İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - NNA3

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 7
1
Bendeki bu Almanya bozuk beyler geri iadesi yokmu bunun ?Almanya İngiliz desteği ile Fransa'ya savaş açtı Alsas-Loren için ama AI hiç bir ordusunu hareket falan ne ettirmedi ulan dedim noluyor bi bakayım bunla karşılaştım ordular var ama hiç bir şeye yaramıyorlar.Hatta bir yerde sinirlendim sen koca Almanya'sın Fransa'dan dayak mı yiceksin dedim oyun duraklamışken ordusunu falan hareket ettirdim bari düzelir falan belki diye ama yok olmadı.

Ben birde bu Almanya'dan korkuyordum banada dalar falan diye.

2
Evet herşeyi fabrika ve para icin yapıyorum.

3
Güney Almanya'da toprağı olmayan Güney Almanya Konferedasyon'u.Gerçi benim oyunlarımda hep böyle.Bir günde 3 oyun atmışsam 2'si hileli 1'i az hileli.

4
1840-1845 yılları arası.


(aç/kapa)
5
O olayı sadece herşeyi fullesem ne kadar kazanırm diyerekten yaptıydım ama senin dediğin dibi savaşta olmadığım zaman.

6
Victoria II - Hikaye ve AAR / Ynt: Z nami Bóg!
« : 15 Nisan 2018, 16:18:44 »
Yayy ardı ardina 2 hikaye yeniden canlanıyor galiba.

7
Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Hollanda(Benim için Hollandiya) ile bir hikaye yazacağız.(AAR deniyor sanırsam benim yapıcağıma galiba.)
Hikayeyi dönem dönem anlatmaya çalışıcam yanisi 36-40 yılları 40-45 yılları arasında gidicek oyun.İlk kez hikaye yazıyorum dememede gerek yoktur herhalde ?Vicky mod'u ile oynuyorum oyunu.

İlk olarak Hollanda'mızın ekonomisini düzeltmek için bütçe ve vergilerimizle oynuyoruz.Daha sonra ise filomuzu güçlendirmeye çalışıyorum.(1838'de yapıyorum aslında ama pek bir görüntü olmadığından ne varsa onu atıyorum)Bunlarda 38 yılındaki fabrikalarımız.Belçika'yı geri almak için yapılan savaş Ocak ayında başladı Mayıs'da bitti.Çok ama çok şanslı idim Belçika'yı ele geçirip bir iki defada Britanya ordusunu yenince direk zafer ile sonuçlandı savaş.

Buda Mısır tarfından dayak yiyen Osmanlı.Genel bir Avrupa haritası.Kuzey Amerika Haritası.Bugünlük bu kadar sonraki bölüm tahminimce haftaya gelir okuldan dolayı hafta içi PC kaldırlıyor.

8
Victoria II - Hikaye ve AAR / Ynt: För Brödrafolkens Väl!
« : 13 Nisan 2018, 22:15:22 »
Benden daha iyi bir Vic2 oyuncusu daha.Neyse hikaye güzel gidiyor ancak birazcık daha mı hikayemsi olsa ? Hem güzel olmaz mı sencede ?,

9
Victoria II - Hikaye ve AAR / Ynt: För Brödrafolkens Väl!
« : 09 Nisan 2018, 18:12:51 »
Oley be yeni hikaye be yes be.Ve de inş bu hikayede diğer hikayeler gibi yarım bırakılmaz.

10
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 07 Nisan 2018, 20:39:21 »
O olay moddan dolayıdır çünkü daha düşük seviyeli bir leptop'da Vic2 oynuyorum HPM modu ile ve hiçbir sıkıntı olmuyor.SSD ise sanırsam sadece oyunun daha hızlı açılmasını falan sağlıyor.(Daha henüz SSD sahibi olamadığımdan pek bir bilgim yok o konuda.)(Ama bir dene belki artış olur FPS'de.)

11
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 17 Mart 2018, 20:07:27 »
Reformları Meclis ve Halkın isteğine göre geçirebilirsin.Reformları halkın isteğine göre yapmaya çalış.Bunu görmek için ise Reform'un üstüne gelip reform'u istiyen halkı % şeklinde görebilirsin.Hızlı bir şekilde yapmak için ise gelen eventlerdeki Sosyalizmi ve ya Liberalizmi arttıran seçenekleri seçebilirsin.Başka yollarda vardır illaki ancak bende bu kadar bilgi var.

