İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - fksahin

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 25
1
Türkçe'ye değil Türkçeye.

Burada kuraldan bahsetmiş, ekleme veya eklenmemeden değil.

2
Özel isimlere getirilen yapım ekinden sonra çekim eki kullanılacaksa çekim eki, mevcut sözcüğe bitişik yazılır. Kuralı böyledir.

Türk özel isim. -çe yapım eki. Türkçe türeyen sözcük. Türkçe kelimesine getirilmesi icap eden her çekim eki bitişik yazılır. "Türkçeye, Türkçeyi, Türkçede..." gibi.

Bu arada iş yoğunluğumdan dolayı çevirilerle ilgilenemiyorum kusura bakmayın. :tired:

3
Osmanlı ile çok kolay. Pata küte önüne gelen saldır ilhak et. Artık zevk vermiyor :D Hollanda kurmaya çalışıp, kolonicilikte büyümek çok zevkli oluyor gerçekten ama biraz sabır gerekiyor:)

4
Europa Universalis IV / Ynt: Siyah Ekran Sorunu
« : 31 Mart 2018, 22:08:47 »
Ekran kartının ve windows, visual c++ vs güncel/çalışır olduğundan emin ol.

5
Katoliksen, dini reformlar başladıktan sonra Protestan ya da Reformist olabilirsin. Ortodoks ve Müslümanlarda ise geçmek istediğin dinin ülkende baskın din olması ve isyan etmeleri gerek.

6
Europa Universalis IV / Ynt: europa universalis 4
« : 27 Mart 2018, 17:05:40 »
Türkçe oyunun. Orijinal dilde ya da komutsuz böyle bir hata almaman lazım.

7
Europa Universalis IV / Ynt: europa universalis 4
« : 27 Mart 2018, 09:22:20 »
Ya görüntü ayarlarıyla ilgilidir ya da kullandığın moddan kaynaklı. Normal oyunda öyle değil.

8
Europa Universalis IV / Günlük EU4 - Geliştirme Günlüğü - 19 Mart 2018
« : 20 Mart 2018, 12:09:32 »
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-19th-of-march-2018.1080437/

Herkese iyi günler. Geçen hafta duyurduğum gibi: Bu haftanın EU4 Geliştirme Günlüğünü bir gün erken yayınlayarak, yaptığımız tüm değişiklikleri özet halinde sunuyoruz. Ben şu anda San Francisco'da yurt dışındayım ve bu yüzden soruları cevaplamakta oldukça yavaş olabilirim, ama hiç şüphesiz Trin Tragula ve Groogy benim eksikliğimi hissettirmeyecektir.

*1

1.25 İngiltere Güncellemesi ve Rule Britannia yarın yelken açıyor, keyfini çıkarın!


*1

Changelog
(aç/kapa)

9
Europa Universalis IV / Ynt: Netherlands rebelleri
« : 15 Mart 2018, 21:11:05 »
Ana kültür Ducth seçince aslında isyan olmaması lazım. Peki isyan sebebi ne? Bağımsızlık mı?

10
Europa Universalis IV / Ynt: Netherlands rebelleri
« : 14 Mart 2018, 18:29:41 »
Disaster var mı?

11
Oynanacak düzeyde olması ile yayınlanacak düzeyde olması iki farklı şey:)

12
Europa Universalis IV / Günlük EU4 - Geliştirme Günlüğü - 13 Mart 2018
« : 13 Mart 2018, 23:33:18 »
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-13th-of-march-2018.1078794/

Herkese iyi günler. 1.25 İngiltere Güncellemesinden ve onunla yelken açacak olan Rule Britannia Immersion Pack'ten bir hafta uzaktayız. Günlüğümüze ekleyeceğimiz fazla bir şey kalmadı, bu yüzden bugün sadece 1.25'te sunulacak olan 10 Başarımı (Achievements) ele alacağız.

1-Evde ve Uzakta: Galler olarak Cardiff, Dublin, Edinburgh, Roma, Paris ve Londra'ya sahip ol.

2-Güneş İstilası: Madyas olarak Tepeacac, Mexico, Tullucan ve Huastec'e sahip ol ve core'la.

3-Seattle'da Uykusuz: Başkentin 2485'te (Chehalis) olsun ve 10 tane kahve üreten Şehire sahip ol.

4-Filipin Kaplanları: Chola İmparatorluğu'nu Cebu olarak yeniden yaratın.

5-Mann İmparatorluğu: Mann olarak, dünyadaki bütün adaları fethet.

6-Gemim Nerede Birader? - Rampa Donanma Doktrini ile 20 gemi ele geçir.

7-Parlak Kıvılcım: 50 Yenilikçilik puanına ulaş.

