İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Hynkel

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 15
1
Askerler zaten manpower olarak katılıyor. Donanmayı ise ele geçiremezsin, oyunun mekaniği izin vermiyor.

2
Bulunduğum tarih itibariyle imkansız yani. Gavelkind’den nefret ediyorum.

3
1919-1947 / Ynt: Moskova mı yoksa Kiev mi ?
« : Dün, 00:53:40 »
Aslında beceriksiz olan Hitler değil Himmler'dir. Himmler'in verdiği kritik her karar Almanların yenilgisine bir adım daha yaklaştırmıştır. Buradaki Hitler gerizekalılığı ise Himmler'e itimat ediyor, sözlerine ve tavsiyelerine önem veriyor oluşuydu. Dunkirk ve doğu cephesindeki kritik hataların sorumlusu Himmlerdir.

Himmler SS kuvvetlerinin komutanıydı. 1942'ye kadar Himmler de gerizekalı olsa da kaliteli Wehrmacht subayları ile uyum içinde harekatları planlıyordu. Hitler başkomutanlığı fiilen üzerine alınca ne Wehrmacht subayları kaldı ne de Wehrmacht kökenli SS subayları.

4
Bütün generallerin tümen limiti 24'tür. Sadece alan savunması-garnizon görevi verirsen 72 tümene çıkar.

5
1919-1947 / Ynt: Moskova mı yoksa Kiev mi ?
« : 20 Haziran 2018, 22:47:50 »
Almanya Sovyetlere ayak bastığı anda kaybetmişti zaten. Kış şartları, insan sayısı vs sadece bu süreci hızlandırdı. Hitler gibi beceriksiz birisi komutayı eline alırsa dünyanın en disiplinli, güçlü ordusu olur size İtalyan ordusu.

6
Crusader Kings II / Ynt: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 20 Haziran 2018, 15:44:39 »
Arkadaşlar iki sorum var.

Primogeniture olmak için nasıl Viceroyalty Title'ını alırım.
Late Feudal veya Imperial Administration'a nasıl geçerim.

7
Moddan bağımsız olarak 0 veriyorum çünkü rekabet ahlakına uymuyor yapımcısının eylemleri.

8
10 puan çünkü şu ana kadar yapılmış en kapsamlı Türkiye modu ve başarılı.

9
İlk görsel yayınlandı. Akşama geliştirici günlüğü çevirisi gelecek.

10
Eu4 Hiç izlemediğimi söyledim ama yakın zamanda izledim link vermiycem ama spoiler vericem :) video eu4 ün thor uyarlanmış hali avusturya bütün reformları yapıyo ve orada avusturya kraliçe olarak gözüküyo sonra diğer güçlü devletler buna saldırıyo yani thor ve arkadaşları  hiç birşey yapamıyolar sonra thor ( fransaydı yanlış hatırlamıyosam ) dev bir canavarı çağırmaya gidiyo RAGNAROK thor çağırmadan önce “gerçekten ihtiyacımız olamasaydı çağırmazdık" diyo ve RAGNAROK elindeki dev balyozla ortalığı dağıtarak geliyo ve hepsini yok edeceğini söylüyo RAGNAROK un hangi devlet olduğu söylemiycem tahmin etmenizi istiycem :) :)

VERDİĞİM SPOİLER YÜZÜNDEN ÜZGÜNÜM
BÜYÜK İHTİMAL LİNK VERİCEM.

Dostum gözüm kanadı. Lütfen anlatımına biraz daha dikkat eder misin?

11
HOI4 - Modlar / Ynt: HOI 4 - Mod Sohbet Konusu
« : 17 Haziran 2018, 15:02:12 »
nereyi seçmem gerekiyor çünkü bu çözümü denedim olmamıştı

Özelden bana .mod dosyasında yazanları ve mod dosyasını nereye attığını söylersen daha iyi yardımcı olabilirim.

