İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Bayoj

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 19
1
Konu Dışı / Ynt: Günce
« : Dün, 17:16:48 »
2200-2500 arası almıştı Babam. 1 sene kullanmıştı sonra bana verdi. Amacım Laptop almaktı. Telefonu yaptırsam minimum 500 tl tutacak. 2. el de hiç istemiyorum.

Bana kalırsa kur uçmadan hızla yaptır gitsin.

2
E-Sim de holding yönetmiş, sunada baya tecrübeli olarak oyunu tavsiye ederim. Topluca girilip şirket kurulursa hızlı kalkınılır.

3
Konu Dışı / Ynt: Günce
« : 18 Temmuz 2018, 00:18:04 »
Beyler alakasız olacak ama ben zor uykuya dalan birisiyim. Sabah erken kalkıp staja gidecektim. Kardeşimin gürültüsüne uyandım. Uyumayı kolaylaştırıcı önerisi olan var mı?

4
Konu Dışı / Ynt: Global Moderatörlüğü Bırakıyorum
« : 18 Temmuz 2018, 00:15:06 »
Öncelikle eskiden forumda vakit geçirmekten ciddi anlamda keyif aldığımı belirtmek isterim. Paradoxfan ailesi oldukça büyük ve saygılı bir aile idi.Foruma biraz olsun katkı sağlayabilirim belki düşüncesi ile Global Moderatörlüğe başvurdum ve kabul edildim. Göreve başladığımdan beri herkese eşit şekilde davranmaya çalıştım , herkesi memnun etmeye çalıştım. Verilen görevleri imkanlarım doğrultusunda layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. Öncelikli amacım Paradoxfan'ı eski  şanlı günlerine döndürebilmekti. Ama gördüğüm , duyduğum ve bildiğim kadarıyla forumun kurucuları/sahipleri forumla hiç bir şekilde ilgilenmiyorlar. Forum tamamen reklam gelirlerinden gelen parayı koruyabilmek için açık tutuluyor ve üyelere hiçbir şey sunmadan üyeler sayesinde para kazanıyor. Forumun eski üyelerinin gitmesinin nedenlerinden bazıları da bunlar.

Aklınıza şu soru gelebilir “ Forum bu durumdaysa niye GM oldun ?” hemen cevaplayayım. Forumu yaza kadar stabil halde tutup yazın sağlanacak olan aktif üyelerle forumu tekrar canlı bir hale getirebileceğimi zannetmiştim , ama yanılmışım. Yaz gelmesine rağmen forumda aktiflik oldukça düşük durumda. Tüm bu saydıklarım sonrasında verdiğim emeklerin havanda su dövmekten farksız olduğuna kanaat getirdim ve Global Moderatörlük görevimi bırakma kararı aldım. Umarım ki forumun sahipleri/kurucuları yaptıkları yanlışın farkına varıp bu güzel foruma gereken emeği harcamaya başlarlar. Görevimi bırakmama rağmen paradoxfan’da bir çok arkadaş edindiğimi belirtmek isterim. Forumun yöneticisi Kerem  , Agnostik nickli Erkut  , @vakanüvis  , @Furkan 65  ,  @Bayoj  ve aklıma gelmeyen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hepinize iyi forumlar dilerim.

edit: @Agnostik  te ( Erkut) görevi bıraktığını bana söyledi ve konuya onu da eklememi rica etti. @Agnostik  te görevi bıraktı.

İkinizde cidden forumda samimiyet kurduğum, şöyle tur atıyım de zorlansın dediğim ender insanlarsınız. Forumla ilgili kararınız ne olursa olsun aramızdaki bağı koparmayacağımız kanaatindeyim.

Diğer değinmek istediğim konu ise forumda bir anda açılan alakasız konulara birer mesaj atan hesaplardır. Bu hesapların ne olduğu hakkında fikrim olmamakla birlikte incelenmeleri gerekmektedir.

Ben bu foruma sağdıktım. Ve halâ sağdığım. Moderator olurken verdiğimiz sözü ne çabuk unuttunuz? Şimdi aramıza nifak tohumu sokan bir **** yüzünden pes mi ediyorsunuz. Bizim yöneticilere ihtiyacımız yok. Tek başımıza bu forumu yöntebiliriz! Bu aileyi ayakta tutabiliriz!

Dostum sen aramıza yeni katılmıştın ama senle de oldukça keyifli oyunlar oynadık, planlar kurduk. Fakat forumda sevilen üyelere cephe alıp üstüne forumu tek başınıza yöneteceğinizi düşünmeniz bence forumdan kopmaları arttıracaktır. Umarım hepimiz için iyisi olur.

5
RP DIŞI: ben çıkartmayi denedim çok riskli 1.de ise yaramadi ise 2. Olmaz çünkü YZ 1.den sonra oraları da korumaya alıyor.
Hem hava hem deniz yapabilirse daha iyi olabilir

RP DIŞI: RPyi accuk bozacak bir taktikle alırım ben böyle berkitilmiş yerleri :D Aslında Turan taktiğinin hat versiyonu. Daha demin girip 15 günde aldım. Önce İstanbula yoğun bir kuvvetle taarruz ediyorum. Adım adım geri çekilirken kanatlarda kuvvet bırakıyorum. Yapay zeka askerleriyle Anadolu'ya yürüyor. Cepheyi tutamayacak hale gelince bir kaç yerden bölüp kıskaca alıyorum. Sonra savaşmadan İstanbul'a giriyorum. En az kan dökülen yol bu. Tabi biraz hilemsi bir şey.

