İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - AHMET EREN SARIKAHYA

Sayfa: [1] 2
1
Victoria II / Kukla devletler nasıl kulanılır
« : 15 Temmuz 2018, 16:38:32 »
Oyunda Kukla devletlere toprak vermenin hilesiz bir yolu yok ama mesela Rusyadan Varşovayı alıp Polonyayı serbest bıraktık diyelim Polonyanın Almanyadaki corelarını nasıl alıp nasıl besliyeceğiz böyle bir şey olabirmi ? Ve İngiltere ile oynarken İngilterenin Hindistandaki kukla devletlerini nasıl temizleyebiliriz bütün Hindistan sömürge toprağım olsun istiyorum. Kukla devletler tam olarak ne işe yarıyor açıklayabilirmisiniz ?

2
HOI4 - Modlar / Ynt: Return Of The Gokturk's Modu [YAYINLANDI]
« : 22 Haziran 2018, 20:50:55 »
Resimde gördüğüm kadarıyla Doğu Türkistan bu devletin sınırları içine alınmamış...

3
Anladım ama yinede eskisi gibi olsa daha iyi olurdu. Eu değilki bu 400 yıl süremiz olsun man power biriksin falan topu topu 5 yıl süremiz var zaten.

4
Askere alım yasalarını değiştirdiğinde core nüfusumun sayısı kayıp oluyor ve manpower çok yavaş doluyor. Bu nedendir acaba ?

5
Osmanlıyı kurmak için Suriye, Irak, Suudi Arabistan ve Filistin'e ihtiyacımız var fakat sorun şu ki Suriye toprakları Fransa'nın kontrolünde ve Almanlar Vichy Fransa'sını kurunca Suriye topraklarını işgal edemiyoruz çünkü oyun işgal etiğimiz toprakları Vichy Fransa'sına bırakıyor. Ne yapmalıyım ? Birde Osmanlının merkez topraklarını baz almak yerine sadece Orta Doğunun bir kısmı baz alınmış. Niye Roma'nın en geniş sınırları baz alınırken Osmanlı'nın çökmeden önceki sınırları baz alınmış buda ayrı bir mevzu.

6
Europa Universalis IV / Ynt: Bizans Hayatta kalma sorunu
« : 02 Haziran 2018, 16:21:52 »
Hocam oyunu bilmiyorum ama Bizans'ın potansiyel müttefikleri genelde Hristiyanlardı. Hepsini işgal edersen ortada kalman çok doğal diye düşünüyorum.
Ben sadece oyunun verdiği görevleri yapıyorum. Romayı kurmak için hıristiyan topraklara yayılmam lazım.

7
Europa Universalis IV / Ynt: Bizans Hayatta kalma sorunu
« : 01 Haziran 2018, 23:32:27 »
Venedik ile Romayı almadan önce memlükler akkoyunlular afganlar araplar falan koalisyon kurmuş oluyor.

8
Europa Universalis IV / Ynt: Bizans Hayatta kalma sorunu
« : 01 Haziran 2018, 23:28:45 »
Çok fazla meşgul olduğum için cevap vermede geç kaldım kusura bakmayın Bizans ile Osmanlının işini bitirdim Memlüğü Polonyayı Sırbistanı Eflağı Macaristanı Avusturyayı mütefik aldım sonraları Memlük beni sattı Sırbistan ve Eflağıda yuttum. venediği ve Romayı aldıktan sonra çok büyük koalisyon oluştu şimdi bu koalisyonu nasıl dağıta bilirim ?  ??? ???

9
Europa Universalis IV / Osmanlı zayıf oldu
« : 01 Haziran 2018, 22:45:46 »
Eski sürümlerde balkanları Anadoluyu Kırımı falan daha Fatih Sultan ölmeden temizlerdim ama şimdi Bizansın yanında Morayı alsam koalisyon kuruluyor :fpalm: anlamıyorum.... eskiden Macaristanı Polanyayı falan aynı anda yenilgiye uğratıyordum şimdi 2-3 tane küçük devlet birleşse Osmanlının işini görüyor. :wall: :P birde crade of civilization ile misyoner faliyetlerini nasıl
yapıcağız. Yasalcılık nedir gizlemcilik nedir ?

10
Sizden ricam Pahitaht dizisi için mod yapmayın ! Abdülhamid han için mod yapın !

11
HOI4 - Modlar / Ynt: [MOD] Endsieg: Ultimate Victory
« : 05 Şubat 2018, 00:35:24 »
Arkadaşlar Almanyanya ile kazanmak imkansız ötesi bari bir yolu olsa ama buna rağmen 1945 seneryosunda kazanan var mı ?