12
1919-1947 / Kişi Kayzer’in Ordusu’ndan Auschwitz’e — Willi Ermann
« : 17 Haziran 2018, 14:28:21 »
Birinci Dünya Savaşı esnasında vatanları için hayatlarını tehlikeye atan, 12.000'i bu uğurda hayatlarını kaybeden ve 35.000'i madalya almaya hak kazanan 100.000'in üzerinde Alman Yahudisinden bazılarının hayatlarını Auschwitz gibi toplama kamplarında trajik bir şekilde noktaladıklarını biliyor muydunuz?


Willi Ermann 1897 yılında Almanya’nın Saarbrücken kentinde Gustav ve Henriette Ermann’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Babası Gustav, katılma kriterleri için uzun boy, iyi görünüm ve iyi bir at satın alabilecek durumda olmayı gerektiren Alman hafif süvari birliği “Ulan”lardan (Almanlar arasında yer etmiş bir iddiaya göre kelime, Türkçede “genç adam” anlamına gelen “oğlan” kelimesinden gelmektedir) yüksek rütbeyle emekli olmuştu. Kardeşleriyle birlikte at ve büyükbaş hayvan ticareti yapan Gustav’ın bunun yanı sıra bir örgü fabrikası ve tekstil ürünlerinin satıldığı bir işyeri bulunuyordu. Willi ve kardeşi Leo ise aileye gezici satış temsilcisi olarak katkı sağlamaktaydı.

Birinci Dünya Savaşı çıktığında Alman ordusunda silah altına alınan Willi savaş boyunca Batı Cephesi’ndeki bir piyade alayında çarpıştı ve harbi onbaşı rütbesiyle tamamladı.


Willi Ermann’ı I. Dünya Savaşı’nda Alman Kara Kuvvetleri mensubuyken üniformasıyla gösteren bir fotoğraf.

Willi savaşın ardından Else Mayer ile evlendi ve çiftin 1926 yılında Gustav ve Henriette Ermann’ın ilk torunları olan kızları Liselotte (Lilo) doğdu. O vakit ailenin neşe kaynağı olmuş olan Lilo’nun yüzlerce fotoğrafı ailenin mirasçıları tarafından saklanmakta, günlüğü ise Yad Vaşem’deki Holokost Müzesi’nde muhafaza edilmektedir.
Willi ve ailesi 1938 yılında, Kristallnacht’tan kısa bir süre önce Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’nin Yahudilere karşı uyguladığı baskıların artmasıyla Almanya’yı terk edip, Willi’nin 20 yıl önce Alman bayrağı altında savaştığı, şimdi ise kendilerine mülteci olarak ev sahipliği yapacak olan Fransa’ya kaçıp Paris yakınlarındaki Chatenay Malabry’ye yerleşti.
Almanya’nın 1940 yılında Fransa’yı mağlup ve işgal etmesi üzerine Willi bir döşek fabrikasına çalışmaya gönderilirken, Else ise zorunlu işçiliğe tabi tutulan bir Yahudi kadın grubunun başına getirildi. Böylelikle “Nutzjuden”, yani “geçici olarak gereksinim duyulan Yahudiler” kategorisine alınan çift bir süreliğine toplama kamplarına nakledilmekten kurtulmuş oldu.
Fransız polisinin de katkılarıyla 1942 Temmuz’undan 1944′e kadar Fransa’daki 75.000 Yahudi Alman toplama kamplarına nakledildi. Bunlardan 23.000′i içlerinde birçok Alman Yahudisinin de bulunduğu, Avrupa’nın işgal altındaki çeşitli bölgelerinden Fransa’ya sığınan Yahudilerdi. Willi de 1943 Mart’ında tutuklanarak Drancy’ye, oradan ise öldürüleceği Auschwitz’e nakledildi.


Willi Ermann’ın Drancy’den Birkenau’ya naklini gösteren 53 No’lu konvoyun kaydı.

