğini yeni yeni çözmeye başladım, sen nasıl oluyorda 3-4 saatte oyunu çözdünde sıkıldın orasınıda ben çözemedim  :D

19
Stellaris / Ynt: Stellaris - İmparatorluğunuzu Yollayın!
« : 11 Mayıs 2016, 15:06:41 »


oyunda çözmem gereken bdaha çok kısım var. etrafımdaki küçük imparatorlukların hepsi benim vassalım, ama hala enerji sıkıntısı çekmeye devam ediyorum  :D

20
Stellaris / Ynt: Stellaris Çıktı!
« : 10 Mayıs 2016, 03:39:07 »
En yakın zamanda rehberleri bekliyoruz.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 49