8-Anglofil (İngiliz hayranlığı): Tüm İngiliz ve Britanya görevlerini tamamlayın.

9-Endüstriyel Güç: Ülkenizde 10 adet fırına sahip olun.

10-Chop Chop: Tek bir monarch ile 6 farklı eşe sahip olun.

Önümüzdeki hafta, Geliştirme Günlüğümüzü bir gün erken yayınlayacak ve 20 Mart Salı günü öncesinde tüm Yama Notlarımızı paylaşmış olacağız. O zaman görüşmek üzere diyelim!

Hmm, bu benim için sarsıcı bir şekilde oldukça kısa bir günlük oldu. Salı günü geldiğinde aklıma mukayyet olmak için bunu hatırlayacağım, Rule Britannia Dev Clash'in 2. oturumunu yayınlayacağız. Videomuza bakarak kimin kaynak olacağına karar verin:


1- 2- 3- 4- 5- 6- 7- 8- 9- 10-
13
Europa Universalis IV / Ynt: Personal Union Annexlemek
« : 10 Mart 2018, 10:44:48 »
Normalde olmaması lazım.

Ekran görüntüsü vs gibi ayrıntılı bilgi içeren paylaşım yapmazsan biz de anlayamayız neyin sebep olabileceğini.

14
Europa Universalis IV / Ynt: Netherlands rebelleri
« : 09 Mart 2018, 17:55:08 »
Ana kültür olarak seçmelisin.

15
DLC ama geniş kapsamlı değil Immersion Pack dedikleri daha lokal kapsamlı bir DLC.

16
Onlar zaten varlar bir önceki paketten. Değişmez artık.

17
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-6th-of-march-2018.1075765/


Selam, Rule Britannia'da yer alan birimleri inceleyeceğimiz geliştirme günlüğüne hoşgeldiniz. Ben Carlberg, Paradox'un 3D artistlerinden biriyim ve beni daha önceki içerik ve immersion paketlerindeki çalışmalarımdan hatırlayabilirsiniz. Bugün, tarihteki dayanaklarına göre yeni asker ve birliklere biraz daha yakından bakacağız.

Birçok yeni ülke eklemesi ve değişiklik içeren İrlanda ile başlıyoruz.

*1, 2, 3

İrlanda birimlerinin erken dönem görünümleri için ana tasarımlar, o çağın Galloglass ve Kern askeri birimlerini esas alıyor. Galloglass, İskoçya'nın Nors-Kelt klanlarından gelen bir grup savaşçı paralı askerlerdi. Bu klanların büyük çoğunluğu 13. ve 14. yüzyılda İskoç bağımsızlık savaşlarından sonra elden çıkarılınca İrlanda'ya döndü.

*4

Kern, İrlanda'da bulanan Kelt tipi piyadeydi ve daha çok Galloglass'ların yanında hafif piyade olarak savaşmışlardı. Daha sonraki dönemlerde, Büyük Britanya İrlanda'yı kontrolüne aldığı için herhangi bir referans bulmak oldukça zordu ve her bir birimi İngiliz kırmızı ceketli piyadesine göre tasarlayamazdık. Bu yüzden kendine özgü bir tasarım denedik ama yine de üniforma tasarımının etkileri görüldü.

İrlanda'yı birleştirdikten sonra (İrlandalı bir ulus olarak) ayrıca, tüm katmanlar için kendi özel birim seti olan İrlanda Krallığı'nı oluşturabilirsiniz.

*5

Son katman için muhtemelen, İrlandalı Muhafızların gaydalı üniformasını kullandığımızı fark edeceksinizdir. Tarihsel olarak, kronolojik bir hata olsa da,  o döneme uygun olduğu için seçtik ve aynı zamanda İskoç Highlander üniformalarına benzerlikler gösteren bir tarzdı (aşağıda örnekleri görebilirsiniz).

*6

Galler

İngiltere'nin ilhak ettiği bir ulus olarak başladıklarından dolayı, Gallerin içinde bulunduğu oldukça yeni ve güvensiz konumu sembolize etmek için, ilk katmanda basit piyade tasarımı kullandık. Özgür olmak için isyan etmeleri ya da başka bir ulus tarafından bağımsız yapılmaları gerekiyor. 3. katman, Amerikan Bağımsızlık Savaşı sırasında kullanılan İngiliz hafif piyadesinden esinlenmiştir. Öte yandan 4. katman, Kraliyet donanmasında Deniz Piyadelerinin kullandığı, dönemin diğer piyadelerinin aksine kendi şapkalarını temel almaktadır.