12
@fatih387 Oyunda kendindende eminsen ve büyük bir güç isen etrafındakı ülkelerin birleşiminden bile daha güçlü olduğunu düşündüğün zaman Kötü şöhret pek etkili olmuyor ve de asker ve para demişsin eğerki yüksek nüfuslü bölgelere sahipsen veya Rusya gibi çok fazla bölgeye sahip bir ülke isen ordu sıkıntın kalmıyor.Ekonomide ise hangi ülke olursan ol farketmeksiniz Fabrika kasman gerek zaten vergileri sıfırlasan bile paran sürekli olarak artıyorsa o oyun senin için kazanılmış demektir.

13
Victoria II / Ynt: Victoria 2 hiç isyan yok
« : 02 Mart 2018, 18:50:55 »
İsyan'ın çıkıp çıkmaması oyun'un bozuk olduğu anlamına gelmez.İsyan'ın çıkmama sebebi olarak ise Militancy yanisi Halkının Saldırganlık seviyesi.Eğerki bu yüksek ise isyan çıkar az ise çıkmaz.Bunu etkileyen şeyler ise ülkendeki reformlar,ordu büyüklüğün ve bölgelerdeki Bürokrat sayısına bağlı.Bu 3'ü az ise isyan çıkartırlar genel olarak.

14
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 13 Şubat 2018, 22:21:08 »
Bürokrat sayısı az derken kendi ülkendekimi yoksa başka ülkelerdekimi birde Göç olayını arttırmak istiyorsan reform ve Hükümet değişikliğine gitmelisin.Hükümet değişikliği derken gitte Komünist ol demiyorum Monarşiyi Anayasal Monarşi'ye (İnş doğrudur bu isim) çevirebilirsin politik reformlar sayesinde.Ülkende Petrol,Değerli maden gibisinden yerler varsa oraya göç ediceklerdir çoğunlukla.

15
Evet ancak Iskandinavya PLC ve Avudturya mutto idi vede ordularinin birlesimi benimkisini geciyordu.Kisacasi korktum dalamadim.Nooblugumdan kaynaklanan birseydir belkide.

16
İlk kez bir oyun bitirdim helal olsun bana.Timeline da koyacaktım ama yapamadım :'(

(aç/kapa)
Avrupa

(aç/kapa)
Afrika

(aç/kapa)
Asya

(aç/kapa)
Amerika

(aç/kapa)
Hanedanlıklar

(aç/kapa)
Gelirim

(aç/kapa)
Idealar.Sondaki keşif ıdeası keşfedemediğim 2 yer için aldım ve de keşfettim.

(aç/kapa)
Army loses.Yanlızca attritiondan kaybedilen sayıların uçuk olduğunu düşündüğüm için koyuyuroum.

(aç/kapa)
Oyun sonu ekranı.17
1750 gibi kuruldu.Aslında kurulmasını sağlıyan PLC oldu 2'nci reformdan son reforum 2 öncesine kadar reform yaptılar sonra taht Avusturya'ya kaldı böyle olunca Avusturyada diğer 2 reform'u yaptı.

18
Oley be işte be sonunda be bir Avrupa ülkesi ile doğru dürüst oynayabildim be birde En uzun süre oynadığım oyun oldu bu.Bohemia Avusturya ve PLC tahtlarına kendi hanedanlığını koydu emme Avusturya aldı yine onları. :'( Bohemler alaydı çok güçlü bir müttom olacaktı.HRE ise Avusturya tarafından kuruldu.

Avrupa haritasıAsyaAmerikaEndonezya ve AvustralyaAvrupa DinOrdu büyüklüğüOyun sonu ekranı(Gerçi daha 30 yıl var bitmesine inş çok fazla birşey değişmez.)


19
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - İlginç Görüntüler
« : 23 Ocak 2018, 17:27:45 »
Arkadaşımla attığım 2'nci multi oyunumda historical focus kapayalım dedik vede olanlar oldu.Ben Hindistan O ise Japonya.İtalya Roma Pakt'ını kurunca Avusturya ve Macaristan o pakta katıldı bunun sonucunda Avusturya Alman ültimatumunu reddetti.Daha sonra Almanya Çekoslavakya'dan Südet'leri istedi vermedi.Bu olay sonucunda 37 yılının sonralına doğru 2'nci dünya savaşı denilirmi bilmem ama Almanya vs Roma Paktı ve Almanya vs Müttefikler başladı.


Bunlarda dünyadaki paktlar.Hitler bu olaylar sonucu kalp krizi geçirerek ölünce başa Himmler geçti vede Almanya bu olay sonucu iç savaşa sürüklendi.(Suikasta uğradı aslında)Buda arkadaşım Nazi Almanya'sı yaşıyacak ulan diyerek başlattığı iç isyan.Başarısız oldu gerçi.

20
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 20 Ocak 2018, 14:34:15 »
Askeri ve kültür teknolojileri önemli endüstri'de ise tren raylarına ve medicine'ın bulunduğu yere önem vermelisin.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 7