6
Ben RP olarak Rauf'a ayar verilip naval invasion yapılmasının daha hoş olacağı taraftarıyım. Fevzi Paşam beni dinlesin. Raufa donanma operasyonun 30 bin Türk Gencinin ölmesinden daha iyi olacağını anlatın.Hava İkmali sağlanabilirse Trakya'daki birlikler çevrelenerek kıstırılır. Ardından iki koldan İstanbul'a yürünebilir.

7
HOI4 - Hikaye ve AAR / Ynt: CUNTA
« : 17 Temmuz 2018, 18:11:54 »
HOİ4 alma sebebim hikaye yazımına geri dönmüş. Sonuna kadar takip.

8
Büyük Savaşın İntikamı / Ynt: RP Dışı
« : 17 Temmuz 2018, 18:06:24 »
Yeni ülke için yeni bilgiler focus falan lazım. Oyun zaten patladı  :-\ Benimkilerde inaktif kalıyo  :'( :'( :'(
Yarın dernek açayım da dertleri bitiriyorum.

9
Konu Dışı / Ynt: Günce
« : 16 Temmuz 2018, 00:14:36 »
Beşiktaşta da keza

10
Puppet askeri basarsanız 60 asker yapabiliyorsunuz bence Avusturyadan daha basit en azından politik olarak daha kolay
ve ek olarak alacağınız military youth vs olsun kolaylıkla yaparsınız ben halen luxemburg deniyorum :D 22. denememde alıyordum az daha :D
ama sonuçta İngiltere güçlü bir devlet Amerika ile birlikte.

Bunların teslim olmasını nasıl sağlarım?

11
Biz daimi sınırlara bakarız, fiili değil hukuki durum önemlidir. 8|

Yani zorunlu mu? Abi zorunlu demeyin. Almanlar nasıl Ameriqayı dövsün :D

12
İnsangücü de en çok 15 askere yetiyor :D Karşında müttefikler olacak.

Barış anlaşması yapmak zorunlu değilse ben yaparım :DHangi ülkeler şimdi nihai hedef? Arabistan yarımadası, Mısır, İran, Türkiye ve Pakistan mı

13
Ben size gerçekçi ve güç bir başarım teklifinde bulunayım, yapana 1 ay Yarışma Kazanan rütbesi vereceğim.

Suudi Arabistan ile Mısır ve Pakistan milli sınırları dahil, tüm Orta-Doğuyu ele geçirin. İslam hilafetini ve "iki kutsal caminin hizmetkarı"nın hüküm sahasını böylece genişletin.

Rodos ve Kıbrıs dahil değil di mi :P

14
Konu Dışı / Ynt: Paradox İtiraf
« : 13 Temmuz 2018, 20:12:29 »
@Bayoj ölmemiş öhm neyse....

Ne? Anlamadım aga

15
Konu Dışı / Ynt: Paradox İtiraf
« : 13 Temmuz 2018, 16:48:18 »
Hiçbir tensel temas kurmamamıza (en fazla sarıldık abi :D ) rağmen ben hala eski sevgilimden hoşlanıyorum sanırım. Ben bir oturuşta iki üç kızla flörtleşirdim ve sevgililik bana yük gibi gelirdi. Bu kızda olaylar farklıydı ve karşılıklı hatalar ikimizde severken bitirdi. Şuan bırakın kimseyle flört etmeyi, şiirlerimde bile o var. Önerisi olan varsa söylesin derdim de ben böyle iyiyim sanırım.

16
Büyük Savaşın İntikamı / Ynt: Diplomasi
« : 12 Temmuz 2018, 15:00:01 »
Almanya'ya 1.650.000 daha borç ödemesi yapılarak borç kapatılmıştır.

17
Büyük Savaşın İntikamı / Ynt: Eventler, Tur 12
« : 12 Temmuz 2018, 02:56:27 »
A

18
Haritada görülen kırmızı alan şu an yapılmış olan yoldur. Yeşil alan ise planlanan diğer büyük proje için ayrılmıştır. İkinci projemiz ise Avusturya-Macaristan'ın önemli kentlerinden geçip en sonunda bir Alman demiryolu aktarmasına bağlanmasını planladığımız demiryoludur. Bir daha ki tur yapılmasını planladığımız demiryolu için bir maliyet ve gelir tasarısı oluşturduk.
Her iki imparatorlukta sonraki tur şirketimize 825.000 miktarında bir yatırım yapacaklar. Karşılığında bu demiryolundan alınan gelir üçe bölünecek ve aktörler arasında eşit bir şekilde dağıtılacaktır.

Projenin Kabulu Halinde:
Avusturya-Macaristan İmparatorluğu: (-825.000/ +250.000 gelir.)
Alman İmparatorluğu               : (-825.000/ +250.000 gelir.)
Fransız-Yugoslav Demiryolu Şirketi: (-750.000/ +250.000 gelir.)

Sayın Kayzer @Bourreau ve Sayın İmparator @RoadWarriror 'un cevapları beklenmektedir.

Yapılacak Olan Yolun Planı:


Bugün Avusturya-Macaristan ve Alman İmparatorluğuyla gerçekleştirilen büyük girişim sonunda hattın çoğunluğu için inşaatlar başladı. Merkez Kuvvetleri Balkanlara bağlayan bu hatlar ileride genişletilebilir.

19
Ülke Bilgileri / Ynt: Fransız Komünü
« : 11 Temmuz 2018, 22:48:58 »
Milli Hırsları sırayla seçebiliyorsun. Bu tur senin yerine @koki oynamıştı. Onunla konuşarak durum hakkında bilgi alabilirsin. Birde ortak demiryolu şirketimiz ve projeleri var. Kısaca göz atabilirsin.

20
Ben @vakanüvis oyuna devam ediyor diye düşünmüştüm. Komünist Fransa başlığı zaten benim devletime ait değil mi?

Ülke bilgilerine konu açıp hamleleri yapsan iyi olur.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 19