1000 kadar Yahudiyi Birkenau’ya taşıyan 23 Haziran 1943 tarihli konvoyun içinde 40 yaşındaki Else ve 17 yaşındaki Liselote Ermann da mevcuttu. Tren 25 Haziran’da Birkenau’ya vardı. Konvoydaki 418 Yahudi direkt gaz odalarına gönderilirken, 383 erkek 125858 ile 126240, 217 kadın ise 46753 ile 46537 rakamları arasında numarandırılarak kampın kışlasına yerleştirildi. Else ve Lilo, kamptaki ağır koşullar sebebiyle ya da gaz odalarında hayatlarını kaybetmiştir.
Willi’nin kardeşi Leo soykırımdan sağ kurtularak İsrail’e göç etmiş, aileye ait fotoğraflar Leo’nun kızları Mirjam Manojlowic, Shulamit Lindemann ve Hanna Finkelstein tarafından tedarik edilmiştir.
-
Kaynak: http://www.yadvashem.org/yv/de/exhibitions/our_collections/ermann.asp
-
Çeviri: Selçuk Uygur

13
HOI4 - Modlar / Ynt: HOI 4 - Mod Sohbet Konusu
« : 17 Haziran 2018, 14:19:58 »
Oyunun korsan ise .mod dosyasısı text olarak açıp mod dosyasının yerini el ile girmen gerekiyor.

14
Crusader Kings II / Günlük CK2 Geliştirici Günlüğü #87 - Ölüm Listesi
« : 17 Haziran 2018, 14:19:09 »
Selamlar!

Bugün Holy Fury ile gelecek küçük bir özelliği tanıtacağım; Ölüm Listesi.
Ölüm Listesi basitçe kimleri öldürdüğünüzü ve nasıl öldürdüğünüzü gösteren bir liste. Listeye karakter arayüzünden bir buton ile ulaşılabiliyor. Örnek göstermek için Cengiz Han'ı seçtik.

*1

Bu butona yaşayan/ölmüş tüm karakterlerde ulaşılabilir, tabi ki bir başkasının öldürdüğü kişilere bakarken o kişilerin görünmesi için cinayetin açık bir şekilde olmuş olması veya ifşa edilmesi gerekir. Liste sağa doğru ayrı bir sekme olarak açılıyor ve böyle görünüyor:

*2

Birkaç event dışında bu özelliğin fazla bir getirisi, oyun içi etkisi yok, ama bu özellik içinizdeki cani tiranı ortaya çıkartabilir :). Eğer 5 kişiden fazlasını öldürdüyseniz kendinizi diğer katillerle maktul sayısında yarışan bir listede bulacaksınız. Kanasusamış tanrılar doktrinini kullanan Pagan'lar listede üst sıralara oynuyorken işiniz zor.. Daha fazlası gelecek geliştirici günlüğünde!


*1


*2

15
Telsizi kapattım geliyorum bekle.

16
Ülke Bilgileri / Ynt: Amerika Birleşik Devletleri
« : 14 Haziran 2018, 00:41:13 »
Venezuela'nın şefi milli hırsı kaldırıldı yerine Meksika ile ticaret hırsı tamamlanmış sayıldı. Gelir -250.000
Dünya'nın sanayisi milli hırsına başlanmış sayıldı.

(Sıra ile gidildiğini bilmiyordum.)

17
Büyük Savaşın İntikamı / Ynt: Demokrasi İttifakı
« : 13 Haziran 2018, 20:42:45 »
Memnuniyetle

18
Ayrıca ben bilerek açıyorum bu konuları çünkü milli hırsım yok tur 8 de ekleyeceğiz dediniz tur 10 hala yok bende kendi kafama göre gidiyorum @Agnostik

Alıntı
Merhabalar ben bir TitanMav. TitanBey'in sanal kedisiyim genelde TitanBey oyun oynarken onu mahvetmeyi çok seviyorum amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa MAAAAAAAAAAAAAAAV arkadaşlarımı getirmiyor bana unutma ' BEN BİR EMİCİ ZOMBİ '

19
Peki oradaki halk ölsün ve süper güç [!] olan BUB orayı korusun konu kapanmıştır.Düzgün konuş Hykelcim saygımı bozmuyorum
https://www.youtube.com/v/TN5PGWRU4tA&fs=1&wmode=transparent

20
Atın la şu bebeyi oyundan.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 15