İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - battle4royal

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 23
1
Bir ülkenin manpowerını nasıl arttırırım.

% olarak soruyorsan başlangıca bir askerlik yasası içeren idea eklemen lazım. Genel bi artış bekliyorsan nüfusu artırman lazım. Oyun içinde ise askerlik yasasını değiştirmen lazım

3
HOI4 - Modlar / Ynt: Renkli Butonlar[MOD]
« : 23 Nisan 2018, 01:01:43 »
Photoshop kullanmayı dene

4
Anıtkabir, Atatürk öldükten 1 yıl sonra görünür oluyor.

5
HOI4 - Modlar / Ynt: Renkli Butonlar[MOD]
« : 22 Nisan 2018, 15:01:26 »
Çok cırlak renkler seçmişsin. Colored buttons modu mu ne vardı. Onun gibi daha mat daha göze hitap eden renkler kullan.

6
Bir ara gelişmiş bir event rehberi yapayım ben. Örneklemeli event şeklinde...

7
Hayır atmıyor ama mod aktif değil. Coloured Button, Colored Events, Historical Portraits denedim hepsini ama aktif değil. Fakat Historical Turkey Mod'da odak ağacı vs sağlam çalışıyor.

Ben 1.5.3 olarak attım çünkü

8
Eski hoi 3 yüm forumun da dinazorlarından   ;D  epeyidirde girmemiştim foruma.Hoi 4 ü alalı 20 gün falan oldu 1 kaç gün sonra da tiger patchi cıktı.Eskiden Japonya ile 5 ayda dümdüz ettiğim Çin i şimdi 2 3 senede anca alabiliyorum ki 3 4 oyundan birinde alabiliyorum diğerlerinde cephe tıkanıyor.
Şu Japonya buff yemiş diyen arkadaş soruyorum ne buff u yemiş.Aksine bence Çin ilah yapmışlar.Bir de China Frontu kurunca zibil gibi oluyorlar  &)

DLCsiz Çin cephesi rezil bişey. DLC ile oynadığın için sana öyle geliyordur.

9
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 20 Nisan 2018, 19:08:09 »
Oyunda AI çok mu kötü daha yeni başladım oyuna. Offensive line çizdim. Karşıdaki ordunun sınırında boşluklar olmasına rağmen ilerlemiyor. Dedim kendim yönlendireyim. Çok kolay paket yaptım Sovyet ordusunu.

Cornflakes güncellemesinden sonra YZ inanılmaz kötü davranıyor. Eskiden bile Türkiye ile Yunanistan'ı ilhak etmek bu kadar kolay değildi. Ben bazen 1 yıl uğraşıyordum Yugoslavya'yı yenebilmek için şimdi 6 ay bile sürmüyor.

10
@battle4royal Bence zamanla Türkiye komşu devletlerine odak ağacı ekleyebilirsin.Yunanunstan ırak gibi.Hem Yunanistan eklersen İtalya beraber olduğunda claim atarlar çok zevkli olur.

Bir ülkeye odak ağacı eklemek sandığınız kadar basit değil. Olay kod yazmaktan öte o dönemi araştırabilmekte. Benim böyle bişey yapabilmem için hangi ülkeyle ilgili çalışıyorsam o ülkenin diline hakim biriyle çalışmam lazım. Sadece odak ağacı ile de bitmiyor. Görseller, eventlar, içerik metinleri, danışmanlar ve görselleri vs. Kısacası benim onu yapmam imkansıza yakın. Paradox yapsın o kadarını da :D

11
Europa Universalis IV / Ynt: Beyler Acil Yardım
« : 19 Nisan 2018, 21:26:05 »
"Acil Yardım" tarzı hiç bir şey açıklamayan başlıklar açmak yasak.

Moderasyon uyuyor mu? Belli sayıda gönderinin altında atan yeni üyenin konu açması yasak değil miydi?

13
Geliştiren birileri var mı?

14
1-2 tane sonraya attığım mevzu var belki ileride oluştururum onları

Kısa bir rica: Oyunu orijinal olan arkadaşlar Steam üzerinden oylama yaparsa ve abonelik üzerinden modu kullanırsa daha iyi olur.

15
O iş zahmetli ya biraz. Önemli de bi olay değil yoksa getirirdim. Yani bir Hatay devleti kurup Fransa ve Türkiye tarafından garanti verilmesi falan lüzumsuz uğraş bence.

16
Hocam,benimde böyle bir mod yapma projem var fakat enver paşa o yıllarda öldü onu filan ekleyeceğim biraz fantastiğe giriyor senin moddan bazı dosyaları alabilir miyim ?

ne boyutta bir alma?

17
Korsan muhabbeti yasak tekrarlamayınız.

18
DERSİM İSYANI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA:

-İsyan 1937 sonlarına doğru başlıyor
-Birlik göndermeniz üzerinden en fazla 1 ay içinde isyan bastırma başlıyor
-İsyan 6 AY İÇİNDE bastırılıyor.

Eğer 1939'a geldiğinizde hala isyan varsa o zaman bi sorun vardır. Bir anda bastırılamıyor tabii ki. Bu konuda tekrar tekrar soru olmaması için ilk ve son açıklamadır.

19
Megali İdea'yı unutmuyoruz elbet :) Ancak sebep o olsa idi Pontus bölgesi ve Kıbrıs topraklarının da core belirlenmesi gerekmez miydi? Açıkçası Venizelos'un İngiltere destekli Asia Minor harekatı bozguna uğradıktan sonra Megali İdea tutkusuna bağlı kalmanın Yunan halkı için ne kadar zararlı olacağını ve demokratik yeni bir anlayışa geçilmesi gerektiğini savunanların başında gelişini de unutmamak gerekir. Megali İdea'ya inanan en büyük isim Venizelos'un bu tutkudan vazgeçtiği tarih olan 1923 bence Yunan politikalarının da Megali İdea'yı terkettiği yıl olarak görülebilir. Benzer şekilde biz de Misak_ı Milli çerçevesinde batı Trakya'yı Musul ve Halep'i core olarak belirlemedik neticede :)

Biz Musul ve Halep iddiamızdan vazgeçtik ama oyunda yeniden canlandırıyoruz. Aynı şekilde Yunanistanı içeren DLC geldiğinde de onlar eski iddialarını sürdürecek. Mesela oyunda YZ odağı olmadığı için görünmeyen bir olay var. İtalya eğer Yunanistanla işbirliğine gitmeyi tercih ederse Akdeniz'e claim atıyor. Aynı şekilde Yunanistan da İzmir'e claim atıyor. Çok önemli bir detay değil bence o. Ama belki bir karar mekaniği ile yok edilebilir tabii.

Hocam mod çok iyi. İlk çıktığı zamandan çok farklı. Daha da güzel olmuş. Eline sağlık.

Teşekkür ederim oldukça çabaladım bu günlere gelmesinde. Geliştirebileceğim de çok bişey kalmadı zaten :)

20
bundan zevk alıyorsanız daha basit yöntem de mevcut.

yöntem için tıkla

aszvdsvdgfassd müthiş şaka

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 23