12
Modu yapanların eline sağlık sadece odak ağaçları biraz saçma olmuş ve Almanyanın acı yenilgi bonusunu kaldırmak lazım çünkü savaşa hiç girmediyse yenilgi almamıştır. Oyunun mekaniği buna izin veriyor mu bilmiyorum ama 1 Dünya savaşı hiç olmasaydı İmparatorluklar yıkılmazdı ve yeni ideolejiler çıkmazdı yani oyunda itifak sahibi devletler kendi ideoleji kardeşlerini koruyacağına kendi çıkarlarını korurlardı.

13
The Great War / Ynt: the great war bitmiyor
« : 02 Şubat 2018, 16:23:28 »
Great War mod'a zaman bol nasılsa :D

14
The Great War / Ynt: the great war bitmiyor
« : 02 Şubat 2018, 16:22:01 »
Oyunun başında hata yapmışsın İngiltereyi kapitüle edemiyorsan tek çare atom bombasının gelmesini bekle Londraya teslim olana kadar at ;D ;D yada yeni donanma oluştur hava kuvetlerinide donanmayla gönderirsen daha avantajlı olur.

15
Hearts Of Iron IV / Türkiye ile genişleme sorunu
« : 02 Şubat 2018, 16:03:38 »
Eskiden dünya tansiyonu artana kadar Yunanistan'ı, Bulgaristan'ı, Irak'ı falan yutardım bir şey olmazdı. Ama eski günlerin hatırına bir kez daha Türkiye ile oynayayım dedim fakat şimdi ikinci bir ülkeye savaş ilan etmeden Fransa ve İngiltere garanti verip duruyorlar bunu nasıl engeleyebilirim ? oyunun versiyonu 1.3.3 acaba yeni sürümle bir alakası var mı ? 

16
Victoria II - Modlar / Ynt: [MOD]Turkish Victoria V3 (Çıktı)
« : 01 Şubat 2018, 20:58:48 »
Sorunu anladım, Victoria 2'nin dosya konumunu açıp map>cache'nin içindekileri sil olmadıysa belgelerimdede aynı işlemi uygula.
Ve a house diviedde açılmaz sadece heart of darknessde açılır.
İşe yaradı oyuna girebiliyorum teşekür ederim Turan bizi bekler   :D :D :D

17
Victoria II - Modlar / Ynt: [MOD]Turkish Victoria V3 (Çıktı)
« : 01 Şubat 2018, 20:44:11 »
Konuyu biraz açın. Biz robot değiliz efenim.
kardeşim Vic2 Mod ile birlikte açılırken "initialising map logic" kısmında oyun donuyor sonra çalıştırmayı durdurdu hatası geliyor.

18
Victoria II / Ynt: Sanayileşme Konusunda Yardım (Osmanlı)
« : 01 Şubat 2018, 20:21:33 »
Oyunun ilk başlarında sanayileşmek intahar olur. Enerjini onun yerine nüfusu bol olan yerlerden koloni almaya harca prestijin ne kadar yüksek olursa diyer ülkeler ham madeyi ilk sana verir. ilk kültür teknelojilere odaklan halkı bürokrasiye ve din adamlığına teşvik et. sonra ticari teknelojilere odaklan uygun ortam gerçekleştiğinde  sanayi teknelojisiyle birlikte fabrika kurmaya başla ilk kurduğun fabrikalar kendi elinden olsun ham made hangi şehirden çıkıyorsa ona göre fabrika kur. Fabrikada işçi yok ise ustalığa teşvik et. Zenginlerin vergisini olabildiğince düşük tut az çok ülke sanayileştiğinde kapitalistlere teşvik et. Etki altına almak şu işe yarar etkilediğin ülkelerden daha çok ham made alırsın birde mesela Rusyanın genişlemesini istemiyorsun Rusyanın yutabileceği ülkeleri etki altına al etki altına aldığın ülkeye kolay savaş açılamaz böylece Rusların güçlenmesini engelemiş olursun. Ben Latin Amerikayı etki alananıma sokardım Çini Japonyayı falanda sömürge yapardım.

19
Victoria II - Modlar / Ynt: [MOD]Turkish Victoria V3 (Çıktı)
« : 01 Şubat 2018, 19:51:57 »
Turkish Victoria modu açılmıyor yardım

20
Europa Universalis IV / Ynt: Bizans Hayatta kalma sorunu
« : 15 Eylül 2017, 13:58:39 »
Boğazı Osmanlının geçişine kapatmak için ne yapmalıyım ?

Sayfa: [1] 2