*7

İskoçya

Şimdi bu, belki de en göze çarpan tasarım seçimi olmaya devam ederken, ofiste en çok merak duyulan birim kümesidir. İskoç highlander üniformaları olmadan bir İskoç birim paketini nasıl yapabilirdik ki? Büyük Britanya'nın üniforması olsa bile (ki İskoçlar bunun bir parçasıdır), dönemin İskoç askerleriyle oldukça bağlantılıdır.

*8

Daha önceki kademelerde kullanacağımız üniformaları seçerken, İngilizler ile bağlantısı olmayanları bulmak için daha fazla zorlandık. 3. katman, Yedi Yıl Savaşı sırasında Highlander alayları tarafından kullanılan bir üniformaya dayanıyor. Son katman, 1800'lü yılların başında kullanıma giren çok eski bir üniforma. Diğer İskoç askerlerin üniforması, zamanın İngiliz üniformasından ayırt edilemezken, bunlar sadece Highlander alayları tarafından kullanılıyordu.

*9

Brittany

(Ama Carlberg, Britanny neden burada? Onlar Britanya'nın bir parçası değiller!)

Doğru. Britanny, Britanya'nın bir parçası olmasa da aynı tarihi paylaşıyorlar. Her iki bölgede de Breton halkının tarihi var. Britanny, İngiltere ve Fransa'nın 100 yıl savaşları sırasında ve hatta daha da önce her iki ülkeden de etkilenmiştir. Aynı zamanda Fransa ve İngiltere'yi kapsayan Pre-Order paketindeki uluslardan biriydi, bu yüzden dahil etmek istedik yoksa onları kapsayacak herhangi bir DLC olmadan bırakma riski söz konusuydu. Ve hiç kimse birim paketimizde bir gedik olmasını istemez, değil mi?

*10

Britanny için tasarlanan birimler kısmen dönemin üniformalarına ve o bölgedeki Bretonların kültürel giysilerine dayanıyor. Tarih boyunca büyük komşularıyla bütünleştikleri için Fransız üniforma tasarımının da bir etkisi vardı.

İsyancı Uluslar

Biliyoruz ki, bazı oyuncular kendileri oynamak için ya da haince emelleri uğruna kullanmak için bir ulusdan diğer ülkeleri ayırmaya bayılıyorlar ve biz de bu emeller için bir sürü Britanya ülkesi ekledik. Northumberland, Normandiya ve Cornwall ile İrlanda'daki Meath bunlar arasında.

*11

Cornwall ve Northumberland

Bu uluslar İngiltere'nin bir parçası olarak başlıyorlar ve yalnızca savaştan sonra birileri serbest bırakırsa görülecekler. Daha erken başlangıç ​​tarihlerinde oynamışsanız, onları CKII'den hatırlarsınız. Bu ülkeler o çağda asla var olmamıştı ve bu nedenle İngiltere'den çok fazla etkilendiler, ancak kendi varyasyonlarıyla araya biraz mesafe koydular.

*12

Normandiya

Normandiya, 100 yıl savaşlarına sahne olan ve 400 yıl önce İngiliz tahtına göz koyan Fatih William'ın ülkesi olması bakımından, üniforma dizaynı için zor bir yerdi. Dolayısıyla, kendimize o dönemde bağımsız olmayan bu alanın en iyi şekilde nasıl tasarlamamız gerektiğini  sormamız gerekti. Normandiya üniforması, ilk kademelerde İngiliz, daha sonraki kademelerde ise Fransız etkisinin hissedildiği, İngiliz ve Fransız karışımı bir tasarım oldu.

Meath

Meath aslında İrlanda'daki ülkelerden biridir, ancak İngiltere tarafından önceden ilhak edilmiş bir il olarak başladıklarından burada yer almaktadır.

Bu günlük bu kadar. Umarım Rule Britannia sizi de en az benim kadar heyecanlandırıyordur. Buna ek olarak Rule Britannia, 3 Britanya temalı şarkıyı içerecek. Sadece harika olduklarını söylemek yerine, bir fragman vermek fena olmaz:  *1, 2, 3
*4


*5


*6


*7


*8


*9


*10


*11


*12 

18
Europa Universalis IV / Ynt: Netherlands rebelleri
« : 05 Mart 2018, 20:38:34 »
Imparatorluktaki din savaşlarıyla bağlantısı olması lazım. O eventi tetikleyen birkaç faktör var.

Başkentini Dutch kültür olan bir yere taşımayı ya da Dutch olan yerleri kendi kültürüne çevirmeyi deneyebilirsin.

19
Fetih tarihlerine çok takılmamak lazım, sonuçta o beyliklerin neredeyse tamamı Ankara savaşına kadar alınmıştı, Timurdan sonra tekrar bağımsız oldular.

20
Evet 20, yanlış yazmışım düzelttim.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 25